Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy Psa się kastruje????  (Przeczytany 2956 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« : 2004-11-15, 10:26 »
Moja kumpela w Grudniu chce wysterylizować swojego psa, łajkę. Nie wiem, ale wydaje mi sie to głupie...
Psy się kastruje? a jak tak to.. po co?
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #1 : 2004-11-15, 12:01 »
Oczywiscie ze psa sie kastruje, wiekszość psów pracujących poza Polską jest wykastrtowanych i w niczym to im nie przeszkadza. Poza tym zapobiega to nowotworom narządów rodnych, hamuje poped psa do suczek, pies zazwyczaj staje sie lagodniejszy do innych psów. O ile pies ma geste futro na portkach, to tak tego nie widac, ale najgorzej mają własciciele psów z sierscią typu dobreman - fakt faktem gorszy to społeczenstwo - "jak to? facet bez jaj?"  ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #2 : 2004-11-15, 12:02 »
m.in
1. żeby ustrzec go przed chorobami
2. żeby nie wiał do suk
3. żeby nie wdawał się w bójki z innymi samcami
4. żeby nie spłodzil kolejnego pokolenia niepotrzebnych szczeniąt
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedz #2 : 2004-11-15, 12:02 »

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #3 : 2004-11-15, 12:12 »
Jesli chodzi o lagodnosc...nie zawsze sie zmienia,a spotkalam sie juz z dwoma przypadkami,ze owszem zmienilo sie,ale na gorsze.Moj sasiad ma mieszanca ze schroniska,psiak byl szczeniakiem kiedy go bral i facet musial podpisac,ze go wykastruje.Zrobil to 2 miesiace temu i zaczelo sie kongo,bo do tej pory spokojny pies zaczal sie rzucac na wszystkie psy,ugryzl nawet 3 razy mniejsza od siebie suke :( .Nie wiem czy miala na to wplyw kastracja czy cos innego,ale fakt jest faktem-pies zostal wykastrowany i zmienil sie na gorsze.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Nanami

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #4 : 2004-11-15, 18:08 »
Nie sądze ze miała na to wpływ kastracja - bardziej mozliwe ze dotychczasowa porcja jaką dostawał okazała sie nagle za bardzo energetyczna, a energie gdzies wyładowac trzeba.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #5 : 2004-11-15, 18:36 »
Ale ja bym chciała, żeby taka moja są siadka swojego flat coated retrievera wykastrowała :roll:  Pies jest szalony, jak widzi mnie z Vigą to leci powalić nas obie na łopatki :?  W dodatku nie dość, że wyprowadza go bez smyczy, to jeszcze puszcza go luzem, wchodzi do sklepu i robi zakupy :shock:  Ja w tym czasie toczę walkę na śmierć i życie, a ona zawsze jest mocno zdziwiona sytuacją :roll:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #6 : 2004-11-15, 18:40 »
Jestes pewna ze to w celach seksualnych? Bo jak w towarzyskich to i kastracja nie pomoze, tylko przemówienie tej pani do rozumu  :lol:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #7 : 2004-11-15, 19:11 »
Cytat: Nanami
Jestes pewna ze to w celach seksualnych? Bo jak w towarzyskich to i kastracja nie pomoze, tylko przemówienie tej pani do rozumu  :lol:

W seksualnych. zapewniam. Potrafię jeszcze te rzeczy rozróżnić, tym bardziej, że moja suńka jest bardzo towarzyska.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #8 : 2004-11-15, 19:18 »
Po co kastrować psa? Przede wszystkim - żeby nie było młodych.
Kolejnymi argumentami są:
- raczej (nie zawsze) złagodzenie charaterku psa ;)
- choroby, których dzięki kastracji można uniknąć
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedz #8 : 2004-11-15, 19:18 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #9 : 2004-11-15, 20:16 »
a czy sterylizacja wpływa na sukę tak jak na psa ??  :roll:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #10 : 2004-11-15, 22:11 »
Cytat: Skarb
Cytat: Nanami
Jestes pewna ze to w celach seksualnych? Bo jak w towarzyskich to i kastracja nie pomoze, tylko przemówienie tej pani do rozumu  :lol:

W seksualnych. zapewniam. Potrafię jeszcze te rzeczy rozróżnić, tym bardziej, że moja suńka jest bardzo towarzyska.

No to przydałoby mu sie charrrrakterek Romea utemperowac  ;)

Ani sterylka ani kastracja nie powinna miec duzego wpywu za zachowanie i psychike psa.
Zapisane

Anka

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #11 : 2004-11-17, 00:22 »
Kastrowanie i strylizowanie ciągle gorszą nasze społeczeństwo a jest przejawem odpowiedzialności za zwierzę.
Co daje ?
1. zmniejszenie liczebności psów- szczególnie wpadek, niechcianych szczeniaków
2. ucieczek
3. wyeliminowanie na zawsze częstych chorób
A pies / suka nie mają naszego myślenia i w tych sprawach działają tylko na zasadzie instynktu, im to nie przeszkadza.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #12 : 2004-11-17, 06:26 »
Em... na pytanie już chyba z 5 osób tak samo odpowiedziało... więc chyba już wystarczy powtarzania się...

Cytuj

a czy sterylizacja wpływa na sukę tak jak na psa ??


Nigdy o czymś takim nie słyszałam... ale kto ich wie...
Zapisane

mleksik90

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #13 : 2004-11-18, 15:25 »
Sterylizacja wpływa podobnie na psa jak i na suczkę.
Tylko że sunie są bardziej nerwowe ale troszeczkę.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #14 : 2004-11-18, 15:37 »
Mleksik, pisałam wyzej ze jest to kwestia indywidualna u kazdego psa i suki, ale zazwyczaj nie ma duzych zmian w zachowaniu. Czesto natosmiat obserwuje sie powrót do szczeniecych zachowan jak chęć zabawy i głupawka  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedz #14 : 2004-11-18, 15:37 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #15 : 2004-11-18, 16:13 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-19, 20:43 autor golden(ka) »
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #16 : 2004-11-19, 13:00 »
Ja ma sukę po sterylce - z tego powodu jestem zadowolona bo kundelków to Ci u nas pod dostatkiem. Minus jest taki, że stała się bardziej wojownicza do suk.

Psa po kastracji też miałam (przymusowej zresztą z powodu raka jąder) i NIGDY WIĘCEJ ! Zmienił się bardzo, zestarzał się w oczach, a nawet to mało powiedziane on jednym słowem zdziadział. Zrobił się ospały, nie był już takim żywotnym psiurem, a co za tym idzie zaczął tyć, a ruszać się nie chciał ... i tak koło się zamyka. Na szczęście obecny pies jest "do opanowania" więc problem rozwiązany.
Zapisane

Elka

  • Gość
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #17 : 2004-11-19, 23:20 »
Ja mam psa po kastracji i jakbym miała podjąć ta decyzję jeszcze raz to też bym się na to zdecydowała! U mnie zniknął problem agresji, nie mam problemu z odwołaniem od suki (nawet jeśli ta ma akurat cieczkę) i w ogóle żyje się z nim lepiej niż przed zabiegiem! :P
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Czy Psa się kastruje????
« Odpowiedź #18 : 2004-11-20, 19:10 »
pies mojej kokeżanki po kastracji miał jeszcze więcej energii niż przed :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.