Zwierzęta > Wystawy

Rodowodowe hodowle, których należy unikać.

(1/4) > >>

ppx:
Szperając po dgm znalazłam takie:

[size=24]Border Collie "MODRE GNIAZDO"[/size]






Cytuj>>>>ich suka (choć w chwili obecnej mają już 3…) miewa mioty kila razy pod rząd, wystarczy spojrzeć:
nie wiem dokładnie kiedy 1 miot bez papierów, 2 samce
miot A - 08.12.2006 - papierowy
miot B - 17.06.2007 - papierowy
miot X - 13.12.2007 - bez papierow (miot mojej Lilu)
miot R - 28.12.2008 - papierowy
miot M - 30.05.2009 - papierowy
miot XX - 26.06.2009 - bez papierów
miot XXX - z około końca stycznia, początku lutego (bez papierów)

(wszystkie mioty po jednej suce Only My Venice Blue Energizer i Freddym Super Pracusiu)

- podczas odbioru szczeniaków nie pokazują matki, mówią że jest akurat na pasieniu co jest nieprawdą. Venice nie ma nawet 1% instynktu pasterskiego co zostało potwierdzone u źródła czyli u osoby która szkoleniem pasterskim suki miała się zająć.

- suka nie mieszka nawet u hodowcy ale u całkiem postronnej osoby, tak jak i samiec który został ostatnimi czasy przepisany na siostrę hodowcy

- zarówno Venice jak i Freddy nie są przebadani kompletnie na nic. Nawet na Dysplazję.

- hodowcy w ogóle nie zwracają uwagi na szczeniaki, ich socjalizację itp. przez co większość psiaków od nich ma problemy mniej lub bardziej widoczne + stany lękowe.

- po sprzedaniu szczeniaka mają gdzieś jego dalsze losy.

- wmawiają ludziom jakie to ich psy nie są uzdolnione i wybitne a tak naprawdę nie mają osiągnięć w żadnej dziedzinie

- nie znają się na rasie o czym świadczą wypisywanie przez nich pierdoły
na aukcjach allegro na których sprzedają psiaki - pisza iż mama to typ pracujący, ojciec wystawowy - oba psy są w typie wystawowym a workinga trzeba bardzo daleko szukać i żeby było śmieszniej właśnie w przodkach ojca.

- sprzedażą szczeniaków zazwyczaj zajmuje się siostra hodowcy, Pani Danuta – większość osób hodowcy nawet nie poznaje.

- na miejscu wszystko wygląda różowo, Pani Danuta przesympatyczna, po powrocie ze szczeniakiem do domu kontakt się urywa a my dowiadujemy się całej prawdy.

Ci ludzie nie dbają o dobro psiaków, wystarczy zobaczyć ich zachowanie na pierwszej lepszej wystawie (a jeżdżą na nie tylko po to aby sukom wyrobić hodowlankę i zaraz po tym pokryć). Zero zainteresowania tym kto kupuje od nich szczeniaka, co szczeniak ma w przyszłości robić. Nic.

Najczęściej (i chyba w sumie jako jedyni) sprzedają swoje szczeniaki na
aukcjach allegro – i te z papierami i te bez. <<<<

[size=24]Buldożki "Stellanova"[/size]
http://img268.imageshack.us/gal.php?g=20100610205422.png
(link z [....]anii)

[size=24]Owczarek Niemiecki \ Owczarki Niemieckie, Zajezierze\Dęblin[/size]
Cytuj>>>>Z trzy dni temu ojciec pojechal obejrzec psa, owczarka niemieckiego, (nie wiem czy jestem uprawniona by podac link ogloszenia)? Zrobij 300km w jedna strone i to co zobaczyl bylo przerazajace, "hodowca" liczac na oko ma okolo 60 psow (owczarkow niemieckich) trzymane w strasznych warunkach, w malych kojcach bez budy , w blocie i jakiejs stodolce.... psy szczegulnie szczeniaki byly z ziebniete i slabe nie trudno dojrzec, ze chore, ale weterynarzem moj ojciec nie jest. po niektorych podejrzewal dysplazje... jedna suczka lezala w koncie trzesla sie z zimna i glosno piszczala... "hodowca" ma wszystkie psy z rodowodem (nie wiem jakim cudem) mieszka na okolicach Zajezierze\Dęblin czy ktos tam kiedys byl??? Ojciec mowil ze "hodowca" czekal na drodze i jechal puzniej przodem, prowadzac na "hodowle" kolo niego nie ,ma zadnych domow i na jego wlasnym domie nie bylo numeru ani nazwy ulicy. Jak w takiej sprawie postapic? Gdzie sie zglosic by sprawa zostala sprawdzona, aby pomoc tym pieskom? "hodowca"probowal koledze ojca wcisnac suczke ktora ledwie co szla... <<<<

kkaassiiaa:
Cytuj>>>>miot M - 30.05.2009 - papierowy
miot XX - 26.06.2009 - bez papierów
miot XXX - z około końca stycznia, początku lutego (bez papierów) <<<<w jaki sposób suka może mieć 2 mioty w przeciągu miesiąca? :roll:

ppx:
Nie wiem, kopiowałam to z dgm. xD'

Iras:
Cytat: kkaassiiaa w 2010-06-25, 12:59>>>>w jaki sposób suka może mieć 2 mioty w przeciągu miesiąca? :roll:
<<<<
te z rodowodem sie nie sprzedaly  no to siup wciskac ludziom kit, ze maja miesiac mniej i sprzedawac bez papierow... (czyt - jeden i ten sam miot)

kkaassiiaa:
Cytat: Iras w 2010-06-25, 20:14>>>>te z rodowodem sie nie sprzedaly  no to siup wciskac ludziom kit, ze maja miesiac mniej i sprzedawac bez papierow... (czyt - jeden i ten sam miot)
<<<<W sumie racja :roll: nic trudnego wcisnac naiwnym taki kit.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona