Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Aborcja - jesteś za czy przeciw ?  (Przeczytany 21073 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #30 : 2004-03-13, 15:10 »
no tak.ale kobieta zgwałcona ma prawo do aborcji...chyba :roll: ale jak taka kobieta,co się posłucha opinii i za nic nie zastosuje żadnego zabezpieczenia,tylko poleci do łóżka,to potem jak się okazuje,że jest dziecko,to oczy na wierzch-bo aborcja też potępiona a na następne dziecko nie ma kasy.jak bym się miała do końca określić swoje stanowisko-to jednak nie popieram,ale nie wyobrażam sobie,żebym miała nosić w sobie dziecko z gwałtu.niby to nie jego wina,ale ja bym ześwirowała.dziecko ma być z miłości z osobą którą kocham...
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #31 : 2004-03-13, 15:21 »
Aborcja z gwałtu jest dozwolona teoretycznie. Praktycznie wygląda to tak, że i tak nikt nie chce wykonać zabiegu, trzeba mieć zaświadczenia, dokumenty, zanim wszystko się zbierze, to jest za późno na zabieg. Podobnie jak aborcja ze wskazań zdrowotnych.
Nie wiem, czy już to pisałam, ja sama nie usunęłabym raczej ciąży, ale jestem za wolnością - dlatego, żeby skrzywdzone czy chore kobiety miały możliwość zachować godność, nie poddawać się upokarzającym badaniom, przesłuchaniom "dlaczego" traktowane jak przestępcy. Poza tym, uważam, że to sprawa sumienia KAŻDEGO człowieka indywidualnie.
Zapisane

awia

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #32 : 2004-03-13, 16:12 »
ja tutaj sie zgodze za wszystkimi "za".
tylko kobieta powinna miec prawo decydowac czy chce urodzic to dziecko czy nie.
(nie slyszalam jeszcze zeby np.mezczyzna umarl przy porodzie :D )
jesli matka wie,ze nie jest w stanie zapewnic prawdziwego domu dziecku...no coz.
dziecko powinno byc przemyslane,zaplanowane.
nikt przeciez nie twierdzi-o,usune ta ciaze i juz.
kobieta powinna miec mozliwosc podjecia tego kroku.jesli juz sie zdecyduje,to i tak jej dziecko umrze.czy przez aborcje,czy razem z matka.
samobojstwa sa typowe dla czegos takiego.
te,ktore usunely do konca zycia maja swiadomosc tego.to nie jest prosta alternatywa.
chdzi tylko o to,by moc to zrobic legalnie,w dobrych warunkach.
takie jest moje zdanie.
popieram rowniez eutanazje.bo jesli czlowiek mialby mozliwosc-popelnilby samobojstwo.a jesli nie jest w stanie samemu to zrobic bo jest przykuty do lozka,powinno pozwolic mu odejsc.
czemu pochwala sie jak ktos pragnie zyc.a jak ktos pragnie umrzec potepia?
pragnienie takie jak kazde inne.chyba tylko dlatego ze ludzie nie rozumieja i boja sie smierci...stad wszystkie glosy przeciw.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #32 : 2004-03-13, 16:12 »

Wiedźma

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #33 : 2004-03-13, 16:29 »
Jestem ZA.
Jednoczesnie panstwo powinno sie powaznie zajac sprawami edukacji seksualnej i antykoncepcji.
Nie bede sie rozpisywac, bo argumenty ZA juz zostaly podane, wiec nie ma sie co powtarzac.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #34 : 2004-03-13, 18:23 »
Ja jednak, jako szowinista wychowany w duchu chrześcijańskim, bedę twardo stał za nie zabijaniem życia! NP. W Japoni moment zapłodnienia uważany jest za początek zycia i aborcja jest uważana za morderstwo, u nas chyba dopiero po zarejestrowaniu dziecka do urzędu. Wcześniej ci mogą dać chyba do 5 lat, nie wiem, bo się nie znam na prawie za dobrze...
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #35 : 2004-03-13, 19:01 »
DonTeTe, a gdyby Twoja siostra została zgwałcona, gdyby była chora i donoszenie ciąży stanowiło dla niej wybór własne życie, zdrowie (np. możliwość utraty wzroku) lub życie dziecka, gdyby dziecko miało być rośliną? Łatwo się mówi "w powietrzu" o wartościach, itp., zwłaszcza, gdy jest się facetem, który nigdy tego nie zazna.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #36 : 2004-03-13, 21:01 »
Myszko, on wlasciwie juz wczesniej dal odpowiedz na Twoje pytanie  :? [
quote]
Moja siostra jest w ciąży. Gdyby usuneła, to bym ją zabił, tak mi dopomóż Bóg i ś.p. Hammurabi. Śmierć za śmierć, jak krzyczeli moi bracia niegdyś i jak ja dziś krzyczę. Śmierć za śmierć.
[/quote]
To ma byc chrzescijanskie wychowanie  :szok:
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #37 : 2004-03-13, 21:06 »
Wcześniej już mówiłęm o gwałtach, nie doczytałaś. Co do chorób itd. to wiadomo, że jestem za. Jestem przeciw zabijaniu życia, ponieważ nie chce się opuszczać studiów, przewijać pieluszek, bo się boisz o związek, że będziesz nieatrakcyjna itd. Minimum normalności posiadam...
Chrześcijańskie wychowanie, to była ironia, chociaż kościół też jest przeciw aborcji bez powodu, lub z powodów materialnych i psychicznych (poza gwałtem).
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #38 : 2004-03-13, 21:22 »
Don Te Te, tylko ze z reguly w sytuacji nieplanowanej ciazy kobieta zostaje sama z tym problemem. Sama musi przewijac te pieluszki itp., bo facetowi jesli sie nie chce, to po prostu bierze nogi za pas. I cala odpowiedzialnosc spoczywa na kobiecie. A zeby zrobic dziecko potrzeba dwoch osob, dlaczego wiec jedna z nich sie wywija od ponoszenia  skutkow? Tobie jest latwo pisac, bo jestes po tej drugiej stronie (nie twierdze oczywiscie, ze tez bys sie wymigiwal, ale teoretycznie).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #38 : 2004-03-13, 21:22 »

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #39 : 2004-03-14, 19:46 »
Don Te Te a wytłumacz mi dlaczego raz można zabić a raz nie, przecież na zabójstwo nie ma usprawiedliwienia, co to za różnica czy gwałt czy lekarrz zle dobral tabletki? zabojstwo jest zabojstwem, jezeli przyjmiemy ze to od poczecia.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Kira

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #40 : 2004-03-14, 21:06 »
jestem przeciw aborcji
dopuszczam ja  tylko w wypadku zagrozenia zycia matki
To jest naturalne ze Matke trzeba ratować
Ratowanie nie mozna traktowac jako zabojstwo
bo jesli tego nie zrobimy to oboje zgina matka i dziecko...
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #41 : 2004-03-14, 22:23 »
nie mmam zdania ale w wyjatkowych sytulacjach powinna byc
Zapisane
To piekło nie raj :)

Galago De Codi

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #42 : 2004-03-15, 14:32 »
Jajestem przeciw z jakiegokolwiek powodu. Tak samo jak jestem przeciw wojnom i innemu zabijaniu, prócz kary smierci za morderstwo.
  Ale tak samo moge duzo "zmienic" w innych sprawach tak samo moge zmienic w tej sprawie. Tutaj jest jeden plus że na siłę nikt nie bedzie ciagnął mojej ukochanej na usuniecie.. a mnie na wojne - i owszem  :grr:
Zapisane

kasia

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #43 : 2004-03-15, 15:18 »
Jestem zdecydowanie przeciw. Zarówno aborcji, eutanazji. Czy życie ludzkie nie ma juz żadnej wartości?  :roll:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #44 : 2004-03-15, 15:25 »
Kasiu... nie ma... czy tego nie widzisz starając się dostać leki z NFZ... czy moze nie wiedzisz tego po wypłatach twoich rodziców.. ludzie są mniej wartościowi niz nasze zwierzaki..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #44 : 2004-03-15, 15:25 »

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #45 : 2004-03-15, 15:52 »
Gdyby gwałt był tym samym, co "upojna nos posylwestrowa" to by się raczej to nie przyjęło... ja bardzo chętnie uznałbym każdą aborcję za morderstwo... Co do tego uciekania się od odpowiedzialności... to nalezy odpowiednio dobierać partnerów. Nie każdy facet to świnia... niekótóre jednak tych pozostałych poznają po dziewieciu miesiącach znajomości...
Zapisane

myszka

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #46 : 2004-03-15, 16:15 »
Galago - twoje podejście jest co najmniej nie na miejscu. Rozumiem, że chłopu trudno wczuć się w sytuację zgwałconej, czy mającej świadomość, że ciąża może ją zabić - ale na litość boską, trochę wrażliwości. Nie zapominajmy w ślepej obronie życia poczętego, że możemy zniszczyć inne życie, które już istnieje.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #47 : 2004-03-15, 16:22 »
Lepiej jest ciążę usunąć, niż skazywać niewinne dziecko na nieszczęśliwe życie.
Zapisane

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #48 : 2004-03-15, 16:36 »
Można mieć fatalne życie w dobrej rodzinie, i odwrotnie. Poza tm nad czym my tu się zastanawiamy. Każdy ma swoje sumienie i może urodzić dziecko i rzucić do rzeki lub dokonac aborcji. Na to samo wychodzi. Tak czy tak, ta matka będzie musiała z tym żyć. Ja wolałbym umrzeć razem z tym dzieckiem. Ale ja bym nie dał zabić, od tego zaczynając...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #49 : 2004-03-15, 16:39 »
Cytat: myszka
Galago - twoje podejście jest co najmniej nie na miejscu. Rozumiem, że chłopu trudno wczuć się w sytuację zgwałconej, czy mającej świadomość, że ciąża może ją zabić - ale na litość boską, trochę wrażliwości. Nie zapominajmy w ślepej obronie życia poczętego, że możemy zniszczyć inne życie, które już istnieje.


  Rozumie cię Myszko. Ale pamietaj ze jestem raligianetm. I staram sie robic tak jak kaze biblia. A tam jest wyraznie napisane o ciązy i o dzieciach.
   Jest werset ze gdyby ktos udezyl kobiete w ciazy i ta by straciła dziecko, ma taki osobnik oddać zycie za to dziecko. Nie ma rozgraniczenia miedzy dziecko do 5 miesiaca czy wogole.. W biblii dziecko to dar od boga i to onn decyduje o życiu tego dziecka... A kobieta jest tylko posrednikiem.
   "Pasja" wzbudziła takie nastroje pro-jezusowe... i zjak zawsze w naszym zakłamanym kraju... Jesus Loves You - wszyscy krzyczą tak...
a jesli chodzi o to by pokazać ze w zyciu stosuje sie prawdy jakie on nam przekazał... to wtedy zaczyna się ... no bo ja myslę.. ja sądzę..
  JAk juz pisałem.. ja i moj Skarb Najukochańszy uwazamy ze w naszej rodzinie nigdy nie bedzie aborcji. Dlatego czekamy ze stosunkami do slubu by dziecko nie miało spspranego zycia.
    Co do zycia kobiety... to tylko swiadczy jak czesto chodzi sie do lekarza lub ginekologa. Moja Malutka wie ze nie moze rodzic naturalnie z powodu słabych oczu, wie ze ma za mało hemoglobiny i musi przed ciązą zadbać o siebie. Juz teraz stosuje terapię hormopnlaną by wyreulować swój organizm. Dodatkowo zioła i witaminy. .. najczęsciej drogie panie wystarczy ruszyć pupe do lekarza przed ciążą... A to ze oni słabo leczą czy nie chciało się lub nie mamy pieniedzy to nie wytłumaczenie.
 - zawsze mozna adoptowac.

  Co do gwałtów.. to jest przykre. Nie portafię objąc głową tego horroru jaki przechodzi taka osoba. I nie chce rozmawiac na ten temat bo ... po proatu płakac mi sie chce...  


ale jak mowiłem. to są nasze osobiste postanowienia i nikogo zmuszac nie bedziemy. I tak kazdy zda sprawe przed bogiem osobiscie... mnie boi tylko to ze zmusza sie pacyfistow do wojska, SJ do krwi, ludzi do przemowien papieza w tv.. itd..  
   Zyjemy pod taką ogromną presją i niesprawiedliwoscią.. a dajemy sie tak kołomencic politykom... zajmijce sie zmuszaniem do płacenia z podatków składek na partie polityczne, za zmuszanie do płacenia podatków za spadek... a nie przypadkami które najprawdopodobniej nigdy was nie bedą dotyczyc, a i tak kazdy zrobi jak uwaza...
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #50 : 2004-03-15, 16:40 »
Jakbyś widział tyle dziecięcego nieszcęścia to zmienił byś zdanie. Tu nie chodzi tylko o finanse takiej rodziny.
Gdybyś miał matkę alkoholiczkę i ojca który by Cię od małego molestował seksualnie to byłbyś szczęśliwy??? Takie dzieci mówią mi, że wolałyby nie żyć :(  Może kiedyś to zrozumiesz, ale życzę Ci żebyś nigdy nie musiał takiego cierpienia i smutku oglądać.

Galago rozumiem Twoje stanowisko, przez wzgląd na religię. Jeśli tak do tego podchodzisz to oczywiście szanuję Twoję poglądy.
Powiedz mi tylko, jakie Twoja kobieta robiła badania, bo my też chcemy niedługo mieć dzidziusia :D  i nie wiedzialam, że mona przed ciżą się czegoś dowiedzieć. Będę wdzięczna za wszelkie informacje, bo jestem paranoiczka z natury i o zdrowie moich bliskich i swoje strasznie się trzęsę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #50 : 2004-03-15, 16:40 »

DonTeTe

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #51 : 2004-03-15, 16:59 »
Jeśli mozna się wtrącic do dialogu, to chciałbym życzyć Martuni powodzenia :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #52 : 2004-03-15, 17:02 »
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :D

Mogę się z Wami podzielić tylko tym, że ostatnio myślałam, że to już bo wymiotowałam i robiło mi się słabo ale po teście okazało się że to fałszywy alarm, pewnie sobie sama to wmówiłam, to do mnie podobne :lol:
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #53 : 2004-03-15, 17:06 »
Skarbie. Wiem co to znaczy miec ojca alkoholika. na szczecie nie z autopsji, ale wiem..
Co do takich rodzin. powinno sie ich eleminowac. zamykac w waritkowie. I znowu mozna szukac winy gdzie indziej. czemu panstwu oplaca sie utrzymywadz ten grzyb toczący nasze społeczeństwo jakim jest alkoholizm? ano ile ma rząd z akcyzy na alkohol..
  dochodzi to tego ze menel bedzi emiał leczenie a moja siostra hora nia białaczke nie..
 Kastracja i tyle.
  A co do Skarbeńka mojego... zbieramy na mieszkanie. Trudno jest strasznie. Oboje mamy takie rodziny ze sie zamieszkac nie da z nimi i trza składać składać i jeszcze raz składać.
ale sądzę że za 8-12 miesiecy bedzimy juz zaobraczkowani.. a potem kto wie..
bede njszczesliwszy facet na swiecie jak bede miał taką drugą kochaną córeczkę jak moja zoncia :)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #54 : 2004-03-15, 17:12 »
Jak czytam niektóre wypowiedzi, to własnym oczom nie wierzę, że możecie tak myśleć. Ja jestem absolutnie przeciw mordowaniu ludzi. Od momentu zapłodnienia jest to już człowiek, który wszystko czuje. Nie mozna twierdzić że organizm niezdolny do życia poza łonem matki, nadaje się do aborcji. Moge podać taki przykład: gdy miałam rok, urodził mi się brat w 6 miesiacu ciazy i zmarł,tymczasem mój drugi brat który urodził sie 2 lata później także w 6 miesiącu ciązy przeżył, wiec wszystko zależy od rozwoju medycyny, ponieważ za kilkanaście lat być może możliwe będzie uratowanie nawet 20 tygodniowego płodu.
Nie zgadzam się również z tym że dla dziecka lepiej wogóle się nie urodzic niz być nieszczęsliwym, kto powiedział że człowiek który urodził się jako niechciane dziecko musi ponosić tego konsekwencje do końca zycia? Czy on nie moze założyć rodziny, nie moze być już nigdy kochane?
Zastanówcie się czy wy chcielibyście żeby wasze matki  zabiły was dlatego że nie uwazały i "wpadły", czy dzicko powstałe w wyniku gwałtu nie ma prawa żyć, czy jest ono czemuś winne?  Poza tym gdy ktos nie chce dziecka może oddać je do domu dziecka, gdzie być może bedzie nieszczęśliwe ale później jego życie może się szczęsliwie potoczyć, może sie także zdarzyć że z sierocińca zaadoptuje je jakaś wspaniała, kochająca rodzina.
A co do tego że to kobiety powinny decydowąc o "swoim" dziecku to nie myślę żeby miały one aż taką moc i władze żeby mogły odbierać, bezkarnie czyjeś życie
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #55 : 2004-03-15, 17:14 »
Cytuj

 Trudno jest strasznie

Wiem coś o tym, my mamy kredyty niepospłacane jeszcze, teraz ściubiemy na samochód, mieszkanko mamy malutkie ale własne :)  Życzę Wam z całego serca powodzenia, mam nadzieję, ze kiedyś będziemy sie na forum wymieniać uwagami rodzicielskimi :)
Ale powiedz coś proszę o tych badaniach przed ciąża, bo chciałabym sie na nie wybrać. Co maj do ciąży słabe oczy, bo ja też mam kiepskie.

Życzę zdrowia dla siostry. Strasznie boję się takich chorób, nowotwór zabrał mi mamę :cry:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #56 : 2004-03-15, 17:22 »
Marto, zastanow sie, czy chcialabys nosic w sobie, urodzic i wychowywac dziecko jakiegos zboczenca, ktory Cie zgwalcil i czy bylabys w stanie je kochac... Bo ja nie wiem.
Cytuj

Od momentu zapłodnienia jest to już człowiek, który wszystko czuje.

tak, od momentu zaplodnienia to moze czuje co najwyzej na takim poziomie, jak pierwotniak  :roll:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #57 : 2004-03-15, 17:29 »
Cytuj

Poza tym gdy ktos nie chce dziecka może oddać je do domu dziecka, gdzie być może bedzie nieszczęśliwe ale później jego życie może się szczęsliwie potoczyć, może sie także zdarzyć że z sierocińca zaadoptuje je jakaś wspaniała, kochająca rodzina.

Pracuje w domu dziecka i zapewniam Cię, że tam nie ma warunków do szczęśliwego życia i rozwoju dziecka. W domach dziecka wpadaj też zazwyczaj w takie towarzystwo, że potem nie mogą wyjść na prostą. Adopcje zdarzają się tak rzadko, że nie warto nawet o nich wspominać.
Nie miałam wcześniej na myśli, dzieci niechcianych czyli z wpadek, tylko dzieci wykorzystywane, maltretowane i bite. Ty sama nie chciałabyś takiego życia mogę Cię zapewnić. Proponuję Ci się przejść do jakiegoś domu dziecka i popytać te dzieciaki jak im się żyję i czy są szczęśliwe. Ja widzę to na codzień, znam ich myśli i uczucia, więc wiem co mówię.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedz #57 : 2004-03-15, 17:29 »

Galago De Codi

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #58 : 2004-03-15, 17:30 »
To czemu nie popierać kanibalizmu.. trup to trup.. mięsko mieskiem będzie :)..
skonczmy juz ten temat...
  i tak do zadnej normalnej konkluzji nie dojdziemy. Juz niejedno forum sie skłuciło przez temety religii czy aborcji.. dajmy sobie na luz ludzie prosze.


PROSZE !!!!
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Aborcja - jesteś za czy przeciw ?
« Odpowiedź #59 : 2004-03-15, 17:34 »
Slusznie :) To powinny byc tematy zabronione regulaminowo, bo nigdy nie prowadza do niczego dobrego...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 27 zapytaniami.