Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Mery...towarzysz doli i niedoli...  (Przeczytany 14464 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Mery...towarzysz doli i niedoli...
« : 2013-10-09, 16:00 »
Moja sunia odeszła wczoraj. Chorowała trzy miesiące i do operacji nie było wiadomo dlaczego. Okazało się, że to duży rak żołądka. Podjęłam decyzję o nie wybudzaniu...Ostatnio schudła 6 kg, nic nie jadła, tylko wymiotowała, ostatnio nawet krwią. Miała 10 lat. Brakuje mi jej bardzo, bo była moim najlepszym przyjacielem. Spędzałyśmy dużo czasu razem, jeździłyśmy razem samochodem, chodziła za mną po domu...Do końca miałam nadzieję, że uda się przywrócić ją do zdrowia. Ponieważ była z labradorów, chętnie się bawiła, nawet w tym wieku, była pełna wigoru, choć coraz częściej miała smutne oczka. Już nie cierpi, tylko ja... :petting:  :VoV:
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #1 : 2013-10-13, 21:28 »
Trzymaj się Merulo, doskonale wiem jak to strasznie boli. Nawet po 6 latach, (tyle minęło od Jego śmierci), a w moim przypadku do końca życia. Jedynie w snach mogę znowu Mohrusia pogłaskać.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #2 : 2013-10-14, 19:12 »
Ona ci przysle swojego nastepcę, tylko uwaznie się rozgladaj.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedz #2 : 2013-10-14, 19:12 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #3 : 2013-10-14, 20:25 »
Ona ci przysle swojego nastepcę, tylko uwaznie się rozgladaj.....
Wspaniałe, pokrzepiające słowa!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #4 : 2013-10-26, 14:11 »
Przesyłam kondolencje...i dziękuję za słowa otuchy...Zrobiłam Merci grób na wirtualnym cmentarzu na stronie niemieckiej (też z językiem angielskim) i pomaga mi to (u nas niestety są to usługi płatne). Można tam zamieszczać zdjęcia, stawiać znicze i kwiaty. Inne osoby też mogą zapalić świeczkę. Po pierwszym dniu, kiedy otworzyłam pocztę zobaczyłam 50 wiadomości z tej strony. Pomyślałam, co jest, jakieś reklamy, czy co? Były to powiadomienia o umieszczonych świeczkach. Otworzyłam link i patrzę, a tam pełno światełek. Zrobiło mi się bardzo miło. Odwiedzam Ją codziennie, a także inne zwierzątka wirtualnie tam pochowane, by innym też było przyjemnie. Podobają mi się słowa o następcy Mery "że to ona mi go przyśle". Myślę o tym i nie mogę się doczekać. Jednak możliwe, że wyjadę i wstrzymuję się jeszcze. Po powrocie na pewno, a może i szybciej...Chcę wziąć pieska ze schroniska. Mercia też z stamtąd była. Wzięliśmy ją jak była szczeniaczkiem. Biedna, chorowała i dlatego ją wybraliśmy. Została członkiem rodziny i wróciła do zdrowia. Jak ktoś chce się podzielić wspomnieniami o swoim przyjacielu, zachęcam, zawsze odpowiem. Pozdrawiam. Przesyłam link z grobem Merci, być może ta strona jeszcze komuś pozwoli ukoić ból...                   http://www.quitschie.com/en/cgi-bin/tierfriedhof/grab.cgi?operation=ViewGrab_9261
Zapisane

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #5 : 2013-10-26, 14:16 »
Aha! też mi się śnił Mój Piesek! One żyją w naszych wspomnieniach i snach...Czekają na nas...jeszcze się spotkamy...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #6 : 2013-11-05, 20:20 »
Merulo przed chwilą odwiedziłem grób Twojej Merci i zapaliłem na nim świeczkę. Była pięknym psem i miała szczęście, że trafiła właśnie na Ciebie.
Mnie też często śni się Mohruś, czasami niezwykle realnie. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #7 : 2013-11-06, 19:04 »
Chcę wziąć pieska ze schroniska.
To najlepsze, co można zrobić... Dać dom i opiekę następnej psiej sierotce...

Bardzo Ci współczuję :tuli:


Zapisane
IBDG Wrocław

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #8 : 2013-11-11, 14:05 »
dziękuję za miłe słowa, za zapalenie świeczki, codziennie ją tam odwiedzam, wydrukowałam też moje zdjęcie z Mercią i rozdałam w rodzinie, z jednego ją wycięłam i noszę w medaliku, często na nie spoglądam i pokazuje innym, opowiadając jaka była wspaniała...Zawsze jej dziękowałam za to, że jest...była...zawsze pozostanie w mojej pamięci... Mój wyjazd się przedłuża więc czekam na wizytą w schronisku, mam nadzieję, że niedługo... Zoologu, pisałeś, że Mohruś umarł parę lat temu, ile miał lat, nie chciał byś nowego, czy nie możesz? Idbg dziękuję...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedz #8 : 2013-11-11, 14:05 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #9 : 2013-11-11, 17:27 »
Mohruś miał 11 lat, miesiąc i 11 dni. Pokonał Go złośliwy nowotwór kości. Nie mogę mieć nowego psa. Wraz z Mamą opiekuję się dwójką kotów.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #10 : 2013-11-12, 17:53 »
a więc też rak...najważniejsze, że teraz żyją w nas...a potem spotkamy się po drugiej stronie tęczy...Fajnie, że macie zwierzęta, one wszystkie nas potrzebują...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #11 : 2013-11-13, 16:51 »
Tak, zwierzaki, które odeszły, żyją w naszej pamięci i wciąż są kochane... Ale te obecne obok nas, w schroniskach, bezdomne, potrzebują naszych domów, serc, opieki... Żeby nie były głodne, samotne, nieszczęśliwe...

Tamtym już nic nie zagraża...
Zapisane
IBDG Wrocław

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #12 : 2013-11-14, 14:55 »
Oby nas więcej! Uratować choćby jednego przez całe życie, a dla niego to całe życie...
Zapisane

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #13 : 2013-11-22, 17:06 »
Chciałam wkleić zdjęcie Merci, ale nie wiem jak?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #14 : 2013-11-22, 18:24 »
Musisz je wrzucić np. na Fotosika i pobrać odpowiedni kod (miniaturka na forum lub inny, byle wielkość nie przekraczała 640x480-taki mamy regulamin).
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedz #14 : 2013-11-22, 18:24 »

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #15 : 2014-02-02, 17:06 »
Bardzo dziękuję za odpowiedź, niestety nie udało mi się wrzucić fotki za pomocą kodu, spróbuję jeszcze, co do psiego przyjaciela, to mam nowego! Nazywa się Nika, co we włoskim dialekcie oznacza "mała", bo taka właśnie jest. Jak mi wyjdzie ze zdjęciami to się nią pochwalę. Przygarnęłam  ją ze schroniska. Chciałam jakoś małą sunię, a ludzie wszystkie takie zabrali przed świętami. Miejmy nadzieję, że nie tylko nieliczne z  powrotem wróciły do schroniska, a reszta znalazła prawdziwy dom. W przytulisku została tylko moja suńka, była na kwarantannie, co oznacza, że niedawno ją przywieźli i trzeba czekać dwa tygodnie, czy właściciel się nie zgłosi. Pani powiedziała, że można się zapisać i ją zabrać po tym czasie, co też uczyniłam. Nika trafiła do mnie 31 grudnia, po sterylizacji, którą wykonali w schronisku. Zależało mi, żeby jak najszybciej wziąć pieska i się nim zaopiekować w domowych pieleszach. Moja sunia nabiera ciałka, była wychudzona i przeziębiona. Cały czas bierze leki, na początku nawet nie szczekała takie miała chore gardziołko. No, ale dochodzi do siebie. Już się zaaklimatyzowała. Bawi się, przytula, ale nie tak mocno jak na początku, widocznie potrzebowała potrójnej dawki miłości, choć jest nadal wielkim pieszczochem. Lgnie do ludzi i innych zwierząt, choć na widok szczotki do zamiatania bardzo się wystraszyła. Zapomniałam napisać, że ma rok. Ma też trochę łysiejących miejsc, ale to chyba kwestia poprzedniego, niewłaściwego jedzenia. Jest mała, taki ratlerek z jamnikiem, bo długa, a więc JEST NASTĘPCA MOJEJ KOCHANEJ MERUSI! Cieszę się, tknęła "życie" w nasze serca. Dziękuję jej, że jest członkiem naszej rodziny, tak jak dziękowałam Meruni.
Zapisane

Kamil123

  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #16 : 2014-02-04, 11:31 »
Umarł król - niech żyje król!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #17 : 2014-02-06, 14:22 »
JEST NASTĘPCA MOJEJ KOCHANEJ MERUSI! Cieszę się, tknęła "życie" w nasze serca. Dziękuję jej, że jest członkiem naszej rodziny, tak jak dziękowałam Meruni.
Powtórzę, co napisałam wcześniej... Zrobiłaś najlepszą rzecz, jaką może zrobić człowiek po stracie zwierzaka... Uratowałaś następnego... Bardzo się cieszę i życzę zdrowia całej Twojej ludzko-zwierzęcej rodzinie :VoV:

Może dołączysz do wątku Kundelkomaniaków? Zapraszamy serdecznie :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #18 : 2014-03-18, 19:00 »
dziękuję za zaproszenie, moja nowa Sunia jest taka kochana...jak każdy piesek, ale pisząc to mam na myśli pogłębiającą się więź między nami :) Nika przytyła, wcześniej była wychudzona, dostała pięknej, błyszczącej sierści, jest też po pierwszej kąpieli, wcześniej się wstrzymywałam z uwagi na jej poważne przeziębienie, w następnym tygodniu zamierzamy skorzystać z darmowego szkolenia dla psów ze szczecińskiego schroniska, namiary można znaleźć na ich stronie, nie wiem, czy do wszystkich dociera ta informacja, bo to fajna sprawa, zdam wam relację, tymczasem, z Niką u mego boku pozdrawiam serdecznie!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #19 : 2014-03-19, 08:46 »
Skądś to znam, przytycie, "wybłyszczenie" sierści, coraz większe przywiązanie... :VoV: Czyli wszystko prawidłowo :wink:

Czekamy na relację (nie tylko ze szkolenia, jesteśmy ciekawi wszystkiego :D).
Zapisane
IBDG Wrocław

NewYork

  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #20 : 2014-07-24, 12:25 »
  • współczuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedz #20 : 2014-07-24, 12:25 »

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #21 : 2014-10-20, 18:59 »
Od śmierci Mery minął rok...Na zawsze w mojej pamięci...
Zapisane

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #22 : 2014-10-20, 19:21 »
Jeśli chodzi o szkolenie, to Nika nauczyła sie siadać i leżeć na komendę , chodziła tez przy nodze(na smyczy). Najbardziej jednak cieszyło mnie, ze asymilowala sie z innym psami, choć trzymała sie raczej na boku, kontakty były nawiązywanie. Na początku sie bałam, bo ona szczeka na psy, ale trenerka powiedziała, ze tak straszy. Podejrzewam, ze była ugryzienia przez psa, bo miała randkę na uchu jak ja wzięłam ze schroniska. Można samemu nauczyć pieska sztuczek, tylko trzeba być cierpliwym i konsekwentnym. Najpierw marsz, potem komenda SIAD lub LEŻEĆ , psiak na przeciw nas (nie odwrotnie), na początku można pupe naszego towarzysza lekko docisnac do ziemi, żeby usiadł,  a potem przysmak. Lezenie, przy nauce,pies wykonuje z pozycji siedzącej, rownież tutaj możemy mu pomoc delikatnie ręka . Pamietajmy, ze one chociaż bardzo szybko sie uczą to potrzebują czasu, aby zrozumieć czego od nich wymagamy. Nie irytujmy sie i powtarzamy do skutku ćwiczenie,czywiscie na przestrzeni czasu. Potem piesek zawsze będzie pamiętał. Jeśli chodzi o przysmaki to bardzo ważna sprawa. Najlepsze jest mięso ,np. pierś kurczaka pokrojona w kosteczkę. Ja na pierwszych zajęciach dawałam dropsy czekoladowe, ale szybko jej sie znudziły i nie chciała wykonywać poleceń . Nasze szkolenie trwało tylko miesiąc, chciałam je przedłużyć , ale było za drogo. W tym czasie można jednak sporo osiągnąć , potrzebna jest nasza uwaga. W trakcie nauki pieski miały zawsze przerwę, podczas której swobodnie biegały . Polecam!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #23 : 2014-10-21, 10:56 »
Od śmierci Mery minął rok...Na zawsze w mojej pamięci...
To już rok... Ech...
Cytat: Merula
...miała randkę na uchu
Hmmm... Nie tylko mądra, ale i ... zwinna? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #24 : 2014-10-21, 18:25 »
Chodziło mi oczywiście o ranke, słownik mi sam zmienia :)
Zapisane

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #25 : 2014-10-26, 11:51 »
Moja Nika jest wspaniała! Jak każdy zwierzak, ale nie wiedziałam czy będzie chciała sie tak często przytulać jak ja, po tym, czego dokładnie nie wiem, ale sie domyślam, przeżyła. Śpi, przyklejona do mnie. Jeśli chodzi o jej wcześniejsze złe doświadczenia to,z tego co zauważyłam  sa one związane ze szczotka do zamiatanie oraz woda, boi sie, jak niechcący , przy podlewaniu kwiatów spadła na nią kropelka ze spryskiwacza to podkulona uciekła. Zawsze wtedy głaszcze ja i mowię, żeby sie nie bała .
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #26 : 2014-10-26, 12:58 »
Może to piesek "sucholubny"? ;) A fotki w kundelkach będą? :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #27 : 2014-10-26, 16:27 »
Chciałabym umieścić zdjęcia , ale ciagle mam z tym problem, dzisiaj tez mi sie nie udało .Nacisnelam przycisk z obrazkiem i pomiędzy dwoma oznaczeniami img próbowałam wkleić . Nie dało rady. Kiedyś bez skutecznie próbowałam z komputera, a teraz z i pada i w ogóle nie pojawia sie komunikat do wklejenia. Wiecie jak to zrobić?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedz #27 : 2014-10-26, 16:27 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #28 : 2014-10-27, 18:10 »
No to sama siebie zacytuję ;)

Musisz je wrzucić np. na Fotosika i pobrać odpowiedni kod (miniaturka na forum lub inny, byle wielkość nie przekraczała 640x480-taki mamy regulamin).

Coś mi się wydaje, ze inaczej kombinujesz... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Merula

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Mery...towarzysz doli i niedoli...
« Odpowiedź #29 : 2014-11-11, 20:06 »
Wydaje mi sie, ze tak tez kiedyś próbowałam, ale nie szło, miałam problem z komputerem, wiec może to był powód, dziękuje , zrobię jak radzisz :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 31 zapytaniami.