Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: O Harrym Potterze inaczej  (Przeczytany 4140 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

awia

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« : 2004-01-27, 16:05 »
Wiecie co?zuwazylam ze wsyzscy ktorzy mowia ze Potter jest beznadziejny...nigdy go nie czytali.
nie spotkalam ani jednej osoby,ktora przeczytala i stwierdzila ze ta ksiazka jest beznadziejna.
wiec to jest mala ankieta ktora ma sprawdzic czy mam racje:)
Zapisane

Tafta

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #1 : 2004-01-27, 16:30 »
potwierdzam Twoja tezę - nie czytałam i nie przeczytam
Zapisane

navel

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #2 : 2004-01-27, 16:40 »
ja przeczytałam i mi się bardzo podobał :hyh:
Zapisane

Forum Zwierzaki

O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedz #2 : 2004-01-27, 16:40 »

kasia

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #3 : 2004-01-27, 16:45 »
Tez pytanie.... jasne, ze przeczytałam i podobał się bardzo, bardzo, bardzo.... bardzo  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #4 : 2004-01-27, 17:07 »
Przeczytałam i bardzo mi się podobało. Uważam, że jest 100 razy lepszy od Władcy Pierścieni (też czytałam, myslałam, że się zanudzę)
Zapisane

dracULA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1296
  • TaNiE wInO jEsT dObRe Bo JeSt DoBrE i TaNiE
    • WWW
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #5 : 2004-01-27, 18:25 »
Cytat: cholka
Przeczytałam i bardzo mi się podobało. Uważam, że jest 100 razy lepszy od Władcy Pierścieni (też czytałam, myslałam, że się zanudzę)


 :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Jakto??? Czytałaś i Harry'ego Pottera i Władcę Pierścieni i bardziej podoba Ci się Harry Potter??? Władca Pierścieni jest 1000000000000 razy lepsza, a ta J.K. Rowling zgapia po Tolkienie niektóre postacie np. Aragoga i dementory :!!!: :grr:
Zapisane
T.U.S.K - Towarzystwo Ubespieczeniowe Szpitalnych Kaczek
TOKIO CIOTEL & HONGKONG MOTEL z theBillem na wokalu ;)

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #6 : 2004-01-27, 18:27 »
zgadzam się z Pikusią :grr: :grr:

czytałam HP i uważam że to totalna porażka i w ogóle beznadzieja :roll: :roll: :roll:
Zapisane

PuchonKa

  • Gość
Re: O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #7 : 2004-01-27, 18:37 »
Cytat: awia
Wiecie co?zuwazylam ze wsyzscy ktorzy mowia ze Potter jest beznadziejny...nigdy go nie czytali.
nie spotkalam ani jednej osoby,ktora przeczytala i stwierdzila ze ta ksiazka jest beznadziejna.
wiec to jest mala ankieta ktora ma sprawdzic czy mam racje:)

Jak to wszyscy??? Ja czytałam wszystkie dotychczas ukazane 4 części i uważam, że jest po prostu tragiczny. To głupia, płytka książka dla dziesięciolatków.
Zapisane

awia

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #8 : 2004-01-27, 18:38 »
norris-ale w porownaniu z wladca czy w ogole??
mnie nie chodzi o udowodnienie ze harry jest lepszy.
bardzo lubie te ksiazki
i po prostu ciekawa jestem czy rzeczywiscie jest tak jak mowie czy sie myle
wiec zadam jeszcze jedno pytanie-
Czemu Waszym zdaniem Harry Potter jest bezmadziejny?(prosze o zaznaczenie ilosci przeczytanych tomow.ja przeczytalam 4 koncze V czesc po angielsku)
Zapisane

Forum Zwierzaki

O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedz #8 : 2004-01-27, 18:38 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #9 : 2004-01-27, 18:44 »
I w porównaniu z Władcą i w ogóle ;). I również nie zgadzam się z tym, że każdy kto przeczytał HP uważą tę książkę za conajmniej fajną - np. w mojej klasie nikt tego nie cierpi :roll:.

Przeczytałam 4 tomy (na nieszczęście wszystkie 4 mam w domu i zajmują mi niepotrzebnie miejsce :diabelek:). Zgadzam się z Puchonką, to płytka książka dla dziesięciolatków... nic szczególnego, nie ma klimatu (wg mnie)... ciągle to samo, w każdym tomie supermen Harry walczy z Voldemortem i no dzieciaczki kto wygrywa?? Takkkk, dobry Harry :mrgreen:. Eh :roll:...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #10 : 2004-01-27, 18:57 »
Ja Harego czytalam 2 pierwse tomy i nie mam nic do niego... nie powiem ze mi sie niepodobal - czytalo se dos milo! Ale nie zwariowalam na punkcie chloptasia w okularach jak wiele osob... :roll: A Wladca Pierscieni jest o wiele wiele lepsy :D
Zapisane

awia

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #11 : 2004-01-27, 19:11 »
ja wyznam szczerze ze mnie Harry po prostu wciąga
absolutnie nie zgodzę się ze jest plytki i prymitywny.
Przede wszytskim sprawił ze dzieci na calym swiecie zaczely czytac ksiazki a to ogromny sukces.
Po drugie-bardzo wiele wartosci odnajduje w tej ksiazce,i duzo bym dala zeby sama uczyc sie w hogwarcie:)
kto czytał V tom wie, ze pojawily sie watki np świetej inkwizycji(professor Umbrigde)
moi rodzice rowniez przeczytali wszytskie IV tomy,i pewnie jak przetlumacza V to przeczytaja tez.

oczywiscie nie zwariowalam na punckie Harrego,jestem juz dosc powazna osoba,ale uwielbiam ten magiczny swiat....
dla odmiany uwazam ze władca pierscieni jest okropny-ogladalam tylko pierwsza czesc i polowe przespałam.

wiec wy chyba jestescie pottero mugolami,a ja tolkien-mugolem :) 8)
Zapisane

Zorba

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #12 : 2004-01-27, 19:12 »
przeczytałam ale nie wszystkie części...ale ogólnie mi się podobał
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #13 : 2004-01-27, 19:17 »
no ja wolę być mugolem niż jakimś dziwakiem :diabelek: :diabelek:. I w takim obrocie sprawy nie musisz obrażać Tolkiena który jest Ci ducha winien i Władcy Pierścieni :roll: :roll:... nie o tym był temat... :roll:
Zapisane

awia

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #14 : 2004-01-27, 19:30 »
ale ja nie obrazam Tolkiena!!
napisalam tylko ze ekranizacja(jako film) mi sie bardzo nie podobal i polowe przespalam i ze go nie kumam w ogole i jestm mugolem jesli chodzi o tolkiena
nie wiem gdzie ty uwazasz ze go obrazam...:? :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedz #14 : 2004-01-27, 19:30 »

Ax

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #15 : 2004-01-27, 19:35 »
Czytałam i mi się pdobał :)
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #16 : 2004-01-27, 19:47 »
eh, wiecie chciałam coś na temat napisać, ale jak przeczytałam Wasze wypowiedzi to siem mi odechciało....  widać, że cały temat dąży tylko do kłótni gdzie wszyscy uznają swoje racje... Tak więc no comments.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #17 : 2004-01-27, 19:51 »
ja też już nic nie piszę... jest spora grupka która uwielbia Władcę (w tym ja :mrgreen:), są też potteromaniacy i nikt nie ustąpi... i tak powinno być, każdy wierny :lol:. O gustach się nie rozmawia czy jakoś tak :lol:.
Zapisane

LuisE

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #18 : 2004-01-27, 21:09 »
A ja nie czytałam i raczej nie przeczytam. Nie uważam, że to głupota czy coś, po prostu takie książki mnie nie interesują. Jakkolwiek opinię mam taką, że książka sama w sobie być może jest ok, ale denerwuje mnie ta cała komercha dookoła. W ogóle nie ma nic gorszego, niż komercha wokół książki.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #19 : 2004-01-27, 21:09 »
Czytalam i sie podobal.pierw bylam taka potteromaniaczka ale teraz jakos mnie to nie interesuje  :?
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #20 : 2004-01-27, 21:11 »
czytalam moze byc
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedz #20 : 2004-01-27, 21:11 »

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #21 : 2004-01-27, 22:32 »
Nie czytałam, ale za bardzo mnie to nie ciągnie...
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Wiedźma

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #22 : 2004-01-27, 22:37 »
Cytat: Tafta
potwierdzam Twoja tezę - nie czytałam i nie przeczytam


Dokladnie  :wink:

Wystarczyl mi caly szum wokol tego, orientuje sie, o czym jest, dalam sie tez niestety zaciagnac do kina-wymeczylam sie potwornie.

Tolkien to zupelnie inna klasa.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #23 : 2004-01-27, 23:00 »
Przczytałam i baaardzo mi się podoba!  :hehe:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #24 : 2004-01-27, 23:10 »
Przeczytalam 4 tomy Harry'ego i jets to chyba pierwsza książka przy której potrafiłam nie spac hoho ;) Nie uwazam ze Władca Pierścieni jest zły, bo go nie przeczytałam ale tez szybko nie przeczytam, bo.. hobbit mnie zniechęcił :P.
Wogóle nie rozumieem tez tych ogromnych fanów HP, którzy kupują wsytzsko.. karty, zeszyty, pieczatki.. Sama miałam zeszyciki, ale nie do przesady :)
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #25 : 2004-01-28, 11:38 »
Jasne, że nie czytałam i nie zamierzam  :)  :)
Zapisane

myszka

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #26 : 2004-01-28, 12:45 »
A ja czytałam.Podobał mi się, nawet bardzo. Ta książka rośnie razem z potencjalnym czytelnikiem, akcja jest wartka, nie ma przesady w opisach, dzięki czemu zachęca do czytania nawet leni. Pomysł może nie najoryginalniejszy - ale szczerze - trudno w obecnej chwili o oryginalny temat książki, każdy motyw jest już ograny i wyeksploatowany na dziesiątą stronę. To jest dobra książka, wartościowa. Na pewno nie płytka. Owszem,pierwsze części mogą wydawać się płytkie, ale to dlatego, że jak zaznaczyłam - książka jest przeznaczona dla czytelników rosnących razem z nią.
Absolutnie obrzydliwe dla mnie jest bluzganie takie, jak prezentuje tu parę osób. Przede wszystkim - o gustach się nie dyskutuje. Po drugie - szczególnie rozśmieszył mnie argument "Rowling ściągnęła od Tolkiena". HALO! Tolkien też nie pisał wyłącznie z wyobraźni. Opierał się na mitologii celtyckiej m.in. Poza tym, od powstania LOTR wszystkie książki fantasy czerpią z niego w większym czy mniejszym stopniu, bo stał się kanonem. Ale nie jest dziełem wyłącznie wyobraźni Tolkiena. Wydaje mi się, że tego rodzaju wypowiedzi mają za zadanie dodać ich autorom pseudodojrzałości - "Haha, książka dla dzieciaków, a ja taki dorosły!" No cóż, mam 22 lata i nie wstydzę się, że czytałam i podobało mi się. I nie czuję się przez to opóźniona umysłowo.
Prywatnie dodam, że Władcę oczywiście też czytałam. To zupełnie inna klasa książki. Też dobra. Różnicą jest to, że w LOTR trzeba się porządnie zagłębić, skupić na treści, bo łatwo zaplątać się w mnogości wątków. To powieść wymagająca solidnej pracy głową, podczas, gdy HP to książka dla młodych osób przede wszystkim, nie pomyślana jako epopeja, ale rozrywka. Do czytania szybko i miło. I tyle.
Zapisane

Morticia

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #27 : 2004-01-28, 14:43 »
A ja słyszałam o Harym Garncarzu :wink: I jakoś nie przypadł mi do gustu ani film i pewnie dlatego nie przeczytam książki
Zapisane

Forum Zwierzaki

O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedz #27 : 2004-01-28, 14:43 »

kraksa

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #28 : 2004-01-28, 15:47 »
Czytałam h. Pottera , ale nie podobała mi się pierwsza i druga część... trzecia i czwarta była suuuupcio i teraz czekam na piątą do soboty!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
O Harrym Potterze inaczej
« Odpowiedź #29 : 2004-01-28, 21:27 »
Morticia - film bez przeczytania książki absolutnie nie miał sensu, stwierdzam z przykrością. Był wykastrowany z 2/3 zawartości.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 27 zapytaniami.