Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: SLIMAX -trucizna  (Przeczytany 2922 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
SLIMAX -trucizna
« : 2005-07-13, 21:45 »
Niezwykle groźną trucizną jest czesto wysypywany w tym roku na dzialkach "ślimax". Wyglądem przypomina granulki karmy. Nie ma odtrutki, jedyne co można to spowodować wymioty u psa. Potem zostaje podawanie kroplówki - ale mało szans na ratunek.
To informacja od lek. weta, prosze, podawajcie ostrzezenie wszedzie, do
wszystkich psiarzy, na wszystkie fora dyskusyjne

Jest na to żywy przykład , psiak mojej przyjaciółki odszedł przez to świństwo :( :sciana: :sciana:
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #1 : 2005-07-13, 21:56 »
wpsułczuje jej :( u mnie nigdzie nie ma czegos takiego... ale bede uważac..
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #2 : 2005-07-13, 23:10 »
Jak tak można, mało jest kłopotów... :? Jeso... Powiem komu się da i sama będę uważać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedz #2 : 2005-07-13, 23:10 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #3 : 2005-07-13, 23:13 »
Przecież nie jest powiedziane że Dżeki przez to umarł.. To że objawy się zgadzają to jedno, ale nikt tego nie potwierdził..
Zapisane

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #4 : 2005-07-13, 23:15 »
tak , powiedzcie to komou się da !! zrobie na to wojne jak to gdzieś zobacze ...eh :( :sciana: Dzekusiu nie damy temu swinstwu za wygrane!!!! Asia rozmawiałam z Kamila ona jest prawie pewna tego , bo przyczyne upału już nie wiadomo ,zresztą już nic nie wiadomo
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #5 : 2005-07-14, 10:27 »
Nowe info zaczerpnięte z forum molosów


Jest sposób na uratowanie psa. Należy, krótko po spożyciu trucizny podać węgiel lekarski w ilości pięciokrotnie przewyższającej orientacyjna ilośc spożytej trucizny.

informacja potwierdzona u weta.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #6 : 2005-07-14, 11:14 »
oooo Irnas dzieki :) nie wiedziałyśmy , moja przyjaciółka też wzieła skąś tą informacje
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Madagaskar

  • Gość
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #7 : 2005-07-14, 11:15 »
Powiem w całej mojej psiarskiej budzie!
Biedny Dżeki  :(
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #8 : 2005-07-15, 23:28 »
to normalne że trucizna na zwierzaka jakiegokolwiek nie podziała dobrze jeśli sporzyje ją pies...zresztą zapewne na opakowaniu jest taka informacja...to jak dla mnie jest jasne, że jeśli posypuje/pryskam czymś działkę od szkodników to nie wprowadzam psa na działkę. To tak samo jakby wprowadzić psa do piwnicy gdzie została rozsypana trutka dla szczurów :| Nie ma co zwalać winy na to "świństwo" tylko na nieodpowiedzialność właścicieli. Ze względu na psy my na swojej działce używamy tylko naturalnych, przygotowywanych przez nas środków...i pomimo wszystko nie wpuszczamy przez pewien czas psów...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedz #8 : 2005-07-15, 23:28 »

Fidulina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 744
  • Moje Kochanie :*
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #9 : 2005-07-15, 23:30 »
Agnes ...ale on nie był na działce , z tego co mówia mi jego właścicielka ..jakiueś dzieci rozsypały tą trutke i to na podwórku ...a chyba tam pies może chodzić?:/
Zapisane
"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń."

Koira_Dżeki

  • Gość
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #10 : 2005-07-15, 23:44 »
SŁUCHAJ AGNES!!!! TY NIE WIESZ JAK BYŁO!! JAK ŚMIESZ COKOLWIEK GADAĆ SKORO NIC NIE WIESZ?! Oh jaka ty idealna! Nigdy nie spuszczasz psów ze smyczy?! Jak śmiesz osoądzac mnie i  moją rodzinę?! Dżekulek nie chodził na jakieś syfiaste dzialki!!!!!! ZATRULI GO NA DWORZU! Co ty sobie w ogóle wyobrażasz?! Jeśli nie wiesz jak było to po co za przeproszeniu dzóub na kogoś otwierasz?!?! Nie obchodzi mnie czy za tego posta mnie z forum wywalą czy nie!! Wisi mi to! Osądzasz innych jak nie wiesz jak jest naprawdę!!
 :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry: :cry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :cry: :cry:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-16, 08:16 autor Koira_Dżeki »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #11 : 2005-07-16, 01:41 »
Agnes - trutka rozsypywana na szkodniki to jedno, a to co tu jest to co innego , widziałaś kiedyś nieogrodzoną działkę w mieście? bo ja nie... a żaden pies nie próbowałby sforsować obcego płotu... poza tym ty twierdzisz że to właściciel rozsypał trutkę, a potem pies to zeżarł - gdyby tak było to nie byłoby wszędzie ostrzeenia że coś takiego się dzieje. Tu chodzi o to że jacyś $^$^*$#^ trują psy "dla zabawy"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #12 : 2005-07-16, 09:40 »
po pierwsze to nie mówiłam konkretnie o danym psie, mówiłam ogólnie o nieodpowiedzialnych właścicielach. Tak zatruł psa mój sąsiad działkowy. I zwróciłam też na to uwagę.

Jeśli trutka znalazła się na osiedlu, to proponuje zgłosić problem spółdzielni, lub jakiemuś innemu urzędowi...

Koira przepraszam jeśli Ciebie uraziłam, nie chciałam Ciebie zranić, wiem że cierpisz po utracie pieska i bardzo Ci współczuję...nie pisałam konkretnie o dżekim, tak jak wyżej napisałam, miałam na myśli ogólnie psy, których nieodpowiedzialni właściciele postępują niewłaściwie...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

MakroX

  • Gość
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #13 : 2005-07-16, 10:23 »
Koira to Dżeki odz\szedł przez to świństwo :(. Myslałem ze juz ze starosci :( A taki radosny był psiaczek :( Współczuje

Agnes czasami trzeba uważać na to co sie mówi ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #14 : 2005-07-16, 13:56 »
Niezwykle groĽn± trucizn± jest czesto wysypywany w tym roku na dzialkach "¶limax". Wygl±dem przypomina granulki karmy.
uważam na to co piszę... zasugerowałam się tą wypowiedzią i tyle.

Madagaskar o co ci chodzi ??
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedz #14 : 2005-07-16, 13:56 »

Madagaskar

  • Gość
Odp: SLIMAX -trucizna
« Odpowiedź #15 : 2005-07-16, 14:33 »
Szkoda mi Dżekiego!

Agnes, co ty sie tak wszystkich czepiasz?
« Ostatnia zmiana: 2005-07-19, 19:43 autor Madagaskar »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 28 zapytaniami.