Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Czysczenie konia  (Przeczytany 24303 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Czysczenie konia
« Odpowiedź #60 : 2004-09-19, 18:19 »
Cytuj

jestem totalnie zszokowana waszą bezdusznością i egoizmem

zapomnialam wam powiedzieć, a raczej uprzedzić, że w te wakacje poznałam całą prawdę o sobie...tak, stało się...teraz już wiem jak bardzoe jestem podła i niegodziwa ...
Zapisane

Kozica

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #61 : 2004-09-19, 21:18 »
my tyko czekamy na jakies poważniejjsze posty... pytania... wątpilwości jakiejs osoby... porównanie jakiejs swojej wiedzy... wymianę informacji... czy co tam jeszcze ważnego, a nie tematy bez żadnego ładu i składu, to co ona tutaj pisze powinna predzej skierować do jakis zapyziałych gospodarstw gdzie w d.... mają zwierzęta... a nie do ludzi, którzy się tym pasjonują, interesują, którzy szukają cały czas nowych informacji o zdrowiu, karmieniu.. o metodach naturalnych, na tym forum nie sądze żebyś Barszczu znalazła osoby, którym nie zależy na zdrowiu koni... tym postem nie odkryła nic nowego przed nami... lepiej juz  jak nawet by się zapytała jak czyscic konie ( a najlepiej jakby poszukała w archiwum... cos sie na pewno znajdzie) ... eh...
Zapisane

anieszka

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #62 : 2004-09-19, 21:32 »
Kozica popieram cie a caly twoim poscie  :wink: tym bardziej ze wlasnie forum jest do tego by sie pytac, radzic i wymieniac informacjami, i juz lepiej by Oktaska zrobila gdyby zapytala czy tylko ona zauwazyla jak sa traktowane niektore konie a to co powiedziala wyglada bardziej na oskarzenie skierowane do nas ze niby to my nie dbamy o nasze konie a niejedna osoba na tym forum napewno woli zadbac o konia niz jezdzic, bo mi sie zdarzylo nie raz zeby nie jezdzic bo kon za dlugo chodzi w ciagu tego dnia i wtedy poprostu rezygnowalam dla jego dobra
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czysczenie konia
« Odpowiedz #62 : 2004-09-19, 21:32 »

Zuzika

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #63 : 2004-09-20, 23:54 »
Okej jestesmy bezduszni i wogóle okropni, cóz bardzo mi przykro ze tak myslisz tyle ze droga Oktaśka w swoich tematach popisywała sie tym jak to ona wsyztsko wie, wparowała na forum nieprzedstawiając sie nawet, o nic nie pytała tylko potworzyła mase bezsensownych tematów w których pisze  o tym jak to cudownie ejździ konno, ze kopyta czyści się nozem a no i w każdym prawie poscie wspominała o swoim tacie weterynarzu czyli jeden wielki popis. I Barszczu nie dziw się że mamy od niej takie a nie inne podejście ja tam nienawidze szpanerów, a Oktaśka własnie taka jest i nie mów że jest ona za młoda  ;) Poprostu przyszła na forum i odrazu chciała się popisać jaka to ona jest świetna i wogóle tyle że świetna to ona nie jest...  :roll:
Zapisane

Kozica

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #64 : 2004-09-21, 15:22 »
miejmy nadzieję, że z wiekiem Oktaśka dorośnie i będzie miała inne podejście do życia  :wink:
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #65 : 2004-09-21, 19:10 »
amen
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #66 : 2004-09-21, 20:12 »
a no i chciałam jeszcze dodać że dzieki naszemu zjechaniu Oktaśka moze cos zrozumiała (miejmy nadzieje) bo gdy ja się kiedys pojawiłam na tym forum i zostałam zjechana trochawo na temacie o batach to zrozumiałam co nieco zresztą wtedy miałam mniejsze doświadczeniez konmi i wogle byłam świeżo po przeczytaniu ksiażki Montiego więc miałam manie i omijałam baty z daleka :P I wiem ze ludzie na tym forum niebesztaja innych za byle co bo ja dzieki nim wiele zrozumiałam i od czasu gdy jestem na tym forum wiele nauczyłam się o pracy z konmi.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #67 : 2004-09-23, 17:53 »
a ja się cieszę że jej tu nie ma i tyle :P
Zapisane

barszcz

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #68 : 2004-09-23, 19:14 »
hmm... ja nie odebrałam jej posta za jakąś personalną ujmę, ani nawet za specjalne popisywanie się swoimi umiejętnościami. moim zdaniem otaśka jest zwyczajną, czarną owcą tego forum, która w swej naiwności bierze od czasu do czasu waszą ironię, za coś powaznego. moim zdaniem jest nie groźna, powiem (a raczej napiszę) więcej: bezbronna poniekąd. dlatego, jako głęboka wyznawczyni tezy: leżącego się nie bije, nie zmieniam swojego do niej nastawienia i zdania na temat tego tematu (ale maślane maseło wypełzło... :roll: ).

natomiast zgadzam się w 100%, że forum nie jest po to, by pisać jakieś bzdury na temat innych (w tym oceniać innych, bo zwyczajnie czytając parę linijek textu nie jesteśmy w stanie zrobić tego obiektywnie), a raczej by dzielić się wiedzą. w związku z tym proponuję, by pozostać przy swoich racjach, a w ramach zadośćuczynienia, może zaszczepimy w tym temacie jakieś przydatne info.

ja mam pytanie, od razu mówię, że nie wiem, czy ktoś coś na tem temat pisał, ale sprawa jest niecierpiąca zwłoki i raczej nie bardzo chce mi się grzebać w archiwum. wiem, że dla większości z was odpowiedź jest banalna, i dlatego poniekąd pytam, bo mam nadzieje, że otszymam stos odpowiedzi.

jak wygląda pleśń, czy tam zgnilizna na kopycie? czy gnije tylko strzałka, czy także podeszwa? jakiego zgnilizna jest koloru? może biała? wiem, czym się to je (znaczy leczy), ale szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia. natomiast teraz mam, prawdopodobnie, z tym do czynienia i nie wiem, czy jest się czego bać.

barszcz

dzięki z góry
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czysczenie konia
« Odpowiedz #68 : 2004-09-23, 19:14 »

Wiedźma

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #69 : 2004-09-23, 19:30 »
Kopyta gnija, nie plesnieja. Nie jest to biale, tylko po prostu rowki strzalkowe i strzalka sa miekkie, czarne i smierdzace, przy zaawansowanym gniciu moze wystepowac bolesnosc (kon wyrywa noge przy czyszczeniu), nawet kulawizna...
Zapisane

barszcz

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #70 : 2004-09-23, 19:40 »
heh, to wiem, spokojnie... aż tak to mnie życie nie oszczędziło...

chodzi mi o to, czy zupełnie normalne jest to, że przy czyszczeniu kopyta, znalazłam na podeszwie białe coś, co się kruszy i wygląda bardziej jak pleśń, niż jak zgnilizna (choć oczywiście pleśnieją rośliny, co tez wiem  :lol: fajnie, nie?). coś jak kreda, czy wapno, no nie wiem, jak to opisać. jesli to jest naturalna część kopyta, to bardzo jestem ciekawa, co to za cholerstwo i po co to tam sobie jest...? poza tym, kiedy np urwis chodzi po suchym piachu, kopyto jest czyste, to nie napotykam tego czegoś, a jak tylko postoi trochę z kopytem od piachu, gnoju, no nie wiem, to co sobie nadepnie, to mu tam przylgnie sobie, to widzę, że przy czyszczeniu poprostu pisze kopystką po tym białym czymś... nie wiem, mam to zeskrobywać? drań nie jest zadowolony, jak to badam, więc chyba raczej nie powinnam się bawić w kowala, ale na pewno łatwiej by mi było, gdybym choć trochę o tym czymś wiedziała...

barszcz
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #71 : 2004-09-23, 20:06 »
w kowala bawić się nie ma co bo można wiecej złego niż dobrego narobić ale podstawowe informacje warto mieć a zapytać się inteligentnie też mozna to odpowiemy bo od tego jest to forum
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Czysczenie konia
« Odpowiedź #72 : 2004-09-23, 21:09 »
jeżeli to jest to o czym myślę....to powiem ci tyle że miałam z czymś takim do czynienia, nigdy nie wzywaliśmy do tego kowala, nigdy koniom nie przeszkadzało, znikało tak jak się pojawiało...ktoś mi kiedyś mówiła że to poprostu od wilgoci tak bardzo rozmiękczony róg kopytowy, stąd tak się rysuje itd...a co to jest naprawdę?nie mam pojęcia - naszym nie zaszkodziło i jakoś nie leczyliśmy

Zuzika

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #73 : 2004-09-23, 22:00 »
ja sie z czymś takim spotkałam dwa razy i tak jak mówiła kcian znikło równie szybko jak i się pojawiło. U naszych koni to było tak zboku podeszwy kopyta obok strzałki, nie ma powodu do zmartwień, możesz kopytka przemyć letnią wodą, niezaszkodzi :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #74 : 2004-09-23, 22:11 »
Ja sie tez z tym bialym spotkalam ze 2 razy, nic z tym nie bylo robione i nie przeszkadzalo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czysczenie konia
« Odpowiedz #74 : 2004-09-23, 22:11 »

anieszka

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #75 : 2004-09-26, 13:25 »
u nas jak konie mialy biala podeszwe kopyta to kowal powiedzial ze to jest za suche kopyto (najczesciej pojawialo sie u nas w czasie wakacji gdy konie spedzaly caly czas na wybiegu gdzie nie ma trawy) no i wtedy stosowalismy zwykly olej (polecenie kowala) no i przechodzilo
Zapisane

madzior_ka

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #76 : 2004-09-26, 21:03 »
boskie:) hehehe..........w ogóle ten temat jest troche bez sensu moze przestaniemy na nim pisac i zginie smiercia naturalną? bo przeciez na forum wiadomo ze pisza miłosnicy koni i kazdy chce dbac o swojego konia jak najlepiej a tu tmat o czyszczeniu...... :shock:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #77 : 2004-09-26, 21:39 »
to już zostało wyjaśnione a autorka tego tematu niestety  :cry:   :P  :P  :P nas opuściła - dzięki ci panie boże :P
Zapisane

barszcz

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #78 : 2004-09-27, 20:18 »
przepraszam wiec, że uaktualniam, ale dziękuję za odp, trochę mnie to uspokoiło...

zawsze fajnie się dowiedzieć, że ma się normalnego konia :P
Zapisane

Cieciorka

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #79 : 2004-09-27, 20:56 »
Kiedyś widziałam na programie Animal Planet jak ktoś nie obcinał osiołkowi kopyt i już były tak długie, że się powyginały. Kiedy obcieli mu je, miał już chore nogi. :(
 :grr: Co za głupek tak zrobił  :grr: ??
Zapisane

Kozica

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #80 : 2004-09-27, 20:59 »
szkoda osiołków... one nawet chodzić nie mogły  :?  ten odcinek puszczali już kupe czasu temu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czysczenie konia
« Odpowiedz #80 : 2004-09-27, 20:59 »

Kamelia

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #81 : 2004-09-28, 15:31 »
takiego osiołka na żywo można zobaczyć  w wąwozie Homole - to nie jest przyjemny widok  :(
Zapisane

Alii

  • Gość
Czysczenie konia
« Odpowiedź #82 : 2004-09-28, 15:33 »
Nie widzialam tego i moze lepiej. kto takim ludziom wogóle daje prawo do posiadania zwierząt :grr:
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.