Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ile czasu goi sie oko po wszyciu gruczołu trzeciej powieki?  (Przeczytany 5152 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psia kocurka

  • Gość
zabieg byl 8 dni temu! Jest brazowa obwodka, zniknela opuchlizna ale trzecia powieka jest caly czas na wierzchu. Moze macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane? Wet powiedzial mi, ze czasami to sie nigdy nie chowa. Jestem zalamana!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
trzecia powieka? niektore psy przez cale zycie maja ja na wierzchu - i jest to jak najbardziej normalne. I co rozumiesz przez "wszyscie" gruczolu trzeciej powieki? tego sie nie wszywa - to sie wymraza, albo wyskrobuje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Iras, może to co napiszę będzie kompromitacją, ale kiedyś był program o jakiejś rasie, chyba Shar Pei i im wypadała trzecia powieka, więc ją przyszywali, zeby nie podrażniała oka.
Może o coś takiego chodzi. Program oglądałam bardzo dawno i pewnie coś pomieszałam. :/
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

psia kocurka

  • Gość
Dokladnie sprawa wyglada tak jak napisalam, wypadl psu gruczopl trzeciej powieki. W takich przypadkach gruczol sie wszywa lub wycina. Mu wszyto. Chcialam sie zapytac jak dlugo sie to goi.
To ze trzecia powieka jest widoczna to wiem, ale chyba nie jest normalne, ze jest przekrwiona i zakrywa pol oka?
Chodzi o to: http://www.medwet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=57
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
kasia - z tym sie zgadzam. tyle ze wszywa sie trzecia powieke a nie jej gruczol. Psia kocrka napisala o wszyciu gruczolku - co jest niedorzeczne, niepisala o tym ze zabieg byl wykonywany z przyczyny iz trzecia powieka wypadla. A to co jest na zdjeciu to grudkowe zapalenie - i to sie wycina.  A co do twojego rzypadku - zrob zdjecie i pokaz - bo zaczerwienienie moze wynikac jeszcze z podrazniena po zabiegu - natomiast to ze zakrywa pol oka - jest jak najbarzie normalne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

psia kocurka

  • Gość
techniku weterynarii, cytuje opis wizyty w kilinice weterynarii: " opis badania: wypadniecie gruczolu trzeciej powieki oka lewego, zabieg: wykonano repozycję wypadniętego gruczołu trzeciej powieki oka lewego"

opis z wizyty kontrolnej " gruczol schowany, jednak nie chowa sie 3 powieka"

problem jest, bo mialo byc po 10 dniach po wszystkim a tu mija 12 i nadal trzecia powieka zakrywa pol oka, jestem zalamana, jutro szukam okulisty i ide do niego z psem, bo sie okazuje, ze teraz trzeba bedzie wszywac trzecia powieke a tego ponoc nie da sie juz zrobic tak by po zabiegu nie bylo sladu i oko lewe zawsze bedzie wygladalo inaczej od prawego!

gdyby mi sie udalo zrobic psu zdjecie z bliska to bym juz je tu wkleila ale to szczeniak i kreci sie wciaz jak dziki, a jak spi to ma oczywiscie zamkniete oczy :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.