Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb  (Przeczytany 2816 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wraith

  • *
  • Wiadomości: 2204
Mieszkanka Teksasu, skazana za okrucieństwo nad końmi na 30 dni więzienia, dostanie przez pierwsze dni odbywania kary tylko wodę i chleb - zawyrokował we wtorek sędzia w Houston.

28-letnia Melissa Dawn Sweeney, która "niegodziwie" obchodziła się z końmi, została skazana na karę nawiązującą do warunków, kiedy "więzienie było więzieniem i kara była karą, a skazani na odosobnienie dostawali tylko wodę i chleb" - powiedział sędzia Mike Peters.

Sweeney, która była pracownicą stajni, została skazana w piątek za okrucieństwo nad zwierzętami. Pozostawiła ona dwa konie na cztery miesiące na wolnym powietrzu, bez dostępu do paszy i bez opieki, obok swojej przyczepy mieszkalnej w Bayton w stanie Teksas - podała gazeta "Houston Chronicle".

Zwierzęta były zagłodzone, straciły po 100 kg wagi - powiedział sędzia. Dodał, że jednego konia trzeba było uśpić. Drugi, którego udało się odratować, trafił do nowego właściciela.

Sędzia Peters nakazał również, aby w celi Sweeney powieszono zdjęcie niedożywionych, zmaltretowanych koni, które pozostawiła bez opieki.

Zrodlo http://info.onet.pl/933539,12,item.html
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #1 : 2004-06-09, 10:08 »
biedne koniki  :cry:
ja oczywiscie uwazam, ze ona powinna tez przez 4 miesiace nie miec jedzenia i mieszkac na dworzu, ale i ta kara jest dobra. u nas by to nie przeszlo
Zapisane

Sal

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #2 : 2004-06-09, 10:12 »
Brawo dla sędziego!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedz #2 : 2004-06-09, 10:12 »

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #3 : 2004-06-09, 10:13 »
No faktycznie biedne koniki  :(
wiesz co cassandra? słyszałam kiedyś, ze w sylwestra jakieś lumpy "poczęstowali" rybe jakims alkoholem (pijani byli chyba) no i byla z tego powodu rozprawa w sądzie  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #4 : 2004-06-09, 16:37 »
Cytat: *Weronika*

wiesz co cassandra? słyszałam kiedyś, ze w sylwestra jakieś lumpy "poczęstowali" rybe jakims alkoholem (pijani byli chyba) no i byla z tego powodu rozprawa w sądzie  :P


no tak... ze skrajnosci w skrajnosc...
Zapisane

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #5 : 2004-06-10, 20:21 »
hmmm...szkoda koni, ale mi kobiety też...bo jesli ktos znąca się nad zwierzakami, to cos z nim jest niewporządku i to nie zawsze jest jego wina. może lepiej leczyć niż karać. w Łodzi ostatnio głośno było o procesie chłopaka, który skatował swojego kolegę. wszyscy się wściekali, myśleli co oni by takiemu zrobili na miejscu sędziego, a ja go pamiętam jako 10-letnie dziecko, które nie mogło dogadać się ze światem(chodziłam z nim przez rok do klasy) i myślę sobie, że może gdyby ktoś mu wtedy pomógł, dzisiaj byłby normalnym człowiekiem...moja koleżanka powiedziała mi kiedyś, że nie ma ludzi złych, tylko nieszczęśliwi. i chyba miała rację.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #6 : 2004-06-11, 08:21 »
ale nawet ludzie nieszczesliwi nie maja prawa krzywdzic innych.
kazdy ma problemy, czasem wieksze, czasem mniejsze i nic nie usprawiedliwia takiego czynu.
mysle, ze owszem, nalezy ludziom pomagac, no ale bez przesady.
rozumiem, ze do tego inaczej podchodzisz, bo znalas tamta osobe, wiec patrzysz na nia z innego punktu niz wiekszosc, mi tez szkoda osob, ktore nie moga sie pogodzic ze swiatem, ale czesc z nich nawet nie chce sobie pomoc.
i to, ze nie ma ludzi zlych to bardzo szlachetny cytat i byloby pieknie gdyby tak bylo.. ale ja w to nie wierze niestety, bo spotkalam juz ludzi zlych i wiem, ze tacy sa.
przykladow chyba nie trzeba podawac...
ale masz racje w tym, ze rozne sa zrodla zlych czynow - jedni to robia, bo sobie z niczym nie radza, a jedni bo po porstu chca robic zle, chca sprawiac cierpienie, bez powodu. ale efekt jest taki sam w obu przypadkach,nie?
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #7 : 2004-06-12, 14:11 »
Cytat: Salamandra
Brawo dla sędziego!

Brawo!!! U nas też by sie na pewno tacy sędziowie znaleźli ale pewnie społeczeństwo od razu by się zaczęło rzucać: jak to , tak człowieka traktować?? :grr:  To samo jest z przestępcami (ale nie tylko z tymi na zwierzetach), nigdy nie pokazuje się ich twarzy!! A dlaczego?? Żeby chronić ich prywatność- paranoja :grr:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #8 : 2004-06-12, 14:20 »
Ja jako koniara oczywiscie ciesze sie,ze cos takiego zostało ukarane. Sędzia naprawde sie wykazał. A kobiety ani ciut mi nie żal!  :evill: Ma za swoje.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedz #8 : 2004-06-12, 14:20 »

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #9 : 2004-06-12, 15:39 »
Cytuj

nawet ludzie nieszczesliwi nie maja prawa krzywdzic innych.

nie maja prawa, ale czy my mamy prawo krzywdzić ludzi, choćby byli nie wiem jak źli? nie wiem, mi zawsze żal jest wieźniów. może masz rację, ale mi sie to jakos nie podoba...nikt nie rodzi się zły, potem inni ludzie robia mu krzywdę...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #10 : 2004-06-12, 16:02 »
Sprawiedliwa kara nie jest krzywdą. To ta kobieta skrzywdziła konie, przede wszystkim im należy się współczucie. Jeśli uszłoby jej to na sucho, czemu w przyszłości nie miałaby postąpić podobnie? A tak kto wie, może się zastanowi. :mysli:
Zapisane
IBDG Wrocław

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #11 : 2004-06-12, 18:11 »
Absencja jest Ci żal więźniow,ale przeciez im nie było żal popełnionych przestępst/zbrodni czy innych strasznych rzeczy.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #12 : 2004-06-12, 22:13 »
IBDG  - sprawiedliwa kara jest w założeniu krzywdą, która sie słusznie nalezy:) ale dla mnie ludzi niebezpiecznych dla otoczenia powinno sie raczej unieszkodliwiac (i starać się jakoś resocjalizowac)a nie unieszczęsliwiac..."Skazani na Shawsank(jak to się pisze?:))"
Aga - ale ich uzanajemy za ludzi bez serca...pomijając już fakt, że nie zawsze niezgodne z prawem oznacza złe (chociaz akurat nie w tym przypadku)
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #13 : 2004-06-12, 22:57 »
Cytuj

Ja jako koniara oczywiscie ciesze sie,ze cos takiego zostało ukarane. Sędzia naprawde sie wykazał. A kobiety ani ciut mi nie żal! :evill:   Ma za swoje.

to samo bym powiedziala :( żal mi tych koni.. nie potrafiwe czytac o tym jak ludzie znęcają sie nad zwierzętami  :cry:  :(  :cry:  czasami żałuje że jestem czlowiekiem .. wstydze sie za innych  :(
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #14 : 2004-06-13, 12:03 »
Cytat: absencja
IBDG  - sprawiedliwa kara jest w założeniu krzywdą, która sie słusznie nalezy:) ale dla mnie ludzi niebezpiecznych dla otoczenia powinno sie raczej unieszkodliwiac (i starać się jakoś resocjalizowac)a nie unieszczęsliwiac..."Skazani na Shawsank(jak to się pisze?:))"

Krzywda to zło wyrządzone komuś, kto na to nie zasłużył. Na karę człowiek sam sobie zapracowuje. Pewnie, że kara może być adekwatna do winy lub nie, ale to inna kwestia. Absencjo, jak chciałabyś "unieszkodliwić" ludzi niebezpiecznych dla otoczenia? Właśnie więzienie ma spełniać taką rolę, a że przy okazji unieszczęśliwia... Cóż, niektórzy są najszczęśliwsi wtedy, gdy mogą krzywdzić innych. Pozwolić im na to? Masz rację, że przestępców powinno się resocjalizować, jeśli tylko są na to szanse. Wiem też, że więzienia tylko teoretycznie spełniają taką rolę, w praktyce jeszcze bardziej demoralizują. Byłoby super, gdyby przestępca po wyjściu na wolność stawał się porządnym obywatelem. Możemy sobie pomarzyć...
Czy w "Skazani na Shawsank" [też nie jestem pewna pisowni] grał Tom Hanks? Super film, jeśli dobrze kojarzę.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedz #14 : 2004-06-13, 12:03 »

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #15 : 2004-06-13, 12:45 »
Cytuj

Absencjo, jak chciałabyś "unieszkodliwić" ludzi niebezpiecznych dla otoczenia? Właśnie więzienie ma spełniać taką rolę, a że przy okazji unieszczęśliwia...

tak, ale więzienie, więzieniu nierówne. dla mnie powinni kobietę wsadzić, ale ten chleb i woda w niczym nie pomogą raczej...to już jest niepotrzebne gnębienie. w ogóle mam wrażenie, że umiemy tylko potepić, ukarać, a nie wysilimy się, żeby zrozumiec i pomóc...
Nie pamietam, kto grał w "Skazanych...", generalnie nie zapamiętuję aktorów(chyba, że grali wybitnie). W kazdym razie był to film o przemytniku i jego pobycie w więzieniu, gdzie za fajnie nie było...a od środy jak słyszę "więzienie" mam przed oczyma Jandę z "Przesłuchania" jak miota się po celi. chociaż to zupełnie co innego, bo ona była niewinna i robili jej dużo gorszych rzeczy niż karmienie chlebem i wodą...ale tak już działa pamięc:)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #16 : 2004-06-13, 13:33 »
Nic babie nie będzie, jeśli przez kilka dni pojedzie na suchym chlebie. Może taka "dieta" uzmysłowi jej, że każdy potrzebuje normalnie jeść, konie też, a przecież ona je zagłodziła. Chciałabyś wygłosić jej pogadankę o konieczności karmienia i pojenia zwierząt? Myślisz, że o tym nie wie?  Przekonałam się wielokrotnie, że do niektórych ludzi nie docierają słowa, choćby powtarzane dziesiątki razy. Dopiero doświadczenie na własnej skórze dyskomfortu przywraca rozum.
Zapisane
IBDG Wrocław

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #17 : 2004-06-13, 15:47 »
Cytat: absencja
Cytuj

Absencjo, jak chciałabyś "unieszkodliwić" ludzi niebezpiecznych dla otoczenia? Właśnie więzienie ma spełniać taką rolę, a że przy okazji unieszczęśliwia...

 w ogóle mam wrażenie, że umiemy tylko potepić, ukarać, a nie wysilimy się, żeby zrozumiec i pomóc...


Ale jak można zrozumiec takie okrucieństwo? Jak można sie jeszcze nad tym wogole zastanawiac? Ta kobieta sie nie zastanawiała kiedy głodziła te konie i jej nie było ich żal.

Cytuj

Nic babie nie będzie, jeśli przez kilka dni pojedzie na suchym chlebie.


A otóż to! Powinna wogole na 4 miesiace tak zostac.
 :roll:

Cytuj

moja koleżanka powiedziała mi kiedyś, że nie ma ludzi złych, tylko nieszczęśliwi. i chyba miała rację.


Ale nieszczescie ludzi nie upoważnia ich do krzywdzenia innych.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #18 : 2004-06-14, 12:38 »
IBDG-ona chyba wiedziała, że kazdy potrzebuje normalnie jesc i raczej nie trzeba jej tego uzmysławiać. uwazasz, że jak zgłodnieje to nagle uzna swój błąd i zacznie współczuć zagłodzonym zwierzakom? jakos mi sie nie che wierzyć...
Aga-ona sie nie zastanawiała, tylko głodziła konie, więc my w ramach zemsty mamy jej zrobic to samo? nie powinna krzywdzić innych, zrobiła źle, ale my możemy albo ją unieszkodliqwić i spisac na straty, albo prbowac resocjalizowac. ale po co jeszcze dreczyć? nic to nie da...
Zapisane

Sal

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #19 : 2004-06-17, 10:21 »
Absencjo... nie pomożesz nikomu na siłę. Jeśli ktoś np. nie chce się leczyć, korzystać z terapii, pomocy... nic na to nie pomżesz.
Z pomocną dłonią warto wyjść.
Ale przygotuj się też na jej odrzucenie. Wtedy głową muru nie przebijesz.
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #20 : 2004-06-17, 12:36 »
a co np zrobic z takimi ludzmi co organizuja walki psow, lapia koty, a potem szczuja je psami, satanistami rozpruwajacymi biedne zwierzeta? nie wszystkim warto pomagac :grr:  moze zmieniam temat, ale chce tylko pokazac, ze istnieja naprawde zli ludzie, ktorzy to zlo robia swiadomie i czerpia z tego satysfakcje.

a co do wiezien to ja mam swoja opinie, ze ludzie powinni tam pracowac, bo siedzac w celi i ogladajac telewizje to ani nie beda zalowac tego co zrobili ani tym bardziej sie nie zmienia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedz #20 : 2004-06-17, 12:36 »

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #21 : 2004-06-17, 13:35 »
wiem, że nie kazdemu można pomóc. ale co innego nawet nie pomagać, unieszkodliwic po prostu, a co innego dodatkowo dręczyc.
Cytuj

nie wszystkim warto pomagac

a kim my jestresmy, żeby oceniac, komu warto, a komu nie?
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #22 : 2004-06-17, 16:39 »
no tak, racja, nie nam to oceniac. ale po prostu ja jako ja widze granice.. moze jestem niesprawiedliwa, ale nie potrafie ludziom pewnych rzeczy wybaczac i mimo tego, co robia nadal starac sie im pomoc.
ale dobrze, ze sa i tacy, ktorzy chca... ja bym po prostu nie mogla ...
Zapisane

absencja

  • Gość
Za okrucieństwo dostanie tylko wodę i chleb
« Odpowiedź #23 : 2004-06-17, 21:35 »
ja nie twierdzę, że umiem, tylko, że powinnam:)) a to niestety różnica. i czasem jak widzę człowieka, który jest ostatnim draniem(moim zdaniem), a  mimo to zyje mu się świetnie i jeszcze wygaduje jakieś bzdury uśmiechajac się słodko, to wszystko się we mnie przekręca. bo czesto jest niestety tak, że tym "dobrym" żyje się dużo gorzej. "dobrzy" się poświęcaja, wywalczą coś dla wszystkich, a potem i tak nikt tego nie doceni. ale tak juz widocznie musi byc...chociaz mi się to nie podoba bardzo:(
troche nie na temat wyszło, ale trudno:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 26 zapytaniami.