Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką  (Przeczytany 3459 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asia_

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« : 2002-11-01, 13:04 »
oka juz sie z wami przywitalam wiec chcialabym zadac 1 pytanko?kupilam mojemu szczeniaczkowi pudlowi szczotke specjalna dla tej rasy wyglada jakby miala"igly" pieseczka niestety boli czesanie szczotka jest bardzo dobrej firmy moze powinnam zaprzestasc czesania go nia bo jest za maly?co o tym sadzicie?
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
szczotka
« Odpowiedź #1 : 2002-11-01, 17:12 »
Skąd wiesz, że pieska boli :?:
Może poprostu za mocno go czeszesz :wink:
Zapisane

Asia_

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #2 : 2002-11-01, 17:37 »
raczej nie zaledwie "smagam"szczoteczka jego kudelki a wyrywa sie i piszczy ja sama dotykalam szczotki i musze przyznac ze jest rzeczywiscie ostra  nie wiem wlasnei czy powinien byc nia czesany bo ma takie jeszcze krotkie kudelki...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedz #2 : 2002-11-01, 17:37 »

Abakus

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #3 : 2002-11-01, 19:00 »
Witaj:0
A jak Twuj pies reaguje na czesanie np. grzebieniem czy jakas inna szczoltka. Moze poprostu nie lubi byc czesany bo nie jest nauczony?. A jesli wczesniej byl czesany inna i bylo wszystko ok. to znak ze faktycznie ta szczotka jest niezbyt dobra, mimo ze firma jest dobra to jeszcze nie wszystko!,
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #4 : 2002-11-01, 21:55 »
Witaj  :)  Asiu.

Też próbowałam na mojej rudej takiej szczotki, ale okazało się, że ma po prostu za ostro zakończone igły. Najlepiej kupić taką z kuleczkami na końcach, albo posługiwać się zwykłą szczotką do włosów + grzebień.  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Galja25

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #5 : 2002-11-02, 10:05 »
A moze warto abyś poszła do Salonu Strzyzenia Psów - oni Ci wszystko wytłumacza fachowo. Pudel to najtrudniejsza rasa, jezeli chodzi o pielęgnację włosa.  Ten rodzaj szczotki jest raczej do przeczesania już rozczesanego włosa. I faktycznie on może "psmyrac" piesia po grzbiecie, ale powinnaś od małego swego pupila uczyć, ze na stole podczas pięlegnacji stoi spokojnie, nie kręci się, nie popiskuje itp. POWODZENIA> Na wystawach jest  stoisko "Biały Pudel", tam znajdziesz wszystko...
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
ostra szczotka
« Odpowiedź #6 : 2002-11-02, 11:47 »
podpisuje się pod GALIĄ!
Moze jednak lepiej udać sie do psiego fryzjera niż męczyć psinkę :wink:
Zapisane

Asia_

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #7 : 2002-11-02, 15:57 »
tak tylko ze moj maly nie ma wszystkich szczepien i nie moze nigdzie wychodzic ale zz 3 tygodnie po ostatnim szczepieniu
Zapisane

Pink

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #8 : 2002-11-03, 12:26 »
Asia, psiaki bardzo nie lubia byc czesane ta szczotka :(

Widzialam na wystawie jak babeczka wyciagnela z torby zeby przeczesac psiakowi lapy, a ten uciekl pod krzeslo jak zobaczyl :P

Ja tez uzywam tej szczotki, bo moj sznaucerek przynosi na lapach pol lasu do domu, a ona bardzo dobrze wyczesuje. Tylko ja robie to tak, ze najpierw czesze go grzebieniem, takim z krecacymi sie zebami, ktore rozczesuja ale prawie nie ciagna i jak juz jest rozczesany, to szczotka idzie w ruch. Ale wteczas wystarczy przejechac pare razy i po krzyku :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedz #8 : 2002-11-03, 12:26 »

Galja25

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #9 : 2002-11-03, 13:22 »
Jeżeli jest to wieksza szczotka, w kształcie prostokatu, metalowa to ma tez ona zastosowanie przy pomocy suszenia, otórz przeczesuje się rozczesana sierść nią i od razu suszarka nagrzewa sie ja, ten metalowy prostokat.
Zapisane

TAURUNIA

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #10 : 2002-11-05, 00:19 »
Piszę po raz drugi bo chyba pierwszy raz nie przeszło, a więc
1.Kup identyczną szczotkę ale z kuleczkami na końcach - są, ale musisz poszukać
2.Kup grzebień z metalowymi ząbkami , gdzie każdy z osobna kręci się wokół własnej osi - to na kołduny, aby ich nie wyrywać
3. Ja najczęściej używam szczotki dla pssa, co ma zamiast "drucików" giętkie plastiki
Powodzenia
Zapisane

Galja25

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #11 : 2002-11-05, 13:55 »
"na kołduny" - to do tego barszczyk jest najlepszy!! :wink:

A ja Ci radze zajrzenie do salonu, spytaj sie, i koniecznie do "Białego Pudla". A nie że jeden mówi to inny tamto, ja jakis czas temu skończyłam kurs pielęgnacji psów, i cos tam jeszcze pamietam, ale nie siedze w tym na co dzień. A żeby zrobiły sie kołtuny, to do tego NIE MOZESZ DOPÓŚCIĆ!!!Wtedy, to juz kiepsko.Ale jeżeli sie pojawią kup sobie srodek pomocny w rozczesywaniu  sfilcowanej sierści - też w "B.P', srodek jest w sprayu z lanoliną.A jeżeli nie masz akurat tego środka pdod ręką, to najlepszy jest sposób - popudrować sypkim pudrem lub talkiem, NIGDY wodą!!!
Potzrebne ci bedą w pielęgnacji pudelka nożyczki długie z lekko wygietymi na półokrągło ostrzami, maszynka(do golenia kufki, brzuszek itp.), szampon, pinceta do wyrywania włosów z ucha-tych zbednych - zerknij tez do www.karusek.pl - tam jest bogata oferta sprzętu.I nhttp://republika.pl/grot01/index.htm   . Acha i suszarka!!!Życze powodzenia!!!Pochwal sie fotkami!!!
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Bolesne Czesanie"iglastą"szczotką
« Odpowiedź #12 : 2002-11-13, 19:43 »
Hello Asiu :)
Moja Gala tez nie lubi czesania. Na poczatku piszczala bo sie bała. Nie wiedziała co to jest. Ale teraz jest okej. nie lubi ale nie piszczy. Moze poprostu za mocno szarpiesz? Jakiej rasy to piesek? No i to czy pieska bedzie bolalo nie zalezy od firmy w jakiej zostala szczotka wyprodukowana :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 29 zapytaniami.