Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DIROFILARIOZA w PL  (Przeczytany 6023 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
DIROFILARIOZA w PL
« : 2008-04-13, 11:12 »
Na naszym forum Pomocy Goldenom pojawiła się bardzo ważna informacja. Pozwole sobie zacytować ją w całosci:

Cytuj
Witam wszystkich.

Mam dla Was ważną i istotną informacje i proszę żebyście dalej przekazywali tą wiadomość.
W Polsce wykryto pierwszy przypadek DIROFILARIOZY -robaczy serca. Niestety wykryto tego robala u psa ktory należy-należał do mojej siostry. Charly niestety od nas odszedł 11lutego br. po długich zmaganiach z tym paskudztwem. Do końca tak naprawde nie wiedzieliśmy na co on choruje. Pod koniec stycznia znalezlismy u niego guza na tchawicy, podejrzenie nowotworu. Niestety, próbki ktore zostały wziete do analizy nie wykazały obecności raka, a padło podejrzenie na wlasnie pewnego rodzaju robaka. Nasz kochany Chrlly odchodził od nas męczarniach, a my tego tak naprawde nie dostrzegaliśmy, bo On tak naprawde nie pokazywał tego jak w rzewczywistości cierpi. Jego oczy do końca miały w sobie blask. Nie wiem kiedy otrząsniemy sie po jego odejsciu, są ludzie ktorzy powiedza i mowia TO TYLKO PIES- nie to nie tylko pies-tp prawdziwy przyjaciel. Moja chrześnica, ktora wychowywała sie razem z Charllym chodzi na miejsce gdzie nasz monster spoczywa, kładzie kwiatuszki (żołte kaczeńce) i modli sie. Łzy sie cisną do oczu....
Moja siostra zgodziała sie na pobranie organów Charll'go, bo chciała wiedziec na co On umarł i żeby dać szanse innym właścicielom czworonogów i samy czworonogom na zapobieganie temu paskudztwu. No i po kilku tygodniach oczekiwania wczoraj otrzymaliśmy wyniki sekcji - Dirofilarioza!!!
Te Nicienie sa przenoszone najczęsciej przez komary. Proszę poczytajcie wiecej na ten temat w internecie, innych źródłach - CHROŃMY NASZYCH NAJLEPSZYCH PRZYJACIÓŁ. Na tą chwile mam informację że środek ADVOCATE moze uchronić czworongi przed tym robactwem.
Jeśli dowiem sie czegoś wiecej to będę Was informować. Przepraszam że pisze o tak przykrych i nieprzyjemnych rzeczach, ale uznałam ze musicie wiedzieć co grozi naszym czworonogom. Zabezpieczcie je juz teraz,poki nie ma jeszcze komarów itp.



Pozdrawiam wszystkich
_________________
cabajka

Oryginał wiadomości znajduje się TUTAJ.

Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #1 : 2008-04-13, 17:23 »
wydaje mi sie że słyszałam o tej chorobie w tv w czyms w stylu 'policja dla zwierzat (jakies miasto)" na animal planet. rzeczywiscie grozna chorobia, zawsze sie zastanawiałam czy komary gryza psy czy koty, musza przez siersc sie przedostac a jeszcze skóra,a le wydocznie gryzą :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #2 : 2008-04-13, 20:20 »
Gryzą. Latem Alik jest cały w bąblach, szczególnie tylne nogi.

A choroba z tego co wiem, jest śmiertelna (to na pewno, jak widać) i raczej średnio uleczalna - ale mogę się mylić (z knigusia psiego wywnioskowałam), tu trzeba raczej Iras zapytać.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedz #2 : 2008-04-13, 20:20 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #3 : 2008-04-13, 20:57 »
Cytuj
tu trzeba raczej Iras zapytać.

a OIras niewiele na ten temat wie - jesli chodzi o uleczalnosc - w usa, gdzie robale siedza juz od dawna, o ile sie orientuje sa srodki odrobaczajace, ktore na te paskudy dzialaja. Dochodzi do tego jednak jeszcze szybkosc rozpoznania itp. itd.

Ogolnie - jako, ze w wiekszosci ksiazek o pasozytach, psich chorobach  itp. przy robalach atakujacych miesien sercowy jest dopisek "nie wystepuja w polsce" - to u nas smiertelnosc bedzie prawdopodobnie wynosila jakies 99 %  (ten jeden pozostaly procent, mozna okreslic jako cud)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #4 : 2008-04-13, 21:59 »
Ogolnie - jako, ze w wiekszosci ksiazek o pasozytach, psich chorobach  itp. przy robalach atakujacych miesien sercowy jest dopisek "nie wystepuja w polsce" - to u nas smiertelnosc bedzie prawdopodobnie wynosila jakies 99 %  (ten jeden pozostaly procent, mozna okreslic jako cud)
pocieszające...
ale przynajmiej nie występują w polsce, znaczy wiekszosc albo jak wystepuja to mało psów na nie choruje, jednak jesli juz sa takie przypadki to trzeba uwazac, tylko jak? jesli trudno rozpoznac chorobe...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #5 : 2008-04-14, 06:36 »
a OIras niewiele na ten temat wie - jesli chodzi o uleczalnosc - w usa, gdzie robale siedza juz od dawna, o ile sie orientuje sa srodki odrobaczajace, ktore na te paskudy dzialaja. Dochodzi do tego jednak jeszcze szybkosc rozpoznania itp. itd.

Ale jak widać, wie więcej ode mnie ;)

ale przynajmiej nie występują w polsce, znaczy wiekszosc albo jak wystepuja to mało psów na nie choruje, jednak jesli juz sa takie przypadki to trzeba uwazac, tylko jak? jesli trudno rozpoznac chorobe...

Są leki zapobiegawcze (tylko nie wiem, czy w Polsce). A objawy: kaszel, spadek wagi, nietolerancja wysiłkowa. Szczegół, że mało który wet weźmie pod uwagę dirofilariozę, więc to my musimy pilnować i tyle.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #6 : 2008-04-14, 13:46 »
Szczegół, że mało który wet weźmie pod uwagę dirofilariozę, więc to my musimy pilnować i tyle.
własnie o to chodzi, poniewaz nie jest czesta choroba nie bierze sie jej pod uwage i leczy nie tak jak trzeba, a i własciciele niekiedy za późno zgłaszaja sie do weterynarza
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #7 : 2008-04-14, 19:39 »
Dirofilarioza jest jak najbardziej uleczalna, w przypadku gdy zostanie wcześnie wykryta - problem w tym, że nicienie mogą przebywać i rozwijać się w pniu tętnicy płucnej przez wiele lat, bezobjawowo niestety. Jedynym sposobem o ile się nie mylę jest prostu test serologiczny - ale czy w Polsce dostępne są testery, tego nie wiem. Wiem jednak, że takie testery są w każdej klinice w USA, gdzie problem dirofilariozy jest niestety na porządku dziennym; jest tak powszechny, że zapobieganie nicieniom jest tak normalne jak u nas zapobieganie psim robalom poprzez odrobaczenia. Dlatego też właściciele wykonując proste badanie krwi dostają od ręki wynik pozytywny, lub negatywny.
Dotąd w Polsce faktycznie dirofilarioza nie występowała, ale jest jakiś procent, że niestety po tym przypadku może się rozprzestrzenić. Autorka tego posta napisała o środku advocate, który zapobiega tym robalom. Gdzie i czy jest to dostępne w Polsce - tego należy pytać swojego weterynarza.
No i przede wszystkim obserwować psa. Nie żeby od razu popadać w panikę, ale jednak zawsze warto być przezornym.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #8 : 2008-04-14, 20:12 »
Cytuj
Autorka tego posta napisała o środku advocate, który zapobiega tym robalom. Gdzie i czy jest to dostępne w Polsce - tego należy pytać swojego weterynarza.

dostepny w polsce jest jak njbardziej - i dziala praktycznie na wszystkie robale procz tasiemcow . Choc ma jedna powazna wade - cene  (drogi jak diabli) - aha - i nie jest to srodek chroniacy przed robalami, a odrobaczacz

Cytuj
własnie o to chodzi, poniewaz nie jest czesta choroba nie bierze sie jej pod uwage i leczy nie tak jak trzeba, a i własciciele niekiedy za późno zgłaszaja sie do weterynarza

nie popadajmy w panike, tylko dlatego, ze zdarzyl sie JEDEN przypadek - nie wiadomo gdzie, nie wiadomo skad byl pies  i gdzie sie zarazil - rownie dobrze mogl byc importem z usa, czy innego kraju w ktorym wystepuje.

Jesli chodzi natomiast o to, ze przypadki moga sie zdarzac czestsze - poszukajcie sobie informacji na temat wystepowania komarow - nosicieli. Z tych informacji mozna latwo wywnioskowac, ze polsce robaczcyca serca nie grozi - a to z tej prostej przyczyny, ze jest u nas zbyt zimno. Poza tym robale nie przenosza sie przez powietrze...

Co do obserwacji psa - robaczyca serca to ostatecznosc - istnieja setki innych chorob, ktore sa naprawde popularne i ktore powoduja takie same objawy
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedz #8 : 2008-04-14, 20:12 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: DIROFILARIOZA w PL
« Odpowiedź #9 : 2008-04-17, 21:49 »
zaznaczyłam tylko ze nie zgłaszają sie do wetów, a tak jak piszesz, sa inne choroby i pies moze byc leczony na cos innego niz naprawde jest chory

dobrze ze ta choroba nie wystepuje w polsce, tylko sa to pojedyńcze przypadki, bo jak wadac to grozna choroba
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 25 zapytaniami.