Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy dzieci...  (Przeczytany 4866 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kornelka

  • Gość
Czy dzieci...
« : 2003-05-09, 15:23 »
Ja jestem za  ;) , bo sama miałam pierwsze zwierzątko w wieku 5 lat.To uczy odpowiedzialności.
Zapisane

kareena

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #1 : 2003-05-09, 15:41 »
To zależy od rodziców, czy warto mieć zwierzaczka -> ktoś musi dziecku uświadomić że np. nie rzuca się chomikiem, nie wyrywa piórek papudze itp ;)
Ale ogolnie jestem ZA
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Czy dzieci...
« Odpowiedź #2 : 2003-05-09, 19:32 »
Tak pod warunkiem, że takie dziecko będzie się zwierzęciem opiekować i nie traktować go jak zabawki która po pewnym czasie się znudzi. Ile to piesków już z tego powodu trafiło do schronisk!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #2 : 2003-05-09, 19:32 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy dzieci...
« Odpowiedź #3 : 2003-05-09, 20:29 »
Oczywiście że TAK, tyle że pytanie jest trochę źle sformuowane. Chodzi mi konkretnie o użycie słowa "swoje". Tak małemu dziecku rodzice nie powinni do końca powierzyć opieki nad zwierzęciem i sami powinni doglądać zwierza. I jeszcze jedno- dziecko musi pragnąć zwierzaczka, zanim pojawi się ono w domu (zwierzak, nie dziecko :lol: ) I nie powinien to być żaden z wymagających chyba najwięcej uwagi i opieki- czyli pies i kot. Ja sama najchętniej kupiłabym swemu dziecku świnkę morską- niełatwo ją udusić, jest przyjazna, lubi się bawić... Najważniejsze jest jednak to, aby rodzic umiejętnie wytłumaczył dziecku czego nie powinno robić, co robić aby zwierzęciu było dobrze...
Zapisane

Gopi

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #4 : 2003-05-10, 09:56 »
Tak, bo wtedy nie stałyby mi pod płotem, gapiły się i ciągle pytały "Czy Tarzanek już wstał??" :grr:
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #5 : 2003-05-10, 12:22 »
Zaznaczyłam tak, bo uwarzam, że dzieci powinny uczyć się odpowiedzialności. Ja swojego pierwszego zwierzaka dostałam w wieku 3 lat, to były rybki. Jednak tak dużo je karmiłam, że aż na śmierć :-(
Także potrzebni są też rodzice, żeby kontrolowali to, co robi dziecko.
Moi rodzice mnie kontrolowali, ale ja ciągle dawałam im to żarcie i dawałam...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #6 : 2003-05-24, 11:21 »
To zalezy od rodziców jak uczą dziecko... że piesek to misio do rzucania po kątach ... jak tacy sa rodzice to nie... wogole dzieci to smierdzą kupą i dotykają nieswoje komputery... brr
Zapisane

Biały Orzel

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #7 : 2003-05-24, 13:38 »
Cześć!
Ja też jestm ZA. Ale pod warunkiem, że rodzice pomogą dziecku opiekować się zwierzaczkiem. Przecież taki maluch nie da sobie sam rady ze wszystkim. Jeśli jednak rodzice są tak zapracowani, że nie mają czasu nawet dla dziecka a pupila kupują mu "żeby się nie nudził" to napewno nie będzie temu zwierzakowi dobrze w takim domu :( .
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Czy dzieci...
« Odpowiedź #8 : 2003-05-24, 13:49 »
Ja też jestem za. Jeżeli zwierzątko nie będzie się dziecku nudzić, to nauczy się odpowiedzialności i szacunku dla zwierząt :)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #8 : 2003-05-24, 13:49 »

Zorba

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #9 : 2003-05-31, 22:02 »
Jest jedno odpowiedź na to pytanie!TAK!Dzieci od najmłodszego powinny być wychowywane zgodnie z przyrodą.Dalczego dlatego że od małego nauczą się jak obchodzić się ze zwierzętami,podczas piielęgnacji nauczą się wrażliwości i opiekuńczości.
Pozdrawiam!!!
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #10 : 2003-05-31, 22:07 »
Napewno rodzic nie powinien kupowac dziecku zwierzaka i dawac jako wlasnosc dzieciaka. Sadze ze zwierz powinien byc przedewszystkim rodzicow , a rodzice powinni uczyc dzieci jak postepowac ze zwierzakiem. Ale tak ogolnie to jestem raczej za...chcoaiz pierwszego SWOJEGO zwierzaka dostalam jak mialam 9 lat
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #11 : 2003-06-04, 16:38 »
Ja jestem na nie... sama nie wiem dlaczego.. dopiero ok. 9 lat ma sie ten "zdrowy umysl" ;) i nie zrobi sie zwierzakowi krzywdy
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
Czy dzieci...
« Odpowiedź #12 : 2003-06-05, 10:16 »
ale z drugiej strony jak dziecko nauczy sie w wieku 5 lat, ze zwierzaczek to nie zabawka to moze z niego w przyszlosci beda ludzie...
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Szczurofan

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #13 : 2003-06-05, 22:11 »
Ja kiedyś w przedszkolu dokarmiałem szczurka..
i potem dostałem pierwszego :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #14 : 2003-06-05, 22:24 »
a ja wlasciwie od urodzenia bylam uczona ze zwierzetami..mimo ze w domu pierwszy zwierz pojawil sie gdy mialam 5 lat :) byl to pies..ktory jets do tej pory
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #14 : 2003-06-05, 22:24 »

onka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #15 : 2003-06-06, 14:33 »
Cytat: Gopi
Tak, bo wtedy nie stałyby mi pod płotem, gapiły się i ciągle pytały "Czy Tarzanek już wstał??" :grr:


Gopi ty to jestes agenciara  :wink:
dobre!! :list:  to dla Ciebie
Zapisane

Ciapka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #16 : 2003-06-19, 11:54 »
nie ..nia moga pszc jak dizcaki ciagnam wirzaki z usyz emcz ja i gryza..
Zapisane

Gopi

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #17 : 2003-06-19, 18:49 »
Onka :wink:
Zapisane

Anilewe

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #18 : 2003-06-19, 20:11 »
Ja jestem przeciw, takie dziecko moze zrobic krzywde np. chomikowi, bo nie wie jak sie z nim obchodzic.
Zapisane

kornelka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #19 : 2003-06-20, 14:00 »
Moim pierwszym zwierzątkiem był żółwik.Może nie jest to wspaniałe zwierzę do przytulania ale nie można mu raczej zrobić krzywdy i nie jest zbyt kłopotliwy.Na żółwiu nauczyłam się odpowiedzialności więc rodzice kupili mi trochę bardziej skomplikowane zwierzę,papużkę(Manki).Na początku się go bałam ale w końcu nauczyłam się ,,obsługiwać''papużkę.potem była rybka(niestety zdechła z nieznanych mi przyczyn i musiałam jej zrobić pogrzeb w kibelku :(  :(  :(  :cry:  :cry: ).Teraz mam chomiczkę Diankę i Żółwika Kubusia i już dokładnie wiem jak się nimi opiekować.

        KONIEC
P.S.Jakie z tego wnioski?Dziecko powinno najpierw dostać zwierzątko mało kłopotliwe żeby z pomocą dorosłych mogło się nauczyć odpowiedzialności.
Pozdrawiam!
Zapisane

iwa

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #20 : 2004-03-13, 13:28 »
tak,ale zwierzątko nie może być zabawką.rodzice powinni mieć też odpowiedni stosunek do zwierzaka.chociaż tak najlepiej to dla 6 latka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #20 : 2004-03-13, 13:28 »

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Czy dzieci...
« Odpowiedź #21 : 2004-03-13, 13:39 »
Oczywiscie, że tak. Jednak rodzice powinni stopniowo przyzwyczajać dziecko do obcowania ze zwierzątkiem, do opiekowania się nim. Dziecko nauczone miłości do zwierząt od małego będzie pozniej dla nich dobre.  Ja planuję mieć dziecko w najbliższych latach i mam w domu psa i kota i cieszę się, że będą się razem wychowywać :D
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #22 : 2004-03-13, 13:41 »
Mój sąsiad ma 5 lat. Jestem przeciw. On nie zna jeszcze bólu i nie jest odpowiedzialny. Ma pieska. Na szczęście jest to owczarek niemiecki, jest silny. Lech jak widzę, jak on traktuje Timonka, to mi się żal robi. Timuś zawsze przed nim ucieka. Może są wyjątki wśród dziewczynek, spokojne i mądre, które dbają i są delikatne dla zwierzaczków. Ogółem jednak przeciw.
Zapisane

olc!a

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #23 : 2004-03-13, 13:51 »
Śp. Bolesław (pies, mały kudlaty kundelek) trafił do nas kiedy mialam rok. Był NASZ, zajmowali się nim oczywiście rodzice, ale jak podrosłam zaczęłam się nim już w pełni opiekować ;) Dzięki niemu nauczyłam się odpowiedzialności... Uważam, że jeśli rodzice mają odpowiednie podejście i potrafią dziecku wytłumaczyć, że zwierzę to nie zabawka, to ja ejstem jak najbardziej na TAK.
Zapisane

myszka

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #24 : 2004-03-13, 14:16 »
Ja uważam, że nie dzieci własne zwierzątka, ale zwierzątka w domu powinny być. I od małego powinno się uczyć dzieci - że jak pieska pociągniesz za uszko, to boli. Jak kotka za ogon - to samo. I nie ma takich głupich zabaw. Nie zależy to od płci dziecka, jak się będzie obchodziło z domowym zwierzęciem, tylko od prawidłowego podejścia rodziców - jeśli męczy, tłumaczyć, że nie wolno, jak się opiera, to pokazać nawet, jakie atrakcyjne jest pociągnięcie za ucho, nos, prztyczki w nie.
Zapisane

kasia

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #25 : 2004-03-13, 14:37 »
Ja myślę, że to zalezy od konkretnego dziecka...
Ale dobrze jest, jeśli dziecko wychowuje się w domu pełnym zwierząt i od początku uczy się szacunku do nich.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #26 : 2004-03-13, 16:42 »
Zaznaczylam, ze tak, ale pod pewnymi warunkami.
Przede wszystkim rodzice musza byc odpowiedzialni i rozsadni i miec pojecie o zwierzeciu, ktore chce kupic/przygarnac. Powinni nauczyc dziecko, jak sie prawidlowo zajmowac zwierzakiem, jak sie z nim obchodzic, zeby nie zrobic mu krzywdy i zeby zwierzak nie zrobil krzywdy dziecku. No i powinni w madry sposob kontrolowac, czy dziecko wywiazuje sie z obowiazkow i w razie potrzeby pomagac mu w tym.
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #27 : 2004-03-19, 14:26 »
Tak, jeśli rodzice wyrażą zgodę i będą widzieć, że dziecko nie uważa zwierzaka za maskotkę/nie znęca się...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy dzieci...
« Odpowiedz #27 : 2004-03-19, 14:26 »

Trinity...

  • Gość
Czy dzieci...
« Odpowiedź #28 : 2004-03-19, 16:51 »
Cytat: kareena
To zależy od rodziców, czy warto mieć zwierzaczka -> ktoś musi dziecku uświadomić że np. nie rzuca się chomikiem, nie wyrywa piórek papudze itp ;)
Ale ogolnie jestem ZA


Popieram 8)
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Czy dzieci...
« Odpowiedź #29 : 2004-03-19, 17:43 »
Jestem ZA, ale tylko wtedy gdy dziecko będzie miało oparcie w rodzicach. A sytuacje kiedy rodzice zostawiają zwierzaka samym dzieciom są nie do pomyslenia :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.