Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: kąpiel  (Przeczytany 23007 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Panterka

  • Gość
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #60 : 2005-08-19, 13:20 »
Ja jak byłam mała, to brałam starą szczoteczke do zębów i kubek z wodą. Jak puszuś się gdzieś położył to ja go wtedy myłam, a potem czesałam grzebieniem mamy. :lol: Raz mój tato chciał umyć mu łapy, ale zaczął się wyrywać i wpadł do wanny. :mrgreen:
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #61 : 2005-08-19, 15:00 »
Ja Soni nigdy nie kąpałam...Raz tylko się sama wykąpała jak zaatakowała karpie( były w wannie) 0__o Albo jak wleciałą do akwarium z rybkami X_x zgon...
Zapisane

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #62 : 2012-10-24, 11:27 »
ja tez swojej jeszcze nigdy nie kapałam, tylko łapki na mokro jej wycieram jak przychodzi do domu. na poczatku tego nie cierpaila i sie wyrywała, teraz sie chyba juz przyzwyczaiła :) i spokojnie daje sobie lapeczki wytrzec :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kąpiel
« Odpowiedz #62 : 2012-10-24, 11:27 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #63 : 2012-10-29, 19:54 »
U mnie kąpiel jest niewykonalna.
Raz chciałam wstawić kota do wanny, w której stała miska z wodą. Skończyło się wbiciem pazurów w moją twarz. Nigdy więcej nie będę próbować - bliznę mam do dziś.
Za to jak któryś kot wytarza się w czymś brudnym, to wystarczy przetrzeć sierść mokrym ręcznikiem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #64 : 2012-10-30, 18:55 »
Zdrowy, krotkowlosy kot spokojne daje radę z pielegnacja swojego futerka. Nie ma potrzeby go kapac.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #65 : 2012-10-31, 09:20 »
Cytuj
Za to jak któryś kot wytarza się w czymś brudnym, to wystarczy przetrzeć sierść mokrym ręcznikiem.

... mojej kuzynki kocur jakimś cudem się obsrał, że tak powiem ;) Mokry ręcznik nic nie dał, trza było kicię namoczyć porządnie - z tym, że kocur spokojniejszy niż agent którego opisujesz- stał grzecznie i tylko zawodził żałośnie, ale... obraził się. Przy próbie wytarcia uciekł, 3 dni jak się pokazywał to tylko z daleka, potem mu przeszło ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #66 : 2012-11-09, 15:36 »
Podejrzewam, że gdybym na prawdę musiała kota wykąpać to łatwiej byłoby w umywalce pod kranem. Ruduś lubi pić wodę prosto z kranu, ale nigdy nie potrafi znaleźć odpowiedniej pozycji do picia, żeby mu było wygodnie i łatwiej się piło. Zawsze tak się kręci, że całą głowę i futerko ma mokre. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #67 : 2012-11-26, 01:22 »
to ja mam jakiegoś dziwnego kociaka, który uwielbia wszelkie 'rwące strumienie'... ostatnio przybiegł za mną do łazienki i brał ze mną prysznic, wyszedł mokry i wyglądający jak szczurek :roll: spokojnie mogę wsadzić kota do wanny i polewać go wodą ze słuchawki, w umywalce mogę lać na niego najmocniejszy stumien i dalej będzie stał, kapiący kran to najlepsze, co może być :roll:
Zapisane
emocjonalne kanapki

Oronka

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #68 : 2015-04-01, 11:50 »
ja nigdy nie kąpałam swoich kotów... tzn jak się ubrudziło im futerko to tylko przemywałam gąbką zwilżoną
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kąpiel
« Odpowiedz #68 : 2015-04-01, 11:50 »

Kropki-i-laty_pl

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #69 : 2015-04-24, 12:51 »
Tutaj podobnie jak w przypadku psów,wart dobrać odpowiedni szampon dopasowany do sierści kota ,często zależny też od rasy i zwróćmy na to uwagę. Akurat tym zajmujemy się na co dzień,zarówno jeżeli chodzi o pielęgnację jak i żywienie wiec chętnie pomożemy.
Zapisane

moniaczka655

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #70 : 2015-06-18, 19:05 »
Moja mama zawsze była zdania, że kotów się nie kąpie. Jednak ja osobiście kiedyś byłam zmuszona do wykonania "takiego zabiegu", wszystko pięknie ładnie, szampon kupiony, kot gotowy do kąpieli iiiii nic z tego nie wyszło, nie dało się nad kocurkiem zapanować, woda istnieje dla niego tylko w celu picia. Niestety nie dał się przekonać  ;p
Zapisane

Konioteka_eu

  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #71 : 2015-07-07, 15:23 »
Co do kąpieli kota to mam podobne zdanie,czyli jestem przeciwniczką,uważa że znakomicie poradzą sobie same,no chyba ze sytuacja faktycznie jest ekstremalna i np kot przyjdzie do domu cały w błocie po deszczu,wtedy jak najbardziej warto przy użyciu odpowiedniego szamponu.
Zapisane

linka96

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #72 : 2015-07-13, 09:29 »
Ja też uważam, że kot zazwyczaj sobie poradzi, ale są sytuacje, kiedy trzeba mu pomóc :D na przykład taka, kiedy moja kotka wpadła do ni mniej ni więcej, tylko gnoju na wsi :shock: i musiałam ją wykąpać... biedna, zaparła się wszystkimi czterema łapkami na brzegach wanny (nie wiedziałam, że ma takie długie) i miauczała jak szalona. Dobrze, że żaden z sąsiadów nie usłyszał... Za to po kąpieli zawinęłam ją w ręcznik i była mi naprawdę wdzięczna, bo słodko mruczała :)
Zapisane

hibi

  • *
  • Wiadomości: 2
    • WWW
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #73 : 2015-07-17, 00:43 »
Nigdy nie kąpałam swojej kotki, i nie zamierzam tego robić. Jej sierść mimo to, jest piękna.
Zapisane

Fionka_pl

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kąpiel
« Odpowiedź #74 : 2015-08-21, 16:07 »
Jeżeli chodzi o kąpiele kota to nawet nie jest to wskazane,to domowe same w sobie są czyściutkie i pachnące. Jedyne co możemy im zapewnić to obroże przeciw pchłom oraz kleszczom,to bardzo istotne szczególnie kiedy mamy sezon na wszelkie insekty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kąpiel
« Odpowiedz #74 : 2015-08-21, 16:07 »
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.