Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Colie- sterylizacja - buda  (Przeczytany 4239 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nanami

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #30 : 2004-11-01, 12:35 »
Cytuj
Chodzi im oto, że jak pada to pies siedzi na posadzce przed drzwiami .


Bo moze i buda jest ciepła i wygoda, a sama widzisz jak woli garnąć sie do własciciela.

Cytuj
wogule jak mozna kupic psa do budy ?? pies to nie jest straznik, ochroniaz


Są rasy, które mogą przebywac na dworze. Znam wiele ONków które sypiają w np. kojcach lub budach, ale zawsze są to psy z małych hodowli kojcowych, juz przyzwyczajone i z odpowienio wykształconym podszerstkiem. A na co dzien mają mnóstwo zabaw z włascicielem. Ale Collie to nie ON.

Cytuj
Naszczęście collie ma długą sierść (chociaż są 2 odmiany- długo i krótkowłosa), więc zimno raczej chyba to mu nie będzie (?).


Nie liczy sie ta wierzchnia warsywa okrywowa, liczy sie podszerstek. Collie nie jest zimno, jezeli ma gruby podszerstek, ale on potrzebuje kontaktu z włascicielem. Za to przy długich deszczach włos moknie i wtedy nie trudno o choróbsko.

Gaber, czemu ich tak bronisz? Wytłumacz im ze Collie nie nadaje sie do budy, on chce przebywac z panem i dlatego nie chce do budy.
Zapisane

Mlody

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #31 : 2004-11-01, 16:26 »
Cytat: Nanami


Cytuj
wogule jak mozna kupic psa do budy ?? pies to nie jest straznik, ochroniaz


Są rasy, które mogą przebywac na dworze. Znam wiele ONków które sypiają w np. kojcach lub budach, ale zawsze są to psy z małych hodowli kojcowych, juz przyzwyczajone i z odpowienio wykształconym podszerstkiem. A na co dzien mają mnóstwo zabaw z włascicielem. Ale Collie to nie ON.


Moim zdaniem to zaden pies sie nie nadaje w dzisiejszych czasach do ochrony, teraz sa juz takie gazy ze ON to nie przeszkoda ani alarm....
Zapisane

Nanami

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #32 : 2004-11-01, 16:59 »
Sęk w tym, ze one robią za straszaki, nie dlatego są na podwórku by bronic, tylko po prostu lubią tam przesypiac noc bo w domu im za gorąco. Albo z róznych powodów stale przebywac w domu nie mogą/nie chcą. Ale to ONki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedz #32 : 2004-11-01, 16:59 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #33 : 2004-11-01, 17:00 »
Cytat: Mlody
Moim zdaniem to zaden pies sie nie nadaje w dzisiejszych czasach do ochrony, teraz sa juz takie gazy ze ON to nie przeszkoda ani alarm....


Mój pies to superobrońca :P nie wierzysz to przyjedź do mnie a sie przekonasz (to tylko 150km) :lol:  ;)  :lol22:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Nanami

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #34 : 2004-11-01, 17:04 »
Hehe prawda  :lol:  A na serio, to masz racje Mlody.
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #35 : 2004-11-01, 17:30 »
no... :shock: jaki on ma straszny wygląd!!!  :lol: Ale ja wiem, ze takie kurduple (bo sama takiego mam) to najwięcej to... sczzekają!!  :)
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Anka

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #36 : 2004-11-01, 21:13 »
Wracając do tematu biednej suni.
Sterylizacja jak najszybciej a potem sunia MUSI być w domu (nawet nie ma oczym mówić, po zabiegu tylko i wyłącznie opieka w domu).
To, że pies śpi pod drzwiami chyba najlepiej swiadczy o przeznaczeniu tego psa - to pies do rodziny a nie na podwórko, ci znajomi są albo głupcami albo są bezduszni. Nawet najlepsza buda to nie miejsce dla psa tej rasy.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #37 : 2004-11-01, 21:20 »
Młody - są psy, które WOLĄ spać na dworze, np ałabaje, kaukazy, nierzadko ONy...

Sterylizacja - za! Tyją psy źle żywione lub z małą ilością ruchu, sterylizacja niewiele ma do tego.

Collie nie powinien mieszkać na dworze. Ciekawe zresztą czy w ogóle na spacery wychodzi i czy się nim zajmują, a może kupili psa żeby się ładnie komponował z domem :?
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #38 : 2004-11-01, 21:22 »
Cytuj

no...  jaki on ma straszny wygląd!!!


gaber, to ze Ci sie nie podoba, to nie znaczy ze musisz krytykowac czyjegos ukochanego pieska  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedz #38 : 2004-11-01, 21:22 »

Mlody

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #39 : 2004-11-02, 07:10 »
Cytat: olc!a
Młody - są psy, które WOLĄ spać na dworze, np ałabaje, kaukazy, nierzadko ONy...


Ja nie napisalem nigdzie nic otym gdzie pies woli byc tylko ze na dzien dzisiejszy juz zaden nie bedzie swietnym struzem...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #40 : 2004-11-02, 13:56 »
Co do sterylizacji wszystko już zostało powiedziane.

A jeśli chodzi o to mieszkanie na dworzu to moim zdaniem nie tylko collie i tego typu psy, ale generalnie wszystkie powinny być z człowiekiem w domu, a nie w ogrodzie w budzie... :roll:
To, że pies śpi nie w budzie tylko przed drzwiami mówi samo za siebie.

Gaber, powiedz wszystko właścicielom collaczki, może zmądrzeją i 'pozwolą' jej przebywać w domu, póki to mieszkanie na dworzu nie zacznie tragicznie wpływać na psychikę suki.
Tymbardziej muszą zabrać ją do domu jeśli planują sterylizację, suczka musi po tym zabiegu odpoczywać w domu, w cieple, mieć dobrą opiekę, a nie 'koczować' na wycieraczce przed drzwiami :grr: Męczą psa i tyle :?

p.s. Oczywiście nie myśl, że to jakikolwiek atak na Ciebie, bo to nie Twój pies i nie Ty to robisz... ale postaraj się przekonać znajomych! :)

Dalma&Maja
Zapisane

Atomic

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #41 : 2004-11-02, 14:15 »
Cytat: Mlody
Cytat: olc!a
Młody - są psy, które WOLĄ spać na dworze, np ałabaje, kaukazy, nierzadko ONy...


Ja nie napisalem nigdzie nic otym gdzie pies woli byc tylko ze na dzien dzisiejszy juz zaden nie bedzie swietnym struzem...


Uważam dokładnie to co Mlody...
Zapisane

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #42 : 2004-11-02, 15:45 »
Ale ja wcale nie miałam zamiaru nikogo obrażać. Jeżeli kogokolwiek uraziłam to przepraszam.
Chodziło mi o to, że taki mały piesek zawsze odgrywa twardziela. Mówię to na przykładzie mojego Amika: na każdego psa będzie szczekał, warczał itp., ale jak jest na swoim podwórku, za bramą. Jak kot wejdzie nam na podwórko, to już malucha niema- spyla do domu  :)
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #43 : 2004-11-02, 15:49 »
broni swojego terytorium, po prostu..
Zapisane

Nanami

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #44 : 2004-11-02, 15:53 »
Vio, a ja odebrałam ten "straszny wyglad" jako wynik zaniedbania Collaczka.

Cytuj
ale generalnie wszystkie powinny być z człowiekiem w domu, a nie w ogrodzie w budzie...


A ja uwazam ze są rasy i psy które wolą spac na dworze, oczywiscie nie cały czas na dworzu, zeby miały swobobny ruch w dzien dom-podwórko a w nocy na dworze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedz #44 : 2004-11-02, 15:53 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #45 : 2004-11-02, 15:57 »
Cytuj

Vio, a ja odebrałam ten "straszny wyglad" jako wynik zaniedbania Collaczka.

mi sie wydaje, ze chodzilo o psa Dziul:

dziul:
Cytuj

Mój pies to superobrońca  nie wierzysz to przyjedź do mnie a sie przekonasz (to tylko 150km)  



Gaber:
Cytuj

no...  jaki on ma straszny wygląd!!!  Ale ja wiem, ze takie kurduple (bo sama takiego mam) to najwięcej to... sczzekają!!
Zapisane

Nanami

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #46 : 2004-11-02, 16:06 »
Aha, pomerdało mi sie  ;)  Dzieki Vio.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #47 : 2004-11-02, 16:15 »
kazdemu sie zdarza :P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Colie- sterylizacja - buda
« Odpowiedź #48 : 2004-11-02, 16:21 »
Cytuj
A ja uwazam ze są rasy i psy które wolą spac na dworze, oczywiscie nie cały czas na dworzu, zeby miały swobobny ruch w dzien dom-podwórko a w nocy na dworze.

Dokładnie. Są psy, które po prostu wolą przebywać na dworze i już i spanie na dworze nie jest dla nich żadną krzywdą, wręcz przeciwnie, o ile właściciel się nimi interesuje i wychodzą na spacery.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 27 zapytaniami.