Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: aparacik?;-)  (Przeczytany 8901 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monikaa

  • Gość
aparacik?;-)
« : 2004-12-14, 13:03 »
czy ktoś z was ma piesia który nosił aparacik na ząbki? moja kolezanka napisała mi własnie sms-a że idzie ze swoim ONkiem na zalożenie aparatu, to juz chyba lekka przesada bo z tego co wiem jemu tylko 2 ząbki lekko na siebie nachodza... Co o tym myslicie?
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #1 : 2004-12-14, 13:12 »
Aparat na zęby dla psów :hmmm: Pierwszy raz słyszę :?

Kat&Seja

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #2 : 2004-12-14, 13:18 »
Ale hece! Moja corka ma nosic...ale żeby piesek to w zyciu nie slyszalam!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

aparacik?;-)
« Odpowiedz #2 : 2004-12-14, 13:18 »

monikaa

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #3 : 2004-12-14, 13:31 »
takie aparaty istnieja na 100% bo nawet moim rodzicom kiedys weterynarz proponował aparat dla boksia ale nie chcieli bo ta wada była bardzo mała ale taki pies musi smiesznie wyglądać ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #4 : 2004-12-14, 13:35 »
Jeśli coś takiego rzeczywiście istnieje, to jest to.. przesada :roll:
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #5 : 2004-12-14, 13:37 »
Moze dlatego nie wiemy o nich bo naszym psom potrzebne nie sa...ale w sumie zgryzy u psiurów sa naprawde różne i  takimi aparatami mozna je korygować..
Jak ktos ma psa wystwaowego a dwa zeby "nie tak" to moze można "pomóc " naturze :roll:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
aparacik?;-)
« Odpowiedź #6 : 2004-12-14, 13:37 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-20, 23:04 autor golden(ka) »
Zapisane

whiper

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #7 : 2004-12-14, 13:45 »
zalezy... mysle, ze zdarzają sie sytuacji, kiedy psiak ma taką wadę zgryzu, że cięzko mu jeść... ale poprawianie urody na wystawy - zgadzam się, nie dopuszczalne.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
aparacik?;-)
« Odpowiedź #8 : 2004-12-14, 13:51 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-20, 23:02 autor golden(ka) »
Zapisane

Forum Zwierzaki

aparacik?;-)
« Odpowiedz #8 : 2004-12-14, 13:51 »

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #9 : 2004-12-14, 13:53 »
O ła... czego oni nie wymyślą :lol:
Kurcze to już lekka przesada  :roll:
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #10 : 2004-12-14, 13:53 »
Ja juz słyszałam dawno, bo jak byłam z moim sznucerkiem u weta to mówił, że dwa kiełki mu odstająi pytał sie czy słyszelismy o aparatach na zeby dla psów.... :roll:
Nie no, wiecie jak pies musi wyglądać........ :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Mada

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #11 : 2004-12-14, 13:57 »
A jak się musi czuć?  :?
To napewno nie jest dla niego przyjemne  :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #12 : 2004-12-14, 14:02 »
Ja mysle, ze to zadna przesada. Wady zgryzu potrafia byc bardzo dokuczliwe, wiec jesli mozna je leczyc, to czemu nie?
Zapisane

k_lap

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #13 : 2004-12-14, 14:07 »
Zgadzam się Wiedźma. Jeżeli u pieska taki aparat to konieczność to dobrze, że ktoś wymyślił i skonstruował w ogóle coś takiego... Chociaż przyznam się, że nie mogę sobie wyobrazić mojego Rocky`ego z czymś takim w buzi :) Na szczęście nie jest mu to potrzebne.
Zapisane

Meggy

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #14 : 2004-12-14, 14:16 »
Ja nie widziałam pieska z aparacikiem,ale u dziewczyn(szczególnie młodych),to strasznie mi sie te koraliki podobają... :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

aparacik?;-)
« Odpowiedz #14 : 2004-12-14, 14:16 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #15 : 2004-12-14, 16:13 »
Pies znajomych znajomych ;) zresztą sznaucerek nosił aparat ortodontyczny :)
kiedyś na pewnym forum toczyła sie dyskusja na ten temat więc teraz Wam troszkę skopiuję ;)

Aparat wygląda mniej więcej tak jak taki dla człowieka, tylko przystosowany jest do psich ząbków.
Zabieg jest krótki, pod "głupim jasiem".
Pies nosi aparat od 2 miechów do nawet roku, wszystko zależy, jak szybko ząbki ustąpią. Potem nosi się jeszcze aparat wyjmowany, dopóki nie zakończy się czas wzrostu. Na moje pytanie, jak wsadzić psu wyjmowany aparat, Pani wet powiedziała, że to bardzo proste i że wszytkiego mnie by nauczyła.
Zrobiła już sporo takich zabiegów, pokazywała kilka odlewów ząbków innych psów. Takie "aparatowe" zabiegi przeprowadza się czasem dla psów, którym wady zgryzu przeszkadzają tak, że n.p. nie mogą jeść.
Kosztuje to ok. 500 zł plus wizyty, ok. 20-50 zł każda, ok. raz w miesiącu. Piszę wszystko około, ponieważ wszystko zależy, jak szybko "ustępują" psu ząbki.
Zabieg jest może nawet w pewnym sensie (wg Pani wet) "łatwiejszy" niż obcinanie uszu, czy ogonka psu

Oto, co się ostatnio dowiedziałam:
1. Aparat nie sprawia jako takiego bólu, ponieważ żaden pies by tego nie wytrzymał. Będzie tak długo drapał i wariował, póki by tego nie ściągnął. Weterynarz (który jest specjalistą w tej dziedzinie) zapewnił mnie, że aparat jest tak przystosowany dla psa, by sprawiał jak najmniej kłopotu.
2. Tak jak u człowieka, czasem coś tam w aparat wejdzie, czyści się go ze strzykawki pod ciśnieniem. Polecane są też specjane preparaty do zębów psiaka, w sprayu lub do płukania. Dobra jest rówwnież szałwia.
3. Środek uzywany do "głupiego jasia" jest bezpieczny, niestety nie pamiętam nazwy. Stosuje się go również do takich zabiegów jak czyszczenie uszu itp. i może być uzywany nawet codziennie (no ale nie przesadzajmy...)
4. Zabawki psiaka powinny być takie, które będzie brał na trzonowce. Chodzi o uniknięcie ucisku na aparat.
5. Karma powinna być sucha, ponieważ mokry pokarm szybciej zapycha aparat.

Aha, co do ranienia wnętrza pyska: dobrze założony aparat nie powoduje żadnych ran w psyku. Jedyną rzeczą nieprzyjemną, jaka może zaisnieć jest gdy psiak (n.p. przy obgryzaniu nogi stołu) spowoduje dłuższy nacisk na jedną stronę aparatu. Wtedy z jednej strony będzie aparat uciskał ząbki mocno, co może być przyczyną spuchnięcia dziąsełka przy kle. W takiej sytuacji konieczne jest odwiedzienie weta, by tam popoprawiać nacisk. Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłam... I tak ją pilnujemy, w końcu to jeszcze szczeniak, do łebka przychodzą różne pomysły  więc całe uważanie na aparat nie będzie jakoś specjalnie myślę, kłopotliwe.

Od przedwczoraj piesek nosi aparat. Na początku, ze zrozumiałych przyczyn, próbowała go ściągnąć, ale szybko przestał jej przeszkadzać. Mała umie jeść z miski i robi to normalnie, tak jak dotąd, to samo z piciem.
Po jedzeniu psikamy jej do pyszczka płynem o nazwie deodent, aby nie dopuścić do rozwijania się bakterii. Środek ten jest używany zwykle do czyszczenia ząbków i zapobiegania brzydkiemu zapachowi z pyszczka.
Nie bardzo wiem, jak opisać aparat  Jest dosotosowany do wielkości pyszczka, wygląda nieco inaczej niż ten opisywany przez Sylwię. Piesek zachowuje się normalnie, rozrabia i biega po ogrodzie. Na aparat nie zwraca uwagi, wczoraj jeszcze trochę mlaskała (co mnie wcale nie dziwi, w końcu nie od razu można się przyzwyczaić do ciała obcego), ale dziś już jest lepiej.

Zabawki powinna mieć takie, które bierze na trzonowce, czyli najlepiej takie podłużne. Dobre są też piankowe piłki, choć nasze nie wytrzymały jednego dnia  Szybko zostały poszarpane, ale zabawa była świetna przy rzucaniu. Napewno nie można bawić się z nią w ciąganie. Ważne, aby zaaparatowane ząbki nie były zbyt uciskane. Zamiast deodentu polecono nam też płukanie szałwią. Trzeba uważać, żeby między druciki nie dostały się resztki jedzenia albo jakieś inne drobne kawałki. Należy podawać suchą karmę, bo taka rzadziej włazi między aparat.

 :D
Zapisane

Nanami

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #16 : 2004-12-14, 16:20 »
O, nie słyszałam nigdy o aparatach dla psów  :shock:

Jak dla mnie to przesada... Jak pies ma wade zgryzu utrudniającą mu zycie, to zazwyczaj usuwa sie pewne zeby, by było wiecej miejsca dla pozostałych - moze pies troche dziwnie wyglada ale to juz mu zycia nie utrudnia.

Cytuj
Aha, co do ranienia wnętrza pyska: dobrze założony aparat nie powoduje żadnych ran w psyku.


Tak samo mówia z ludzkimi... Ale to nie do konca prawda  ;)

O ile dziecku wytłumaczy sie czemu musi "TO" nosic, to psu nie wytłumaczysz. Nie jest to ani odrobine naturalne. A juz totalnym przegieciem jest korygowanie psu zebów a potem wystawianie go  :P
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #17 : 2004-12-14, 16:27 »
To własnie chodzi o psy wystawowe  ;)
Cytuj

A juz totalnym przegieciem jest korygowanie psu zebów a potem wystawianie go

myślę że tak jest jesli wada jest dziedziczona, ale jeśli jest w wyniku nieodpowiednich zabaw z psem to aparat nie jest juz oszustwem ;)

Ale ja sama nie założyłabym czegoś takiego psu :)
Cytuj

Tak samo mówia z ludzkimi... Ale to nie do konca prawda  

ale faktem jest też że sie człowiek po kilku dniach przyzwyczaja (sama mam stały ) ;)
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #18 : 2004-12-14, 17:11 »
nie słyszałam o czymś takim :P ale troche dziwne mi sie wydaje :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Elfi

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #19 : 2004-12-14, 17:23 »
Nie slyszałam o aparatach dla psow, ale wszystko mozliwe??? Jak są psychoterapeuci, gabinety masażu dla psów to aparat nie jest jakims dziwactwem!! ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #20 : 2004-12-14, 18:53 »
No tak,już chyba świat niczym nie jest w stanie nas zaskoczyć...Ktoś kiedyś pisał,że przydałaby się agencja towarzyska dla psów.. :lol: To byłby biznes!! :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

aparacik?;-)
« Odpowiedz #20 : 2004-12-14, 18:53 »

monikaa

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #21 : 2004-12-14, 18:55 »
a wiesz, że w stanach podobno jest cos takiego ;)  Własnie widziałam Gustka -ONka kolezanki w aparaciku biedny wcale mu sie to nie podoba wygląda smiesznie ale to ma byc na 3 miesiące wiec nie tak najgorzej.
Zapisane

Meggy

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #22 : 2004-12-14, 19:02 »
Cytuj

a wiesz, że w stanach podobno jest cos takiego

OO,nie wiedziałam,ale serio,spotkałam się z kilkoma właścicielami piesków,którzy z chęcią by swoje psiaki w takie miejsce oddali..... :roll: Wydaje mi się,ze kiedyś ktoś to otworzy!! :roll:
Zapisane

monikaa

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #23 : 2004-12-14, 19:07 »
ludzie jak nie maja swojego zycia osobistego to wymyslaja jakies dziwne atrakcje dla swoich zwierzaków  i przez to powstają poradnie zdrowia psychicznego dla psów, kosmetyczka-malujemy pazurki, sukienki dla suczek itp -na animalsie czasami pokazuja takie pomysły bardzo zabawne :lol:
Zapisane

Meggy

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #24 : 2004-12-14, 19:12 »
Mi też do końca się to nie podoba,ale to rzecz gustu...Jedynie co zrobiłam"uczłowieczając"swoją sunię,to kupiłam jej ubranko z odpinanym kapturkiem,taki jak dla dziecka... :roll:
Zapisane

monikaa

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #25 : 2004-12-14, 19:14 »
no co Ty kupiłaś jej wdzianko? ;)  Nie no nie krzywdz takiego pieknego psa sweterkiem plizzz :lol:
Zapisane

Meggy

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #26 : 2004-12-14, 19:23 »
To nie sweterek,tylko prawdziwa kurtka z długimi rękawkami i nogawkami! :lol:
W mojej galerii jest jedno zdjęcie w ubranku,z tym,że okazało się za duże i wymieniłam na mniejsze i w innym kolorze! :D
Zapisane

monikaa

  • Gość
aparacik?;-)
« Odpowiedź #27 : 2004-12-14, 19:30 »
maggy prosze nie ubieraj go w ten kombinezon ;)  wygląda jak cudak z kosmosu a jest taki słodki... :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

aparacik?;-)
« Odpowiedz #27 : 2004-12-14, 19:30 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
aparacik?;-)
« Odpowiedź #28 : 2004-12-14, 19:35 »
Aparat... ja też pierwsze słysze, oczywiście ktoś chce zarobić na ludziach bo napewno to nie jest tanie.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Fredziaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 385
aparacik?;-)
« Odpowiedź #29 : 2004-12-14, 21:32 »
Aparacik dla psów? :lol: Śmiesznie to musi wyglądać, ale jeśli wada zgryzu jest poważna, to czemu nie  :roll:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 32 zapytaniami.