Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chora łapa?  (Przeczytany 2675 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Chora łapa?
« : 2009-09-28, 20:42 »
Roxi co jakiś czas bardzo kulej, trwa to krótko, zazwyczaj 1 do 2 dni, ale kuleje bardzo mocno. Mam wrażenie, że jak źle postawi łapę. Buła u wet. już kilka razy i zaraz po zastrzyku p.zapalnym jest lepiej, czasem dostaje jeszcze tabletki, ale sytuacja powtarza się co jakiś czas, Roxi ma 1,5 roku zaczęło się jak miała 8 miesięcy, pierwszy raz w grudniu 2008, a urodziła się 30 marca. Jest to jamnik szorstkowłosy standardowy. Czy ktoś mógłby poradzić co z tym robić?
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #1 : 2009-09-29, 18:31 »
Wczoraj była odpowiedź Iras ,ale znowu coś się działo z forum i zniknęła ona ...
mam nadzieję,że Iras jeszcze raz napisze.

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #2 : 2009-09-29, 19:01 »
widziałam ją na szczęście!
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Chora łapa?
« Odpowiedz #2 : 2009-09-29, 19:01 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #3 : 2009-09-29, 21:04 »
odpowiedzi iras nie widziałam niestety, natomiast zastanawiam się, czy nie będzie to kwestia kręgosłupa, który u jamników jest mocno przeciążany i podatny na uszkodzenia (teoretycznie psiak młody, więc kręgosłup powinien mieć zdrowy, ale różnie bywa)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #4 : 2009-09-29, 21:07 »
Właśnie ostatnio coś znikają posty z forum. :P
Zapisane
Podpis bez przekazu.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #5 : 2009-09-29, 21:22 »
odpowiedzi iras nie widziałam niestety, natomiast zastanawiam się, czy nie będzie to kwestia kręgosłupa, który u jamników jest mocno przeciążany i podatny na uszkodzenia (teoretycznie psiak młody, więc kręgosłup powinien mieć zdrowy, ale różnie bywa)
O tym samym myslałam, pamiętając o jamniczku mamy i jego uszkodzonym kręgosłupie... Ale właśnie młody wiek Roxy mnie zastanowił... Maczek ledwo chodził i prześwietlenie wykazało trwałe zmiany w kręgosłupie. Wetka zaleciła podawanie Arthroflexu i psiak jest jak nowy. Nigdy bym nie pomyślała, że jakiś tam syropek może mieć tak rewelacyjne działanie. Psiak dostaje go codziennie (teraz już profilaktycznie, zeby nie było nawrotu), zresztą podaję go też swojemu kundelkowi, z racji wieku. Może też ma jakieś dolegliwości, powiedzieć przecież nie może, że go stawy bolą...
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #6 : 2009-09-30, 20:36 »
nie bede znow sie rozwodzic jak poprzednio - jednak w mojej odpowiedzi byla m in. sugestia sprawdzenia czy z kregoslupem nic sie nie dzieje.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #7 : 2009-10-01, 08:33 »
Będę sprawdzać, mam juz namiary na psiego ortopedę!
Roxi na nastepny dzień już rano przestala kuleć, ale na razie ją oszczędzam na spcerkach i nie pozwalam sie jje bawić z innymi psami.
Zapisane
Bożena

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #8 : 2009-10-01, 10:28 »
Roxi na nastepny dzień już rano przestala kuleć, ale na razie ją oszczędzam na spcerkach i nie pozwalam sie jje bawić z innymi psami.
Nie, żebym chciała straszyć, ale na wszelki wypadek warto wiedzieć, co przydarzyło się innym... Z Maczkiem było właśnie tak, że na początku lekko kulał przez dzień czy dwa. Mieszkał wtedy chwilowo u nas i pomyślałam, że może zeskakując z fotela pośliznął się na parkiecie. U mamy były wtedy wszędzie dywany i piesek, nieprzyzwyczajony do 'gołych' podłóg, mógł nieumiejętnie zeskoczyć. Zwłaszcza, że to szybko minęło i Makuś znów biegał normalnie. Aż któregoś dnia mama dzwoni i mówi, że Maczek ledwo chodzi... Wtedy zrobiliśmy prześwietlenie i okazało się, że kręgosłup jest nieodwracalnie uszkodzony w dwu miejscach... Nie muszę pisać, jak byliśmy zmartwieni... Myśleliśmy, że psina już nigdy nie będzie normalnie funkcjonować. A tymczasem po Arthroflexie mamy nowego jamniczka :D Aż trudno uwierzyć...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Chora łapa?
« Odpowiedz #8 : 2009-10-01, 10:28 »

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #9 : 2009-10-01, 20:00 »
Kupiłam Roxi dziś preparat z glukozaminą, na pewno jej nie zaszkodzi. Próbuję też ją nieco odchudzić, ale ona wówczas na spacerze strasznie szuka czegoś co by mogła zjeść, nie wiem czy warto ją tak męczyć. Jak jej nie odchudzałam to niczego na dworze nigdy nie chciała jeść, a teraz to szukanie czegoś co by się nadawało na ząb... :|
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #10 : 2009-10-01, 20:32 »
A może warto by było wypróbować ten Arthroflex,o którym pisze IBDG ? ... :mysli:

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #11 : 2009-10-01, 22:10 »
Znam ten specyfik, dawałam go Besi i Arnie przez ostatnie lata życia przez parę lat. Ten lek polecono mi w aptece, że dostają go również psy i opiekunowie go chwalą. Zobaczę, Arthoflexs  u Besi i Arny nie przyniósł wyraźnego skutku, ale to były staruszki jak zaczęłam podawanie, może ten Atresan przyniesie skutek? Siarczanu glukozaminy jest 500 mg więc dawka w sam raz, zobaczę, to kuracja na miesiąc, a minimum trzeba podawać 2 miesiące.
Zapisane
Bożena

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #12 : 2009-10-01, 22:19 »
co do odchudzania... z tego co piszesz wnioskuję, że ograniczyłaś psiakowi ilość jedzenia (jeżeli się mylę, to przepraszam), a zamaist tego lepiej byłoby nieco zmienić jego skład, nie ilość. Jeżeli pies je suchą karme to zmienić na taką typu light, natomiast przy gotowanym jedzeniu zmniejszyć ilość tłuszczy (przede wszystkim)
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Chora łapa?
« Odpowiedź #13 : 2009-10-02, 07:38 »
tak, zmniejszyłam ilość i źle na tym wychodzimy bo Roxi wciąż głodna i szuka co by tu zjeść na dworze. Rzeczywiście muszę zacząć tak, jak ty mówisz. Wczoraj ugotowałam jej ryż z warzywami i kurczakiem, bardzo jej smakował. Czytałam gdzieś, że najłatwiej pies tyje na gotowych karmach, teraz jest coraz chłodniej będę gotować jej ryż z kurczakiem i zobaczę efekty,. Nie ma co robić tak, jak ja wcześniej, bo pies się tylko męczy, a nie wie w imię czego chodzi wciąż głodny, może na ryżu zeszczupleje? Sama walczę z nadwagą bez skutku i wiem jak źle się chodzi na "głodnego"!
Zapisane
Bożena
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.