Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Choroby Psów  (Przeczytany 341572 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #150 : 2012-01-11, 18:39 »
Kup u weterynarza środek przeciw pasozytom zarówno wewnetrznym i zewnętrznym np Advocate i jaknajszybciej zaaplikuj psu zgodnie z zaleceniem weterynarza.
Szamponem przeciwpchelnym nie kapie sie miejsc , w ktorych widac pasozyty tylko calego psa. Nalzey wyprac tez jego legowisko.
Mozna tez kupic Advantix do zakropienia wzdłuż kregoslupa i tabletki na odrobaczanie , ktore trzeba powtorzyc po 10 dniach.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

ciapek21

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #151 : 2012-01-11, 19:22 »
Dziękuje zastosuje się
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #152 : 2012-01-12, 02:44 »
zakagancowac i isc.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #152 : 2012-01-12, 02:44 »

cane_corso

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #153 : 2012-01-12, 13:09 »
Witam,
Mój 2 miesięczny szczeniaczek CANE CORSO często się drapie, wet wykluczył pchły... powiedział że pies może mieć skazę białkową, więc zamiast twarogu, który uwielbia podajemy mu ziemniaki ale drapanie nie ustało. Pies jest troszkę niezdarny i często kładzie się w swoich siuśkach, których my nie zdążymy sprzątnąć (piesek gdy nie ma możliwości wyjścia na dwór załatwia się w łazience ;) ) Podmywamy go czystą wodą, bez żadnej chemii, co około 2-3 dni bo śmierdzi jak chomik, a uwielbia być oblewany wodą ;) JAK MOŻEMY MU POMÓC ŻEBY SIĘ NIE DRAPAŁ? Dodam, że piesio ma bardzo zmienny apetyt, podajemu mu Purine z jagnięciną rozmoczone w wodzie + ziemniaki, co kilka dni kurczaka no i oczywiście codziennie witaminy które kazał mu podawać wet. Odrobaczony był już dwa razy (wet twierdził, że to od robaków może się drapać), a dziś dostał trzecią tabletkę.
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #154 : 2012-01-12, 14:33 »
Jeżeli to skaza białkowa, można przejść na karmę zawierającą mniej białka. Purina pro plan z jagnięciną dla szczeniaków ma 32 albo 33% białka, hill's, też z jagnięciną, dla szczeniaków ma 26% (co prawda jest to karma średniej jakości, jednak można szukać niskobiałkowych karm z wyższej półki, można też pomyśleć nad karmą dla psów dorosłych, one zazwyczaj zawierają trochę mniej białka). Zastanowiłabym się też nad sensem mieszania suchej karmy z "normalnym" jedzeniem. Nieprzemyślane dodatki potrafią zaburzyć całkowicie bilans karmy suchej.

Druga opcja, którą można przetestować jest alergia na kurczaka. Spotkałam się z przypadkiem, gdzie pies na kurczaka reagował swędzeniem skóry, właścicielka wyeliminowała całkowicie kurczaka z diety i wszystko wróciło do normy. W tym przypadku trzeba będzie poszukać karmy, w której nie ma kurczaka, niestety większość karm "lamb and rice" czy innych z nazwy niedrobiowych, zawiera jednak pewną ilość drobiu.
Zapisane

cane_corso

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #155 : 2012-01-12, 14:48 »
Wielkie Dzięki :)
Zabieram się w takim razie za szukanie innej karmy, mam nadzieję że uda się uwolnić mojego boberka od wiecznego drapania :)
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #156 : 2012-01-12, 15:59 »
I tak zabezpiecz psa przed pchłami, jest cieplo i one sa wszedzie prawie. A wystarczy jedno ugryzienie,zeby wrazliwy pies dostal
Alergicznego Pchlego Zapalenia Skóry / APZS/
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

gosia81

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #157 : 2012-01-12, 23:56 »
Witam, poniewaz chwilowo jestem poza granicą kraju, a tu nie znam zadnego weta (wracamy za tydzien do PL), chciałam zapytac czy ktos się spotkał z takim przypadkiem;
Suka rasy bokser, wiek 13,5roku , schorowana (m.innymi padaczka).
Dzis ma nigdy wczesniej nie wystepujący objaw/atak
Psinka została sama na okolo 3 h, nie doslownie bo pod opieką mojej 2 połowy, kiedy wrociłam na moj widok sie ucieszyla wstawając mi na powitanie nagle straciła rownowage, ale nie upadła tylko zachwiala się, głowa sie jej przekrzywila w bok (wygladało to cos jak lekki paraliz...)
Stan sie ten utrzymuje do teraz, czyli juz kilka godzin, pies trzyma łeb bokiem i "strzela" oczami na boki, do tego rowniez chodzi lekko bokiem.
Czy juz ktos moze się spotkal z takim przypadkiem i może mi podpowiedziec czy jest to atak  na tle padaczki, czy moze cos zupełnie innego.
Jak na nią patrze to mam wrazenie jak by miała cos nie tak z błednikiem...
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #158 : 2012-01-13, 17:44 »
Zdajesz sobie sprawe ,ze sunia jest wiekowa, szczegolnie jak na boksera. Pomaga czasem regularne podawanie leku poprawiajacego krążenie, o nazwie Karsivan.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #158 : 2012-01-13, 17:44 »

gosia81

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #159 : 2012-01-13, 22:04 »
Oczywiście ze zdaje sobie sprawe, sądze ze udało mi się dojść do tego co jej wczoraj się przydazyło, stało sie to w ułamku chwili , a mam na mysli wylew, na szczEscie nie jest rozległy, na razie nie widze powaznych zmian.
Pozostaje przechylona głowa, tracenie rownowagi i oczopląs, je, pije, chociaz chodzenie sprawia jej wieksza trudność, jest taka jak gdyby nie obecna.
Podaje na razie witB, jedyne co tu dostałam to złozona składem complit od B1 po B12...wode osłodzoną.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #160 : 2012-01-14, 11:24 »
wyglada to na tzw. zespol przedsionkowy starych psow - czyli nazywajac rzecz po imieniu - objawy neurologiczne niewiadomego pochodzenia. Wylew tez nie jest wykluczony. Prezede wszystkim powinno tu sie zastosowac leczenie sterydowe i leki obnizajace cisnienie srodczaszkowe. zazwyczaj da sie to wyleczyc /zaleczyc (czasem przechyl glowy czesciowo pozostaje) zwiazek z padaczka prawdopodobnie zaden.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

heaieono

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #161 : 2012-01-17, 11:47 »
Witam mam problem z psem.. Mianowicie jest to kundel(suka) ma 3lata. Wczoraj zaczal sie dziwnie zachowywac jak wyszedlem z nim na dwor, pierw nie mogl znalezc miejsca na wyproznienie(jak juz znalazl to nie zrobil "kupy"), mozliwe ze to przez snieg, ale po powrocie do domu nagle posmutnial, nie chodzi po domu, nic nie je, nie pije chyba ze mocze palce w wodzie i wtedy zlizuje z nich wode.. Normalnie jest spokojny z ogonem w gorze, lubi sie bawic. Prosze o pomoc..
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #162 : 2012-01-17, 17:56 »
Powinieneś iść do weta... Może psu trzeba zrobić lewatywę, podać leki rozkurczowe... Coś ją mogło zatkać, a to poważna sprawa.
Zapisane
IBDG Wrocław

heaieono

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #163 : 2012-01-18, 11:45 »
Co do wyprozniania to sie poprawilo, wczoraj zrobila normalna 'kupe'. Tylko nadal nie chce jesc i jest smutna (ciagle lezy, wyglada jak bez sil). Wode podajemy jej strzykawka doustnie. Staramy sie ja karmic ale bezskutecznie.
Czy jest mozliwosc, ze poprostu sie 'przeziebila'? Moj pies to kanapowiec, cale zycie w cieplym +3/4 dnia spi. A ostatnio wyszedlem z nim na mroz+snieg.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #164 : 2012-01-18, 15:56 »
Jednak poszukaj pomocy u weta. To nie wyglada na przeziębienie . Moze zatrucie ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #164 : 2012-01-18, 15:56 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #165 : 2012-01-18, 18:21 »
Ja też nie sądzę, by to było przeziębienie. Jeśli nadal nie ma poprawy, powinieneś iśc do weta, koniecznie. Psina cierpi...
Zapisane
IBDG Wrocław

heaieono

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 3
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #166 : 2012-01-19, 17:12 »
Jednak to tylko przeziebienie :D, juz jest zdrowa i zachowuje sie normalnie ;P
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #167 : 2012-01-19, 17:22 »
No to fajnie ,ze juz po wszystkim :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

asiap

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #168 : 2012-01-23, 16:20 »
witam, mam problem z moim 5-letnim beaglem , piesek nie je jest apatyczny chodzi na wyprostowanych łapach, byłam juz u dwóch weterynarzy dostał dwa antybiotyki oraz środki przeciw bólowe , po zastrzykach jest poprawa na 5-6 godzin i sytuacja się powtarza , jeden i drugi lekarz twierdzi że jest to tylko zatwardzenie a pies załatwia się normalnie, czy może ktoś zna weterynarza znającego beagle z okolic gdańska
Zapisane

asiap

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #169 : 2012-01-23, 16:28 »
zapomniałam dodać że piesek chodzi z podkulonym ogonem i od czasu do czasu wydaje z siebie skowyt tak jakby złapał go jakiś atak bólu , cały się trzęsie miał mierzoną temp. wyszło 39 st. natomiast ani jeden ani drugi weterynarz nie robił psiakowi badań krwi ,
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #170 : 2012-01-24, 12:40 »
rtg kregoslupa by sie tu zdalo, ewentualnie usg jamy brzusznej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #170 : 2012-01-24, 12:40 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #171 : 2012-01-24, 22:26 »
U beagle często się zdarza taka dziwna przypadlosc, jest nawet gdzies opisana na stronach anglojezycznych. Pomaga niestety tylko okresowe leczenie sterydowe, ale najpierw zrob krew i mocz, jesli beda w porzo to najprawdopodobniej dopiero sterydy zadzialaja, ale o tym musi zadecydowac wet, najlepiej taki, ktory już mial z bealami i ta przypadloscia do czynienia.
 Kolezanki bigielek wlasnie na to jest leczony okresowo,wczesniej podejrzewano kregoslup/ warto wykonac RTG/ i nerki.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

asiap

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #172 : 2012-01-26, 09:21 »
Witam ponownie. Właśnie dostałam informację od wet, z krwią wszystko jest ok USG jamy brzusznej nic nie wykazało ,mam odebrać pieska z lecznicy.Wet powiedział ,że skontaktował się z kolegą który opiekuje się hodowlą beagli w Sopocie i jak najszybciej przywieźć pieska do niego. Zobaczymy co powie?
Zapisane

asiap

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #173 : 2012-01-28, 10:31 »
Witam. Psiak prawie zdrowy ,niestety do konca życia będzie musiał co jakiś czas być leczony lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi.RTG wykazał zmiany w kręgosłupie na odcinku szyjnym , wet powiedział ,że nie operuje się w tym miejscu i co jakiś czas trzeba będzie mu podawać w/w leki .Jak na razie dostał Metacam i Catosal oraz unikać dłuższych spacerów z pieskiem( ha ha ha jakby było to możliwe z beaglem ) ale jestem dobrej myśli .
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #174 : 2012-01-28, 10:39 »
No to nie jest źle :wink: Jamnik mamy też ma trwałe uszkodzenia kręgosłupa i dożywotnio zażywa Arthroflex. Prawie chodzić nie mógł i nie mieliśmy wielkiej nadziei, że będzie normalnie funkcjonował, a tymczasem psiak lata, jak torpeda... Co prawda raz mu się pogorszyło, ale po leczeniu znów jest ok... Trzeba szczególnie uważać na psiaka z problemem i wszystko powinno być dobrze. Pozdrawiamy :)
Zapisane
IBDG Wrocław

gosia81

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #175 : 2012-01-31, 01:51 »
Witam ponownie, jstsmy po intrwncji i leczeniu, moja interntowa diagnoza jak wyzej (wylew) byla trafna.
Dostała zastrzyki, odpukac problmy z chodzeniem ustąpiły, (chociaz pomimo problemu na łózko wdrapac się dało, pomimo z leciała na łep na szyje))))) głowka się w wiekszej czesci naprostowała,bardzo schudła, chociaz nie miala problemow z jedzeniem, szkoda tylko ze choroba lubi się powtarzac....
Zmienila smaki, nie chc jeść tego co do tej pory (wszelakie podroby plus sucha karma) , przestawiła się na wieprzowine,/
Zapisane

cane_corso

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #176 : 2012-02-26, 23:46 »
Nasz 3,5 miesięczny szczeniak Cane Corso ostatnio bardzo dużo siusia... często ten mocz jest nawet przezroczysty. Jest mu już nawet głupio, bo widzi ze jesteśmy smutni i sam wymierza sobie kare uciekając po każdym spryskaniu do łazienki (tak od małego był uczony). Ostatnio również zrobił żółtą kupę... Dodam że jest karmiony suchą karmą ACANA i dostaje dodatkowo kawałki kurczaka, twaróg, czasem kilka ziemniaków i swoje witaminy, które zapisał mu WET. Czy to mogą być sprawy rozwojowe (zdarza mu się chwytać nas w nietypowy sposób "rozpłodowy" :)) , czy mamy podjechać do WETA i zrobić badania krwi, moczu i RTG brzuszka? Ostatnio dostał troszkę słabszą karmę, której nazwy nie pamiętam, ponieważ kurier się spóźniał. Poza tym jest strasznie piskliwy i czasem nas nie poznaje np jak mój narzeczony bierze mnie na ręce i nosi po domu to on zaczyna warczeć, szczekać, biegać i siusia pod siebie... Czytaliśmy że to może być oznaką uległości, ale my nie udajemy jakiegoś potwora tylko "słodko" go wołamy i cały czas oboje się na niego patrzymy, uśmiechając się :( Np innych psów nie boi się wcale, jest odważny! :) Dodam, że nie znosi spacerów... ostatnio przekonaliśmy go WĘDLINĄ !
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #177 : 2012-02-27, 18:10 »
Mógł przeziębic sobie pecherz , warto pojsc do weta. Karą dla pieska nie powinno byc zamykanie go w łazience. Pies nie kojarzy karania za to GDZIE sika, ale za to ,ze w ogole sika. Dlatego wypadki w domu się ignoruje, a nagradza sikanie na dworze i wychodzi tak czesto jak trzeba.
Teraz, jesli jest przeziebiony moze nad tym nie panowac i to powoduje jego frustrację.
Zeby polubil spacery- musza one byc dla niego atrakcyjne.
Najlepiej zeby mogl pobawic się z innymi szczeniakami. Dobrym pomyslem byloby zapisanie się z nim do psiego przedszkola.
Żółta kupa mogla byc w wyniku podania innej karmy niz pies byl przyzwyczajony. Kazda nowosc wprowadza się stopniowo.
I lepeij zrobic zapas tej , ktora dostaje, zeby nie bylo takiej sytuacji ,ze braknie.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Choroby Psów
« Odpowiedz #177 : 2012-02-27, 18:10 »

cane_corso

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #178 : 2012-02-29, 21:26 »
Dzięki :) póki co mały czuje się lepiej, ale nadal sporo siusia.
Z tą karą w toalecie to jest tak ze on ma zapalone światło i otwarte drzwi, a zostać tam musi przez 5 min bo my uczyliśmy go siusiania w toalecie i zawsze jak mu między spacerkami się "zachciało" to biegł do toalety, a teraz nas "olewa" :P
Wczoraj u mojej koleżanki w ciągu godziny zrobił 5 dużych plam, a nic nie pił...
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Choroby Psów
« Odpowiedź #179 : 2012-02-29, 21:59 »
Czyli trzeba pojsc do weta i leczyc to przeziebienie- to po pierwsze, a po drugie pies musi miec staly dostęp do wody.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 29 zapytaniami.