Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Padaczka  (Przeczytany 1033 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Padaczka
« : 2005-03-05, 17:35 »
No więc sorki że ostatnio troszkę topików narobiłam ale teraz muszę założyć nastepny...

Więc dopiero co dowiedziałam sie od cioci że ich 6 letni foxterrier (bez papierow) miał wczoraj atak. Wyglądało to tak jak padaczka; pies popuścił mocz, kał, miał drgawki itp. Przez chwilkę nie oddychał ale na szczęście psiak przeżył atak. No więc chciałabym się dowiedzieć jak wygląda przebieg ataku padaczki? Wogóle wszystkie info są przydatne. Ciocia prosiła mnie o to abym Was zapytała bo nie chcę porad tzw. Książkowych tylko jakieś doświadczenie czy może jakis znajomy miał psa z padaczką. Czytałam o tej chorobie dość dużo no ale jednak to "teoria" a jak jest w "praktyce"?
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #1 : 2005-03-05, 18:44 »
mojej cioci 2 psy mają padaczkę-suczka i jej syn, to chyba dziedziczna choroba...tylko że to są takie kundelki ze wsi. mają co jakiś czas ataki ale tak pozatym to są jak kazde inne psy, a suczka ma już pare ładnych latek ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Padaczka
« Odpowiedź #2 : 2005-03-05, 18:48 »
pacuszka a jakieś leki sa na to czy co?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Padaczka
« Odpowiedz #2 : 2005-03-05, 18:48 »

Nicka

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #3 : 2005-03-05, 18:51 »
Sąsiadka ma psa chorego na epilepsję. lekarstwa na to są,  ale nie we wszystkich przypadkach (nie wiem dlaczego) :roll: , tak poprostu powiedział jej wet. Gdy pies dostanie ataku, kobieta musi poprostu podnieść mu puszczek nad ziemie (aby nie obił łebka) i w pysk włożyć coś miękkiegp (aby zęby nie uległy odkruszeniu czy coś takiego). nie wiem jak to będzie w przypadku psa o którym piszesz...
Zapisane

Rhea

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #4 : 2005-03-06, 11:21 »
Cytuj
to chyba dziedziczna choroba

Nie chyba tylko na pewno.

A tak wogóle czy Twoja Ciocia byłą u weta. My nie możemy doradzić jakich leko powinna zażywać, u różnych psó ta choroba może różnie przebiegać. I jaka jest częstotliwość tych atakow.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Padaczka
« Odpowiedź #5 : 2005-03-06, 11:36 »
leki są - zazwyczaj zmniejszaja częstotliwość ataków , dziedziczna jest, ale nie zawsze - pies może dostać padaczki po uszkodzeniu mózgu (urazy głowy przerwą w doplywie tlenu, a takze moze być wynikiem chorób np. nosówki albo nowotwory, a co do wsadzania czegos do pyska - NIE WOLNO TEGO ROBIĆ, pies podczas ataku moze zwymiotować i jeśli ma coś w pysku może się udusić, to samo tyczy się trzymania głowy - jedyne co to mozna coś miękkiego pod głowe podłożyć. Po ataku pies może być chwile nieprzytomny - i wtedy trzeba sprawdzić czu drogi oddechowe są drożne - czyli otworzyć mu pysk, usunąć wymioty/śline i wyciagnąć język na wierzch. Ataki nie powinny być dłuższe niż 5 minut (razem z nieprzytomnością) Do weta musicie iść koniecznie, a to z prostego powodu - trzeba stwierdzić CO spowodowało atak , no i po leki.

edit : psa nie powinno się w żaden sposób trzymać, powinno się też starać jak najmniej go dotykac podczas ataku.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Padaczka
« Odpowiedź #6 : 2005-03-06, 12:05 »
moi znajomi mają suke psa berneńskiego z epilepsją...ona zawsze byla dziwna.. bala sie wszystkich szczekala bez powodu..... i to jest pierwszy pies jakiego znam z chorobą umyslową......potwornie meczące... ale trzeba poprostu strasznie kochać psa i probować go ratować :wink:
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Padaczka
« Odpowiedź #7 : 2005-03-06, 12:10 »
To był pierwszy napad padaczki a pies ma 6 lat. Dzisiaj ciocia jedzie z Rockym do weta. Dzięx za odp ;)

PS. Iras u psa atak trwał 15 min...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Padaczka
« Odpowiedź #8 : 2005-03-06, 12:32 »
15 minut??? to do weta koniecznie... tak długo stanowczo nie powinien trwać,
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Padaczka
« Odpowiedz #8 : 2005-03-06, 12:32 »

pacuszka7

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #9 : 2005-03-06, 13:18 »
Cytat: golden(ka)
pacuszka a jakieś leki sa na to czy co?


ajć sorka że tak późno a więc nie wiem czy są leki wydaje mi się że coś zapobiegliwego czy łagodzącego tak, ale jeśli nawet to i cioci nie stać byłoby na takie leki (polska wieś).
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Padaczka
« Odpowiedź #10 : 2005-03-06, 13:25 »
No dzisiaj ciotka biegnie do weta się dowiemy co i jak
Zapisane

Nicka

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #11 : 2005-03-06, 14:37 »
no to my czekamy na DOBRE wiadomości :wink:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Padaczka
« Odpowiedź #12 : 2005-03-06, 15:46 »
leki łagodzące objawy  padaczki z tego co wiem nie są po wygórowanych cenach ( w każdym razie tak było jakiś czas temu) , wyleczyć całkowicie się nie da - mozna tylko złagodzić objawy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kacol

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #13 : 2005-03-06, 15:48 »
Mój kot miał padaczke taką nie do wyleczenia i został uśpiony  :(

Objawy: Wbijał pazury w dywan i trząsł sie jak szalony i wyrywał sobie pazury, ataki powtarzały sie co godzine lub wcześniej.
Zapisane

Nicka

  • Gość
Padaczka
« Odpowiedź #14 : 2005-03-06, 18:19 »
ojejku... biedactwo :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Padaczka
« Odpowiedz #14 : 2005-03-06, 18:19 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Padaczka
« Odpowiedź #15 : 2005-03-06, 19:41 »
kacol - żadnej padaczki nie da się wyleczyć, a to że twój kot miał ataki co godzinę , to lepiej dla niego że został uśpiony...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Padaczka
« Odpowiedź #16 : 2005-03-06, 20:32 »
Tylko by sie męczył mając życie pełne ataków..
Jeszcze nic nie wiem jak coś powiem Wam jak Rocky ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 28 zapytaniami.