Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Łysienie  (Przeczytany 1025 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zimoludka

  • Gość
Łysienie
« : 2005-02-10, 20:32 »
Mój 12-letni jamnior ostatnio zaczął bardzo dużo łysieć. Ma już połowę ogonka bez włosów, na kostkach u tylnich nóg, uszka (ale to już dawno temu) i na grzebiecie nawet ostatnio zaczął łysieć.
Czy może znacie przyczyny łysienia ( oprócz wieku w wypadku Kabusia) oraz jakieś hmm środki żeby temu zapobiedz?
Od razu powiem, że parę lat temu byłam z u weterynarza w sprawie tych łysiejących ( wtedy) uszu i lekarz przepisał maść, po której jeszcze więcej włosów mu wypadło :/
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Łysienie
« Odpowiedź #1 : 2005-02-10, 20:40 »
Przyczyn może być wiele, choroby skórne, alergie. nikt ci nie doradzi nic konkretnego. Najlepiej idź z pieskiem do weterynarza. Jednak jeśli pare lat temy u psa wystąpowały podobne obiawy i maści nie pomagały, ale chyba coś w koncu pomogło?  :roll:
Może też zmień weta, skoro ten u którego byłas nie pomógł.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

olc!a

  • Gość
Łysienie
« Odpowiedź #2 : 2005-02-10, 20:42 »
przyczyn może być dużo
na tle nerwowym, hormonalnym [ale nie jestem pewna], choroba skóry, brak witaminy D (chyba D, pewna nie jestem)...
Mój Miś jak łysiał [całkiem niedawno; nie aż tak jak Twój, ale niewiele sierści zostalo] dostał od weta proszek [wit. D (chyba) właśnie], dostawala go do jedzonka dwa razy w tygodniu i po jakimś czasie sierść jej odrosła...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łysienie
« Odpowiedz #2 : 2005-02-10, 20:42 »

pacuszka7

  • Gość
Łysienie
« Odpowiedź #3 : 2005-02-10, 21:00 »
mojej babci pies łysiał na tyłu ale to dlatego że kiedyś jakiś pijak stłukł na nim butelke po piwie :(  :grr: a mojej znajomej pies łysiał od trującej rośliny
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Łysienie
« Odpowiedź #4 : 2005-02-10, 23:45 »
kkaassiiaa:
Nic nie pomogło wtedy. Po prostu tam gdzie posmarowałysmy tą maścią to łysiał więc nic nie robiłyśmy już
A już myślałam, że to od wieku i, że to nieodwracalne jest :)
Pójde z nim a pewno :) dzięki :*
Zapisane

mdp

  • Gość
Łysienie
« Odpowiedź #5 : 2005-02-11, 13:39 »
To może być na tle hormonalnym, bakteryjnym albo może to być grzybica. Lepiej znaleźć weterynarza, który zajmie się tym na poważnie, bo niektóre problemy tego rodzaju mogą się przenieść na ludzi, niestety.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.