Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Proszę o Pomoc!  (Przeczytany 4898 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« : 2005-01-30, 20:16 »
Cześć,mam na imię Agata i mam 8 miesięczną suczkę rasy beagle.Własnie dostała cieczke.I moja mama chciałaby  ją wysterelizować.I właśnie w tym problem czy mam się zgodzić czy nie.bO DUŻO LUDZI   odradza mi tego.I też w necie dużo czytałam.
Mam pytania do ludzi ,którzy się na tym znają...
*czy pies po zabiegu krócej żyje
*czy ma cieczkę??
*czy zgodzić się na ten zabieg..
*jak nie to dlaczego?
*Jake są później komplikacje!!

PROSZĘ O POMOC! Betty i Agata :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #1 : 2005-01-30, 20:21 »
Cytuj

*czy pies po zabiegu krócej żyje

pies po zabiegu dłużej żyje i mniej choruje.

Cytuj

*czy ma cieczkę??

nie, nie ma tez mozliwosci zajscia w ciaze i niechcianych szczeniakow

Cytuj

*czy zgodzić się na ten zabieg..

oczywiscie, to najlepsze wyjscie :) suka nie ma cieczki, nie ma mozliwosci zajscia w ciaze, splodzenia niechcianych szczeniakow, nie będą się za wami włóczyć kolonie chętnych psów, nie ma mozliwosci zeby suka zachorowala na np. raka macicy

Cytuj

*Jake są później komplikacje!!

jak przy kazdej operacji moze sie np. zdarzyc ze pies nie wybudzi sie z narkozy, ale to sie BARDZO,BARDZO rzadko zdarza, poniewaz dla dzisiejszych wetow sterylizowanie to "chleb powszedni" ;) ogolnie na 99% jest pewnosc ze wszystko bedzie ok, jesli znajdziesz dobrego weta :)
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #2 : 2005-01-30, 20:26 »
:cry: no tak,a jak sie nie obudzi :cry: a nie bedzie cierpiec??Mówie w latach późniejszych ,ze nie ma cieczki,młodych...?? :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #2 : 2005-01-30, 20:26 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #3 : 2005-01-30, 20:27 »
Nic dodac, nic ująć! Należy tylko znaleźć dobrago weta!

A na potwierdzenie słów Vio powiem że jak byłam dziś u weta to czytałam sobie taką karteczkę zawieszoną na ścianie, włąśnie w sprawie sterylizacji i kastracji i wszysto przedstawiało się dokładnie tak... :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #4 : 2005-01-30, 20:27 »
Zapraszam do tematu" Beagle". Tak Ci wszystko powiemy..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #5 : 2005-01-30, 20:29 »
ale skad !! pies nie czuje potrzeby posiadania mlodych, nie ma czegoś takiego u psa jak "oj tak bym chciała zająć się dziećmi, ale nie mam" ;) suka w czasie cieczki kieruje sie tylko i wylacznie instynktem, nie ma w tym nic z checi posiadania dzieci ;)

a co do cieczki- suka cierpi wlasnie wtedy kiedy MA cieczkę.

pozdrawiam :)
Zapisane

eurydyka1

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #6 : 2005-01-30, 20:29 »
mam dwie wysterylizowane jamniczki, jedna 2 lata temu, druga okolo 3 miesiace temu.
zadnych komplikacji nie bylo, po okolo tygodniu pilnowania zeby sie sunia nie lizala doszly do siebie i wrocila im energia

pierwszy tydzien po operacji ktos powinien byc z sunia i caly czas zwracac na nia uwage lub ubrac w specjalny kolnierz, zeby nie dobierala sie do brzuszka

po samej operacji okolo dzien pies sie wybudza i taki "nacpany" chodzi/lezy, potem wszystko wraca do normy
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #7 : 2005-01-30, 20:32 »
eurydyka, skad takie informacje masz? :shock: wiekszosc czworonogow wraca do siebie juz po 12-15 godzinach po operacji. wiem z przykladu -ale nie tylko- mojej kotki.

Cytuj

pierwszy tydzien po operacji ktos powinien byc z sunia i caly czas zwracac na nia uwage lub ubrac w specjalny kolnierz, zeby nie dobierala sie do brzuszka

no bez przesady.. wystarczy wysterylizować sunke w piatek wieczorem, prawdopodobnie w sobote przed poludniem bedzie jak nowa, a w poniedzialek bez problemu zostanie w domu sama.
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #8 : 2005-01-30, 20:33 »
a ma dużą blizne??Z tym już gorzej.Bo właśna u mnie zostaje sama 2 /3 godzinki :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #8 : 2005-01-30, 20:33 »

Nanami

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #9 : 2005-01-30, 20:35 »
Ja zdecydowanie mówie TAK! Sama poddam moje suczydło sterylizacji jak bedzie kasa. Aha, jak ma 8 miesiecy, to po 1. cieczke sterylizujcie. Sama zobaczysz jaki to kłopot, zwłaszcza u nas jak wszedzie latają psy bez nadzoru :/

Cytuj
*czy pies po zabiegu krócej zyje


Z pewnością nie, powiedziałabym jeszcze ze ma szanse na dłuzsze zycie, poniewaz sterylizacja rozwiazuje problemy jak rak macicy, sutka, ropomacicze itp. które są zagrozeniem zdrowia i zycia dla suki.

Cytuj
*czy ma cieczkę??


W 99,9% suki nie mają cieczki, bo jak, skoro nie mają narządków za to odpowiedzialnych? U tego 0,1% wystepują cieczki i tzw. syndrom trzeciego jajnika, ale to bardzo rzadkie przypadki.

Cytuj
*czy zgodzic sie na ten zabieg


Jestem jak najbardziej ZA  ;)

Cytuj
*jak nie to dlaczego?


Hm, minusy to tylko mała blizna, noszenie kołnierza az do sciagniecia szwów, oraz zawsze istnieje ryzyko niewybudzenia z narkozy ale to b. rzadkie sytuacje, zwłaszcza u młodej zdrowej suki.

Cytuj
*Jake są później komplikacje!!


Przed zabiegiem nie karmic, tuz po zabiegu suczka bedzie ospała i nie swoja, bedzie musiała nosic kołnierz na szyji by nie rozdrapała sobie szwów. Zawyczaj suczki bardzo szybko do siebie dochodzą, nie zmienia sie ich charakter ani nie tyją.

Vio, długosc wracania do siebie jak i wielkosc blizny zalezy od rodzaju podanego srodka nasennego, a wielkosc blizny od rodzaju ciecia. Ostatnio modne jest naciecie 3-4 cm, wykonac mozna u chudych suk, jednak blizna inną metodą nie bedzie wieksza niz 10 cm. Narkoza moze byc dozylnia, poleca sie wziewną.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #10 : 2005-01-30, 20:40 »
Cytuj

a ma dużą blizne??Z tym już gorzej.Bo właśna u mnie zostaje sama 2 /3 godzinki


maleńką bliznę ma.

mysle ze na 2/3 godzinki moze spokojnie zostać jak juz wydobrzeje, tylko trzeba bedzie zabezpieczyc zeby sobie nie zrobila krzywdy (moze sie jeszcze poruszać jak pijana ;) )
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #11 : 2005-01-30, 20:41 »
oj....jednak się boję ,ze sie nie obudzi :cry:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #12 : 2005-01-30, 20:45 »
To poszukaj weterynarza, który ma narkoze wziewną - w razie czego zawsze mozna odciąc dopływ (to ta "maska", ten wdychany gaz usypiający).

Kazdy decydujący sie na sterylke ma pietra. Ale uwazam ze ryzyko jest malenkie w porównaniu do np. ropomacicza w podeszłym wieku, wtedy sterylka konieczna a ryzyko nie obudzena jest o wiele wieksze. Wiec wole wysterylizowac teraz jak jest odpowiedni wiek.
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #13 : 2005-01-30, 21:03 »
:roll:  NIE WIEM..kogo mam słuchac??Ludzie ze związków kynologicznych mi odradzają..książki tez...Co ja mam robić?:p
Zapisane

Iwona

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #14 : 2005-01-30, 21:06 »
Cytat: Beagielka_betty
oj....jednak się boję ,ze sie nie obudzi :cry:


Nic sie nie bój, doświadczony wet nie takie rzeczy robił;)


Racja chyba każdy właściciel ma takie myśli przed zabiegiem, w końcu sprawa dotyczy najlepszego przyjaciela.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #14 : 2005-01-30, 21:06 »

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #15 : 2005-01-30, 21:13 »
Cytat: Iwona
Cytat: Beagielka_betty
oj....jednak się boję ,ze sie nie obudzi :cry:


Nic sie nie bój, doświadczony wet nie takie rzeczy robił;)


Racja chyba każdy właściciel ma takie myśli przed zabiegiem, w końcu sprawa dotyczy najlepszego przyjaciela.


OJ to prawda 8)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #16 : 2005-01-30, 21:18 »
oj tak ;) ja tez sie stresowalam przed sterylka Misi ;)

Beagielka- jak to ludzie z ZK Ci odradzaja? :shock:
jakie ksiazki?


Cytuj

Kazdy decydujący sie na sterylke ma pietra. Ale uwazam ze ryzyko jest malenkie w porównaniu do np. ropomacicza w podeszłym wieku, wtedy sterylka konieczna a ryzyko nie obudzena jest o wiele wieksze. Wiec wole wysterylizowac teraz jak jest odpowiedni wiek.


dokladnie;)
Zapisane

Johny

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #17 : 2005-01-30, 21:22 »
Ja też jestem za,wystarczy odwiedzić schronisko dla zwierząt,suka nie będzie się męczyć,pilnuj suczki,możesz wysterylizować po cieczce,w czasie cieczki narządy są przekrwione,potem można,możesz znaleść weta z narkozą wziewną,zobacz jeszcze vetserwis
www.vetserwis.pl
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #18 : 2005-01-30, 21:30 »
wystarczy odwiedzić schronisko dla zwierząt,


DLACZEGO ODRAZU SCHRONISKO?
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #19 : 2005-01-30, 21:34 »
może Johnemu chodziłoo to żebyodwiedzić tamtejszego weta. zapewne skoto sterylizuje tyle schroniskowców ma już w tym wprawe. ale nie wiem jak się to ma do rzeczywistości..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #20 : 2005-01-30, 21:34 »
Johnemu chodzilo o to ze jak ktos nie jest przekonany do sterylki powinien odwiedzic schronisko dla zwierzat, tam jest pelno efektow podejscia "nie wysterylizuje":(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #20 : 2005-01-30, 21:34 »

Nanami

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #21 : 2005-01-30, 21:39 »
... oraz duzo schroniskowych psów jest wysterylizowanych i zyją z tym i nie muszą sie martwic o przekazanie swoich genów.

Mysle, ze ludzie z ZK namawiają ją poniewaz jej suczka ma rodowód, wiec jakby zaliczyła wystawy i reszte, to mogła by zostac suką hodowlaną. Ale moim zdaniem poród jest wiekszym trudem i zagrozeniem dla suki, niz sterylka. Co do ksiazek - spokojnie mozesz je wywalic  ;)
Zapisane

Johny

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #22 : 2005-01-30, 22:27 »
Dokładnie chodzi o szczeniaki z nieplanowanych kryć,w sezonie jest ich przynoszonych dużo,czesto można się natknąć na dawne książki,gdy wiedza na temat sterylizacji nie była jeszcze powszechna i tam może pisać przeciw sterylizacji
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #23 : 2005-01-30, 22:29 »
Cytuj

może Johnemu chodziłoo to żebyodwiedzić tamtejszego weta. zapewne skoto sterylizuje tyle schroniskowców ma już w tym wprawe. ale nie wiem jak się to ma do rzeczywistości..


Nigdy w życiu nie poszła bym do schroniskowego weta, po moich doświadczeniach... :( Poza tym moim schronisku chyba mało który pies jest wykastowany/-sterylizowany...

Cytuj

Johnemu chodzilo o to ze jak ktos nie jest przekonany do sterylki powinien odwiedzic schronisko dla zwierzat, tam jest pelno efektow podejscia "nie wysterylizuje"


Też tak myślę...

betty zawsze jest jakies ryzyko, tak samo jak nie wysterylizujesz pieska czy jeśli to zrobisz... Ale jeśli tego nie zrobisz to ryzyko jest znacznie większe -> np. choroby... :(  :(
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #24 : 2005-01-31, 08:23 »
Agatko jesli się zdecydujecie, najlepiej zrobić to zaraz po drugiej cieczce- nie po pierwszej!
Zapisane

Amstaffka

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #25 : 2005-01-31, 08:33 »
Moja sunia idzie na sterylke już w kwietniu i ja jestem jak najbardziej za.
Zapisane

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #26 : 2005-01-31, 09:04 »
:oops: Jak miło ,ze tyle ludzi mi doradza..... :roll: jeszcze myśle,moja Betty właśnie kończy pierwszą cieczkę,a radzicie po 2??Dlaczego to tak istotne?Niektórzy mówią po 1 ,a niektórzy po 2?? :shock:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #27 : 2005-01-31, 09:10 »
Agato, chyba ja sie pomyliłam, słyszałam ze powinno sie to robić po drugiej cieczce ale teraz troszke poszukałam i znalazłam ;)
Optymalnym wiekiem wykonania zabiegu u większości suk jest 5-6 miesiąc życia
Sterylizacja redukuje ryzyko raka sutkow. Sterylizacja przed pierwsza cieczka zapobiega w 99% rakowi sutkow. Po drugiej I trzciej cieczce redukcja ryzyka znacznie sie zmniejsza

Moze niech sie inni wypowiedzą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Proszę o Pomoc!
« Odpowiedz #27 : 2005-01-31, 09:10 »

Beagielka_betty

  • Gość
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #28 : 2005-01-31, 09:13 »
:evill: Jaśniej....Nie rozumiem.Po I CZY PO II?? :wink:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Proszę o Pomoc!
« Odpowiedź #29 : 2005-01-31, 09:17 »
Cytuj

Po drugiej I trzciej

 ;)
ja tylko nie rozumiem tego :
Cytuj

redukcja ryzyka znacznie sie zmniejsza

 :lol:  tzn że się ryzyko zwiększa czy zmniejsza?? ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 29 zapytaniami.