Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pies bokser, dziwne zachowanie  (Przeczytany 2964 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cris

  • *
  • Wiadomości: 1
Pies bokser, dziwne zachowanie
« : 2013-08-25, 12:16 »
witam

od 1,5 tygodnia na działce przebywa mój pies, 8-letni bokser.
wszystko było w porządku aż do wczoraj, otóż nie chciał wrócić do domu na noc (co nigdy wcześniej się nie zdarzało), pomimo chłodu kładł się w krzakach i unikał wszystkich, był bardzo zmarznięty. dopiero po kilku godzinach udało się go "ubłagać" by wrócił do domu na noc.
dziś rano uciekł z ogródka co nigdy ale to nigdy wcześniej się nie zdarzyło. udało się go znaleźć i od teraz cały czas jest obserwowany a mimo tego nadal stara się otwierać furtkę by uciec. nic nie je, nie pije, nie może oddać kału mimo wielu prób, mocz oddaje wszędzie nie zważając na miejsce (dom) a nigdy wcześniej tego nie robił co ważne nawet nie podnosi nogi.
dodam że jakiś miesiąc temu bardzo miał wzdęty brzuch u weterynarza okazało się, że w żołądku miał jakieś gazy jednak wszystko wróciło do normy.
czy jest w stanie mi ktoś pomóc co może sie dziać? zwykle przeziębienie, wahania nastroju czy może objawy wskazujące na cos poważniejszego? pozdrawiam, prosiłbym o szybką odpowiedź, dziękuje.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Pies bokser, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 : 2013-08-25, 14:20 »
Przyczyn może być bardzo wiele.
Od najbardziej błahych do całkiem poważnych. może jakaś suczka w okolicy ma cieczkę i dlatego pies chce być cały czas na dworze, ucieka. Brak apetytu i sikanie (znaczenie terenu) też mogą być spowodowane cieczką w okolicy.
Częste sikanie może być objawem zapalenia pęcherza lub innej choroby układu moczowego.
Raczej bez wizyty u weterynarza nie dowiesz się co tak na prawdę dzieje się z psem.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pies bokser, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 : 2013-08-25, 18:58 »
Do weterynarza i to biegiem. Najbardziej niepokojace jest tu fakt, ze nie moze sie wyproznic, a w polaczeniu z rozszerzeniem istnieje ryzyko, ze pies jest w stanie bezposredniego zagrozenia zycia (niewazne, ze bylo to miesiac temu - jest to wyrazny sygnal, ze pies jest w grupie ryzyka).
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pies bokser, dziwne zachowanie
« Odpowiedz #2 : 2013-08-25, 18:58 »

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Pies bokser, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 : 2013-09-25, 13:35 »
Minęło juz trochę czasu,wiec jeżeli temat jest w dalszym ciągu aktualny,to może napiszesz czy byliście u weterynarza i co doradził? Jestem bardzo ciekaw czy teraz wszystko jest w porządku.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 28 zapytaniami.