Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: ile powinien wazyc?  (Przeczytany 35118 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ssgosiass

  • Gość
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #90 : 2005-06-24, 21:26 »
Nie wypowiadam się juz na ten temat, bo nie chce mie cpotem nieprzyjemnosci.
Napisałam co wiedizałam i dowidzenia.
Zapisane

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #91 : 2005-06-30, 14:20 »
pewnie..nikt ci nic nie zarzuca ale ja chce tylko podkreslic ze royala je miliony psow i nie kazdemu sluzy..trzeba wybrac dla swojego psa to co mu najbardziej odpowiada..


Data wysłania: 2005-06-25, 08:51
czy piesek moze wazyc malo ze wzgledu na urode odziedziczona, po matce? wet powiedzial ze skoro rosnie 1 kg na tydzien to dobrze a poza tym jak ..labuys rosnie powoli jest mniejsze ryzyko wystapienia dysplazjii..a jak dorosnie dorowna na pewno swoim kolegom
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #92 : 2011-08-01, 10:13 »
Mam pytanie moj labrador 7 sierpnia skończy 2 miesiące i waży 2,46 kg.. Wiem że to mało , ogólnie jest malutka, je karme Bosh Junior która polecił mi weterynarz. Jednak od wczoraj przestała coś jeść. Je bardzo mało.. Czytałam ze one w wieku 2 miesięcy powinny ok. 6 kg ważyć.. Jest bez rodowodu ale rodzice byli do wglądu na miejscu i wyglądały tak jak labradory.. Doradzcie mi cos:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedz #92 : 2011-08-01, 10:13 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #93 : 2011-08-01, 10:18 »
No to bardzo malutko. Twój piesek powinien ważyć ok 5kg. Zwróc się do weta. Może witaminy ci jakieś doradzi
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #94 : 2011-08-01, 10:36 »
No i oczywiście czy pies jest odrobaczony? Karmisz go tylko karma? Mięso z kurczaka, makaron lub ryż gotowane żółtko rozdrobnione,twarożek i mleko oczywiście. Mam pieska zbliżonego wiekiem do twojego i to mu podaje. A sucha karme mocze w rosołku. Też spróbuj trochę rozmoczyć. Wtedy łatwiej jej będzie zjeść i lepiej strawic
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #95 : 2011-08-01, 12:21 »
Przede wszystkim odrobaczenie - niestety w wielu pseudohodowlach (gdzie można nabyć takie właśnie psiaki "rasowe bez rodowodu") jest to zaniedbane. Kolejna sprawa to wykluczenie wszelkich chorób. Oczywiście do tego niezbędny jest weterynarz. Jeżeli psiak okaże się zdrowy i odrobaczony to można kombinować z karmą zawierającą więcej białka i tłuszczu - dla porównania trochę droższa Acana ma 33% białka (bosch 24%) i 19%tłuszczu (bosch 12%). Jeżeli nie chce jeść karmy można spróbować namaczać wodą lub rosołkiem (w tym wieku gryzienie suchych kulek może być jeszcze dla szczeniaka uciążliwe). Można też pomyśleć (i poczytać, bo artykułów w internecie na ten temat jest na prawdę dużo) o BARFie lub domowym gotowanym jedzeniu.
Zapisane

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #96 : 2011-08-01, 12:33 »
Byłam juz w weterynarza . Jest 2 razy odrobaczana jest zdrowa tylko malutka. Powiedział mi ze to moze bys spowodowane tym ze jej matka była złe karmiona w okresie ciaży. Juz zamowiłam karme Ecunaba tak jak mi zalecał. Natomiat nie zalecał mi podawania nic innego jak sucha karma i woda.  Zobacze jak bedzie dalej 8 sierpnia jade na 2 szczepionkę i mam nadzieje że przybierze na wadze:)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #97 : 2011-08-01, 12:34 »
Ta waga jest tragiczna , pies musi być albo zarobaczony jak pisze Chamsti, albo niedozywiony i bardzo zaniedbany, albo chory, lub tez wszystko naraz . Wizyta u weta niezbedna.,
Co zaoszczędzilaś na rodowodowym psie - zostawisz u weta i nie wiadomo czy sie uda doprowadzic psa do zdrowia.
Nie musi byc też labradorem. Znalam faceta co to skupowal szczeniaki -kundelki od ludzi , a pokazywal jako rodzicow swoje rasowo wyglądajace psy.
Nie rozumiem ludzi, ktorzy łasząc się na cenę daja zarobic oszustom żerującym na psim nieszczęściu.
A karme suchą jej mocz - jest łatwiej przyswajalna . I ja dawalabym starter Royal Canin , a nie eukanubę.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #98 : 2011-08-01, 12:41 »
BYłam juz u weterynarza i wszytsko jest ok. Poza tą wagą. Powiedział zebym zwiekszyła czestotliwość jedzienei nawet do 8 posiłków dziennie. Robaków nie ma bo była odrobaczana 2 razy. Nawet teraz w piątek znią byłam u wet. i ją odrobaczał. Jak juz pisałam to co mi powiedział że najprawdopodobniej wina karmienia matki. Coż zobaczymy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedz #98 : 2011-08-01, 12:41 »

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #99 : 2011-08-01, 12:51 »
Mój wet uważa że sucha karma to tylko uzupełnienie diety. Szczerze to też tak myślę, kiedy widzę jak je ja mój fafik. Z tym że ja podaje mu karme acana,która jest lepsza od tej która podajesz swojemu psu,bo ma więcej wartości odżywczych. Może twoja psinka nie chce jeść suchej karmy dlatego że szczeniakom powinno się namaczac. Miałam ten sam problem. Ale Diuna i Chamsti pomogły mi go rozwiązać, więc nie ma co się obrażać tylko może warto posłuchać kogoś kto się zna. Oprócz karmy podaje mojemu psu to co sama mu przygotuje tzn mięsko z kurczaka, ryż lub makaron itd. I nie narzekam.kiedy go znalazłam ważył trochę ponad kg. To było gdzieś koło połowy czerwca a teraz waży 5,5kg. Rośnie bardzo ładnie. Je chętnie i bawi się. Kłopot z niejadkiem się rozwiązał, więc na swoim przykładzie moge powiedzieć ci że warto posłuchać kogoś mądrzejszego
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #100 : 2011-08-01, 12:59 »
Poczekam zobacze jak przyjmmnie tą nową karme. Wolałabym żeby jadła tyko suchą karme tak jak mi mówił weterynarz, ale jak bede widizec ze nie przybiera na wadze to skorzystam z waszych rad:) Boje sie tez bo labradory maja tendencje do tycia.. Mam znajomą i ona ma 2 i tez jedzą suchą karme i mieso i przekraczają norme.. Mam nadzieje że zacznie przybierac. Namoczę jej karme moze zje ją lepiej:)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #101 : 2011-08-01, 15:21 »
Ja bym się na razie nie martwila o tendencje do tycia mając na wpółzagłodzonego szczeniaka. Martw się,zeby zdrowy był.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #102 : 2011-08-01, 16:10 »
Mambo: na temat żywienia psów jest wieeele różnych teorii, a tak na prawdę najwięcej zależy od konkretnego psa i od tego do czego jest przyzwyczajany od szczeniaka ;) Jeżeli karma jest dobrej jakości to w zupełności wystarcza sama. Ja osobiście nie widzę sensu dawać suchej w ogóle jeżeli komuś chce się gotować i potrafi dobrze to gotowane zbilansować - jeżeli komuś się nie chce lub nie potrafi to moim zdaniem lepiej podawać samą suchą dobrej jakości (która jest tak zbilansowana, aby samodzielnie zaspokajać potrzeby psów, wszelkie dodawanie innego jedzenia zaburza ten bilans). Tym bardziej, że przy podawaniu samej suchej lepiej można kontrolować wagę psa i wiadomo, że jak pies ma biegunkę, albo wymiotuje to jest to coś poważniejszego niż niestrawność (zakładając oczywiście, że karma jest podawana od dłuższego czasu i wiadomo, że takich objawów nie wywołuje).

Emi: Jeżeli szczeniak nadal nie będzie chciał jeść, można spróbować rozmoczoną karmę zmiksować i podawać strzykawką w postaci papki (część porcji warto podawać nadal w formie rozmoczonej, nie zmiksowanej, żeby pies uczył się jeść samodzielnie).

Co do eukanuby i royala to są to karmy porównywalne - teoretycznie analiza Royala jest lepsza niż Eukanuby, ale za to skład gorszy - większa zawartość produktów roślinnych, mniejsza zwierzęcych, przez co może być słabiej przyswajalna... Skoro eukanuba jest już w drodze to trzeba spróbować na niej psa poprowadzić, jest to całkiem niezła karma (choć opinia o niej jest zdecydowanie zawyżona, głównie przez to, że weterynarze mają kasę z polecania jej - podobnie jest z royalem) więc może się udać.
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #103 : 2011-08-01, 16:41 »
Coś mi się wydaje że zostałaś oszukana na wieku psa. Pies może być dużo młodszy niż zostało powiedziane.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #104 : 2011-08-01, 17:22 »
Ja szczeniakom podaję jako pierwsze jedzenie namoczony starter Roya Canin , jesli ten piesek jest zdrowy/ w co watpie / to bedzie się na tym chowal tak dobrze jak moje, zawsze wspaniale odchowane mauchy , nawet jesli nie ma tego wieku , o ktorym piszesz, ale jak to się mowi CCC czyli Cena Czyni Cuda .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedz #104 : 2011-08-01, 17:22 »

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #105 : 2011-08-01, 17:36 »
Piesek jest napewno zdrowy bo byłam z nim u weterynarza a chyba oni znają się najlepeij. I również powiedział , że jeżeli zainwestuje w dobrą karme typu royal, ekubana , czy bosh to jej to wystarczy i nie będe musiała dodawać różnych innych witamin, tranu itp.:) a tak poza tym moj piesek wcale nie wygląda na chorego, więc wydaje mi sie że po prostu miała jakiś kaprys z jedzeniem:) Dzisiaj zadzwoniłam do wet. i powiedział, żebym namoczyła karme a w ostateczności zrobić ryż z warzywami i kurczakiem (czego mi nie polecał , bo pies się przywyczai i pożniej nic mi nie bedzie chciał zjeść).
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #106 : 2011-08-01, 17:44 »
To czy jest zdrowy to się okaze w najblizszym czasie, a przy takiej niedowadze dalabym mu wszystko co by chcial jesc.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #107 : 2011-08-01, 18:02 »
Zwróc uwage na to że ryż jest kaloryczny,więc napewno pomoże mu w przybraniu na wadze. A wiek psa chyba jest prawdziwy bo przecież nie radziłby sobie z gryzieniem suchej karmy. Ale nie wiem czy jest się z czego cieszyć bo jeżeli pies "w dzieciństwie"jest bardzo zaniedbany to trudno go potem wyprowadzić na prosta
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #108 : 2011-08-01, 18:10 »
Ona nie wygląda wcale na zabiedzoną. Tylko jest malutka. Dziś juz je lepiej. Dałam jej troche kurczaka gotowanego. :)
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #109 : 2011-08-01, 18:18 »
No ja rozumiem ale wiesz dobrze że to nie jest normalne. Pies tej rasy w tym wieku nie powinien tak wyglądać. Chyba że hodowca wykiwal cię
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #110 : 2011-08-01, 18:23 »
Jesli ten pies nie jest chudy - i to wyraznie wychudzony, to tu pozostaje tu niewiele opcji, a najbardziej optymistyczna z nich jest to, ze producent zrobil cie w konia i najzwyczajniej w swiecie kupiliscie kundelka.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedz #110 : 2011-08-01, 18:23 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #111 : 2011-08-01, 18:28 »
Taki psiun ma jesc 6-8 razy dziennie, a nie trochę kurczaka ....
Ja bym mu jeszcze kupila mleko dla szczeniąt i dawala do picia, ugotowala kaszkę manna na mleku, namaczala starter, starala się trochę bardziej skoro już masz takiego bidoka.
Wodę dawaj na razie przegotowaną. I masuj brzyszek , bo prawdopodobnie mama by to jeszcze robila- tylko nie ma okazji....
 A nie wygląda na zabiedzoną bo pewnie ma brzuch pelen robali to tłusto wygląda , wet ją odrobaczal ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #112 : 2011-08-01, 18:31 »
No mleko dla szczeniąt bardzo dużo daje. Wykarmiłam psinke butelka to moge ci to gwarantować. Weź sobie do serca radę z masażem brzuszka. Z takim psiakiem należy obchodzić się jak z dzieckiem. Bo to wkońcu jeszcze dziecko
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #113 : 2011-08-01, 20:56 »
tak weterynarz mi ją odrobaczał 2 razy. I nie ma robaków.! Być może że hodowca zrobił mnie w konia... ale to wyglada na lab. Weterynarz mowi co innego i wy sama juz nie wiem . Poczekam pojade 8 na szczepienie i mam nadzieje , że wszytsko bedzie ok. I własnie lekarz zabronił tarktowac jej jak małe dziecko tylko jak 6 -7 latka..
Zapisane

Emi

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #114 : 2011-08-01, 20:58 »
Ona wcześniej jadła mi ładnie.. Nie miałam żadnego problemu tylko teraz od 2 dni cos jej karma nie podchodzi. Być może dlatego że posmakowała innych rzeczy.
Zapisane

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #115 : 2011-08-01, 21:06 »
Mój wet uważa że sucha karma to tylko uzupełnienie diety. Szczerze to też tak myślę, kiedy widzę jak je ja mój fafik. Z tym że ja podaje mu karme acana,która jest lepsza od tej która podajesz swojemu psu,bo ma więcej wartości odżywczych. Może twoja psinka nie chce jeść suchej karmy dlatego że szczeniakom powinno się namaczac. Miałam ten sam problem. Ale Diuna i Chamsti pomogły mi go rozwiązać, więc nie ma co się obrażać tylko może warto posłuchać kogoś kto się zna. Oprócz karmy podaje mojemu psu to co sama mu przygotuje tzn mięsko z kurczaka, ryż lub makaron itd. I nie narzekam.kiedy go znalazłam ważył trochę ponad kg. To było gdzieś koło połowy czerwca a teraz waży 5,5kg. Rośnie bardzo ładnie. Je chętnie i bawi się. Kłopot z niejadkiem się rozwiązał, więc na swoim przykładzie moge powiedzieć ci że warto posłuchać kogoś mądrzejszego

jak podajemu psu sucha karme zbilansowana to nie ma potrzeby dawac gotowanego a nawet powiem ze moj wet uwaza ze nienalezy laczyc suchego na przemian z gotowanym. ja mojej dawalam tylko gotowane ale po sterylce trzeba bylo sie przezucic na suche.

a wracajac do szczeniaczka to naprawdę mala waga, jak go kupowalas to sprawdzilas zrodlo? moze nalezy mu zrobic przeswietlenie wiesz nie chce cie straszyc ale moja kolezanka miala tosainu i po roku pies zmarl zawsze byl bardo chudy i ogolnie bojazliwy, okazalo sie ze facet dopuszczal psy w bliskiej koligacji m isunia mial cis z nerkami byly strasznie male
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

aha

  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #116 : 2011-10-05, 16:03 »
tez uważam, że psiaka od najmłodszych lat trzeba przyzwyczajać do zbilansowanej diety, ale spokojnie można mu podawać psie jedzenie czyli suczą karmę dla szczeniaczków, (link usunięty, prosimy nie spamować...) która jest bogata w odpowiednie witaminy i wartości odżywcze odpowiednio dobrane dla maluchów
« Ostatnia zmiana: 2011-10-06, 18:51 autor IBDG »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedź #117 : 2011-10-06, 14:14 »
Ja tam na sile nie wciskam moim psom karmy ktora im nie smakuje ,żeby nie wiem jak byla zbilansowana. Jest taki wybor na rynku,ze mozna dobrac karme odopowiednia dla psa, a jesli smakuje mu domowe jedzenie zawsze mozna je uzupelnic mineralami i witaminami.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: ile powinien wazyc?
« Odpowiedz #117 : 2011-10-06, 14:14 »
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 28 zapytaniami.