Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: BRODAWKA !!!! HELP  (Przeczytany 19939 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
BRODAWKA !!!! HELP
« : 2005-01-25, 20:58 »
mój malamut ma brodawke na wardze .
poszlam do weterynarza .. jednen mówi że nie trzeba usuwać bo to nie groźne , dzwonie do hodowcy a pan . xxxx mówi mi  że to groźne że trzeba to jak najszybciej usunac że może być w gardle , ze sie przenosi ... poszlam do "osiedlowego weta"  a on mi mówi że jest lekko naderwana .. i że mam przyjść za 2 tyg. i sie wtedy zobaczy ...
Prosze powiedzcie coś o brodawkach /   jak sie je leczy i czy same odpadają ?

pozdrawiam Alaska
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #1 : 2005-01-25, 21:36 »
moj pies mial niedawno brodawke na wardze. wet przepisal masc i po kilku dniach kazal przyjsc na kontrole. brodawaka uschla i nie ma sladu. jezeli nie zeszlaby wet radzilby zrobic kilku minutowy zabieg, niegrozny dla zdrowia psa
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #2 : 2005-01-25, 22:17 »
To czy usunąć czy nie zalezy od tego czy psu to przeszkadza i co to za brodawka, niektóre z moich psów też mają brodawki i jakoś żaden z tym nie ma problemów, w sumie tylko raz się coś takiego u nas usuwało - bo pies miał to na powiece. Można smarować czymś - choć nie wiadomo czy to poskutkuje, można to "przycisnąć" tak żeby zmiażdżyć naczynka i odciąć dopływ krwi do niej (to tylko makabrycznie brzmi) mozna też po prostu uciąć, chcociaż w przypadku brodawki na wardze to najgorsze rozwiązanie bo ranka moze później przeszkadzać. W pozostałych przypadkach ranki nie będzie bo - tak jak miała mafinia- brodawka uschnie i odpadnie sama.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedz #2 : 2005-01-25, 22:17 »

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #3 : 2005-01-25, 22:28 »
czyli nie trzeba latac do weta ? sama odpadnie ? ufff
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #4 : 2005-01-25, 22:42 »
znaczy się - sama nie odpadnie, ale jeśli psu nie przeszkadza to nie ma potrzeby coś z tym robić, nie wiem dokładnie co rozumiesz mówiąc "brodawka" bo pojęcie jest dość względne, może to być zwykła krosta która zniknie, chociaż niekoniecznie. Nie wiem jak to wygląda więc trudno cokolwiek o tym mówić.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

NaNcY

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #5 : 2005-01-25, 22:52 »
ja bym poszłą do weta... wsumie niekoniecznie sama musi odpaść a jak pies rozdrapie czy rozwali to będzie zonk... niestety szybko sie roznosi... (sama kiedyś miałam na kolanku)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #6 : 2005-01-26, 11:50 »
fuuuuu co to jest?, ludzie tez to mają?
Zapisane

Nicka

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #7 : 2005-01-26, 11:54 »
Jak brodawka jest niegroźna wystarczy smarować ja specjalnym płynem lub są takie maście na brodawi, więc jak wet powiedzial, ze nie trzeba usuwać, może zapytasz się og o takie substancje...?
No niestety ludzion też się to zdarza mieć... blee :roll:
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #8 : 2005-01-26, 17:51 »
Eeee... ja miałam brodawkę na nodze ( nie chcę nikomu obrzydzać) i musze powiedzieć że to się rozsiewało. Smarowałam to specjalnym płynem, a potem ścierałam pumeksem. nie wiem jak jest u psów, ale sądzę że podobnie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedz #8 : 2005-01-26, 17:51 »

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #9 : 2005-01-26, 18:58 »
wet mojemu jamnikowi przepisal oxyford  cena ok 10zl
jest to lek dla ludzi wiec dostaniesz go napewno w kazdej najblizszej aptece
a czy psa boli jak dotykasz???
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #10 : 2005-01-26, 21:12 »
mafinia, trochę źle napisałaś nazwę - to się nazywa oxycord i rzeczywiście - niezły to środek na krosty
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #11 : 2005-01-26, 21:24 »
eh wiedzialam ze cos mi nie pasuje :lol:
a czy dobry poywierdzam jamnikowi bardzo szybko brodawka zeszla.
Zapisane

NaNcY

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #12 : 2005-01-27, 14:21 »
ee na brodawki oxycord :hmmm:  ja tam zawsze słyszałam że dobra jest na zajady ta maść a na jej opakowaniu pisze z regóły "do oczu" ale znalazłam też gdzie pisało inaczej...  eh to ja już niewiem do czego to :lol:  :P
Zapisane

Nicka

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #13 : 2005-01-27, 14:27 »
http://www.przychodnia.pl/el/leki/leki.php3?lek=1646
Tu jest napisane, że to maść do oczu :)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #14 : 2005-01-27, 15:07 »
nom  tak samo pisało na tych które przewineły sie przez mój dom... zresztą ta maść raczej nawilża nie wysusza...  :mysli:
Zapisane

Forum Zwierzaki

BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedz #14 : 2005-01-27, 15:07 »

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #15 : 2005-01-27, 15:13 »
spotkalam sie na innym forum o przepisaniu przez weta leku na ktorego ulocce nie bylo wogole napisane ze mozna urzywac go na inna czesc ciala niz jest napisane. wet godny zaufania przepisal mi to i wszystko jest ok.

a co do masci wysusza jak najbardziej
Zapisane

NaNcY

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #16 : 2005-01-27, 15:17 »
eh jak znajde w domku to poczytam co na niej pisze... bo wiem że miałam kiedyś bez napisu "do oczu" ale nie różniła sie wyglądem i konsystencją od innych...  

to dziwne bo moja zawilżała...  :lol:
Zapisane

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #17 : 2005-01-27, 15:41 »
dobra nawilza i wysusza :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Nicka

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #18 : 2005-01-27, 15:55 »
mafina, mi pan P. ("wspaniały" Gdanski weterynarz) zapisał dla chomika krople dla ludzi, a inny wet nie mogl tego zrozumiec... eh... wogole przewaly z tymi lekami!!
Zapisane

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #19 : 2005-01-27, 16:02 »
nicka niektore leki maja wiele funkcji mimo iz nie jest zapisane to na zastosowaniu.
ja mojemu wetowi ufam nigdy nie zawiodlam sie  wyleczyl mi kota po paralizu i obrzegu w plucach gdzie super z kliniki gdzie byla kocica przeswietlana nie dawal szans a jak juz to i tak bedzie niedowlad konczyn dolnych
2 sprawa moj jamnik zaczal kulec zrbil 2 rendgeny i powiedzial ze pies ma zapalenie. faszerowal ja antybiotykami a pies wymiotowal. pojechalam do niego i po pierwsze zdjecia byly zle zrobione a najlepsze jest to iz pies udawal.
to tylko kwestia uczciwosci a i akurat sie udalo wybrac dobrego weta. lecze u niego juz ponad 8 lat zadne zwierze z jego reki nie odeszlo. jutro takze sterylizuje u niego moja mafie.....
Zapisane

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #20 : 2005-01-27, 16:08 »
Jak dotykam w to miejsce ręką to mala tak lapką buerze żebym jej nie dotykala w to miejsce . ...
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Forum Zwierzaki

BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedz #20 : 2005-01-27, 16:08 »

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #21 : 2005-01-27, 16:13 »
to lepiej sie wybierz do weta bo pies napewno nie raz narusza ja i towarzyszy mu bol
Zapisane

Nicka

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #22 : 2005-01-27, 16:19 »
Ty tez uważaj, bo takie rzeczy przenoszą się na ludzi... ja miałam taki luszaj na brzuchu w ubiegłym roku, i okazało sie, ze to grzybica odzwierzęca.... tylko najdziwniejsze, ze moje zwiezaki byly zdrowe! :roll:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #23 : 2005-01-27, 18:41 »
alaska nie napisała w najmniejszym stopniu jhak wygląda ta brodawka czy coś, w takim wypadku nic nie można powiedzieć - to co ona nazywa brodawką może być zwykłym pieprzykiem czy niegroźną krostką, nicka co dogrzybicy to mogłaś sie zarazić od czegokolwiek
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #24 : 2005-01-27, 20:01 »
hmm .... może komus dokladniej opisac ?  
czerwone ( rózowe) coś co sie nazywa brodawka , jest na wieszchu jakby sucha ( ale nie ymiem tego dokladnie okreslic)
 od  spodu leci krew .. jak sie dotknie .  
a jak leci krew to odrazu jest cale czerwone ...

mojemu psu to nie przeszadza ale mnie tak ....

dlaczego to wyskoczylo ?
od jakiegos bezpoanskiego psa dostala ?
może to sprawa jedzenia ?

czego unikac nastepnym razem ?
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #25 : 2005-01-27, 20:14 »
Takie coś wyglada mi na zwykłą, najzwyklejszą krostę (alaska sama pewnie tezmiewałaś krosty) wyskoczyć mogło z wieeeeeliu powodów. Jeśli ze spodu leci krew to znaczy że jest to naderwane, to że się robi całe czerwone to normalka - to tak jak przy wyciskaniu pryszczy, , wracając do tego od czego to ma - pies mógł sobie warge "przygryźć". A gdzie dokładnie jest ta "brodawka"?Bo na dolnej wardze jest takie miejsce w którym często powstają ropnie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nicka

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #26 : 2005-01-27, 20:43 »
No wiem, ale lepiej na zimne dmuchac, niz potem miec problemy... :roll:
Zapisane

alaska

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 461
  • I love my dog Daisy
    • WWW
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #27 : 2005-01-27, 20:53 »
Ta Daisy brodawka jest na dolnej wardze ale DZISAJ PATRZE A BRODWAKI ni ma ! :)(patrzalam przed 12 min)
Zapisane
"Zycie jest jak psi zaprzęg jesli jesteś na przedzie widok nigdy się nie zmienia"

Forum Zwierzaki

BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedz #27 : 2005-01-27, 20:53 »

mafinia

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #28 : 2005-01-27, 20:56 »
nie ma po niej sladu???
nie bylo krwi???
Zapisane

NaNcY

  • Gość
BRODAWKA !!!! HELP
« Odpowiedź #29 : 2005-01-27, 21:38 »
zjawia sie i znika  :hmmm:  :mysli: hmm...  :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.176 sekund z 32 zapytaniami.