Zwierzęta > Wychowanie

Przeprowadzka a pies.

(1/6) > >>

mysa:
Byliście w takiej sytuacji? Niestety sytuacja zmusza mnie do przeprowadzki z domu na mieszkanie. Jak uniknąć sytuacji stresowych gdy nagle pies będzie sam zostawał w mieszkaniu, nie będzie miał stałego dostępu do ogrodu i czy nie będzie najnormalniej w świecie wył do mojego powrotu (ma lęk separacyjny).

Druga sprawa jest taka, że jedna z moich podopiecznych musi zostać z rodzicami, kompletnie nie nadaje się do mieszkania (zbyt energiczna, wszystko niszczy i zamęczyłaby na śmierć psa mojej koleżanki który jest małym yorkiem - bawi się nim jak zabawką i może zrobić mu krzywdę). Również jest do mnie przywiązana, jednak do domowników też, ale jest jeden problem - bez Bianki się nie ruszy, bardzo się z nią zżyła, mimo że Bianka często pokazuje kto rządzi.

Jedyny plus, to ten że będę mieszkać tylko 3 km dalej od domu, więc często w nim będę. Teraz będę musiała poświęcać dużo czasu Mice, by przyzwyczajała się żyć bez Bianki, mam zamiar zorganizować jej na wiosnę szkolenia i agility, moja siostra zajmowałaby się nią pod moim nadzorem, bym wiedziała że pies przyzwyczaja się do niej.

Kolejny problem - Bianka. Lubi wolność, jak to nie raz mi pokazała, ale również uwielbia całymi dniami spać we wszystkim co nosi mój zapach (zwłaszcza wtykając nos w mojego kapcia czy śpiąc na łóżku i na wszystkim co np. spadnie z wieszaka, to na tym się kładzie gdy mnie nie ma w pobliżu). Bianka ostatnio ciągle podsikuje pod siebie, boję się że problem się nasili wraz z przeprowadzką. Jednak będę jej robić teraz badania moczu (zawsze zesika się śpiąc w moim łóżku czy ogólnie w pokoju - ten problem ma od kąd odnalazłam ją we Wrocławiu po zaginięciu - może jakiś lęk?).

Jak radziliście sobie z takimi dużymi zmianami? Proszę o rady.

diuna:
Polecam DOKŁADNE zapoznanie się z tekstem poniżej :

http://www.karusek.com.pl/show.php?show=poradnik-kennel-klatka

zaba14:
Hej
Miya raz w życiu się przeprowadzała i pewnie nie ostatni ;) a będzie czekało nas jeszcze kilka po drodze .. Przede wszystkim mój pies nigdy nie miał ciągłego dostępu do ogrodu, nigdy nie zostawiałam drzwi otwartych na ogród bo nie lubię gdy pies wnosi brud do domu, a podczas naszej nieobecności pies zawsze zostawał w domu, nawet jadąc do sklepu nigdy nie była sama na dworze ;) jakoś jestem na tym punkcie wyczulona. Gdy zmieniliśmy dom mieliśmy ok tygodnia do przeprowadzki pies zawsze z nami jeżdził do nowego domu, zostawał w nim np., na ok 25 minut gdy musieliśmy przewieźć coś z poprzedniego domu i na mojej suni nie robiło to wrażenia ;) ale ona bez problemy zostaje sama w domu, miała już swoje rzeczy więc chyba po części rozumiała co się dzieje... myślę że warto stopniowo psa przyzwyczajać do nowego miejsca...

IBDG:
A nie mogłabyś na początku brać Biankę do siebie na trochę (np. na weekend, kiedy wiecej czasu spędzasz w domu) i odstawiać do rodziców? Z czasem wydłużać czas pobytu z Tobą, wtedy obie psice przejdą rozstanie mniej boleśnie...

mysa:
Bianka już nie raz była tam na mieszkaniu, dzisiaj znowu jedziemy i wezmę też drugiego psa. Będę się starała również przyzwyczajać Mikę, by w przyszłości ją tam zabrać, bo chodzi tu głównie o jej destrukcyjne zachowanie i nadpobudliwość.

Oczywiście rodzicom czesto będę podrzucać Bianke gdyby miało mnie i mojej koleżanki dłużej nie być w mieszkaniu.

Bianka dobrze zna moją koleżankę, ostatnio nawet zostawiłam ją na 15 minut w mieszkaniu z jej rodzicami i nawet nie piszczała i to jest sukces jak na razie :)

Nie wiem czy kennel jest potrzebny, pies nie sprawia problemów co do przebywania samemu w domu, zazwyczaj jak wychodzę to kładzie się spać i czeka na mój powrót.

Psy nie mają ciągle otwartych drzwi na ogród, jednak Bianka nauczyła się je otwierać od środka :P Dlatego też wychodziła kiedy chciała. Ostatnio staram się ją dystansować z tym zachowaniem i wypuszczam ją kiedy ja chcę, a nie ona.

Początkiem lutego przeprowadzam się, jak na razie będę starała się ją przyzwyczajać do nowego miejsca, otoczenie w pobliżu mieszkania zna, bo często z nią tam chodzę do parku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona