Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??  (Przeczytany 14111 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« : 2006-04-08, 15:46 »
Mam pytanko
moja suczka ma szczeniaczki ale niedłudo będę musiała je oddać do nowych domów .Niewiem co dawać jej do jedzenia żeby straciła pokarm i żeby jeje cycki powróciły do dawnej wielkości ??? :help:
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #1 : 2006-04-08, 16:07 »
przede wszystkim - musisz popracować nad cierpliwością. suka straci mleko, jak szczeniaki przestana całkowicie ssać, a wciąganie się sutków to już inna kwestia - bywa czasami , że sie wogóle nie wciagają (znaczy się - nie do końca)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #2 : 2006-04-08, 21:55 »
ja robie mojej suni okłady (2x dziennie po 15 min.) i daje jej w małych ilościach suchą karme dwa razy dziennie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedz #2 : 2006-04-08, 21:55 »

Nanami

  • Gość
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #3 : 2006-04-09, 11:18 »
Suka samoistnie zaczyna tracic pokarm, gdy szczenieta beda na tyle duze, by móc isc do nowych domów. Wiec nie odsadzaj szczeniat i nie oddawaj do nowych domów do konca 7 tygodnia zycia (to tez kwestia wyksztacenia sie prawidlowej socjalizacji z psami u szczeniat).

No i podobnie jak przy ciazy urojonej - okłady z altacetu, z szatkowanej kapusty gotowanej, duzo ruchu, mniej zarcia i wody, nie odciagac mleka.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #4 : 2006-04-09, 12:01 »
moja sunia straciła pokarm po tym jak przestała karmić szczeniaczki, które ja oddałam w wieku 8 tyg.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #5 : 2006-04-10, 15:22 »
Szczeniaki moga jeść normalny pokarm w ok. 5 tygodniu życia. oczywiście musi to być odpowiednie jedzenie dla takich maluchów. Wtedy już suka moze zacząc tracic pokarm, chociaż przebywając ze szczeniakami, pewnie bedzie jeszcze "wyssysana", ale pokarmu będzie mniej. Jak już szczeniaki nie będą piły mleka, z suką można postępowac tak jak w przypadku ciązy urojonej (tak jak napisały poprzedniczki :) ).
przestawienie szczeniaków na stały pokarm nie oznacza, ze można je dać do nowych domów (chyba wszyscy o tym wiedzą, ale warto to napisać :P )
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #6 : 2006-04-10, 15:29 »
Cytuj
Szczeniaki moga jeść normalny pokarm w ok. 5 tygodniu życia.

uściślę to nieco - bo to zalezy od suki, ilości mleka jaką ma itp - zazwyczaj pierwsze przyzwyczajanie do stałego pokarmu powinno się zaczynać w trzecim tygodniu, czesto bywa tak, ze ludzie mysla, ze jesli szczeniaki jeszcze ssa to nie trzeba dokarmiac - blad... Dokladniej mowiac - do 5 tygodnia szczeniaki powinny ssac matke, ale od trzeciego powinny tez byc juz przyzwyczajane do stalego (troche to zagmatwalam...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #7 : 2006-04-11, 22:24 »
Chodzi o to, ze juz od 3 tygodnia zycia wprowadzamy powolutku pokarm "normalny" w postaci np. kaszki manny - oczywiscie w bardzo niewielkich ilosciach :P Do 5 tygodnia jednak mleko stanowi fundament zywienia maluchów.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #8 : 2006-04-11, 22:27 »
nanami - świetnie uprościłaś to do czego ja napisałam referat - właśnie o to mi chodzilo :D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedz #8 : 2006-04-11, 22:27 »

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #9 : 2006-04-12, 15:39 »
szczeniaczki mają już 6 tygodzni i jedzą kaszki.powoli zaczynam wprowadzać suchą karmę dla szczeniaków. Pójdą do nowych domów za 2 tygodnie.dzięki za rady.
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #10 : 2006-04-12, 15:40 »
jesli maja 6 tygodni - to jeszcze czy juz zostaly zaszczepione? (i oczywiscie odrobaczone)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #11 : 2006-04-12, 18:23 »
tak już to zrobiłam
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
Odp: Co zrobić by suczka skraciła pokarm ??
« Odpowiedź #12 : 2006-04-12, 18:27 »

To są szczeniaczki Daysy
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.152 sekund z 25 zapytaniami.