Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zaćma  (Przeczytany 1513 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« : 2004-03-12, 14:54 »
Czy jeśli mój Dżekuś ma rozwijającą się zaćmę, to uda mi się jeszcze odzyskać jego wzrok? Czy wasze pieski mają zaćmę? Jeśli tak, co robicie by im pomóc?
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Zaćma
« Odpowiedź #1 : 2004-03-12, 15:54 »
Slyszalam,ze na zacme stosuje sie kropelki do oczu.Zacma to objaw starosci.U ludzi przeprowadza sie operacje,u pieskow-nie wiem.Rozmawialas z wetem?Niech przepisze jakies krople.Powodzenia i pozdrawiam.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Husky13

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #2 : 2004-03-12, 16:55 »
Tak jak Aszka mowila idz do weta  :] Moze on poradzi by sie dalej ta zacma nierozwijala  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zaćma
« Odpowiedz #2 : 2004-03-12, 16:55 »

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #3 : 2004-03-12, 18:50 »
tak zrobię.... dzięki
Zapisane

Talagia

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #4 : 2004-03-12, 22:56 »
Mój pies ma zaćme, w każdym razie tak stwierdził wet. Dostaje kropelki i tabletki Karsivan na lepsze ukrwienie oka. Ile twój pies ma lat? Zaćme można zoperować, jeżeli psiak ma do tego presyspozycje w innym przypadku można tylko opóźnić utrate wzroku lub niepozwolić by bardziej się rozwineła.
Zapisane

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #5 : 2004-03-13, 18:11 »
Mój Dżekuś ma już prawie 12 (12 skończy w czerwcu). Niestety, to jest już dosć zaawansowane. Nie widać już dna oka, a oko jest takie mętne.
Zapisane

Talagia

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #6 : 2004-03-14, 01:37 »
Oczko przy zaćmie powinno być mleczno-mętne :) Jest napewno bardzo wrażliwe, szczególnie na zmiany temperatury, w zimie nie powinno być narażone długo na mróz, a w lecie na promienie słoneczne.
Oczko robi się szybko czerwone i może łzawić.
Wygląda na to że Twojemu psiakowi nic się już nie da zrobić. W jego wieku operacje są niebezpieczne, może sie nie wybudzic.
Ale nie martw sie psiak z zaćmą moze normalnie żyć, w końcu psy są bardziej wyczulonee na zapach niż na wzrok .
Zapisane

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #7 : 2004-03-14, 12:37 »
:( to przykre, że mój pies starci wzrok... :cry:  wiem jaka to odpowiedzialność: pies nie widomy... u mnie jest ich kilka, a zachowanie ich właścicieli uważam za kary godne: pies bez obroży, smyczy... ah... mam nadzieję, że Dżekuś będzie miał łatwiej.
Zapisane

Talagia

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #8 : 2004-03-14, 20:47 »
Jeżeli twój psiak ma chore tylko jedno oczko to musisz zadbać żeby drugie nie zachorowało :?

Z oczkiem mojego psiaka jest coraz gorzej mimo leczenia i lekarz już nawet stwierdził krwiaka... :cry:  Mam nadzieje że się pomylił.. :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zaćma
« Odpowiedz #8 : 2004-03-14, 20:47 »

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #9 : 2004-03-15, 12:40 »
No właśnie... ale to jest cały kłpot... mój psiak ma oba oczka chore... :(
Zapisane

Talagia

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #10 : 2004-03-15, 14:45 »
Ojej bardzo ci współczuje bo nieczęsto zdarza sięże psiak ma oba oczka chore na zaćme :(
Zapisane

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #11 : 2004-03-16, 12:27 »
a więc to  jest rzadkie????? Ja mam zawsze takie "szczęście"... :cry:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #12 : 2004-03-16, 16:22 »
jakiej rasy masz psa? Dla niekórych ras zaćma jest bardzo często chorobą np. collaki, ale głównie choroba atakuje jedno oczko a dopiero potem drugie :(
Zapisane

Koira_Dżeki

  • Gość
Zaćma
« Odpowiedź #13 : 2004-03-16, 18:49 »
mam malusiego mieszańca (30cm).... nie ma on nic wspólnego z collie... :/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 26 zapytaniami.