Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Doberman i głęboka rana  (Przeczytany 5123 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rafi91

  • Gość
Doberman i głęboka rana
« : 2007-08-21, 13:39 »
Witam.

Wczoraj wieczorem gdy wyszedłem z psem na spacer zniknoł mi na ok 2/4 min...gdy wrócił miał tą rane. Wyszedłem z nim jak zawsze na moją ulicę, jest on jednokierunkowa i poleciał mi na sam koniec tej ulicy...robią nam akurat kanalizacje i na końcu ulicy stoi dużo ciężkich sprzętów. Sądzę że musiał się tam gdzieś o coś zaczepić bo jest to wg. mnie rana rwana.

Wczoraj pies zachowywał sie jakby jej nie czuł. Lizał ją ale ale był normalny. Dzisiaj jest już gorzej. Zjad śniadanie ale ledwo może wstać, leży cały czas na zdrowym boku, ma suchy nos, cały jest ciepły, widać że go boli bo stracił całą dotychczasową energię i mam wrażenie jakby "pulsował".  :(

Możecie mi poradzić co mam zrobić aby mu pomóc w wylizaniu się?

Oto zdjęcia rany:

1. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2ccb279af7c53801.html
2. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9229b0fb95cea602.html

Z góry dzięki.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #1 : 2007-08-21, 13:47 »
ja to co masz zrobić, biegiem do weterynarza! moze zaraziła siętym, no tężcem, ale skoro wylizał to nie wiem czy to ma. najlepiej do weta, a teraz moze jakiś środek przeciwbulowy, nie wiem potrzebna Iras od zaraz
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #2 : 2007-08-21, 13:58 »
Tak jak mówi Renia- leć jak najszybciej do weterynarza. I kołnierz psu założyć, żeby nie lizał.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedz #2 : 2007-08-21, 13:58 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #3 : 2007-08-21, 14:01 »
niekiedy dobrze jak wyliże, oczyści rane, chyba ze wet zabroni to wtedy kołnierz
I kołnierz psu założyć
no cóż wątpie zeby każdy mial w domu kołnierz dla psa..
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #4 : 2007-08-21, 14:14 »
Cytat: primavet.waw.pl
Należy pamiętać, że lizanie rany pooperacyjnej jest przyczyną większości powikłań po zabiegu. Zwierzę liżąc ranę zakaża ją, może wyrwać szwy, a ponadto dochodzi do obrzęku zapalnego. Sucha, nielizana i niedotykana rana pooperacyjna goi się po 7 dniach, rozlizana może goić się nawet 2 miesiące. Błędne jest myślenie, że pies „sobie wyliże i się zagoi”. Jest jeden wyjątek – kocur po kastracji może lizać mosznę do woli, ale przyczyną jest inna technika zabiegu – u kota ran po kastracji nie szyje się, nie ma nitek, a okolica jest zanieczyszczana podczas siusiania czy robienia kupy. Kot liżąc oczyszcza „dziury” z wysięku i wydalin.
może i to o ranie pooperacyjnej, ale ogółem rany nie powinien lizać...

no cóż wątpie zeby każdy mial w domu kołnierz dla psa..
skoro pójdzie do weterynarza, to kupi.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #5 : 2007-08-21, 14:25 »
no właśnie najpierw musi iść do weta, ja z psem odrazu bym poszła.

co do lizania to ktoś napisał ze pies wylizał człowiekowi rane i się zagoiła, nie mówie ze wylizanie wystarczy i się zagoi ale pies liże rane odruchowo i w ślinie mają tam jakieś składniki czy coś
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #6 : 2007-08-21, 14:33 »
co do lizania to ktoś napisał ze pies wylizał człowiekowi rane i się zagoiła, nie mówie ze wylizanie wystarczy i się zagoi ale pies liże rane odruchowo i w ślinie mają tam jakieś składniki czy coś
jam to napisałą, sama widziałam,
z operacyjnymi jest tak jak piszecie,
 takie polne skaleczenia, to  chyba dobrze jak pies lize szczególnie chyba na początku, tyle ze oczywiście bez przesady, bo jak wiadomo rana jak się goi to swędzi, i pies za inetnsywnie lizący, moze doprowadzić, do rozlizania rany z powrotem i jątrzenia się.

Mam nadzieje , zze chłopak poszedł z nim do weta!  :roll:
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Retriva

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #7 : 2007-08-21, 14:35 »
Bez wylizania rany człowiekowi, także by się zagoiła. Może nawet w krótkim czasie- tego nie wiemy.
Zapisane

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #8 : 2007-08-21, 15:37 »
 to była zapaskudzona rana, po zardzewiałym drucie, i czyśm jeszcze, do tego Daniel nie chciał dac sobie jej zdezynfekować... Wierz mi ze nie zagoiłaby się tak ładnie.. miałąm okazje widzieć co potrafi się z taką zapaskudzoną raną zrobić. ( to nie było otarcie naskórka, i rana zaczynała już niełądnie wyglądać tak wogóle). psy mają w ślinie coś w rodzaju antybiotyku, dlatego jesli pies sie skaleczy na polu, to mozna mu pozwolic to troche wylizać, na pewno mu to nie zaszkodzi. Co innego jesli rana juz sie goi wtedy raczej nie wolno pozwalać lizać, bo pies wtedy moze ją rozlizać z powrotem, No i oczywiście, ran pooperacyjnych tez nie powinno się psiakom dawać wylizywać
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Forum Zwierzaki

Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedz #8 : 2007-08-21, 15:37 »

rafi91

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #9 : 2007-08-21, 15:38 »
Właśnie wróciłem od weterynarza.

Przemył mu rane i posmarował maścią z alantoniną i witaminową.

Kołnieża mu nie zakładał bo stwierdził że nie ma potrzeby. Wygolił mu trochę włosów koło rany i kazał smarować narazie wokoło rany tymi maśćmi a jak trochę skrzepnie to bezpośrednio na rane i się zagoi...mam do niego przychodzić co 2/3 dni.

Jak narazie jest nieźle...jak psy szczekały to wybieg na podwórko i sobie trochę chodził...teraz leży na werandzie na kocu i odpoczywa. Nie ma tez problemu z apetytem i piciem. Chyba juz go mniej boli bo zaczyna chodzić po werandzie i podwórku i włączyła mu się ciekawość :roll:
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #10 : 2007-08-21, 15:41 »
Byleby tylko teraz tych maści nie zlizywał ;)
no i dobrze, że już lepiej :D
Zapisane

rafi91

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #11 : 2007-08-21, 15:53 »
Któraś z tych maści jest gorzkawa(czy jakiś taki smak) i chroni go aby się nie lizał...chyba ta z alantoniną...Tylko żeby nie był taki uparciuch i nie zważając na smak zliże ją...Narazie jak go obserwuje to nie liże. Zobaczymy co będzie później
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #12 : 2007-08-21, 16:24 »
to dobrze ze to nic poważnego, miejmy nadzieje ze szybko się zagoi :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

rafi91

  • Gość
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #13 : 2007-08-21, 23:41 »
Mam jeszcze pytanko. Psu ok. 5 lat temu urósł jeden z sutków. Wet powiedział że taka jego uroda i nie ma się co przejmować i ogólnie spoko jednak wolałbym znać wasze zdanie...będę spokojniejszy.

Jutro zrobię zdjęcię...teraz nie chce go budzić...niech się kuruję :roll:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedź #14 : 2007-08-23, 09:03 »
jesli chodzi o rane - powinienes zadbac o to by tego nie lizal, a jesli chodzi o to co z ta rana zrobic - przemywanie rivanolem by sie przydalo. Na zdjeciach nie widac jak gleboka jest, jednak jest cos takiego, ze jesli rzeczywiscie siega sporo w glab to bedzisz musial zadbac o to zeby... przez jakis czas sie nie zamknela - ladnie to nie bedzie wygladalo, jednak zanieczyszczone rany maja tendencje do roienia - i jesli sie rana sie zamknie zafundujesz psu ropnia (tzn. dopoki nie splycje nie moze sie zasklepic)

jesli chodzi o powiekszenie sie sutka u psa - poczekam na zdjecie. A tymczasem zadam pytanie - w jakim wieku jest pies? (domniemam ze chodzi o samca)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Doberman i głęboka rana
« Odpowiedz #14 : 2007-08-23, 09:03 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 27 zapytaniami.