Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Przebita" warga  (Przeczytany 1933 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jamniczka

  • Gość
"Przebita" warga
« : 2005-07-08, 13:22 »
Axon spał na balkonie i zaatakował go Amstaff (zawsze byli wrogami). Amstaff przegryzł wargę Axona! Teraz ma przebitą na wylot wargę, a mój tata twierdzi że nie trzeba iść do weterynarza! :shock: :(
Przemył mu ranę, teraz mówi że robi mu się strupek :| Nie wiem czy mam namawiać tatę na weterynarza, czy też poczekać aż "samo się zrośnie". Nie wiem też czy teraz warto to zszywać, zresztą Axon to stary pies i może już się nie obudzić z narkozy:(
Co mam zrobić?  :help: :D
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: "Przebita" warga
« Odpowiedź #1 : 2005-07-08, 13:34 »
jezeli rana jest przeklota na wylot radzilabym sie udac do weta bowiem moze wstapic zakazenie i stan zapalny
najlepiej nie pozwalaj psu lezec teraz na balkonie bowiem w upaly lataja rozne robactwa w tym muchy dla ktorych otwarta rana jest idealnym miejscem na zlozenie jaj larw
Zapisane

Elitesse

  • Gość
Odp: "Przebita" warga
« Odpowiedź #2 : 2005-07-08, 16:14 »
moj pies nie miel co prawda wargi ale jezyk przebity na wylo i samo mu sie to wygoilo, sadze ze jesli rana nie jest duza i bedzieesz ja codziennie ogladac i odkazac to powinna sie sama wygoic
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Przebita" warga
« Odpowiedz #2 : 2005-07-08, 16:14 »

Vizsla

  • Gość
Odp: "Przebita" warga
« Odpowiedź #3 : 2005-07-08, 23:59 »
Podzielam zdanie Elitesse. Byłam w takiej sytuacji, gdy kotek mojej koleżanki przebił sobie łapkę na wylot. Poszłyśmy do weta, a ten oprócz przemycia łapki nic nie zrobił, sama się zagoiła.
Mój jamnior na szczescie jeszcze nic sobie takiego nie zrobił, ale ilekroć jakikolwiek pies go ugryzł, czy zadrapał, zawsze działam na własną rekę, dopatruję czynnie rany i przemywam.
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: "Przebita" warga
« Odpowiedź #4 : 2005-07-10, 18:37 »
Olsen miał policzek przebity na wylot, smarowaliśmy maścią z antybiotykiem o nazwie tribiotic i wszystko było ok. Giha ostatnio przegryzła sobie język na następny dzien nie było śladu :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: "Przebita" warga
« Odpowiedź #5 : 2005-07-10, 18:50 »
Ja bym radził też na początku iść do weterynarza aby sprawdził czy nie ma zakarzenia, a potem możesz kupić taką maść o naziwe Hydrocortisonum to jest taki antybiotyk w maści ja tym też moją sunie smarowałem i narazie jej pomogło także polecam kosztuje 1,50 zł ja przynajmniej tyle zapłaciłem.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.