Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czy szkolicie swoje psy???  (Przeczytany 2227 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

north

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« : 2003-01-02, 13:26 »
Czy szkolicie swoje psy i jesli tak to jakimi metodami? Preferujecie szkolenie indywidualne czy grupowe? Startujecie w jakis zawodach?
pytam z czystej ciekawosci  ;)
Zapisane

monik

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #1 : 2003-01-02, 13:33 »
Nie wiem czy to będzie na temat bo ja sama szkolę swojego psa. Korzystam z różnych "psich podręczników" i osiągam niezłe efekty stosując głównie system nagród (np. psie ciasteczka). No, ale ja mam wyżła niemieckiego, który uczy się szybko i łatwo, wiem że są rasy , których układanie najlepiej powierzyć profesjonalistom. Chociaż wcześniej miałam posokowca bawarskiego, którego też sama ułożyłam, a jest to rasa bardzo trudna do nauczenia czegokolwiek. Pozatym samodzielne uczenie psa pomaga utrzymać twoją pozycję alfy w stadzie i zwiększa kontakt z psem. Pozdrawiam.
Zapisane

north

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #2 : 2003-01-02, 13:50 »
Oczywiscie, ze na temat. Szkoleniowcy tez szkola sami swoje psy  :)  
Nie ujelam jej przez przeoczenie ale oczywiscie nalezalo rowniez zapytac CZY SAM/A SZKOLISZ SWOJEGO PSA I Z JAKICH "POMOCY" KORZYSTASZ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedz #2 : 2003-01-02, 13:50 »

Mlody

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #3 : 2003-01-02, 17:57 »
Ja sam szkole swojego psiaka i idze mi całkiem niezle;)
Stosuje metode nagradzania :) korzystam z książki ZJP i jest dlamnie  :wink:  :wink:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
czy sami szkolicie swoje psy?
« Odpowiedź #4 : 2003-01-02, 18:08 »
Ja szkolę sama mojego psa, a stosuję taką samą metodę jak Młody- czyli nagradzania...
Jak mój pies był trochę groźny wobec innych psów zaczęłam stosować metodę grupową,no i poskutkowało...
Zapisane

Jennifer

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #5 : 2003-01-02, 18:23 »
Ja Galunie sama szkole. Sporo juz umie. Jednak na wiosne w marcu/kwietniu zamierzam chodzic z nia na szkolenie indywidualne :]
Zapisane

monik

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #6 : 2003-01-02, 18:23 »
Mlody napisał:
Cytuj
korzystam z książki ZJP


No właśnie, zdradź co to za książka dokładnie to może ja też skorzystam  ;) .
Zapisane

north

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #7 : 2003-01-02, 19:50 »
Oplaca sie szkolic swojego psa. Ja nie zdawalam sobie sprawy z mocy szkolenia do momentu kiedy ON pojawil sie u mnie w domu. Mimo, ze mial wtedy 2 m-ce, kolega uswiadomil mnie, ze kazdego (nawet tego malenkiego) psa warto szkolic i sie zaczelo. Chodzilam na szkolenia indywidualne do tego wlasnie kolegi, potem doszedl jeszcze jeden piesek i bylo czasami ciezko (bloto na Bloniach w Krakowie potrafi byc czasami po kolana  :lol:  ) ale warto bylo. Szkolenie samodzielne czy u fachowca to to co wlasciciel moze najlepszego dla swojego psa. Nie mowiac tu o ogromnej wiezi jaka sie tworzy jak juz wspomniala Monik.
Zapisane

Mlody

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #8 : 2003-01-02, 20:02 »
ZJP -Zapomniany język psów ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedz #8 : 2003-01-02, 20:02 »

tina

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #9 : 2003-01-02, 20:52 »
Ja uwielbiam metodę KLIKEROWA i korzystam głównie z książki "Pozytywne szkolenie psów"
Zapisane

north

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #10 : 2003-01-02, 20:59 »
A w jaki sposob egzekwujesz komende "wroc" za pierwszym wolaniem???
Zapisane

onka

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #11 : 2003-01-03, 12:22 »
mój pies jest tak wielkim łakomczuchem,że za cos do jedzenia zrobi wszystko  :lol:
Zapisane

Mlody

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #12 : 2003-01-03, 13:05 »
Cytat: onka
mój pies jest tak wielkim łakomczuchem,że za cos do jedzenia zrobi wszystko  :lol:


Nie tylko twój  ;)
Zapisane

niuka

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #13 : 2003-01-03, 20:22 »
ja teraz mojego potworka szkole metoda behawiorystyczna (ze tak to nazwe ;)) i jest bardzo dobrze...
szkole go od roku (a mam go dwa lata - przybleda) i najpierw bylo szkolenie grupowe w ktorym byla i nagroda "dobry pies" i karcenie i szarpanie (ble), teraz jak juz nie chodze do tego klubu probuje najrozniejsze metody pozytywne,  najpierw probowalam na klikera (nakretka gerbera :)) tyle ze klikerem poprawialam niektore niedociagniecia u niego, np ze siadal przede mna w pewnej odleglosci i klikerem poprawilam zeby siadal tuz przede mna :) z podniesionym lebkiem :D , albo na spacerach bralam smakolyka jak szedl pies i mowilam do niego zeby wzrocil na mnie uwage a nie na tamtego psa - skutkowalo ale przestalam tak robic, potem jednak zaczelo denerwowac mnie ciagle klikanie wiec przeszlam tylko na nagradzanie i na spacerach np jak ciagnal lekko to mowilam "fe" i podciagalam go lekko w moja strone, potem jakos wzielo mi sie na szarpanie na spacerach Rikuta i strasznie mi bylo potem go zal jak sie mni bal na spacerach :(i spowrotem zaczelam sie z nim "bawic" na spacerach :)... teraz jestem przy szkoleniu pozytywnym w ktorym stosuje sie do ksiazki Jan Fennel "ZJP" i jestem przeszczesliwa jak spuszczam go na spacerach bez obaw :) dzis nawet nie zareagowal na psa (drugiego dominanta) ktory sie do niego od razu podstawil z wysoko podniesiona glowa a on tylko spojzal sie na niego i poszedl dalej a tamten nie wiedzial co zrobic - zamurowalo go :D jestem z neigo dumna :D
no i w zawodach tez biore udzial - agility i teraz na treningach zauwazylam ze robi to z wieksza checia a jak jeszcze mu potem pileczke rzuce to juz wogole :D

no i znowu sie rozpisalam :)

pozdrowka
Zapisane

north

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #14 : 2003-01-03, 21:19 »
Strasznie fajnie sie czyta jak sie komus uda zrealizowac swoje plany co do wyszkolenia psa i jest przekonany do metody ktora to zrobi. Nie jest bledem szukac, sukcesem jest znalezc. Niuka gratuluje sukcesu  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedz #14 : 2003-01-03, 21:19 »

Roxx

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #15 : 2003-01-03, 21:43 »
Nie mam psa  :cry:  :cry:  :cry:
Kiedyś miałem  :lol:
To on wyszkolił rodzinkę a nie my jego   :P  - a nam się wydawało, że jest odwrotnie  ;)
A jak się on obrażał ... Tak dawne czasy ...
Zapisane

niuka

  • Gość
czy szkolicie swoje psy???
« Odpowiedź #16 : 2003-01-04, 13:07 »
dziekuje North :)
dzis nigdy go tak szczesliwego nie widzilam... :)
poszlam z nim z samego rana na pola Mokotowskie zobaczyc jak tam na szkoleniu odbywajacym sie tam... i teraz sobie mysle ze napewno wiele psow tam szkolonych nigdy nie byly i nie beda takie szczesliwe jak dzis moj byl... :)

pozdrawiam :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.