Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Głodówka  (Przeczytany 3326 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mgiełka

  • Gość
Głodówka
« : 2005-10-12, 17:26 »
probowaliscie kiedys glodowki (lub tzw. diety oczyszczajacej)?
polecam! :wink: najlepsza jest ta 10 dniowa, przy ktorej mozna chudnac, ale ja na razie nie mam z czego chudnac, wiec stosowalam 3-dniowe... sa super, po takiej glodowce jest lepsze trawienie i samopoczucie. pierwszy dzien jest najgorszy, ma sie ochote zjesc cokolwiek, a w nocy nie mozna spac z glodu... ale jak sie przyzwyczic, to potem jest juz lepiej.
podzielcie sie  waszymi doswiadczeniami z ta dieta... zachecam do stosowania (przepis-tylko woda mineralna-niegazowana)
 8)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #1 : 2005-10-12, 17:38 »
Głodować można nawet do oporu ( ;) ) ale z wcześniejszym dwutygodniowym przygotowaniem, podczas którego eliminuje się m.in mięso, chleb itp, itd . .. Robienie długotrwałej głodówki bez przygotowania to niezbyt dobry pomysł
Ja w swojej karierze głodóweczkę zrobiłam ze 3 razy.. za każdym razem miała to być głodówka tygodniowa,ale no cóż nie udawało się. Fiizycznego głodu nie odczuwałam wcale , gorzej z głodem psychicznym :P -to on sprawiał,ze mimowolnie odwiedzałam lodóweczkę no i w końcu kończyłam głodówkę na etapie dnia drugiego
Ale głodówki nie należy traktować jako diety! - a jedynie jako oczyszczenie organizmu!
Moja ostatnia głodówka była bodajże w lipcu, więc pasowałoby sobie zrobić przynajmniej jednodniówkę . moze jutro? Im szybciej tym lepiej :lol: Więc przywołuję moją silną wolę na 24 godzinki :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Goldenmanka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 421
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #2 : 2005-10-12, 21:19 »
ja też sobie zrobie 3 dniówke :P zobaczymy czy wytrzymam  :lol:
z moja silną wolą  :lol:
Zapisane
Madzia & Marszi & Irys :)

Forum Zwierzaki

Odp: Głodówka
« Odpowiedz #2 : 2005-10-12, 21:19 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #3 : 2005-10-12, 21:40 »
Dawno już nie robiłam głodówek, ostatnią 2 lata temu - tygodniową, dłuższej nigdy nie robiłam i nie zamierzam. Nawet takiej niezbyt długiej głodówki (dłuższe uważane są już za lecznicze i nie powinno się ich robić ot tak sobie, raczej pod okiem lekarza) nie polecam normalnego trybu życia, trzeba się w tym czasie wyciszyc, uspokoić, poza tym - organizm zwłaszcza nieprzyzwyczajony do głodówek jest po prostu osłabiony.
Wydaje mi się, że jeżeli dobrze się odżywiacie, dwutygodniowe przygotowanie nie jest potrzebne, no ale jeżeli jecie mięso to chyba się przyda. Najlepszą chyba dita "przedgłodówkową" i pogłodówkowa" (głodówki nie należy zakańczać tak po prostu, trzeba łagodnie wracać do normalnej diety) jest gotowany ciemny ryż + gotowane jarzyny. Głodówka własciwie powinna być wstępem do zmiany diety na lepsze. No i warto pamiętać o lewatywie lub środkach przeczyszczających, żeby oczyścić też jelita. Co do głodówek jednodniowych,  chociaż też robiłam je kiedyś,  na dobrą sprawę nie weim czy cokolwiek dają.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #4 : 2005-10-12, 22:29 »
nie robilam i nie zamierzam :P chyba bym z głodu padła przez tydzien :lol: :P  tylko niepotrzebnie bym jeszcze schudał :roll: a caly czas staram sie przytyc...
Jedynie psu robilam glodowke jednodniową :P
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

mgiełka

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #5 : 2005-10-13, 15:52 »
ja do glodowki przygotowywalam sie sokami...
rzeczywiscie, jak pierwszy raz zrobilam to bez tych sokow, to drugiego dnia normalnie trzeslam sie jak galareta, bolala mnie glowa i musialam przestac :(   ale wtedy bylam tak "zanieczyszczona"... po kilku glodowkach nie trzeba sie juz przygotowywac, gorzej z przestawianiem sie na "normalne" zarcie- organizm przyzwyczajony do odpoczynku moze sie "buntowac"... glodowke polecam wszystkim, ktorzy lubia zarcie z chemia (a kto go nie lubi?) typu chipsy, napoje, konserwy, zupki w proszku... glodowka mozna wyleczyc duzo chorob!  :)
nie robilam i nie zamierzam :P chyba bym z głodu padła przez tydzien :lol: :P tylko niepotrzebnie bym jeszcze schudał :roll: a caly czas staram sie przytyc...
Jedynie psu robilam glodowke jednodniow± :P
biedny pies... a tak nawiasem mowiac, to z doswiadczenia wiem, ze osoby szczuple nie chudna :P
tylko ci co maja nadmiar tluszczyku moga sie go pozbyc, ale to tylko dlugoterminowe glodowki pomagaja, jezeli przez ten czas nie schudna, to znaczy ze ich waga jest optymalna...
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #6 : 2005-10-13, 20:27 »
WIecie co ?? Przekonaliście mnie :P Od poniedziałku zaczynam głodówkę, ale musze się najpierw przygotować ( no i poczekać aż babcia wyjedzie, bo będzie we mnie na chama wciskać żarcie ) Ale jak bym miała pić samą niegazowaną wodę to bym się scheftała. lubie niegazowaną ale co za dużo to niezdrowo ;) A może być herbata bez cukru czasami zamiast wody ? Ona też ma 0 kalorii
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #7 : 2005-10-13, 20:52 »
moze być, najlepiej jakaś ziołowa :) ale jak pierwszy raz to mozesz też "jechać" na soku - tu chodzi o to aby wypłukać toksyny i odciążyć układ pokarmowy
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

KikerS

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #8 : 2005-10-13, 21:34 »
ja mam książke o całkowitym oczyszczaniu organizmu :)
nie praktykowałam pnieważ mama mi nie pozwala... niestety :/
czasem robie jednodniowe głodówki albo jem 50 -100 kalorii (tu przeważnie płyny)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Głodówka
« Odpowiedz #8 : 2005-10-13, 21:34 »

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #9 : 2005-10-14, 14:24 »
A może być herbata bez cukru czasami zamiast wody ? Ona też ma 0 kalorii
Nie chodzi o kalorie, herbata (czarna, zielona czy jakakolwiek nieziołowa ew. owocowa) nie może być przy głodówce pita.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #10 : 2005-10-15, 22:11 »
by robić głodówki trzeba się do tego odpowiednio przygotować...
brak przygotowania to duże ryzyko.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #11 : 2005-10-15, 22:14 »
www.glodowka.pl
wszystko o niej, właśnie to konieczne przygotowanie,aspekty religijne nawet ;) , i wieeele innych rzeczy.... ja jak na razie plany głodówkowe od siebie odsuwam - chodzę do szkoły i pasowałoby mieć trochę energii aby kursować po wszystkich piętrach w szkole :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #12 : 2005-10-16, 13:56 »
Weźcie mi nawet o tym nie mówcie!Głodówka !!Nigdy w życiu!
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #13 : 2005-10-18, 15:51 »
Ja nigdy nie robiłam sobie głodówek, ale chyba spróbuję.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ona14

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #14 : 2005-10-29, 21:39 »
Rodzice by mnei chyba zamordowali jakbym była na głodówce! :P I tak mi łeb suszą że za mało jem,a chętnie bym wypróbowała
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Głodówka
« Odpowiedz #14 : 2005-10-29, 21:39 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #15 : 2005-10-30, 12:51 »
W życiu. nie wytrzymałabym :P
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #16 : 2005-10-30, 16:43 »
moja najdłuższa głodówka trwała 9 dni...(w tym pierwsze 3 na soku marchwiowym)
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #17 : 2005-10-30, 18:37 »
Kikers chudzinko z 31 cm w łydce( :lol:) , żadnych głodówek i żadego odchudzania! ;)
Swoją droga to nie odczuwacie osłabienia? Bo ja jak sie zatrułam i dwie doby bylam tylko na wodzie to nie miałam siły wstać z łóżka i kręciło mi sie w glowie. Nie wyobrażam sobie u siebie głodówki i normalnego funkcjonowania  :P .
Zapisane

KikerS

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #18 : 2005-10-31, 08:58 »
mnie bolała głowa... i nie ćwiczyłam na w-fie bo nie miałam siły.. ale funkcjonowałam normalnie :)
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #19 : 2005-11-01, 07:30 »
Głodówka jest dobra dla ldzkiego organizmu oczywiście po przygotowaniu do głodówki
POLECAM od czasu do czasu, ale też bezprzesady bo to może się zle skączyć :niom: :!!!: :!!!: :!!!:
Zapisane

ona14

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #20 : 2005-11-02, 20:11 »
Zrobiłam sobie 1 dniową głodówkę-czułam się super...A na następny dzień nie miałam siły na 100 brzuszków :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Głodówka
« Odpowiedz #20 : 2005-11-02, 20:11 »

ESIO

  • Gość
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #21 : 2005-11-13, 00:24 »
Mniejwięcej o to mi chodzi:

Zrobiłam sobie 1 dniow± głodówkę-czułam się super...A na następny dzień nie miałam siły na 100 brzuszków :P

Trzeba się przygotować :!!!: :!!!: :!!!:

Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Głodówka
« Odpowiedź #22 : 2005-11-13, 09:43 »
ESIO do jednodniowej głodówki nie trzeba sie przygotowywać. :)  Przygotowywanie się przez jakiieś 2 tygodnie wcześcniej jest konieczne przy głodówkach kilku- /kilkunasto-/kilkudziesięcio dniowych .(przy kilkudniowych przygotowanie moze być krótsze)

Ja dziś ze względów na wczorajsze obżarstwo po imieninach robię sobie dniówkę właśnie :) I cos czuje,ze mi wyjdzie bo jestem wciąż taka obżarta po wczoraj,że ledwo się ruszam :lol:


Data wysłania: 2005-11-13, 09:28
Cytuj
Zrobiłam sobie 1 dniową głodówkę-czułam się super...A na następny dzień nie miałam siły na 100 brzuszków

we wrześniu chciałam zrobic 3 dniową, a wytrzymałam 1,5 dnia :P Przy bieganinie w szkole z trzeciego piętra na parter,. z parteru na drugie,znów na parter znów na 3...cholernie miękły mi nogi :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.