Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dietetyczne dania  (Przeczytany 6085 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Dietetyczne dania
« : 2005-04-27, 22:42 »
Przeszukałam tematy w kulinarii no i nie widziaąłam jeszcze takiego tematu, chyba żem jest ślepa...
Pomocy!! Odkąd jestem na diecie, nie jem nic tylko z rana jajka na miękko, na obiad ryba z kaszą na kolacje płatki..
Prosze was :help:! Rzućcie jakieś pomysły lub przepisy.Będe niezmiernie wdzięczna
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Leloo

  • Gość
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #1 : 2005-04-28, 07:32 »
To moze jakies suruweczki warzywne? np. Kukurydza z puszki, groszek z puszki i pokrojony w wieksze czesci pomidorek:Pi do tego zamiast majonezu jakis jogurt naturalny:P
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #2 : 2005-04-28, 14:57 »
Jeśli nie jesteś vege to może to Cię zainteresuje:

Kurczak z włoszczyzną - dietetyczny obiad
Dla 1 osoby:
- 1 pierś z kurczaka
- 1 pęczek włoszczyzny
- 4 łyżeczki masła
- 1/2 szklanki wody - 1 woreczek ryżu
- sól do smaku

Włoszczyznę (marchew, pietruszka, seler, por) obieramy, myjemy i kroimy w średniej wielkości kawałki. Proporcje dobieramy wg uznania: np. aby danie było pikantniejsze, dajemy więcej porów. W garnuszku rozpuszczamy 3 łyżeczki masła i wrzucamy włoszczyznę. Lekko podsmażamy i zalewamy wodą. Solimy do smaku. Dusimy, aż warzywa trochę zmiękną (ok.15 minut). Następnie dodajemy pierś pokrojoną w większą kostkę i dusimy razem z warzywami kolejne 15 minut. W tym czasie gotujemy woreczek ryżu (konsystencja wg uznania). Do ugotowanego już ryżu dodajemy łyżeczkę masła i mieszamy. Podajemy warzywa z kurczakiem jako gwóźdź programu, obok kładąc ryż.

Poszukaj na stronkach kulinarnych , tam jest duży wybór ( polecam www.gotowanie.wkl.pl )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedz #2 : 2005-04-28, 14:57 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #3 : 2005-04-28, 16:48 »
hmmm , brzmi super, zwłaszcza że lubie takie duszonki :] . A mam pytanie. Wrzucamy tą włoszczyznę do tego garnuszka gdzie daliśmy 3 łyżeczki masła ?
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #4 : 2005-04-28, 17:16 »
vitani co to za dieta? Szczerze mówiąc to zestaw raczej nie do końca jest dietetyczny ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #5 : 2005-04-28, 17:25 »
Wrzucamy t± włoszczyznę do tego garnuszka gdzie dali¶my 3 łyżeczki masła ?

Tak ;)

I na stronce pisało że ,,Danie to jest hiperdietetyczne. Odpowiednie nawet dla dzieci czy osób na ostrej diecie (w tym również aspirynowej). "

To pewnie zależy od diety.

Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #6 : 2005-04-28, 17:51 »
Moja sis tez sobie ostatnio robila diete i tak samo piers z kurczaka jadla:P
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #7 : 2005-04-28, 17:58 »
Jeśli chodzi o kurczaka z ryżem to jest to danie które jedzą kulturyści na wzrost masy.
Przy diecie odchudzającej podstawową zasadą powinno być nie łączenie tłuszczów z węglowodanymi a więc kurczak + ryż odpada, kurczak/ryba/wołowina + warzywa= :wink:
Masło też nie należy do najlepszych wyborów, jeśli już to oliwa z oliwek bo zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe. Jeśli zamienimy olej czy masło na oliwę to możemy też smażyć :)
Z marchewki duszonej czy gotowanej też bym zrezygnowała, no niewiele już w niej pożytku a wysoki indeks glikemiczny.
No i z soli trzeba zrezygnować, bo zatrzymuje wodę w organiźmie, dobrze można ją zastąoić innymi smacznymi przyprawami, ziołami.
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odz: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #8 : 2005-04-28, 21:24 »
Vitini nie napisała że jest
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odz: Dietetyczne dania
« Odpowiedz #8 : 2005-04-28, 21:24 »

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #9 : 2005-04-28, 22:04 »
No.. miała być odchudzająca i wierz mi Skarb.. O łączeniu pokarmów wiele sie naczytałam no i niestety samego duszonego kurczaka z warzywami nie nauczyłam się jeść... Ważne że wyeliminowałąm pieczywo białe, cukier i ograniczyłam słodycze.. Niestety... całkowicie ich nie potrafię wyeliminować. Ale sądze, że powolutku do czegośtam dochodze :P. A no i staram sie biegać wieczorem z psem...Dużo wody mineralnej itd itp... Ja chcę po prostu pomysłów na taki mniej więcej dietetyczny obiad. A kurczak z kaszą gryczaną ujdzie ;-)? , bo już się pogubiłam w tym łączeniu :P
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #10 : 2005-04-29, 00:17 »
tłuszcze: mięsa, sery, oleje,, masło itd.
węglowodany: pieczywo, ryż, kasze, makarony, pieczywo itd...

Ja w pewnym momencie życia dietami zajmowałam się jak jakimś cudownym hobby więc większość zasad mam opracowanych choć się nie odchudzam od roku gdzieś :wink: Do tego co mam teraz doszłam właśnie przez jakieś 4 tygodnie na diecie South Beach. Od tamtej pory znw wróciłam do nawyków typu czekolada dziennie :lol:

Lepsze, trwalsze i szybsze fekety osiągniesz jak nauczysz się sztuki niełączenia. Ja radziłam sobie w ten sposób, że do kurczaka przyprawionego np. curry jadłam sałatk z oliwą, albo brokuły duszone z kalafiorkiem i odrobiną majonezu ewentualnie fasolkę szparagpwą. Sztuką jest to, że wiele rzeczy możesz jeść i chudnąć właśnie jeśli unikniesz łączenia a miiędzy posiłkiem węglowodanowym a tłuszczowym będziesz miała 2 godzinną przerwę. Unikaj też rzeczy o wysokim indeksie glikemicznym bo zwiększają wydzielanie się insuliny do krwi po czym szybciej jesteś znowu głodna.
Jeśli chodzi o kaszę to jest to super sprawa, bardzo zdrowa ale spróbuj może do niej usmażyć sobie jakieś warzywka na oliwie, i przypraw jak lubisz.
Świetną potrawą są brokuły duszone posypane z serem :essen: [ser niby tuczący ale w tym zestawieniu dozwolony]
Nie możesz pochamować apetytu na słodycze. Polecam serek ricotta, do tego trochę słodziku ewentualnie olejku smakowego i masz pyszny krem na deser. W tańszej wersji serewk wiejski ze słodzikiem i np.cynamonem.

Bardzo dobrze, że jesz jajka na śniadanie, możesz też smażyć je na oliwe, i robić jajecznicę, omle, na twardo z odrobiną majonezu (najlepiej kieleckiego bo zawiera dobre kwasy). Tylko ja bym jeszcze dołożyła do tego jakiś sok warzywny, pomidorowy albo w ogóle pomidorki czy jakieś warzywka. Np. jaecznica z pomidorami.

A może przekonaj się jeszcze do czerwonej herbaty? Ma właściwiości wyszczuplające, choć smak specyficzny. ja początkowo pilam ze słodzikiem ale tak ją polubiłam, że teraz innej nie piję i tylko gorzką.

Jak Cię nie zanudziłam to w razie czego służę radą ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-04-29, 00:20 autor Skarb »
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #11 : 2005-04-29, 19:38 »
ja proponuję dania na obiad, żeby go troszkę urozmaicić ;)

zupa bawarska z kaszą kus kus, bardzo szybko się ją robi i jest pyszna:

Składniki:
80 g grysiku [czyli kaszki kuskus]
6 łyżeczek masła
1 litr bulionu
1 listek laurowy
4 pomidory
200 g cebuli
natka

Przepis:
Grysik zrumienić na maśle, zalać bulionem, dodać listek laurowy, posiekaną cebulę i pomidory
pokrojone w kostkę. Gotować 10-15 minut, przed podaniem posypać natką.
Ja daję mniej łyżeczek masła - 4.


I jeszcze jarzyny zapiekane z makaronem:

Składniki:
20 dkg makaronu
15 dkg brokułów lub kalafiora
15 dkg papryki
3 pomidory
2 cebule
1 ząbek czosnku
3 łyżki kukurydzy
3 łyżki masła
200 ml śmietany 30%
3 jajka
10 dkg żółtego sera
3 łyżki ziół: oregano, bazylii
sól, pieprz

Przepis:
Makaron ugotować w osolonej wodzie i odcedzić.
Cebule obrać, posiekać i podsmażyć na maśle.
Dodać czosnek roztarty z solą, osączona kukurydze, sparzone różyczki brokułów, kawałki papryki
i pomidorów obranych ze skórki. W naczyniu do zapiekania posmarowanym tłuszczem włożyć kolejno
warstwy makaronu i jarzyn. Wierzch przykryć makaronem. Makaron zalać śmietaną wymieszana z jajkami,
serem i posiekanymi ziołami. Piec w temp. 180 stopni C przez 45 min.

Przepisy sprawdzone. Polecam :wink:

« Ostatnia zmiana: 2005-04-29, 19:41 autor xara »
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #12 : 2005-04-29, 22:22 »
Potrzeba:
- 150 g szpinaku (z 1/3 paczki) (25 kcal)
-2 ogorki kiszone (50 kcal)
-mala cebulke (malo kcal)
- 3 pieczarki (30 kcal)
- jajko (100 kcal)
RAZEM: nie wiecej niz 250 kcal, a zapycha niezle.

No wiec pieczarki i cebulke podsmazam na wodzie (proces dlugi i wymagajacy cierpliwosci). Dodaje szpinak i czekam az wszystko bedzie gorace.
Ogorki kiszone kroje w male kosteczki, klade jednego na talerz. Na wierzch ten szpinak z pieczarkami i cebulka. Potem smaze jajko. Klade na sama gore. i na to jeszcze jeden ogorek kiszony.
Wyglada malo apetycznie, ale rozplywa sie w ustach.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #13 : 2005-04-29, 22:33 »
nie kazdy lubi szpinak:P
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedź #14 : 2005-05-02, 21:31 »
Posiekana marchewka + posiekane jabłko + jogurcik naturalny + płatki fitness albo otręby pszenne = pyyyyyyyyyyszna sycąca surówko podobna pychotka
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Dietetyczne dania
« Odpowiedz #14 : 2005-05-02, 21:31 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 26 zapytaniami.