Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Super Size Me - polecam  (Przeczytany 2182 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Super Size Me - polecam
« : 2004-10-14, 14:32 »


Dokument "Super Size Me", w którym Morgan Spurlock opisał wpływ żywienia się w sieci McDonald's na zdrowie, stał się podobno przyczyną spadku zainteresowania restauracjami typu fast-food w Wielkiej Brytanii. Tak przynajmniej twierdzą brytyjscy badacze. Ich zdaniem reżyser zafundował widzom filmu prawdziwy wstrząs.

Nie wiadomo, czy "Super Size Me" miał rzeczywiście znaczący wpływ na spadek zainteresowania ofertą sieci McDonald's na Wyspach. Ostatnie badania wskazują jednak na zauważalny odwrót brytyjskich klientów od amerykańskiej korporacji.

Od ubiegłego roku aż o trzy czwarte spadły bowiem wpływy McDonald'sa osiągane z rynku Wielkiej Brytanii.

Rok temu zamknęły się one kwotą 160 milionów dolarów, podczas gdy w tym roku wynoszą niewiele ponad 42 miliony dolarów.

33-letni Morgan Spurlock to kolejny "bezczelny" dokumentalista - porównywany do Michaela Moore'a - który w swoim debiutanckim filmie "Super Size Me" zaatakował amerykańską świętość: hamburgera z frytkami.

Film robi furorę w USA, Kanadzie i Australii.


 
Mc Donalds w odpowiedzi na film stworzył specjalną kampanię reklamową.

"Super Size" to maksymalnie powiększony zestaw serwowany w restauracjach McDonald's i to właśnie daniami z McDonald'sa postanowił żywić się przez miesiąc reżyser "Super Size Me".

Przez 30 dni trwania "eksperymentu" Spurlock przytył 15 kilogramów, poziom cholesterolu w jego krwi zwiększył się wielokrotnie, on sam zaś zaczął się uskarżać na rozmaite dolegliwości - od bólu głowy po spadek libido.

Pomysł nakręcenia filmu przyszedł Spurlockowi do głowy podczas Święta Dziękczynienia w 2002 roku. Zobaczył wtedy reportaż o dwóch młodych kobietach z Nowego Jorku, które wniosły do sądu pozew przeciwko McDonald'sowi, oskarżając restaurację o spowodowanie ich otyłości. Rzecznik McDonald'sa tłumaczył, że ich jedzenie jest "zdrowe i pożywne".

"Pomyślałem: Skoro tak, to hamburgery nie powinny mi zaszkodzić nawet gdybym jadł je codziennie" - mówi reżyser.

W filmie Spurlock rozmawia z dietetykami, lekarzami, ludźmi zaangażowanymi w promowanie zdrowego stylu życia oraz zwykłymi bywalcami restauracji fast-food.

Za swój odważny dokument Spurlock otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na tegorocznym festiwalu filmowym w Sundance.

"Ten film nie atakuje McDonald'sa, on atakuje całą kulturę fast-foodów. Chcę, żeby ludzie po obejrzeniu tego filmu wyszli z kina wkurzeni. Chcę, żeby się zainteresowali, co ich dzieci jedzą w szkole na lunch" - mówi Morgan Spurlock.

http://film.interia.pl/news?inf=547923 (poczytajcie komentarze)

Osobiscie bardzo polecam!
Zapisane

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #1 : 2004-10-17, 12:38 »
Podbijam bo dodalem pare informacji...
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #2 : 2004-10-17, 12:43 »
tEN FILM BĘDZIE W KINIE??Czy mi się jakos tak przeczytało?

Forum Zwierzaki

Super Size Me - polecam
« Odpowiedz #2 : 2004-10-17, 12:43 »

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #3 : 2004-10-19, 13:38 »
Nie wiem jak w kinie ale w sieci jest dostepny :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #4 : 2004-10-19, 14:40 »
Ja chętnie bym zobaczyła, ale nie wiem gdzie go znaleźć.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #5 : 2004-10-19, 14:48 »
Nie wiem, czy rzeczywiscie ten film wplynal na spadek obrotow McDonald'sa, bo w koncu przecietny srednio inteligentny czlowiek wie, ze to g... Tak samo, jak palacze swietnie wiedza, ze palenie szkodzi zdrowiu i sie tym nie przejmuja...

Ale fakt faktem, chyba fast foody maja klopoty, bo ostatnio promuja salatki  :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #6 : 2004-10-20, 19:18 »
Przeczytalam wczoraj w prasie, ze jest juz dystrybutor dla tego filmu, wiec chyba bedzie w kinach ;)
Zapisane

halina

  • Gość
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #7 : 2004-12-31, 23:15 »
sorra ze podnosze...
...film jest już w kinach i mam zamiar sie na niego wybrac bo chociaz nei jem czesto w macu to chce zobaczyc jaki to ma wplyw na czlowieka
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #8 : 2004-12-31, 23:28 »
u mnie już schodzi z ekranów powolutku, ale chciałabym pójść!
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

Forum Zwierzaki

Super Size Me - polecam
« Odpowiedz #8 : 2004-12-31, 23:28 »

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #9 : 2005-01-01, 00:31 »
Ogladalam go dosc dawno :))
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #10 : 2005-10-16, 19:58 »
Ogladalam przed chwila na DVD. Fim podobal mi sie i to bardzo :).. Niektore fragmenty byly bardzo ciekawe, np. pytanie o kalorie lub Jezus na obrazku... Ja w Mc'donaldzie jem czasami fischmaca, lody i sok pomaranczowy pije. Nic pozatym nie tkne. Zastanawia mnie czy Mc'donald wprowadzil te nowe salatki ze wzgledu na film czy nie (podobno zaprzecza tym podejrzeniom ;))
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #11 : 2005-10-16, 21:03 »
film sciagalam kiedys z sieci i ogoladalam
polecam...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #12 : 2005-10-16, 21:30 »
ja mam nadal ten film na kompie i oglądałam go, również polecam :P

A tak swoją drogą to nie mogłabym jeśc przez miesiąc, bez przerwy jedzenia z MC, mój organim zbuntowałby się :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

iwa

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #13 : 2005-10-16, 22:00 »
a teraz jest na canal+ tzn był dzisiaj rano i kilka dni temu. obejrzałam i..... :galy:
fajny pomysł, tylko kosztem swojego zdrowia. co z tego,że udało mu się potem wrócić do "zdrowia"?! to tak, jakby zrobić dziurę w ścianie, potem zagipsować. no już się nie powie, że ta ściana jest ok :;p: to samo z tym człowiekiem.
ja przyznam się szczerze, że kiedyś nawet dosyć często jadłam w mc donaldzie :oops: ale już długi,długi czas nie jem :wink: nic!!! teraz to byłam w szoku, że sałatka ma więcej cukru niż big mac!!!
biorąc pod uwagę, że mc donald uzależnia ciężko raczej będzie przekonać tym filmem ludzi, żeby przestali jeść tam :?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #14 : 2005-10-17, 12:04 »
mała xiekawostka - jakis czas temu pewna kobieta pozwała mcdonalds do sądu, ponieważ doznała zatrucia pokarmowego. Stwierdzono u niej "zatrucie rybą", a ze jadła akurat fishmaca w mcd. no to chyba logiczne, ze tak zareagowała. Sprawę przegrała - mcdonalds dowiódł , że fishmaci nie zawierają składników pochodzenia rybnego...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedz #14 : 2005-10-17, 12:04 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #15 : 2005-10-17, 17:58 »
Iras, nie zawieraja skladnikow pochodzenia rybnego? co masz na mysli...? :P
Zapisane

Qaś

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #16 : 2005-10-21, 18:59 »
Ogladałam,cos jak dokument to jest.da mnie za dłuugi,pod koniec bylo juz nudno ;)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #17 : 2005-10-22, 15:25 »
"Ogladałam go na DVD :) Teraz ściagam z neta :)
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #18 : 2005-10-23, 18:55 »
skąd ściągacie? moge prosić o link?
Zapisane

MATI9630

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #19 : 2005-11-04, 20:58 »
Ten film to czysty idiotyzm.. :?

Pokazuje, co sie dzieje jak przez miesiąc je się żarcie z MacDonalda.. Zgoda.. Ale kto w takim razie opycha się tym bez przerwy...!? No właśnie...-.-
1 hamburger na miesiąc chyba tak bardzo nie zaszkodzi....

Poza tym, dziwie się, ze prezes MD nie zglosił sprawy do sądu.. W koncu to chyba zastrzeżony znak.. A moze zgłosił..i co?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #20 : 2005-11-04, 21:14 »
Mati w amerce nie żadko zdaza się tak, ze ktos je codziennie w MC, naprawde  ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedz #20 : 2005-11-04, 21:14 »

MATI9630

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #21 : 2005-11-04, 21:20 »
To pozostaje kwestia praw autorskich :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #22 : 2005-11-04, 23:09 »
ten film tez widzialam...ogladalismy go w szkole po angielsku...polecam wszystkim, nie wiem jaki jest link tego filmu...ale z filmu wynika ze powinien sie zmienic nasz stosunek do jedzienia z fast foodow, a w ten sam dzien jeszcze wybralismy sie z klasa do McDonald's na cos do jedzienia :lol: :P
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #23 : 2005-12-04, 15:15 »
Widziałam go na dvd i ściagęła  z neta :)
MAm calkowite obrzydzenie do MAca :) Kocham takie filmy, chciałabym, aby ktoś coś wymyślił jeszcze na trmat słodyczy całą prawdę :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Super Size Me - polecam
« Odpowiedź #24 : 2005-12-05, 18:43 »
Cytuj
Pokazuje, co sie dzieje jak przez miesiąc je się żarcie z MacDonalda.. Zgoda.. Ale kto w takim razie opycha się tym bez przerwy...!? No właśnie...-.-
niestety tak bywa i to całkiem często... przyjeżdza rodzina z niemiec i pierwsze kroki kierują do mcd... a ja myslałam, ze uciesza się z pierogów i innych polskości robionych w domu z najwyższej jakości składników :P

co do filmu to nie jest dokumant, ale paradokument i tego się wielu czepia. ale cóż, film daje do myslenia. na szczęście wielu umie się zdystansowac do siebie i wyciągnąć wnioski :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 27 zapytaniami.