Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Mundurki szkolne  (Przeczytany 8858 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #30 : 2007-02-12, 15:08 »
Prawda jest taka, że się cofamy. Ale dobra, Niech se robią co chcą...

To tak jak by powiedzieć, że cofamy się, bo używamy lustra, które przecież zostało wynalezione dawno temu..

szkoła jest do uczenia się, a nie do chodzenia w mundurkach... jak konduktor lub policjant.

Ta? Ja pamiętam lata gimnazjum, jedno wielkie spotkanie towarzyskie, miejsce gdzie mogłeś się wyżyć na nauczycielu lub ofierze klasowej. Na przerwie na fajkę, piwo, lub przenieś malucha nauczyciela tak żeby wyjechać nie mógł i co Ci za to zrobią? Nic, bo gimnazjum musi skończyć każdy (do 18 roku życia), a zachowanie się nie liczy.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #31 : 2007-02-12, 15:17 »
Cytuj
Ta? Ja pamiętam lata gimnazjum, jedno wielkie spotkanie towarzyskie, miejsce gdzie mogłeś się wyżyć na nauczycielu lub ofierze klasowej. Na przerwie na fajkę, piwo, lub przenieś malucha nauczyciela tak żeby wyjechać nie mógł i co Ci za to zrobią? Nic, bo gimnazjum musi skończyć każdy (do 18 roku życia), a zachowanie się nie liczy.

Nawet jesli tak było, to czy mundurki to zmienią? Co ma ubiór do fajki czy piwa na przerwie, do malucha nauczyciela, do dokuczania komuś?? Bo cos nie załapałam chyba.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #32 : 2007-02-12, 15:31 »
Ja nic nie mam do mundurków, znam wiele osób które w szkole mają mundurki i nikt nie narzeka.
Jednak to nic nie zmieni.
U mnie w liceum nie było mundurków, a i tak był spokój, nie było agresji i każdy wiedział co mu wolno, a czego nie. Dyrektorka umiała wprowadzić rygorystyczne zasady, których kazdy musiał przestrzegać i nikt się nie sprzeciwoał. W końcu kazdy świadomie wybierał szkołę i wiedział jakie tam panują zasady.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedz #32 : 2007-02-12, 15:31 »

Werona

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #33 : 2007-02-12, 17:54 »
mundurki nic nie zmienią.. tylko tyle, że młodzież będzie bardziej zbuntowana.. przynajmniej niektóra.. :roll:
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #34 : 2007-02-12, 18:08 »
mundurki nic nie zmienią.. tylko tyle, że młodzież będzie bardziej zbuntowana.. przynajmniej niektóra.. :roll:

Oczywiście te roczniki które będą wprowadzone to się oburzą, ale dla dziecka, które pójdzie do pierwszej podstawówki to będzie normalne.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Werona

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #35 : 2007-02-12, 21:05 »
Oczywiście te roczniki które będą wprowadzone to się oburzą, ale dla dziecka, które pójdzie do pierwszej podstawówki to będzie normalne.

Dla osób w 1 klasie szkoły podstawowej, może to i będzie normalne, ale w takim razie powinni wprowadzić mundurki dla dzieci od 1 klasy szkoły podst. Chociaż to tez będzie bez sensu, bo te dzieci będą się dopytywać czemu inne dzieci są normalnie ubrane. Chociaz 7 latek cyba nie będzie na to zwracał uwagi, chyba, że będzie dociekliwy.
Ale dalje obstaje za tym, by mundurków nie było.
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #36 : 2007-02-12, 22:04 »
Chociaz 7 latek cyba nie będzie na to zwracał uwagi, chyba, że będzie dociekliwy.

Chyba nie wiesz jak dociekliwe potrafią być 7 latki.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Werona

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #37 : 2007-02-12, 22:06 »
Chyba nie wiesz jak dociekliwe potrafią być 7 latki.

Niektóre są dociekliwe, a niektóre nie. Ja jak miałam 7 lat to byłam przejęta 1 klasą, a nie ubiorem.. :roll:
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #38 : 2007-02-13, 08:34 »
Jestem za mundurkami, chociaż niepotrzebnie pan Giertych przywraca stare czasy. :|
Przynajmniej nastolatki nie będą się stroić do szkoły.
A mnie i tak chcą posłać do gimnazjum ( :P ), gdzie od zawsze mundurki były...
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Forum Zwierzaki

Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedz #38 : 2007-02-13, 08:34 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #39 : 2007-02-13, 09:28 »
Chyba nie wiesz jak dociekliwe potrafią być 7 latki.

Ja wiem. Ale myślę, że takim maluchom to nie będzie przeszkadzać.
Kitka, a co z tymi, którzy się NIE stroją? chodzi o to, że nie z mojej winy jest tyle agresji w szkołach, to dlaczego ja mam nosić mundurek.
Nie, źle to ujęłam. Nieważne.
Zapisane
Why so serious?

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #40 : 2007-02-13, 14:42 »
NIE
jest to idiotyzm :/
mie będę chodzić w spódnicy
ale i tak - już co to zmieni....
zapowiedziałam maie że jak będzie przy mundurku spódnica to ja nosze tylko górę :/
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

Nataila

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #41 : 2007-02-13, 19:02 »
Szczerze mówiąc, to trudno mi zadecydować, czy jestem na 'tak' czy na 'nie'. Dlatego też nie zagłosowałam.
Myślę, że mundurki mogą być fajne, jeśli będą ładne. [taaa, jestem dziewczyną i lubię ładnie wyglądać, normalne. ^^'] Ich wygląd zależy wszak od dyrekcji szkoły. Wiem, że w mojej od przyszłego roku będą tylko ciemne marynarki z logo szkoły. Coś takiego mogłabym zaakceptować bez problemu, tyle że i tak mnie to nie obejmie. A w liceum, do którego idę, mundurków nie ma i nie będzie.
Co do 'komuny' i innych, moim zdaniem, głupot. Powtórzę się - jakoś nie słyszałam o 'komunie' w Wlk. Brytanii czy USA, a między innymi tam w wielu szkołach [jeśli nie we wszystkich, nie wiem] są mundurki. W sumie swoje ubraniowe style i upodobania można pokazywać poza szkołą, a w tej zacnej instytucji xD 'przemęczyć się' w mundurku. Na początku się burzyłam, jednak teraz nie uważam tego za naruszanie indywidualności. To tak, jakby pracownik jakiejś firmy 'obrażał się', że musi do pracy chodzić w krawacie. Takie są zasady w danym miejscu i już. Czasami jednak trzeba się podporządkować.
Pewnie mówiłabym inaczej, gdyby noszenie mundurków dotyczyło mnie osobiście. Wiadomo, że łatwo jest się wypowiadać w sprawie, która nas nie dotyczy bezpośrednio. Problemem są tu tylko pieniądze [taa, jak zawsze wszystko się na forsie kończy ;/]. Wszystko zależy od ceny mundurka. Nie każdego będzie stać. W tej sytuacji pasowałoby jakieś finansowanie, choćby częściowe. Tylko czy na to są pieniądze? Zapewne także nie ma. No i to jest 'haczyk'.
A spódnice są fajne. xD
Można powiedzieć, że jestem na 'nie wiem' z przechyłem w stronę 'tak'.
Zapisane

Werona

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #42 : 2007-02-13, 21:29 »
Ja wiem. Ale myślę, że takim maluchom to nie będzie przeszkadzać.
Kitka, a co z tymi, którzy się NIE stroją? chodzi o to, że nie z mojej winy jest tyle agresji w szkołach, to dlaczego ja mam nosić mundurek.
Nie, źle to ujęłam. Nieważne.

Mi też się wydaje, że takim dzieciom to w ogóle nie będzie przeszkadzać.

Nie wszyscy się stroją, więc dlaczego wszyscy musza nosić mundurki? Ja np. nie jestesm wystrojona do szkoły jak na imprezę tylko jak do szkoły. Spodnie, koszulka i tyle, a jeśli są osoby, którym tak się nie podoba.. to niech tak nie robią i niech chodzą wystrojenie do szkoły. Każdy ma swój styl i jak kto chce wyglądać tak będzie wygladał.
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #43 : 2007-02-13, 22:01 »
U mnie w szkole miał być wprowadzony system, że jak ktoś przyjdzie wystrojony, to ląduje u wychowawcy, dostaje jakiś 'fartuszek' czy cuś i się w to ubiera. Ale ponieważ pan G. wymyslił przywrócenie mundurków no to tego nie ma, a wydaje mi się że to by było najlepsze rozwiązanie.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Werona

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #44 : 2007-02-13, 22:05 »
rozwiązanie z fartuszkiem? podoba mi się. Wtedy byłoby fair..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedz #44 : 2007-02-13, 22:05 »

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #45 : 2007-02-14, 21:00 »
Jestem na Tak.
Sama mam czasem prolem w co się ubrać ;p - a, ze są w szkole te osoby biedne ze wsi z wielodzietnych rodzin, i bogatsze co się przeprowadziły z miasta i szpanują , to jest też wyśmiewanie z powodu ubioru.
Wiadomo, że jak nie będą ludzie szpanowac ubiorem, to będa przyborami, komórkami, mp3, ale to nie będzie aż tak bardzo się rzucać w oczy jak ubranie.
 
 Tylko jak u mnie w klasie są trojaczki, w podstawówce mają jeszcze 2 rodzeństwa i jeszcze jedno niedługo dojdzie - to nie będzie kasy na taki wydatek - tym bardziej jak był powiedziane - dzieci jeszcze rosną.
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Mundurki szkolne
« Odpowiedź #46 : 2007-03-04, 11:52 »
A mi mundurki by nie przeszkadzały gdyby były ładne. I tanie.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 26 zapytaniami.