Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wymioty i ..  (Przeczytany 2906 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
wymioty i ..
« : 2006-12-30, 13:43 »
witam.
cztery dni tmu mój pies wymiotował, a następnie miał rozwolnienie. od trzech dni mój pies ma biegunke .. nie wiem co może być tego powodem. jest odrobaczona itp. itd. nie ma goraczki, nie jest osowiała, wymioty ustapiły po pierwszym dniu, normalnie jada, pije wode .. nie wiem co może być tego wszystkiego przyczyną. Nie byłam jeszcze u weterynarza, myślałam że samo jej przejdzie, dawałam jej tylko suchą karme przez ten czas. Co ja mam zrobić? Miał ktoś z was taki przypadek? Mam nadzieje, ze nie nastapi odwodnienie, a ni  nic z tych rzeczy :( będe z tym musiała iśc chyba do weterynarza..
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #1 : 2006-12-30, 13:46 »
prawdopodobnie jest to stres, spowodowany fajerwerkami :/ proponuję iść do weta po środki uspokajające :)
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #2 : 2006-12-30, 14:25 »
Wow... ja bym przynajmniej zadzwoniła do mojej wetki jeszcze pierwszego dnia. Wymioty jeden dzień pół biedy, ale biegunka to jednak jest wykańczająca. Zdecydowanie leć do weta.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wymioty i ..
« Odpowiedz #2 : 2006-12-30, 14:25 »

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #3 : 2006-12-30, 14:36 »
Tylko, że naprędzej to jutro .. a jak jutro będzie zamknięty .. ale z biegunką to już jej tak jakby troszeczke przechodziło, powoli, bo powoli ale już to nie jest tak bardzo wodniste .. no nic, jutro zobacze może wet jeszcze będzie, miejmy nadzieje :roll:
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #4 : 2006-12-30, 14:54 »
Zawsze można zadzwonić. W desperacji dobry wet i po nocy przyjmie - to tak na przyszłość, jakbyś miała jaką gorszą sytuację. Dobrze, że mu przechodzi. Podzielę się jednak z tobą moją paranoją... :P Ja tam wolę zawsze choćby zadzownić do weta jak coś. Niektóre choroby napoczątku dnia dają ogólne niepojącwe objawy, a po kilkudziesięciu godzinach po psie...
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #5 : 2006-12-30, 15:51 »
niektóre choroby napoczątku dnia dają ogólne niepojącwe objawy, a po kilkudziesięciu godzinach po psie...
ale mnie pociszyłaś ..
pilne pytanie: psu można podawac węgiel leczniczy?! Może jak jej dam to jej troche przejdzie :(
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #6 : 2006-12-30, 16:04 »
Nie chciałam Cię pocieszyć. Chciałam Cię uczulić na przyszłość, żeby nie lekceważyć. Twoje samopoczucie nie wpłynie na stan psa, tylko szybka interwncja. Nie piszę propo tego przypadku, tylko na przyszłość. Nie przez złośliwość, tylko żebyś potem nie żałowała, że nic nie zrobiłaś jeśli, odpókać, twój pies znów zachoruje. Nie wiem czy to własciwe potępowanie, może to tylko moja paranoja, ale ja wolę zawsze szybko coś robić, nawet jeśli nie jest to coś groźnego, szybkie podanie właściwych leków powoduje szybsze polepszenie stanu zwierzaka.

Można dawać węgiel. Z tym, że węgiel nie leczy, tylko zagęszcza. Nie wiem co chcesz osiągnąć, jeśli ma się od tego mniej męczyć to może warto.
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #7 : 2006-12-30, 16:23 »
Zadzwoniłam do weterynarza, zaraz tam pojade z psem. I okaże sie co sie dzieje. Chyba, rzeczywiście to wszystko zlekceważyłam. Ale miejmy nadzieje, że to nic powa znego. Trztamjcie kciuk :(.
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #8 : 2006-12-30, 16:25 »
Mam nadzieję, że będzie ok... :) Skoro jest lepiej, to powinno być niedługo wszystko dobrze.

Trudno powiedzieć, trzeba być być przy psie żyby ocenić, więc nie wiem... :) Ja tu tylko zarażam przewrażliwieniem... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: wymioty i ..
« Odpowiedz #8 : 2006-12-30, 16:25 »

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #9 : 2006-12-30, 16:56 »
Tak można podać węgiel medyczny jak pies ma biegunkę. Ja mam niestety złe wspomnienia po węglu gdyż moja sunia dostała bardzo silnego uczulenia po nim :(.

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #10 : 2006-12-31, 10:19 »
Byłam u weta, dobrze że poszłyśmy. Najpierw zadzwoniłam do weta, tak jak charon pisała  :) okazało się że lecznica do 15:00 była otwarta, ale umówiłam sie przez telefon na 17:00 i sie pofatygował do lecznicy (za co jestem bardzo wdzięczna x)) Lola dostała cztery zastrzki .. spooro tabletek, które musze jej dawać 2 dziennie no głodówka jak to przy biegunce jest. Ale już wszystko powinno być ok  :wink: Nastepnym razem będe napewno szybciej działać :tak:
Pozdrawiam :*
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #11 : 2006-12-31, 16:44 »
a mówił co to było??
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #12 : 2006-12-31, 18:26 »
nic co jest związane z fajerwerkami. Było to zapalenie żołądka(niestrawnośc). Zaraz porcja tabletek .. znów będzie wojna .. :P
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #13 : 2006-12-31, 20:45 »
Może zamiast "wojny" lepszy będzie podstęp, np. roladka mięsna nadziewana tabletka. :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #14 : 2007-01-01, 09:07 »
pasztetowa dobrze sie sprawdza w pakowaniu tabletek :P tyle ze co poniektore psy sa takie, ze i tak potrafia wygrzebac to jakos i wypluc...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: wymioty i ..
« Odpowiedz #14 : 2007-01-01, 09:07 »

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #15 : 2007-01-01, 10:49 »
wiem, wiem że lepsze jest pakowanie w jedzonko :D ale ona wczoraj nic kompletnie miała nie jeść. Ale dzisiaj już jej moge w coś przemycić xD A że jest głodna, to chyba jedzenia rozdrabniac nie będzie w poszukiwaniu tabletki ..

najlepszego w nowym roku :impra:
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #16 : 2007-01-02, 11:59 »
Moja sunia strasznie nie lubi tabletek na odrobaczenie. Zawsze mam kłopot z daniem jej ich.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #17 : 2007-01-02, 15:42 »
chow Baby, to może spróbujcie preparatu w innej postaci niż tabletki, pasta lub w spocie?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #18 : 2007-01-09, 21:20 »
Moja Kora miała podobnie
w Nowy Rok od rana co chwile miała wymiociny ok 12 szybko do weta, byłam tak wystraszona;)
ale okazało się że to nic groźnego, dostała pare zastrzyków i jak miało by sie pogorszyć to miałam jeszcze raz pojechać ale na badania krwi itd
Ale wszystko było ok ;)

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #19 : 2007-01-11, 11:18 »
pasztetowa dobrze sie sprawdza w pakowaniu tabletek :P tyle ze co poniektore psy sa takie, ze i tak potrafia wygrzebac to jakos i wypluc...

dokładnie... tak robi własnie moj pies, pasztet to jego ulubiony smakołyk, ale proszek z tabletkek ktore musi dostawac codziennie wyczuwa i nie tknie :/ takze ja musze rozpuscic w wodzie i podac poprzez strzkawke do mordki ... :/
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #20 : 2008-01-01, 17:28 »
idz....radze ci moja kiki tez czesto wymiotuje....a moze za duzo karmy jej dawalas? ale biegunki niema mam nadzieje ze,,w czasie ciazy niebedzie miala biegunki a ni wymiotow-och ta moja kikiD::D Lol
 Niestety, dwa PW + zwrócenie uwagi w wątku nie pomogło... Pora więc na ostrzeżenie za zbędne odświeżanie starych wątków.
IBDG
Zapisane
:):):)

Forum Zwierzaki

Odp: wymioty i ..
« Odpowiedz #20 : 2008-01-01, 17:28 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #21 : 2008-01-01, 17:38 »
Znów odświeżasz temat..... patrz na te daty.....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: wymioty i ..
« Odpowiedź #22 : 2008-01-01, 17:48 »
Oprócz odkopywania...

idz....radze ci moja kiki tez czesto wymiotuje....a moze za duzo karmy jej dawalas? ale biegunki niema mam nadzieje ze,,w czasie ciazy niebedzie miala biegunki a ni wymiotow-och ta moja kikiD::D Lol

Matko, co ty z tym psem robisz że on "często wymiotuje"? O_O
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 29 zapytaniami.