Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Psia alergia  (Przeczytany 4682 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Psia alergia
« : 2004-03-10, 21:54 »
Czy ktos z Was ma psa ktory ma alergie(nie tylko pokarmowa),jesli tak to w jaki sposob zostalo to stwierdzone,czy byly przeprowadzone jakies testy?
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Psia alergia
« Odpowiedź #1 : 2004-03-10, 22:03 »
Moja sunia ma alergię, tak twierdzi wetka do której kiedyś chodziliśmy. Objawiło się to tym, że po niektórych karmach wypadała jej sierś, dosłownie garściami :szok:  myślałam, że będzie całkiem łysa, ale zmieniliśmy karmę na nutrę dla alergików i przeszło, zresztą tylko ta karma faktycznie jej smakuje. Poza tym je mięso. Ma też czerwono między palcami i to podobno też jest alergia ale nie wiem od czego ani jak się tego pozbyć, pies moich rodziców też ma takie łapki.
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Psia alergia
« Odpowiedź #2 : 2004-03-10, 22:14 »
czy ta wetka robila jakies testy,czy tak po prostu stwierdzila,ze to alergia?
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Forum Zwierzaki

Psia alergia
« Odpowiedz #2 : 2004-03-10, 22:14 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Psia alergia
« Odpowiedź #3 : 2004-03-10, 22:33 »
Tak stwierdziła po wywiadzie z nami na temat psa : czym karmimy, czy bierze leki i takie tam...
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Psia alergia
« Odpowiedź #4 : 2004-03-10, 22:39 »
ok,dzieki! :)
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

siba

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #5 : 2004-03-10, 22:50 »
Moj pies ma alergie kontaktowa, pojawia sie wiosna i znika jesienia. Kiedy dostaje regularnie przez ten okres allertec to objawy sa znacznie lagodniejsze. W zeszlym roku wet proponowal testy ale w zasadzie sprawa jest jasna , uczulenie na roslinki , wiec darowalismy sobie . Alergie ma juz od kilku lat i najpierw byl leczony na grzybice, gronkowce , paciorkowce a nikt nie skojazyl , ze skoro ma to co roku o tej samej porze , to po prostu alergia , dopiero nowy wet w zeszlym roku . Objawem tej alergi sa czerwone plamy na brzuchu i wogole calym podwoziu , w pachwinach , na nabiale i okolicach ogona, oraz pod szyja i na pysku. Plamy te po jakims czasie robia sie mokre ale jest to tylko taki surowiczy wyciek , nie ropny . Jest to koszmarnie swedzace i pies dostaje szalu wygryzajac i drapiac sie bez przerwy .
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Psia alergia
« Odpowiedź #6 : 2004-03-10, 23:33 »
orientujesz sie moze jak przeprowadza sie takie testy?
p.s
zarejstrowalas sie 27.10-to dzien moich urodzin :)
malo tego,ja tez pochodze z Sopotu(nie mieszkam tam juz od dawna,ale przez 20 lat od urodzenia mieszkalam!) :) ciekawe czy sie znamy? ;)  :)  :wink:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Alojzyna

  • Gość
alergia
« Odpowiedź #7 : 2004-03-11, 08:24 »
Mój pies ma alergię na pyłki - latem gdy trawy kwitną, strasznie ropieją  mu oczy. :cry:  :cry:  :cry:
Poza tym jest uczulony na jad pchły. Wystarczy, że jedna go ugryzie, to pojawia się w tym miejscu pokrzywka i pies potrafi sobie tam wygryżć całą skórę. Muszę cały rok zabezpieczać go różnymi środkami, aby żadna pchełka nie przeżyła na nim ani minuty. :evill:  :evill:
Zapisane

onka

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #8 : 2004-03-11, 09:07 »
moja grzywaczka tez ma alergie pokarmową :roll:
nie miała testów ale miała odczulanie,antybiotyki itd
a alergie stwierdzono "organioleptycznie" ;)  po obserwcji okazało się,że to przez karmę
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psia alergia
« Odpowiedz #8 : 2004-03-11, 09:07 »

Kat

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #9 : 2004-03-11, 09:57 »
O! widzę,ze macie podobne problemy. Może mi cos poradzicie? Moja sunia ma łupiez w futerku, który albo nasila się albo zanika. Nie mogę wyczaić na co jest uczulona. Bo raczej nie jest to skórna choroba( przynajmniej wet tak twierdzi),żadne pasożyty. Skórę ma czysta oprocz tego ,że jak sie ja poczochra porządnie to pojawia się pyłek jak lupiez. Jeśli to uczulenie to na co? Podobno uczulaja zboża, mleko iprodukty mleczne, jaja a także różne rodzaje mięsa. Ale czy wowczas w taki sposób objawiała by się alergia? Sunia robi normalne kupki, nie "puchnie" ani nic podobnego. czy ktoś mial podobny problem??
A...zapomniałabym. Moja sunia je gotowane jedzonko - zrobiła całkowity strajk na suche. czasem tylko je dziubnie od wielkiego dzwonu..
Zapisane

siba

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #10 : 2004-03-11, 10:35 »
Aszka- he he , to ciekawy zbieg okolicznosci  :)  W Sopocie mieszkam od ponad 20 lat , chyba juz 23 . Ale przedtem byla Gdynia . Mieszkam pomiedzy Opera a Stadionem . Ale szczerze mowiac to mam troche dosyc tego miejsca, tu ludzie sa jacys koszmarni . Przerost formy nad trescia .Dlugo by gadac ....

Wracajac do alergii , to z tego co widzialam na zdjeciach , psu sie wygala wlosy na grzbiecie ( blizej ogona) i normalnie robi jak u ludzi czyli kropelka z kazdego alergenu , igla i czekamy 10 min na odczyn. Wiem ,ze ludzom robi sie tez testy z krwi , nie trzeba wtedy sie tak kluc , ale to duzo kosztuje .Czy psom sie robi nie wiem.
A jakie objawy ma twoj pies ?

kat- moze twoj piesek ma tylko sucha skore , tak jak ludzie miewaja , wtedy dobrze dobiera sie szampon i odzywke i po klopocie.
Ja mam koszmarnie sucha skore na rekach , czesto mi peka i boli . Od jakiegos czasu jem Capivit A+E forte i widze duza roznice. Tylko z wit A ogolnie nie mozna przesadzic , bo chyba w nadmiarze jest toksyczna , to dla takiego malenstwa wet musialby ustalic dawke.
Zapisane

Kat

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #11 : 2004-03-11, 10:45 »
Może....ale to w takim razie czemu raz jest tego wiecej a raz dużo mniej...Choc i mnie mówili,ze może to byc np. efekt grzania kaloryferów!
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Psia alergia
« Odpowiedź #12 : 2004-03-11, 14:36 »
Kat-niektore psy,ktore maja bardzo gesta siersc dostaja lupiezu,wet polecil mojej kolezance zeby dodawala do zarelka lyzeczke oliwy z oliwek.Pomaga,ale to chyba dla niego za duza dawka,bo ma po tym biegunke.
Siba-mieszkalam na 23 marca,15 lat temu,wtedy bylo fajnie.Teraz trudno powiedziec,ludzie sie pozmieniali,zjechali z roznych stron Polski...
Co do pieska-moj nie ma alergii,staram sie czegos dowiedziec i pomoc komus kto ma chorego psiaka.Moze zacytuje jej list:
Mój trzyletni labrador ( umazczenie biszkoptowe) od gwiazdki zaczął się drapać w przedniej łapie i brzuchu. Najpierw na łpie wydrapał sobie sierść aż do krwi. Obecnie choroba post epuje i ma wydrapane więcej. Skóra jest intensywnie czerwona. Jest zaczerwienione podbrzusze, łapy. Strasznie go to swędzi nawet jeżeli dotknie się go w tych miejscach to odruchowo tylnią łapą zaraz drapie. Dostawał antybiotyki, zastrzyki jakie miały zmniejszyć świąd. Jedni mówią, że to od karmy (eukanuba) inni, że sprawy chorobowe. Raz miał brane wymazy do badań i bez rezultatu. Teraz drugi raz mu pobrano. Nie wiem co robić. Zmieniłam karme na kurczaka z ryżem ( gotowane) ale nie widzę efektu. Pies w miejscach zaczerwienionych wygryza zębami tak jakby szukał pcheł ( nie ma ich). W jego otoczeniu od ponad roku nic się nie zmieniło ( podłoże, wykładziny itp). Jeżeli ktos potrafi pomóc proszę o pomoc.
Tak wiec,jesli mozecie tej osobie jakos pomoc,to prosze zrobcie to,ja podejrzewam,ze moze to byc wlasnie alergia.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Kat

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #13 : 2004-03-11, 14:50 »
Dzieki Aszka!!Kupie oliwe.

A co do "wygryzania lap" to jesli wykluczy sie alergie ( ktore moga byc jak najbardziej prawdopodobne) to zostaje jeszcze podłoze psychiczne. Może to dziwne ale czytalam na ten temat,ze czasem psy robia tak właśnie i że to jest "nawyk", taki psi bzik, mania czy jak to zwał.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Psia alergia
« Odpowiedź #14 : 2004-03-11, 15:08 »
No właśnie moja psina te swoje czerwone łapki też gryzie jakby chciala coś wygryzć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psia alergia
« Odpowiedz #14 : 2004-03-11, 15:08 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Psia alergia
« Odpowiedź #15 : 2004-03-11, 15:37 »
moje psisko ma alergie na orzeszki ziemne, ale to produkt mocno uczulający....na mleko co jest normlane u dorosłych psów....objawia sie to krostkami na brzuszku, uszach i wargach....a tak to jest zdrowa baba :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

siba

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #16 : 2004-03-11, 20:58 »
Aszka- Kiedys na poczatku jeden z wetow kazal nam odstawic wogole drob , twierdzac, ze jest znacznie bardziej alergizujacy niz wolowina ! Wtedy byl to dla mnie szok- no jak to przeciez wszystkie karmy dla alergikow opieraja sie wlasnie na drobiu. Moze warto sprobowac zupelnie zrezygnowac z drobiu na jakis czas na rzecz wolowiny i baraniny. Z gory uprzedzam , ze znalezienie karmy w ktorej nie ma chociaz minimalnego dodatku drobiu graniczy z cudem , wiec ja zaczelam dawac gotowana karme. Mojemu to akuat nie pomoglo , bo problem tkwil zupelnie gdzie indziej .
Odemnie na Marca jest 15 min przez las :)
Zapisane

pola

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #17 : 2004-03-11, 21:17 »
mojego kolegi podhalan też miał takie czerwone na "łokciach" ....... okazało sie ze jak Piotrka nie bylo w domu ..... to ona wylizywała sobie łapy poprostu z nerwów :roll: :roll: ........ dziwaczne :?
Aszka a ten ktoś od tego listu to był z psem u weta :? :? ........ :roll:
Cytuj

Dostawał antybiotyki
od weta tak ?
Cytuj

Raz miał brane wymazy do badań
nie no to chyba był u weta :)
tyylko że wet powinien coś zrobić .......... przecież to może sie rozwinąć ....... :roll: nie wiem ..... a moze niech pojdzie do innego weta ?? :wink:
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Psia alergia
« Odpowiedź #18 : 2004-03-11, 21:17 »
Ta osoba podejrzewa,ze pies moze miec alergie na kurczaka,ale chcialaby poprzez testy upewnic sie czy przypadkiem w gre nie wchodza tez inne sprawy.

Cytuj

Odemnie na Marca jest 15 min przez las

bliziutko :) ,moze jak bede w sierpniu w Sopocie pojdziemy z naszymi pieskami na wspolny spacer :)

Pola-ona zmieniala juz weta pare razy,ale pochodzi z malej miejscowosci i mowi,ze tam nie ma zbyt duzych mozliwosci.Pies jest meczony nowymi badaniami,twierdzi,ze jest krolikiem doswiadczalnym.O nerwach czy alergii w ogole nie bylo mowy.Szkoda mi psiaka i wlascicielki tez :(
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Saba

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #19 : 2004-03-11, 21:41 »
No to moze i mi poradzicie, bo zaden wet jak dotad nic nie wymyslil. Moja psina ma bez przerwy zapalenie uszu. W srodku sa cale czerwone, jak sie je troche scisnie to psina od razu piszczy. Nie trzepie nimi caly czas, ale jak zacznie to przez kilka dni bez przerwy.
Duzym problemem jest to, ze od malego jest problem z robieniem jej czegokolwiek w uszach. Tzn nie da sobie ich wyczyscic, obejrzec, nie mowiac juz o zakropieniu lub posmarowaniu mascia. Szarpie sie, wyrywa, a jak wiecie sila psa jest ogromna, zwlaszcza gdy cos go zdenerwuje. Wlasnie dlatego smarowanie uszu jest praktycznie niemozliwe. Od czasu do czasu, gdy naprawde bardzo trzepie i widac, ze cos jest nie tak dostaje zastrzyk i przechodzi jej na jakies dwa tygodnie. Nie raz zdarzalo sie jednak, ze szlam do weta, a on mowil ze w uszach nic nie widac (akurat nie byly zaczerwienione i nie stweirdzil zadnej infekcji).
Wet wymyslal juz rozne przyczyny takie jak: sól czy pyłki (ale u psa trwa to caly rok, wiec...), elektroniczne odswiezacze powietrza (nie uzywam), dezodoranty (odpada, ale wet chyba nie uwierzyl - jak baba to na pewno psika na lewo i prawo :p ) etc.
Karme juz zmienialam, ale nic sie nie zmienilo.
Dodam jeszcze, ze jak tylko sprobuje jej do ucha zajrzec, albo troszke wsune palec to od razu ucieka i trzyma sie ode mnie z daleko przez conajmniej pol godziny (naprawde ;-) )
Zapisane

Kat

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #20 : 2004-03-12, 08:13 »
A czy sprawdzali mu uszy na pasozyty?? Nie znam się na uszkach ( odpukac moja jeszcze na nie nie chorowala) ale znajoma chodziła do weta, bo psa uszy bolaly i w ogole wydobywal się z nich nieprzyjemny zapach. Wet mowił,że to woskowina i tak przez kilka miesiecy, a pies się męczył. Poszła do innego a on stwierdził,ze z "kilometra" widac ,ze ma pasożyty .
A twój piesek ma stojace czy kłapciatki?Uszka oczywiście.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psia alergia
« Odpowiedz #20 : 2004-03-12, 08:13 »

Saba

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #21 : 2004-03-12, 13:54 »
Klapnięte. Zapach sie nie wydziela, ale przy najblizszej okazji zapytam weta. Dzieki :)
Zapisane

aangellaa

  • Gość
Psia alergia
« Odpowiedź #22 : 2004-03-19, 15:08 »
Moj ma alergie pokarmowa stwierdzona na podst "wywiadu" nie badan. Tez mi kiedys wypadla siersc, a ost tez cos najwyrazniej zjadl i caly zapuchl...
Teraz je jeden rodzaj karmy i jeden rodzaj miesa.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Psia alergia
« Odpowiedź #23 : 2004-03-19, 16:14 »
Mój ma alergie na "wypełniacz" czyli tą otoczkę niektórych witamin. Po zjedzeniu ich dostał wysypkę (bąble ok 2 cm), które bardzo go swędziały. A tak poza tym to nic mi nie wiadomo. Ojć, przepraszam zapomniałam o jeszcze jednym uczuleniu... na koty  :lol:
jak je widzi to wariuje :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 28 zapytaniami.