Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mleczko - wskazane?  (Przeczytany 2613 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« : 2004-08-18, 10:48 »
Gdzieś się kiedyś dowiedziałam, że mleko nie jest wskazane dla kotów.. zamiast niego lepiej wode. Co o tym sądzicie? Dawać 3 misiecznemu maluchowi mleko?

Oprócz tego dostaje odemnie suchą karme dla kociąt, whiskasa i mokrą, też whiskasa i mu smakuje.
Co jeszcze moge mu dawać jeść?
Zapisane

myszka

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-18, 11:15 »
Na pewno nie dawaj mu whiskasa, to szajs, tym można kota co najwyżej wpędzić w chorobę. Mleka też nie - może dostać biegunki. Przekrzyj tematy na forum odnośnie żywienia, bylo ich już sporo naprawdę, a poznasz cały jadłospis kotka w różnych przedziałach wiekowych  :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-18, 11:17 »
Mleko krowie zawiera bardzo duzo laktozy jak na koci arganizm i najczesciej powoduje biegunki. A to, co jest sprzedawane w sklepach pod nazwa "mleko" to niestety zabarwiona na biało woda, lub inaczej popłuczyny z mleka ze sporą dawką laktozy - na 90% moze sie to skonczyc sraczka gigantem  :roll:

Whiskasa też bym maluchowi nie dawała. Ani to zdrowe ani odżywcze. Kupa chemi i mikre ilości składników odżywczych. Mięska aby tylko (ok 4%), czyli tyle co wcale dla drapieżnika, za to kupe chemicznych poprawiaczy, po ktorych jadzonko ładnie pachnie, kolorowo wygląda i nieźle smakuje. Do tego jeszcze troche chemii, zeby kot z wierzchu ładnie wyglądał. A potem ta cała chemia odkłada sie w wątrobie, nerkach, jelitka, przeżera co sie da i kotek powoli przenosi sie do krainy wiecznych łowów. Z wnętrznościami jak kisielek.

Zamiast takich tanich napędzaczy kup mu coś sensownego. Choćby Nutre - cene ma podobną do whiskacza, kitekata, friskiesa czy innych fabryczek chemicznych a znacznie mniej w nim chemii na korzyść składników odżywczych. To z suchych - jest jeszcze Purina pro plan, hills, Iams, Royal Canin - ciut droższe, ale znacznie lepsze. Z mokrych masz puszki animondy, Iamsa (chociaz nie każdemu kotu smakuje) shebe, gourmeta.

Najtaniej jest żywić naturalnym - mięsko (wołowina, drób)surowe przemrożone, gotowane z warzywami, sery białe, twarożki, jogurciki, śmietanki, żółtko od czasu do czasu, rybkę obgotowaną raz - dwa razy w tygodniu i na zagrychę trochę suchego.

raz, że taniej, dwa - zdrowiej. Oszczędzasz dodatkowo na wecie i leczeniu malucha.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Mleczko - wskazane?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-18, 11:17 »

Mysza89

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-18, 12:02 »
Czy mojej ośmioletniej kotce nic się nie stanie jak mniej więcej raz na miesiąc dam jej trochę mleka (tyle żeby dno miseczki zakryć) ona je uwielbia, a nigdy po nim sensacji nie miała...
Zapisane

KasiKz

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-18, 12:11 »
Jeżeli nie miała sensacji to myślę, że od czasu do czasu możesz dawać :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-18, 12:51 »
Moim mleko podaję, bo też dobrze je tolerują.
Wystarczy kota poobserować - jak nic się nie dzieje, możesz podawać.
Zapisane

Mysza89

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-18, 14:30 »
Wczoraj jej dałam to mnie dzisiaj rano obudziła bo jej się bawić zachciało... :)
Zapisane

Eli

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-18, 15:11 »
Własnie wrociłam od weterynarza. Powiedział że mleko NIE jest wskazane dla kotów, lepiej woda przegotowana/mineralna (bez bombelków ;) )
Powiedział że mleko dawać albo regularnie, albo w ogóle, ale w wiekszości przypadków powoduje biegunke i nie jest tak odrzywcze jak sie ludziom wydaje więc lepsza woda :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-18, 15:28 »
to prawda ze kotom nie wolno dawac mleka, chociaz miska czasem troche pochleptuje np z mojego kakao lub wsuwa moj jogurt :mrgreen: na szczescie nic jej sie nie dzieje bo nie daje jej tego w litrach ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mleczko - wskazane?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-18, 15:28 »

Mysza89

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-18, 16:09 »
Heh, moja kocica to mi czasem lody wyżera... Już o popcornie nie wspominając!
Zapisane

Eli

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #10 : 2004-08-18, 16:55 »
Oli zostal spryskany czyms na pchełki i inne robaczki. Ale dalej po nim chodzi troche.. kiedy sie ich całkiem pozbedzie i jak ?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #11 : 2004-08-18, 17:10 »
Do kilku dni.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Eli

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #12 : 2004-08-18, 17:16 »
A nic mu nie bedzie? bo jak kazdy kot, to czyscioch i sie myje wiec moze to zlizac...
No i chodza jeszcze po nim takie czarne robaczki, teraz widze ze ma je na pyszczku kolo oczu i uszu. Martwie sie.. mam je sciagac i zabijac?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #13 : 2004-08-18, 17:25 »
Przydałoby sie. Nie mam pojecia, co to moze byc. Wet nie mówił?
Eee, jeszcze pytanko mam, skąd ten kiciek?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Eli

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #14 : 2004-08-18, 17:27 »
Z budowy. Tam jest duzo kotow i sa dokarmiane i wzielam malego, bardzo przywioazanego do ludzi

moze powinnam zadzwonic do weta? bo on mi strzepuje te robaczki na ziemie


Sprawidziłam w necie
http://pchlaweb.republika.pl/Pchla.html
to są jednak pchły co on strzepuje bo własnie tak wygladaja z bliska
Wet powiedział ze nie zyja na czlowieku wiec sie nioe pownnam martwic? one pozdychaja? tzn te pozrzucane i nie zmiecione przezemnie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mleczko - wskazane?
« Odpowiedz #14 : 2004-08-18, 17:27 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #15 : 2004-08-18, 17:41 »
Te ktore spadaja, sa juz zatrute i predzej czypozniej wyciagna kopytka. Pchły zwierzece bardzo, bardzo rzadko szukaja zywiciela wsrod ludzi. Takze nie masz wiekszych szans na stworzenie pchlej stolowki na sobie :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Eli

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #16 : 2004-08-18, 17:45 »
To sie troche uspokoilam
Ale musialam moja mysz wyniesc do kuchni, bo Oli ciagle wspina mi sie na kolana i kladzie sie kolo monitora, zeby sie czyscic, a wlasnie tu stoi klatka z myszką
Zapisane

Karka

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #17 : 2004-08-20, 07:39 »
A ja się zastanawiam czy dobrze robię.Maja jak była u mojej siostry dostawała zwykłe mleko.Zostawiłam siorce nan ale kota dostała od tego rozwolnienia.Siostra podawała zwykłe mleko .Maja nie ma po tym żadnych sensacji ,kupki robi przepisowe.Dodam że wody nie ruszy ,próbowałam ją przestawić.Czy mogę dawać dalej to mleko ,może rozcieńczać?
Zapisane

Sal

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #18 : 2004-08-20, 08:30 »
Myślę, że skoro kicia dobrze je toleruje, możesz podawać.
Moje mają w miseczkach i wodę, i mleko. Piją i to, i to w zalezności od chęci.
Zapisane

Karka

  • Gość
Mleczko - wskazane?
« Odpowiedź #19 : 2004-08-20, 09:11 »
Ja też dałam małej wybór ,niestety wody nie ruszy.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.