Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: tłuszczak u psa  (Przeczytany 13437 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

odbij6

  • *
  • Wiadomości: 4
tłuszczak u psa
« : 2011-11-12, 15:09 »
witam, mam 5 letnią suczkę, ostatnio gdy ją głaskałam zauważyłam u niej gulkę o wielkości ok. 1cm. myślę że to jest tłuszczak. wystąpił u niej OBOK tylnej nóżki, wcześniej gdy dotykałam ją w tym miejscu nie "narzekała". a gdy ją dzisiaj głaskałam i dotknęłam w to miejsce, to zaczęła popiskiwać, i natychmiast się zerwała z łóżka. widać że ją to po prostu boli.. poszperałam troszke w internecie, ale chciałabym się zapytać tutaj was, czy ktoś też miał/ma taką podobną sytuacje? jak to sie leczy? konieczny zabieg? groźne jest to? od czego się pojawia? konieczne bym wybrała się z tym do weteryniarza? napiszcie coś z własnego doświadczenia.. byłabym bardzo wdzięczna, pozdrawiam.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #1 : 2011-11-12, 15:22 »
Jamnik mojej mamy miał kilka tłuszczaków, zostały usunięte operacyjnie, choć nie od razu po ich stwierdzeniu. Wet zrobił USG guza, orzekł, że to tłuszczak, a nie coś groźniejszego, wymagającego natychmiastowej interwencji i radził nie spieszyć się z operacją. Tłuszczak (ten i kilka innych, które sie wytworzyły) zostały usunięte przy okazji innej operacji. Tylko, ze nie były bolesne, pies nie reagował na ich dotykanie... Jeden z nich był wielki, jednocentymetrowy to przy nim maleństwo... Koniecznie idź do weta, niech stwierdzi, czy to tłuszczak. Może coś pieska ugryzło i stąd bolesna gulka?
Zapisane
IBDG Wrocław

odbij6

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #2 : 2011-11-12, 15:42 »
czytałam gdzieś, że psowi pojawia sie taka gulka - bo problemy z mięśniami (?) i pies kuleje.. i musze przyznać że moja malutka kulała, i też przy tym czesto popiskiwala, ale myślałam że po prostu nóżka nadwyrężona albo zdrętwiała jej, jak to się ludziom zdarza.. do weta napewno pójde.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedz #2 : 2011-11-12, 15:42 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #3 : 2011-11-12, 15:49 »
Czytanie czytaniem , każdy moze napisac wszystko w necie. Dobrze jednak pojsc do weta.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #4 : 2011-11-12, 15:54 »
do weta napewno pójde.
Nie zwlekaj z tym. Potem napisz nam, co wet stwierdził. Pozdrawiamy.
Zapisane
IBDG Wrocław

odbij6

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #5 : 2011-11-12, 18:31 »
Nie zwlekaj z tym. Potem napisz nam, co wet stwierdził. Pozdrawiamy.

oczywiście że napisze :) ale i tak prosiłabym by jeszcze ktoś kto zetknął się z tym samym napisał co i jak.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #6 : 2011-11-12, 20:04 »
A skąd mamy wiedziec, ze zetknęlismy się z TYM SAMYM ?
 I skąd wiesz,ze ta gulka to tłuszczak ?;
« Ostatnia zmiana: 2011-11-12, 23:01 autor diuna »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #7 : 2011-11-12, 23:09 »
1.taka "gulka" moze byc bardzo wieloma rzeczami. Poczynajac od kaszaka, przez tluszczaki, na zlosliwych nowotworach roznego rodzaju konczac.

2. postepowanie jest zalezne od tego CO TO JEST.

3. Jasnowidzow tu nie uswiadczysz, wiec my nie jestesmy w stanie ci powiedziec co to.

4. jesli owa gulka jest narosla innego rodzaju niz kaszak, to czy "zetknelismy sie z tym samym" bedziemy w stanie odpowiedziec dopiero po usunieciu tego i po wykonaniu badania histopatologicznego.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #8 : 2011-11-13, 13:17 »
Nietety odbij zamiast pojsc do weta , lata po forach i szuka jasnowidza.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedz #8 : 2011-11-13, 13:17 »

odbij6

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #9 : 2011-11-13, 14:50 »
Nietety odbij zamiast pojsc do weta , lata po forach i szuka jasnowidza.

OMG, dziewczyno uspokój się. chyba po to są fora, tak? i nie szukam jasnowidza tylko zadałam pytanie, więc JAK NIE POMAGASZ TO PO CO SIE UDZIELASZ? nikt cię o to nie prosił, więc z łaski swojej zajmij się czymś pożytecznym, a nie zaśmiecasz.  jak pisałam że pójdę do weta to chyba pójde.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #10 : 2011-11-13, 15:16 »
Pewnie , nie ma co sie spieszyc, a nuz ktos na ktorymś z for postawi diagnozę w ciemno i poradzi w ciemno  :roll:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

juliadog

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: tłuszczak u psa
« Odpowiedź #11 : 2011-11-20, 14:49 »
witam, mam 5 letnią suczkę, ostatnio gdy ją głaskałam zauważyłam u niej gulkę o wielkości ok. 1cm. myślę że to jest tłuszczak. wystąpił u niej OBOK tylnej nóżki, wcześniej gdy dotykałam ją w tym miejscu nie "narzekała". a gdy ją dzisiaj głaskałam i dotknęłam w to miejsce, to zaczęła popiskiwać, i natychmiast się zerwała z łóżka. widać że ją to po prostu boli.. poszperałam troszke w internecie, ale chciałabym się zapytać tutaj was, czy ktoś też miał/ma taką podobną sytuacje? jak to sie leczy? konieczny zabieg? groźne jest to? od czego się pojawia? konieczne bym wybrała się z tym do weteryniarza? napiszcie coś z własnego doświadczenia.. byłabym bardzo wdzięczna, pozdrawiam.
mój pies go nie miał ale wpisz na google jak wyleczyć tłuszczaka i zobaczysz wszystko będzie dobrze nie martw się :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 26 zapytaniami.