Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kleszcze.  (Przeczytany 4640 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Kleszcze.
« : 2012-05-01, 14:23 »
W tym roku jest coraz wiecej kleszczy wiec chciałam,porosic opiekunów swoich pupilów,żeby swoje zwierzaczki-psy zabezpieczyli.A więc:jesli piesek ma długa sierść to nie polecam obrozy, żadnych firm tylko krople.Dlaczego nie obroże?!Ponieważ obroża ma dotykac ciała psa a nie sierści.Ja stosuję dla swojego pupila krople Adwantix-przepraszam nie robie tu reklamy kropli.Żeby to ktoś źle nie odebrał.KLESZCZE to chyba zmora dla każdego.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #1 : 2012-05-01, 14:47 »
Advantix jest dobry , ale nie mozna go uzywac dla kotow, suk ciężarnych, karmiących i na szczeniakach. Skuteczne obroze bywaja alergizujące, nieskutecznych nie ma zupelnie po co kupowac .
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #2 : 2012-05-01, 14:57 »
Advantix jest dobry , ale nie mozna go uzywac dla kotow, suk ciężarnych, karmiących i na szczeniakach. Skuteczne obroze bywaja alergizujące, nieskutecznych nie ma zupelnie po co kupowac .
Ja Adwantix stosuję u 5 letniego owczarka, więc się sprawdził,a jak jest z pozostałymi zwierzętami to nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 2012-05-01, 18:24 autor IBDG »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze.
« Odpowiedz #2 : 2012-05-01, 14:57 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #3 : 2012-05-01, 15:48 »
Uzupelnilam informacje,zeby ktos nie zaszkodzil np kotu :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

misiakov

  • *
  • Wiadomości: 33
    • WWW
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #4 : 2012-05-05, 23:55 »
Sezon na kleszcze czas zacząć niestety :/ oby w tym roku tych paskudztw było mniej, w końcu końcówka zimy była mroźna jak diabli, więc może wszelkich insektów jak komary i kleszcze troche też wymroziło

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #5 : 2012-05-06, 11:06 »
jednak pamietajmy o zabezpieczeniu swojego pupila.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #6 : 2012-05-07, 10:35 »
Ja zawsze kupowałam krople, jednak nie zawsze było to skuteczne. W tym roku zdecydowałam się na obrożę. Kupiłam obroże Bayera Foresto. Wydatek nie mały, jednak kupowanie kropli co miesiąc też tanio nie wychodzi, a przynajmniej teraz mam spokój na ok. 7 - 8 miesięcy. Przez pierwsze 2 dni kleszcze się wbijały, jednak teraz od czasu do czasu znajdę na sierści nie wbitego kleszcza.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #7 : 2012-05-07, 11:52 »
Oj kleszczy wysyp... Na jednym 20minutowym spacerze po łące nie dość że po psie chodziło kilkanaście kleszczy, to jeszcze na mojej nodze jeden się znalazł.
Ja stosuje kropelki Fiprex, bo nawet Frontline nie są skuteczne dla mojego psa. Kiedyś używałam też obroży bayera, jednak ten zapach dla mnie nie był przyjemny. Tak więc my stawiamy zawsze na kropelki :)
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #8 : 2012-05-07, 12:54 »
ja zaczełam stosowac u psa tylko kropelki bo obroża nie dawała rezultatu ze wzgledu na sierść.Krople tez sa drogie ale co sie zrobi lepiej wydac na miesiąc te 30-40zł a niżeli pies miałby potem cierpiec w przypadku babesziozy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze.
« Odpowiedz #8 : 2012-05-07, 12:54 »

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #9 : 2012-05-07, 18:50 »
My stosujemy frontline + obrożę preventic w sytuacjach, kiedy pies jest bardziej narażony (spacer na łąki, do lasu, wyjazd na działkę itp). W zeszłym roku chyba całkowicie udało nam się uniknąć kleszczy w ten sposób.
Zapisane

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #10 : 2012-05-07, 20:30 »
Ja polecam ektopar.

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #11 : 2012-05-08, 07:09 »
Czyli kazdy z Was ma sprawdzone środki,jednym słowem to super.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #12 : 2012-05-30, 09:08 »
Mojego psiura już jeden skubaniec chwycił. Wykręciłam go, tak napchany krwią że miałam go ochote zgnieść aby dać mu nauczkę. Wypadł mi w domu... I musiałam go szukać 15 minut a ten pasożyt przetransportował się trochę dalej. Ważne że sie znalazł ;)
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #13 : 2012-05-30, 14:38 »
Mojego psiura już jeden skubaniec chwycił. Wykręciłam go, tak napchany krwią że miałam go ochote zgnieść aby dać mu nauczkę. Wypadł mi w domu... I musiałam go szukać 15 minut a ten pasożyt przetransportował się trochę dalej. Ważne że sie znalazł ;)
Te kleszcze to naprawdę przekleństwo.Jakie środki przeciwkleszczowe stosujesz?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #14 : 2012-05-31, 10:09 »
Ja stosuje Firprex. De facto kleszcz praktycznia odleciał, jednak pomogłam mu się wykręcić (tego samego dnia zastosowałam krople na psa), a nie wiem ile skubaniec się trzymał bo mój pies ma gęsty podszerstek i nic nie było widać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kleszcze.
« Odpowiedz #14 : 2012-05-31, 10:09 »

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #15 : 2012-06-14, 23:57 »
Ze swojego doświadczenia dodam, że niem ma kropli (preparatów spot on) lepszych i gorszych. Każdy z nich jest skontrowany tak, że rozprowadza się w filmie skórnym na powierzchnie całego ciała po podaniu w jedno miejsce. Film ten mimo wszystko różni się nieco u każdego psa.. Dlatego jestem za tym by stosować przez cały sezon środek już sprawdzony. Po podaniu środka kleszcze mogą znajdować się na psi ale nie mogą się wgryzać w skóre, jeśli tak się dzieje należy szukać innego środka. Obroże bynajmniej też mogą być skuteczne (polecałby bym obroże których nazwy juz padały ale nie chce reklamować  więc należy wczytać się we wcześniejsze posty ;-)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Kleszcze.
« Odpowiedź #16 : 2012-06-15, 15:29 »
Najlepiej stosowac już środki sprawdzone a nie szukać czegoś nowego, bo co nowe to nieznaczy,że dobre.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 27 zapytaniami.