Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Biedny bernardynek...  (Przeczytany 2203 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niuta

  • Gość
Biedny bernardynek...
« : 2003-12-16, 10:43 »
Mam pytanie do kogoś kto się na tym zna, albo miał do czynienia z bernardynami. Mam siedmiomiesięcznego bernardyna, który od dwóch miesięcy kuleje na przednią łapę. Pies jest dobrze żywiony, ruchu ma tyle ile sam potrzebuje (mieszkam w domu przy lesie, a pies nie jest trzymany na łańcuchu), ma apetyt, nie ma żadnych podstaw do tego, aby kulał. Może jest to wywołane szybkim wzrostem, albo jakimiś zmianami zwyrodnieniowymi...  :(  weterynarz też nie był w stanie powiedzieć co mu dokładnie jest, przepisał mu witaminy i kazał poczekać... pomóżcie proszę!
Zapisane

Agatka

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #1 : 2003-12-16, 10:55 »
Suka moich rodziców w ieku 6-7 miesiecy miała robiony tzw "Profil Szczenięcy". Miała dokładnie badane wszystkie stawy, poniewaz weterynarz powiedział, że u tej rasy często zdarzaja sie zwyrodnienia.

MOże warto by było prześwietlic ta łapke. Czekanie nie wiele tutaj da.... Jesli jest jakis stan zwyrodnieniowy to im szybciej zareagujesz tym lepiej. Zrób mu padanie krwi zeby stwierdzic czy proporcje wapna sa dobrze zahcowane. Bernardyny wymagaja podawania im do 2 lat duzych ilosci wapna.

Ja bym skonsultowała jeszcze z innym weterynarzem.
Zapisane

niuta

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #2 : 2003-12-16, 11:19 »
Wapno dostaje cały czas. Od czasu jak znalazł się u nas w domu dostawał wszelkiego rodzaju witaminy i wapno w dużych ilościach również...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biedny bernardynek...
« Odpowiedz #2 : 2003-12-16, 11:19 »

Agatka

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #3 : 2003-12-16, 11:23 »
To w takim razie porponuje zrobic RTG stawu. To Wam bardzo duzo powie. Tylko zróbice to w naprawde dobrej lecznicy !
Czekanie nie jest w takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem ....
Zapisane

kkamila

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #4 : 2003-12-16, 21:57 »
Idź koniecznie do innego weta.Bernardynom podaje się jeszcze w okresie wzrostu odżywki wzmacniające i wspomagające stawy(np.Arthroflex) Idź szybko do innego lekarza,bo o zwyrodienia  bardzo łatwo u szybko rosnących ras.Pozdrawiam
Zapisane

niuta

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #5 : 2003-12-17, 10:00 »
Nawet wiem gdzie jest dobra klinika, leczyliśmy tam dwa lata temu setera po wypadku samochodowym, też miał problem z nogą (resekcja stawu biodrowego) :( .. prowadzą ją młodzi, ale bardzo konkretni lekarze, seter biega dziś jak nowo narodzony :) może Beny taż powinien ich poznać...
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #6 : 2004-01-10, 16:58 »
to moze byc dysplazja, dla psy duze szybko rosnace powinny dostawac witaminy i te zaokraglenia os kosci, duzo chrzastek i w domu nie moze sie slizgac po podlodze (potrzebne dywany)
Zapisane

kazuja

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #7 : 2004-01-11, 17:04 »
hej dysplazja dotyczy gl konczych tylnych, ale to ze szczeniak kuleje moze swiadczyc o zwyrodnieniu. podawanie wapna ma tu niewiele do rzeczy, bo zwyrodnienia tego typu powstaja u ras duzych o szybkim przyroscie masy, ew poga byc spowodowane zbytnim forsowaniem psa.
nie czekaj na nic, bo psa to boli!! weterynarz np zrobi rentgen albo przepisze antybiotyk (niepamietam nazwy), ktory jest bardzo skuteczny.
moja rada: podawajcie psu raczej mniej jedzenia zeby go nie zatuczyc, bo jego tusza bedzie bardzo oslabiala kosciec.
Zapisane

Tafta

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #8 : 2004-01-11, 17:36 »
mój pies miał podobny problem (pies kulał na przednią łapę),
który, jak sie później okazało, był wynikiem idiotycznego (tak mi się teraz wydaje) podejścia weterynarza,
któremu wtedy ufałam...
u dużych ras często sie zdarza, że pies za szybko rośnie i potrzebuje (!) w tym czasie zwiększonej ilości wapnia dla prawidłowego rozwoju

mój 'genialny' wet wmawiał mi jednak coś zupełnie odwrotnego!!!
mówił, że do dwóch lat to zupełnie normalne, że pies kuleje
i podawał jedynie środki przeciwbólowe, potem robił blokady
i tak kursowałam z moja psina do weterynarza co dwa dni  :?
nie chodzi mi juz o te pieniądze, które na to wszystko wydałam, ale o ból i cierpienie mojego psa  :evil:  

w końcu sie wkurzyłam i zmieniłam weta,
który był w ciężkim szoku słysząc, że wapna w żadnym wypadku nie można podawać szczeniakom,
bo powoduje kłopoty z sercem,
owszem nadmiar jest niepożądany, jak wszystkiego zresztą, ale bez przesady

i jak pieski po dwóch, trzech wapniowych zastrzykach wymiotują, czyli są nawapnione na maxa
to mój to zrobił po ponad miesiącu  :grr:

ale na szczęście kłopoty z kuleniem sie skończyły
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biedny bernardynek...
« Odpowiedz #8 : 2004-01-11, 17:36 »

ewaf

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #9 : 2004-01-11, 19:37 »
Istnieje tez inna mozliwość , piesek w czasie zabawy mógł zerwać sobie ścięgno. Niestety na RTG moze nie być widać ,a raczej moze nie zobaczyć  weterynarz ktory ma niezbyt duze doświadczenie w tym kierunku. Leczenie jest operacyjne. Mój pies miał zerwane ściegno krzyzowe w tylniej łapce, kulał przez 2 miesiace. Leczony był zastrzykami przeciw zapalnymi które oczywiście nie pomogło. Kiedy wet chciał go wsadzic w gips bo "może pomoze" zmieniłam weta. Diagnoza była postawiona w przeciągu 5 minut. Pies miał operacje i pomimo ze doszło juz do zniekształcenia stawu, nie kuleje i nic nie widac ze kiedys miał problemy.
Jezeli jeden wet nie daje sobie rady z diagnoza zawsze warto iść na konsultacje do innego.
Zapisane

Kalusia

  • Gość
Biedny bernardynek...
« Odpowiedź #10 : 2004-01-12, 11:48 »
Niuto- nie znam się na tym i rób to co ci mówią inni, ja tylko chciałam powiedzieć że pies w moim Fanficku to też bernardyn i on będzie miał problemy z rośnięciem. Dlatego tytuł tego opowiadania to "Mały Bernardyn". Czytając niuto ten twój pierwszy na tym topicu post, jakoś tak mi się to opowiadanie wsunęło do głowy.

 Tak po cichu to serdecznie zapraszam do czytania "Małego Bernardyna"(jest w Fanfiction)Zapraszam! :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 25 zapytaniami.