Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z układem pokarmowym kota  (Przeczytany 2687 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yoben

  • *
  • Wiadomości: 1
Problem z układem pokarmowym kota
« : 2015-03-12, 14:48 »
Witam serdecznie! Jestem nowy na tym forum, ale zanim się przywitam, mam bardzo ważną sprawę!
 
Mam taki problem z moim kotem: od jakiegoś czasu zaczyna się krztusić i próbuje zwymiotować kulki sierści, tyle że nie zawsze się to mu udaje, przez co biedak strasznie się męczy. Ponadto stracił apetyt. Wiem, że idzie wiosna i wszystkie futrzaki naturalnie gubią sierść i nie da się temu zapobiec. Tylko czy istnieje jakiś sposób na to, żeby mu pomóc? Wiem, że dzikie koty jedzą trawę, która pomaga im zwrócić połkniętą sierść, natomiast mój Franky jest trzymany tylko w domu.
Może istnieją jakieś specyfiki, które rozpuszczają połkniętą sierść, albo ułatwiają jej zwrócenie?

Proszę o pomoc! :(
Zapisane

Liskowa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13
Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedź #1 : 2015-03-13, 23:03 »
Z tego co wiem to są karmy ułatwiające wydalanie kłaczków. Musisz w zoologicznym lub u weterynarza spytać. Mój kot przebywał w domu i na dworze i radził sobie podskubując trawę więc może warto mu zasadzić trawę w doniczce (nasiona do kupienia w zoologicznym). Poza tym polecam regularnie szczotkować kota tak żeby jak najmniej sierści połykał jak się myje.

Pozdrawiam
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedź #2 : 2015-03-15, 13:57 »
Karma nie pomoze na tym etapie. Potrzebna jest pasta odkłaczjąca w sporych ilosciach. I codzienne wyczesywanie liniejącego kota. Trowę kotu mozna wysiac treż w domu w doniczce. Moze tro byc specjalna kocia trawa zs sklepu zoologicznego lub zboze. Np pszenica. Dobrze miec kilka doniczek , aby nowa rosla jak poprzednia już zjedzona :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedz #2 : 2015-03-15, 13:57 »

Jinoo

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedź #3 : 2015-03-16, 10:15 »
Witam!
Miałem podobny problem z moim kotem. Mimo tego, że to kot rosyjski niebieski, który ma krótką sierść, to też swego czasu strasznie się dławił. Czesałem go, kupiłem mu specjalną trawę... Bywało lepiej, ale nie do końca dobrze, bo zdarzało mu się czasem zadławić.
Dopiero jak zainwestowałem w odżywkę dla kota, to rzeczywiście mu pomogło. Warto spróbować :)
Zapisane

Fionka_pl

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Problem z układem pokarmowym kota
« Odpowiedź #4 : 2015-08-21, 16:10 »
Akurat tutaj polecam czym prędzej udać się z kotkiem do weterynarza,ponieważ kłopoty z układem pokarmowym mogą przynieść poważniejsze skutki niż to się może wydawać,takich objawów naprawdę nie wolno lekceważyć.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.118 sekund z 25 zapytaniami.