Zwierzęta > Żywienie

Pomoc w wyborze karmy.

(1/15) > >>

Fretka:
Witam serdecznie.
Wzięłam niedawno suczkę ze schroniska, była tam karmiona różnymi świństwami typu chappi, pedigree w najlepszym przypadku. Biorąc psiaka rozmawialiśmy z właścicielką schroniska o gustach żywieniowych naszej suni, dowiedzieliśmy się że przepada za saszetkami pedigree. Jako że nie chcieliśmy narażać psiny na dodatkowy stres związany z całkowitą zmianą pokarmu do tej pory podawaliśmy jej te saszetki. Psinka się już u nas zaaklimatyzowała, jest wesoła, domaga się pieszczot, po wystraszonej psinie nic nie zostało. Dlatego przyszła pora na zmianę pokarmu. Piesek ma około roczku, prowadzimy aktywny tryb życia więc ma dużo ruchu, jest troszkę większa od jamnika i szorstkowłosa. Chciałabym poprosić Was o radę dotyczącą karmy. Obecnie zastanawiam się nad następującymi:
Bosch Active
Bento Kronen HAPPY LIFE MULTI DINNER
BRIT Activity
BOZITA PLUS

chamsti:
Z tych czterech bosch jest chyba najgorszą karmą, reszta z tego co pamiętam jest ok, ale popołudniu lub wieczorem popatrzę na skład i napiszę. Z karm, które od ręki mogę polecić to:
purina pro plan
acana
hills

Trzeba też brać pod uwagę, że każdy pies na każdą karmę będzie inaczej reagował, przykładowo purina pro plan, która ogólnie jest bardzo dobrą karmą, mojemu psu po prostu nie służy.

mysa:
Cytuj>>>>Z tych czterech bosch jest chyba najgorszą karmą<<<<A możesz rozwinąć tą myśl? Mój pies je już drugi 3kg worek tej karmy, nic jej się po tym nie dzieje. Przerzuciłam się z royala, ponieważ w chwili obecnej trochę krucho z kasą, a na wyżywieniu mam jeszcze 4 zwierzęta w domu, w tym 2 które podlegają ścisłej diety, ponieważ są cukrzykami.

Muszę popatrzeć dokładniej na skład karmy najwidoczniej, nie bardzo zwróciłam na to uwagę, ponieważ jak pamiętam bosch był chwalony między innymi na dogo.

IBDG:
Ja też czytałam raczej pozytywne opinie o Boschu. Niedrogi, a dobry...  :/ Natomiast mam watpliwości co do Bento Kronen Happy Life... Właśnie o to 'Happy Life' mi chodzi, B.K. jako taka chyba zła nie jest... Kupowałam kiedyś dla Toffika... Brita i Bozity nie znam.

Fretka:
Skład:
Bosch Active:
sproszkowane mięso drobiowe, kukurydza, mąka pszenna, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, pszenica, sproszkowane mięso, otręby pszenne, skwarki (suszone), ryż, pulpa buraczana, hydrolizat mięsny, sproszkowana ryba, drożdże (suszone), groch, chlorek sodu, chlorek potasu, sproszkowane małże (suszone), sproszkowana cykoria
Dodatki:
witamina A (12.000 j.m./kg), witamina D3 (1200 j.m./kg), witamina E (70 mg/kg), witamina B1 (10 mg/kg), witamina B2 (10 mg/kg), witamina B6 (6 mg/kg), witamina B12 (30 mcg/kg), biotyna (250 mcg/kg), kwas pantotenowy (20 mg/kg), niacyna (40 mg/kg), kwas foliowy (2 mg/kg), witamina K (1 mg/kg), witamina C (70 mg/kg), chlorek choliny (1650 mg/kg), żelazo (195 mg/kg), cynk (150 mg/kg) miedź (10 mg/kg), kobalt (0,4 mg/kg), mangan (20 mg/kg), jod (3 mg/kg), selen (0,3 mg/kg)

Z przeciwutleniaczami (ekstrakty o wysokiej zawartości tokoferolu pochodzenia naturalnego, galusan propylu).

Bento Kronen HAPPY LIFE MULTI DINNER:
24,5 % Proteiny
12 % Tłuszcz
 
GRUPY KOMPONENTÓW
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, oleje i tłuszcze, warzywa, produkty roślinne, drożdże, minerały, produkty z jaj.

BRIT Activity
mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 35 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

Bozita Orginal Plus
Świeże mięso z kurcząt, mięso z renifera (<4 %), suszone mięso mielone, kiełki kukurydzy, otręby pszenne, pszenica, mączka drobiowa, tłuszcz zwierzęcy, bulion drobiowy, mączka kostna, tłuszcz zwierzęcy, hemoglobina, proteiny z ziemniaków, składniki mineralne, witaminy, włókna buraczane (pulpa buraczana), siemię lniane, drożdże piwne.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona