Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: "Nie skacz!!!"  (Przeczytany 1651 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Puppy

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« : 2003-03-16, 16:31 »
od kiedy psiak może zacząć skakać? nie chodzi mi o wskakiwanie na ludzi- oczywiście, ale na przeskakiwanie ławek, krzesełek itp? To jest związane z rozwijaniem się kości?
Zapisane

Jennifer

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #1 : 2003-03-16, 18:19 »
O ile dobrze zrozumiałam o co ci chodzi, to jak wiesz małe szczenie nie umie wogóle skakać. Ramoli się z całych sił jeśli chce wejść na jakieś łóżko, jedna nóżka, potem druga. Uff... udało się! Ta zdolność (tj. Skakanie) pojawia się wraz ze wzrostem całej zwinności u psa. Z wiekiem ma co raz mocniejsze kości (ogladalam kiedys w jakims programie, ze udowodniono, ze male miesieczne szczenie ma kosci miekkosci kostki masla wyciagnietej z lodowki! [ciekawe tylko czy to prawda] ), więcej energii itepe. To jest jak chodzenie u człowieka. Powolutku się sam uczy, aż osiągnie pełną zwinność. W przypadku Gali to dopiero gdzieś w 5-6 miesiącu umiała "porządnie" skakać. (wczesniej oczywiście też, ale nie tak zwinnie)
Zapisane

Puppy

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #2 : 2003-03-16, 19:44 »
..fakt, niezbyt dobrze sformułowałam pytanie, choć to też jest bardzo ciekawe...
Może tak powiem : chodzilo mi mniej więcej o to, od kiedy można psiaka uczyć np "agility", żeby wszystko było z nim ok. coś mi się obiło o uszy że 9 lub 10 miesięcy ale nie jestem  pewna. Chciałabym się dowiedzieć dokładnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

"Nie skacz!!!"
« Odpowiedz #2 : 2003-03-16, 19:44 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #3 : 2003-03-16, 20:25 »
wydaję mi się, że psa można uczyć agility od momentu keidy całkowicie się rozwinie, czyli np. nie bedzie już więcej rosnąć...
wtedy przynajmniej nie wykrzywi mu sie zadna kosc...
Zapisane

niuka

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #4 : 2003-04-08, 19:31 »
w regulaminie jest napisane ze psy w zawodach moga startowac dopiero po ukaczeniu 15 miesiecy, u psow duzych raz trzeba uwazac na stawy poniewaz dluzej sie im rozwijaja niz u ras malych, z psem mozna juz trenowac zanim skonczy rok, oczywiscie uwazajac przy tym odpowiednio (np nie kazac skakac przez pelna wysokosc tylko np na poczatku zeby tyczki lezaly) i np trenowac z nim sterownosc i posluszenstwo na torze.
to chyba na tyle
pozdr
Zapisane

PATIszon

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #5 : 2003-04-08, 19:37 »
Nie wolno pieskowi skakac zanim nie ukonczy rowoju kosci i stawow! Proponuje takie wstepne agility, wchodzenie na laweczki, pochylnie, uczenie posluszenstwa, itp. O ile wiem kluby agility organizuja cos takiego!
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #6 : 2003-04-09, 07:15 »
Cytat: PATIszon
Nie wolno pieskowi skakac zanim nie ukonczy rowoju kosci i stawow! Proponuje takie wstepne agility, wchodzenie na laweczki, pochylnie, uczenie posluszenstwa, itp. O ile wiem kluby agility organizuja cos takiego!


To w jakim wieku może podstakiwać  ;)
Zapisane

PATIszon

  • Gość
"Nie skacz!!!"
« Odpowiedź #7 : 2003-04-09, 07:30 »
Cytat: ZEMAT
[..]
To w jakim wieku może podstakiwać  ;)


O podstakiwaniu nic mi nie wiadomo, ale czlowiek uczy sie cale zycie, wiec jak sie czegus dowim to Ci powim!
A na razie 8) , bo nie ma to jak pifo z rana!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 23 zapytaniami.