Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?  (Przeczytany 5000 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #30 : 2005-04-30, 15:54 »
Nie no Raven ten film jest krótki ale straszny i pokazujący prawdę.
Ja naprawde nie wiem jak tak można robić tak uderzać takie miłe i fajne ciałko jak te biedne foczki się patrzą na tych ludzi z napewno wielką litością.
I po raz kolejny mówie że Kanadyjscy ekolodzy nie mają co siedzieć przez urzędami tylko musza tam pojechać w pare tysięcy osób bo tyle ich jest tych ekologów i wziąść się za robote.

Płakać mi się chciało jak widziałem te foczki.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #31 : 2005-05-29, 00:02 »
stop rzezi 1,5 mln kurczaków,  1 mln świń, 800 tysięcy sztuk bydła... O co wam chodzi z tymi fokami? to takie same zwierzęta jak reszta.  Ktoś tam się oburzał że z listu ambasadora Kanady wynika że polowania są dla dobra fok. Jak się ktoś chce tytułować  EKOLOGIEM to nie powinien zapominać zapominąć, że logos to nauka. Dla dobra fok - tak, ale spójżcie  na to jak na gatunek, czy choćby populację a nie pojedyńcze zwierzęta. Dla dobra? no raczej nie dla szkody, nie przy dzisiejszym poziomie wiedzy i nie jeżeli polowania mają stanowić źródło utrzymania.  I miło że znacie Pismo Święte, ale czy aby napewno "nie zabijaj" miało dotyczyc zwierząt. Czekam.....
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #32 : 2005-05-29, 12:20 »
Słuchaj każdego zwierzaczka szkoda gdy ginie z nie odpowiedzialnej ręki ludzkiej.
Ale akurat w tym temacie mówimy o foczkach jak chcesz możesz założyć równierz temat o innych zwierzątkach.

A co do słów ambasadora Kanady to powiem Ci tyle że wierz w to co on mówi a daleko zajedziesz i niech nie opowiada bzdur że ich masowe zabijanie jest dla ich dobra.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedz #32 : 2005-05-29, 12:20 »

Raven

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #33 : 2005-05-29, 17:29 »
szuwar, jeśli możesz to wyrażaj się jaśniej i bardziej precyzyjnie...
I miło że znacie Pismo ¦więte, ale czy aby napewno "nie zabijaj" miało dotyczyc zwierz±t. Czekam.....
Cóż, dla mnie "Nie zabijaj" dotyczy wszystkich istot żywych, niezależnie od gatunku :roll: A czy według Ciebie człowiek to nie zwierzę?
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #34 : 2005-05-29, 21:08 »
szuwar ja jestem za tym żeby wybić polowę ludzkiej popylacji bo przecież MY niszczymy ziekię a nie INNe zwierzęta
biblię czytałam, wierzaca NIe jestem ale nie zabijam dziwne nie??
O co nam chodzi z tymi fokami ?? o to że one cierpiały tak ja ta głupia , nic nieczująca i beznadziejna reszta zwierząt
dla mnie szuwar jesteś typkiem ktory tylko chcial kłótnie sprowokawać :?
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #35 : 2005-06-02, 15:40 »

dla mnie szuwar jesteś typkiem ktory tylko chcial kłótnie sprowokawać :?
 pewnie że jestem, bo widzę dużo emocji a mało konkretów, a dyskusja zawsze dobrze robi. więc poczywam się do obowiązku umiarkowanej opozycji. na początek - jem mięso, czasem w tym celu zabijam, czasem noszę skórę (nie swoją, ale świńską), regularnie noszę swetry z owczej wełny i wogóle jestem zwolennikiem kożystania ze zwierząt,
ale jestem też przeciwnikiem niepotrzebnego cierpienia i tu mogę się zgodzić: stop obdzieraniu fok żywcem ze skóry, tylko że tak nik nie mówi. wszyscy stop zabijaniu. a przecierz one nie są zabijane tylko poto żeby zabijać. poluje się na nie bo ich skóry znajdują użytek u ludzi. pamiętacie aferę ze świniami wrzucanymi żywcem do wrzątku? to straszny przykład ludzkiego niedopatrzenia czy tez niedbalstwa, ale to nie znaczy że hodowla trzody chlewnej i jej użytkowanie jest złe. to samo z kurczakami, bydłem  i resztą  tej ferajny. Trzeba walczyć o kwalifikację ludzi prowadzących ubój, u ustalenie i co ważniejsze przestrzeganie zasad towarzyszących temu ubojowi, a nie o zaprzestanie go. bo ludzie z tego zyją, ludzie te skóry noszą i gdyby na foki nie polowano to tak naprawde mało kto badałby i poznawał ich zwyczaje, biologię, choroby i całą resztę. to już nie te czasy że opłacało się polować na bizony to je wystrzelano, tak samo z amerykańskim golębiem wędrownym, czy o mały włos z niektórymi gatunkami ssaków morskich. Dziś juz malo który gatunek zwierząt (nie licząc ryb) opłaca się pozyskiwać z przyrody, ale jeżeli już taki sie znajdzie to zapewniona jest mu opieka.  Często dopiero zainteresowanie myśliwych jest wstanie pomóc  jakiemuś gatunkowi przetrwać. Jednostki cierpią i trzeba to minimalizować, ale czy gatunek jest zagrożony?????
szuwar ja jestem za tym żeby wybić polowę ludzkiej popylacji bo przecież MY niszczymy ziekię a nie INNe zwierzęta
a sama byś kogoś zabiła?
ja tutaj jestem ostrożny. A postęp gospodarczy przecież działa też tuj: od ilu lat mamy niz demograficzny?
i wolę żeby ktoś gdzieś nosił fokę niż jek ma nosić polietylen. Czekam na opinie...
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #36 : 2005-06-02, 15:48 »
szuwar, jeśli możesz to wyrażaj się jaśniej i bardziej precyzyjnie...Cóż, dla mnie "Nie zabijaj" dotyczy wszystkich istot żywych, niezależnie od gatunku :roll: A czy według Ciebie człowiek to nie zwierzę?
no co do tych zwierząt jako biolog to mógłbym sie zgodzić, ale rozmawiamy o cytacie z Biblii, Tory i Koranu zarazem, bo wszystkie one ten fragment zawierają, a w ich rozumieniu człowiek to nie to samo co zwierzę, bo jeżeli stworzony na obraz i podobieństwo najwyższego, to czy Bóg to też zwierzę(to juz dla mnie za dużo)
ale teologia nie jest moją mocną stoną, a do filozofii nie mam podstaw, grunt że Abracham i reszta ekipy mięso jedli , a więc zbijali. To on już chyba przyniesione przez siebie przykazania rozumiał. No i..
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #37 : 2005-06-03, 11:11 »
Absolutnie drogi Szuwarze się z Tobą nie zgadzam. Zainteresowanie jakimś gatunkiem przez myśliwych to początek drogi do jego zagłady. Polowania nie przyczyniają się w żaden sposób do poznania biologii żadnego gatunku zwierząt. Są tylko dla nich cierpieniem. Człowiek w dalszym ciągu czerpie z przyrody całymi garściami prawie nic jej w zamian nie dając.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #38 : 2005-06-03, 13:19 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 19:08 autor mysa »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedz #38 : 2005-06-03, 13:19 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #39 : 2005-06-03, 15:32 »
słyszałam o tym zabijaniu fok :( Boże, zabijaj± je bo jest ich z byt dużo! A ludzi czasem nie jest zbyt dużo!?
 

No właśnie.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #40 : 2005-06-03, 20:12 »
Szuwar no widzisz tylko że ty swoją pierwszą wypowiedz napisałeś tak jakbyś my byli upośledzeni i wogle roszczyli jakeś  vezpodstawne pretensje
Ja mięsa nie jem od 10 lat skóry nie nosze swetry owszem ale to chyba raczej nic tu do żeczy można
bo ludzie kożystają z przyrody jak tylko mogą a w zamian tylko syf i brud i to niedotyczy sie tylko zwierząt ale i surowców mineralnych , drzewa , wód, powietrza..........
wiesz akurat prędzej przyłozyłabym paralizator do mordercy i pedofila niż do kromy> taka jestem i tego nie zmienie:P
Zapisane

szampan0

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #41 : 2005-06-03, 21:35 »
To straszne co przeżywają te zwierzęta. Podałem adresy wszystkim moim znajomym do podpisania petycji. Co te niewinne foki ludziom zrobiły? NO CO?!
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #42 : 2005-06-03, 23:46 »
straszne :(
szuwar wiem, moze jestes hodowca zwierzat gospodarskich, i zabijasz wiec pewnie straciles wrazliwosc, nie widzisz ze zwierzeta tez cierpia, a po co foki zabijac dodatkowo? bo nie rozumiem? Czlowiek jest rowniez zwierzeciem, a to ze mysli abstrakcyjnie to inna sprawa. Jakby Ciebie ktos uderzyl w glowe z calej sily, a Ty bys jeszcze mial przy tym swiadomosc to niebylbys z tego zadowolony, bys okropnie cierpial. Zwierzeta tez cierpia, ale jednak Ty straciles ta wrazliwosc... szkoda...

Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #43 : 2005-06-06, 15:50 »
Absolutnie drogi Szuwarze się z Tob± nie zgadzam. Zainteresowanie jakim¶ gatunkiem przez my¶liwych to pocz±tek drogi do jego zagłady. Polowania nie przyczyniaj± się w żaden sposób do poznania biologii żadnego gatunku zwierz±t. S± tylko dla nich cierpieniem. Człowiek w dalszym ci±gu czerpie z przyrody całymi gar¶ciami prawie nic jej w zamian nie daj±c.
Są przykłady na zagładę, są na ocalenie. Weźmy żubra, nasze polskie zwierze. Jeżeli przejżysz dane ludzi zajmujących się jego ratowaniem (zwłaszcza w początkach tej działalności) to znakomita ich większość to byli myśliwi, powiesz że gdyby nie mysliwi to by nie trzeba go ratować... to ci odpowiem, ale najpierw tak powiedz. Ale ciekawe czy wiesz z czego w znacznej mierze finnansowana jest opieka nad tym gatunkiem, ano z polowań na sztuki nadliczbowe, czy juz sie nie rozmnażające w danych siedliskach. A czy wiesz co się dzieje ze słoniami w Tanzanii? Poluje sie na nie, ale to jest droga do ich ochrony. Zagraniczni myśliwi są zainteresowani polowaniem na ten gatunek więc płacą. Prowadzona jest gospodarka populacją tych słoni, przynoszą zyski państwu, dyrekcji parków i miejscowej ludności więc sie o nie dba. Więc jest uzbrojona straż łowiecka chroniąca je przed bezmyślnym wystrzelaniem przez kłusowników. A jak jest z nosorożcami (od tego roku także z czarnym) - bardzo podobnie. Tu trzeba realnie odgraniczyć pewne zjawiska.
Polowanie polowaniu nie równe. A jeżeli się ze mną nie zgadzasz to oprócz tego uzasadnij to. Bo czy żubra, czy słonia, czy nosorożca, czy fokę, krzyżówkę, jelenia, sarnę czy dzika trzeba dobrze znać jeśli sie chce użytkować, pozyskiwać ileś tam sztuk każdego roku, a na dodatek konkretnej jakości. To trzeba znać biologię, wymagania siedliskowe, żywieniowe, terytorialne, przyrost roczny, trzeba znać liczebność i przyrost zrealizowany a nie... podpisywać się "naukowiec"
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #44 : 2005-06-06, 16:18 »
straszne :(
szuwar wiem, moze jestes hodowca zwierzat gospodarskich, i zabijasz wiec pewnie straciles wrazliwosc, nie widzisz ze zwierzeta tez cierpia, a po co foki zabijac dodatkowo? bo nie rozumiem? Czlowiek jest rowniez zwierzeciem, a to ze mysli abstrakcyjnie to inna sprawa. Jakby Ciebie ktos uderzyl w glowe z calej sily, a Ty bys jeszcze mial przy tym swiadomosc to niebylbys z tego zadowolony, bys okropnie cierpial. Zwierzeta tez cierpia, ale jednak Ty straciles ta wrazliwosc... szkoda...


NIe rozumiesz, fok nie zabija się dodatkowo. Zabija je się bo jest popyt na ich skóry=ludzie tych skór potrzebują. Jeżeli połączyc to z ustabilizowanym pogłowiem fok i brakiem zagrożenia dla ciągłości gatunku to polowanie jest ozasadnione. Lepiej niech ludzie chodzą w skórze niż w polietylenie, nylonie czy czym tam jeszcze. Straciłem wrażliwość , w pewnym sensie tak, mam jej trochę mniej niz przeciętny bywalec tego forum (bo nie krzyczę nie zabijać) , ale tez trochę więcej niż przeciętny mieszkaniec wsi. Jakbym dostał w łeb to bym cierpiał, ale jak bym dostał fachowo to bym stracił przytomność i tu chodzi właśnie o tę fachowość. Więc nie mów mi że straciłem wrażłiwość na ich cierpienie, albo przeczytaj moje wypowiedzi. Naprawdę nie popieram niepotrzebnoego cierpienia, ale popieram użytkowanie zwierząt.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedz #44 : 2005-06-06, 16:18 »

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #45 : 2005-06-06, 16:47 »
Szuwar no widzisz tylko że ty swoj± pierwsz± wypowiedz napisałe¶ tak jakby¶ my byli upo¶ledzeni i wogle roszczyli jake¶ vezpodstawne pretensje
Ja mięsa nie jem od 10 lat skóry nie nosze swetry owszem ale to chyba raczej nic tu do żeczy można
bo ludzie kożystaj± z przyrody jak tylko mog± a w zamian tylko syf i brud i to niedotyczy sie tylko zwierz±t ale i surowców mineralnych , drzewa , wód, powietrza..........
wiesz akurat prędzej przyłozyłabym paralizator do mordercy i pedofila niż do kromy> taka jestem i tego nie zmienie:P

  NIe upośledzeni to w żadnym wypadku. I cieszy mnie że ktoś sie jescze zwierzyną interesuje
Ale zamieściliście jakieś podstawy do swoich pretensji?
A co do formy wypowiedzi- to pomyślałem, to napisałem, interpretacja to twoja sprawa. A wolałbym jakbys się skupiła nie na formie, a na treści i coś konkretnego dorzuciła
Bo co do mordercy i pedofila, to przy założeniu, że nie zabierają się właśnie do mnie to ubiłbym krowę. Bo (takie porównanie może ci będzie bliższe) zabijanie człowieka takiego, to cos jak usypianie niebezpiecznego konia, czy skrzywionego psa. Wygodne- i owszem, ale czy moralnie uzasadnione. Bo wiesz krowę się zje a ze skóry zrobi buty, a z pedofila ? mydło?
 Takie gadanie o wybijaniu polowy ludzkości to dość chwytliwe, ale czy nie jest to tylko strzępienie języka?  Jakbym miał wybierać pomiędzy dwoma łowcami fok, a jednym Michałem z Ursusa- to przykro mi Michał (idziesz do piachu).
Co do swetrów to na rozmowie o owcach ktoś  się poszczycił że na szczęście on nie nosi. To uznałem że dla niektorych strzyżenie owcy tez jest karygodne. Ja je uznaję, a nawet popieram. To samo sądze o noszeniu skór, więc niekonsekwencją byloby nie jedzenie mięsa. A przejżyj jeszcze Kasiu swoje buty, paski, portwel nigdzie skóry nie masz?
POZDRAWIAM
Szuwar
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #46 : 2005-06-06, 19:53 »
jedynie w oficerkach i kowbojkach które dostalam na osiemnastke i choć kosztowały tyle co niezły koń wolałabym ledwo stojącą na nogach szkape niż te buty.
pozatym przerażają mnie twoje poglądy bo uważasz że wzierzeta cłużą tylko do produkcji dobr dla ludzi.
Ja nie chce świata w który zwierze jest tylko "produktem" do przetwozenia na sweter czy szyneczkę.
pozatym mówisz o ochronie tylko pomys gdyby nie byłoby tychpolujących"miłośników zwierząt" to niebyłoby teraz problemu z tym że nam połowa gatunków na ziemi umierai ludzie na chama chca odradzać ginące gatunki. To nie jest dobre dla przyrody
Podajesz tylko kwestie ekonomiczne że na zwierżetach to zarobek a co my  ludzie robimy dobrego dla nich?? prowadzimy upośledzona ochrone gatunkową , niszczymy ich środowisko bo trzeba nową droge wybudować , bo sir X musi mieć nową fabrykę??
pamięta tylko że jeśli dalej będziemy tak eksploatować  zwierzęta i ziemię to długo nie pociągniemy
Kiedys też wybijano gatunki bo było ich za dużo a po roku okazywało sie ze nagle wszystkie znikneły i na gwałtu rety trzeba je chronić i jaki tego sens powiesz mi??
Co do pedofila po co robić coś z pedofila dla mnie trzymanie takiego typka to jest przestępstwo. Puszczą go po 20 latach a on zgwałci kolejne bogu ducha winne dziecko a pamięta że jak narazie to w polsce nie ma antidotum na pedofilie i gwałcicieli jako ludzi chorych. Zreszta nie porównój krowy do pedofila bo zwierzeta obrarzasz;/
To nie jest jak usypianie konia czy psa bo te zwierzeta da sie uleczyć a pedofilii jak narazie nie , pazatym pedofil to nie koń którego możesz wypuścić na padok na cale życie. Pedofile żyją wśród ludzi i nawet nie wiesz co ja przezywam kiedy myślę cobie że ktoś kiedyś może tak  skrzywdzić moje dziecko.
czytam i oczom nie wierze czyżby los innych ludzi był ci obojętny. i ciekawa jestem czy jekbyś widzial jak ktoś gwałci mała dziwczynkę to nie pobiegłbyś jej na pomoc a w ostateczności zabił bo narmalny człowiek , żyjący w społeczeństwie i mający poczucie że jest potrzebny innym ludziom tak właśnieby zrobił.
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #47 : 2005-06-07, 13:10 »
mówisz o ochronie tylko pomys gdyby nie byłoby tychpoluj±cych"miło¶ników zwierz±t" to niebyłoby teraz problemu z tym że nam połowa gatunków na ziemi umierai ludzie na chama chca odradzać gin±ce gatunki. To nie jest dobre dla przyrody


zakładasz, że człowiek może i powinien życ obok przyrody, nieszkodząc jej. Ale czlowiek to część przyrody i nie korzystanie z niej przez ludzi to czysta utopia. Nie jesteśmy zawieszeni w próżni ale społeczności ludzkie i te bardziej cywilizowane i te dużo mniej przenikają się z przyrodą w każdym jej aspekcie (tak zwierzęcym, surowców mineralnych czy lasów). I tak o ile ludzie o dość wysokich, albo przynajmniej średnich  zasobach finansowych i na nieco wyższym poziomie intelektualnym mogliby zaakceptować radykalne zerwanie z eksploatacją przyrody (w tym z zabijaniem dla mięsa, skor itd.) to zdecydowana większość ludzi na świeci ma 100 innych problemow do rozwiązania. Chodzi o to, że tych milośników przyrody do zaprzestania polowań dałoby się może przekonać, ale prostych ludzi nie! A dla nich liczy się zysk, korzyść materialne, możliwość podniesienia poziomu życia. Przyroda nie znosi pustki. Wszędzie gdzie nie ma unormowaneg myślistwa jest ono w formie spontanicznej. Mówi sie o nim kłusownictwo. A kłusowników w zdecydowanej wiekszości nie obchodzą okresy ochronne (samice w ciąży), nie obchodzą limity pozyskania, cierpienie zwierząt też ich nie obchodzi. Liczy się ilość pozyskanej zwierzyny. Liczy się mięso które można sprzedać, albo które mozna postawic na świąteczny stół. Kiedy ludzi bylo mało taka naturalna gospodarka była jakoś przez przyrodę wytrzymywana, terzaz ludzi jest wiącej, mają lepszą broń, a i nabrak pomysłów w pozyskiwaniu zwierzyny nie nażekają.
Ktoś zawsze będzie polował!!!!!!!!!
Ala jak jest to unormowane i ogarnięte przez kogoś to słuzy to przyrodzie dużo lepiej niż dziewczynka płacząca nad odstrzeloną sarną.
Niechcesz takiego świata... Hm obawiam się że jestesz puki co w mniejszości
Mówisz niszczymy ich środowisko, a ja mówię kształtujemy nasze. trzeba umieć wypośrodkować.
Z tymik fabrykami masz rację, ale komputer na którym właśnie to czytasz na dżewie nie urósł, a skoro juz przejżałaś szafy w sprawie skóry, i nie masz... to co masz? same włukna roślinne? Bo mi się wydaje że jednak syntetyki. A ja wolę naturalne (w tym skóry).

Kiedys też wybijano gatunki bo było ich za dużo a po roku okazywało sie ze nagle wszystkie znikneły i na gwałtu rety trzeba je chronić i jaki tego sens powiesz mi??

Kiedyś..., i tym się różni polownie dzisiejsze od wczorajszych

To nie jest jak usypianie konia czy psa bo te zwierzeta da sie uleczyć a pedofilii jak narazie nie

Jak się psa odpowiednio zkrzywi, żeby był dobrze wściekły, a konia mocno zkrzywdzi to z tym uleczeniem to niekoniecznie. Czasem bardzo dobre eksterierowo i użytkowo ogiery były usypiane z powodu nadmiernej agresji. Może nikt niestarał sie dostatecznie bardzo ich uleczyć. A  pedofile?

to chwytliwy temat, dobrze je też ich nielubie, ale zaczęło się od tego że chciałaś wybic połowę ludności, a potem zeszłaś na morderców i pedofili (myślisz że stanowia połowe ludzkosci?)
Ale tak wogóle to nie oto chodzi. Co do twoich odzczuć do nich to zgrubsza mam podobna (moze poza zabijaniem, tu nie jestem do końca przekonany), ale to juz za daleko od tematu
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #48 : 2005-06-07, 21:23 »
tak?? a ja twierdze ży my niszczymy swoje środowisko może nie?? wszystkie choroby , nowotwory , cienka warstwa ozonu , topnienie lodowców to nie nasza wina??
w mojej szafie znajdziesz prawie samą bawełnę i len więc tu akurat nie trafiłeś
Oj o trudnych koniach mi nie mów bo samam mam ogiera wykupionego od chłopa który chciał go na mięso sprzedać koń przez pierwszy miesiąc nie dał do siebie podejść o jakimkolwiek karmieniu , czyszczeniu mowy nie było , miałrany cięte od októrych do tej pory ma szwy i wybacz ale na każdego konia znajdziesz sposób. Pozatym możesz mi podac przyklad takiego ogiera??będe wdzięczna:D
Ja uważam że mamy zupełnie inne poglądy na otaczający nas świat bo ja uważam że jestem tu tylko gościem ktorego życie trwa zaledwie ułamek sekundy , ale przez ten ułamek mogę zniszczyć całą Ziemię.Pozatym mówisz o eksploatacji  że można a zastanowiłeś się z czego domy będą robiły twoję pra pra wnuki?? czy bedą mialy ropę , węgile lasy tropikalne dzięki którym ty możesz oddychać i tak zasyfionym powietrzem.
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #49 : 2005-06-09, 17:15 »
Pozatym możesz mi podac przyklad takiego ogiera??będe wdzięczna:D
hola, hola, jak na razie to przykładów daję sporo, a ty głównie emocjami rzucasz. Ale jak mi nie wierzysz to znajdę i podam. No ale tak wogóle to mnie nie zrozumiałaś. Cieszę sie że miałaś trudnego konia, ale przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź bo tym razem nie o konia chodziło a o leczenie.

Choroby, nowotwory, tsunami....

A że mamy inne poglądy? Jakbyśmy mieli identyczne to bym się na tym forum nie pojawił.
Z tym niszczeniem to niezłe. Tak jak z byciem gościem. To ja też, tylko nieco inne wnioski z tego wysnuwam.
A co do pytania z czego moje wnuki będą budowały domy, to modlę się żeby z drewna i powoli idzie w tym kierunku. Ropy może juz one nie będą mialy, ale to też dobrze, zobacz zataczamy krąg, może konie wrócą do łask.
Tylko że nie o to chodzi

Chodzi o foki
Dodasz coś?
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #50 : 2005-06-09, 21:18 »
Zoologu (w odpowiedzi na post omyłkowo zamieszczony na ''zwierzęta kto czy co'') każdy myśliwy, nawet ignorant zna biologię zwierząt łownych trzy razy lepiej niż przeciętny czlowiek. Tego wymaga etyka łowiecka, tego wymaga Polski Związek Łowiecki przyjmując w swoje szeregi nowych członków, to wymusza samo środowisko mysliwych gdzie wszelkie niewiedze i pomyłki dotyczące podstaw myślistwa (w tym zwierząt lownych) są piętnowane. Nie wiem o jakie pomyłki Ci chodzi i jakie zagroże gatunki na tym cierpią. Nic konkretnego wciąż nie mówisz. Wiem że wielu ludzi (zwłaszcza na tym forum) jest do łowiectwa negatywnie nastawiona, ale tu nie chodzi o emocje, tylko o fakty. Powinienieś się temu bliżej przyjżeć zanim wydasz sąd.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedz #50 : 2005-06-09, 21:18 »

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #51 : 2005-06-09, 22:51 »
szuwar nie wykręcaj sie bo ty podaleś przykłady a ja Ci na nie odpowiedziałam więc to ty zaczołeś króżyć wokół innych tematów a ja napisalam Ci odp więc sie  mnie o to nie czepiaj bo ja tak samo mogę się czepić Ciebie.
Gdzie zucam emocjami pokaż daj cytat i nie osądzej mnie zbyt szybko dobra??
Tsunami?? a To do czego bo nie qmam??
Módl się zeby twoje wnuki mialy wogóle tą Ziemię;/
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #52 : 2005-06-10, 10:48 »
zakładasz, że człowiek może i powinien życ obok przyrody, nieszkodz±c jej. Ale czlowiek to czę¶ć przyrody i nie korzystanie z niej przez ludzi to czysta utopia. Nie jeste¶my zawieszeni w próżni ale społeczno¶ci ludzkie i te bardziej cywilizowane i te dużo mniej przenikaj± się z przyrod± w każdym jej aspekcie (tak zwierzęcym, surowców mineralnych czy lasów). I tak o ile ludzie o do¶ć wysokich, albo przynajmniej ¶rednich zasobach finansowych i na nieco wyższym poziomie intelektualnym mogliby zaakceptować radykalne zerwanie z eksploatacj± przyrody (w tym z zabijaniem dla mięsa, skor itd.) to zdecydowana większo¶ć ludzi na ¶wieci ma 100 innych problemow do rozwi±zania. Chodzi o to, że tych milo¶ników przyrody do zaprzestania polowań dałoby się może przekonać, ale prostych ludzi nie! A dla nich liczy się zysk, korzy¶ć materialne, możliwo¶ć podniesienia poziomu życia. Przyroda nie znosi pustki. Wszędzie gdzie nie ma unormowaneg my¶listwa jest ono w formie spontanicznej. Mówi sie o nim kłusownictwo. A kłusowników w zdecydowanej wiekszo¶ci nie obchodz± okresy ochronne (samice w ci±ży), nie obchodz± limity pozyskania, cierpienie zwierz±t też ich nie obchodzi. Liczy się ilo¶ć pozyskanej zwierzyny. Liczy się mięso które można sprzedać, albo które mozna postawic na ¶wi±teczny stół. Kiedy ludzi bylo mało taka naturalna gospodarka była jako¶ przez przyrodę wytrzymywana, terzaz ludzi jest wi±cej, maj± lepsz± broń, a i nabrak pomysłów w pozyskiwaniu zwierzyny nie nażekaj±.
Kto¶ zawsze będzie polował!!!!!!!!!

Co o tym sądzisz?
Bo na resztę tego typu wypowiedzi też nie odpowiedziałaś.
to ty zaczołe¶ króżyć wokół innych tematów
na krowy, pedofili i morderców zeszłaś ty
Gdzie zucam emocjami pokaż daj cytat i nie os±dzej mnie zbyt szybko dobra??
 Módl się zeby twoje wnuki mialy wogóle t± Ziemię;/
Masz pytanie, a pod spodem odrazu masz odpowiedź.
Tsunami?? a To do czego bo nie qmam??
a do tego
wszystkie choroby , nowotwory , cienka warstwa ozonu , topnienie lodowców to nie nasza wina??
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #53 : 2005-06-10, 16:35 »
może jeszcze mi wypomnisz że nie stawiam przecinków i kropek. Dobra ja ze swojej strony kończe to gadkę bo do niczego ona nie doprowadzi i robi się żałosna.
Aha i się dowiedz jak pisze ktoś kto zuca emocjami. A nie bedziesz mi wypomnał może każde zdanie hmmm??
« Ostatnia zmiana: 2005-06-10, 16:36 autor kasia8989 »
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #54 : 2005-06-10, 17:13 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 19:28 autor mysa »
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #55 : 2005-06-10, 20:11 »
ja się własnie kółce o to czy te życie było warte tylko kawałek skóry zwierza
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #56 : 2005-06-11, 20:27 »
Drogi Szuwarze spójrz na listę gatunków wytępionych przez człowieka i policz ile z nich już nie ma z winy myślistwa. Może wtedy zrozumiesz o co mi chodzi.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #57 : 2005-06-13, 10:15 »
Kasia akurat doszedłem do tego samego wniosku.  Taka rozmowa nie ma sensu bo juz na głupoty zeszliśmy, jak chcesz zacząć jeszcze raz to daj znać.
Zoologu, spujrz na listę zagrozonych gatunków i powiedz który jest zagrożony z powodu myślistwa, albo odwrotnie , spójż na listę gatunków łownych i porównaj ich sytuację z zagrożonymi. Ja nie mówię że polowaniami nie wybijano gatunków bo to jest fakt i są na to liczne przykłady, kolejny raz za to mówie że ludzie sie uczą (nawet myśliwi) i dzisiaj prowadzą gospodarkę gatunkami łownymi, a nie tylko pozyskanie (kiedyś często rabunkowe)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedz #57 : 2005-06-13, 10:15 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #58 : 2005-06-13, 16:12 »
Wybacz Szuwarze, ale myśliwi nie są upoważnieni do takiej gospodarki. Kto im dał takie prawa? Najlepiej tą sprawę reguluje sama przyroda. Większość zwierząt posiada wspaniałe mechanizmy samoregulacyjne ich liczebności. W związku z tym myśliwi nie są potrzebni. O tym wszystkim przeczytasz w książce mojego Mistrza Vitusa B.Droschera "Zachowania zwierząt.Skuteczne strategie przetrwania".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

szuwar

  • Gość
Odp: stop rzezi 320 tys. fok - co mozesz zrobic?
« Odpowiedź #59 : 2005-06-16, 12:28 »
 Tylko że człowiek jest częścią przyrody. to daje mu takie prawo. I jego gospodarka to częśc takiej regulacji. KSiążkę jak spotkam to przeczytam, a  tobie polecam "Myślistwo, za i Przeciw"
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.136 sekund z 29 zapytaniami.