Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moje akwa...  (Przeczytany 6779 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Naomi151

  • Gość
Moje akwa...
« : 2005-08-04, 21:46 »
Zdjęć narazie nie zamieswzczę bo czekam na cyfrówkę.
Mam 112 l, a w nim:
2 skalary (wiem że muszą mieć większe i myślę nad tym, ale narazie są w tym)
2 żałobniczki
2 gurami dwuplame
3 mieczyki
2 kosiarki
4 neony innesa
4 kardynałki
4 kiryski
2 piskorki
1 glonojad
1 węgorzyk ciernisty

Czy nie jest to zbyt duże zagęszczenie??? Mam też1 bojownika w 30 litrach także jakieś rybki mogłabym do niego przeniećś. Proszę o radę...
« Ostatnia zmiana: 2005-08-04, 21:49 autor Naomi151 »
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #1 : 2005-08-04, 21:52 »
hmm jeżeli nikt nie odpowiedział to mam rozumieć, że nie jest to zbyt duże zagęszczenie.  A czy mogłabym z bojownikiem trzymać parke pielęgniczek ramirez w 30l??? Czy nie są one agresywne?
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #2 : 2005-08-05, 22:00 »
Część gatunków jakie podałaś to ryby stadne, a co za tym idzie powinno się mieć conajmniej 5 sztuk danego gatunku.
Ramirezy są agresywne tylko podczas tarła.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moje akwa...
« Odpowiedz #2 : 2005-08-05, 22:00 »

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #3 : 2005-08-05, 22:58 »
żałobniczki - za mało, dodaj przynajmniej ze 3-4
kardynałki - za mało, potrzebują niższej temperatury niż reszta obsady, mogą zostać zjedzone przez sklalary lub gurami
neony - powinny być w stadzie conajmniej 10sztuk, mogą zostać zjedzone
kiryski - ok, ale lepiej by było dodac jeszcze ze 2
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #4 : 2005-08-06, 07:43 »
Dzięki za odpowiedź, wiem, że dla kardynałków 25 stopni to za dużo, ale kupiłam je już wcześniej i konsultowałam się na forum czy je oddać i jednak doszliśmy do wniosku że w 25 st nic im się nie stanie. Aha czyli neonków muszę jeszcze dokupić i żałobniczek. Jeśli chodzi o skalary i gurami to nie wykazują zainteresowania mniejszymi rybkami więc raczej ich  nie zjedzą już są razem dłuższy czas. A co do pielęgniczek ramirez, kupiłam narazie dwie na próbę jak się przyjmą. Nie wiem jakiej są płci bo są bardzo młode, czytałam że to rybki stadne, a one jakoś za sobą nie prezpadają, tzn jedna jest ładnie wybarwiona a druga zrobiła siętaka jakby szara bez kolorów i ta kolorowa ją ciągle pzegania, a ona tak jakby chciała za nią pływać, czy to normalne zachowanie??
Zapisane

Veronika Van Halen

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #5 : 2005-08-06, 10:36 »
Ramirezy nie sa stadne, tylko żyją w parkach albo haremikach. Może trafiłaś na 2 samce i silniejszy przegania słabszego, albo trafiłaś na agresywnego samca męczącego samice (to sie dość często zdarza u pielęgniczek).
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #6 : 2005-08-06, 15:36 »
ehh no to ja mam pecha na te ryby, kiedyś mi się trafił strasznie agresywny samiec gurami, a wszędzie słyszałam że są łagodne a ten obgryzał wszystkie ryby, naszczęście teraz mam 2 które pasują do opisów tego gatunku i są spokojne. A teraz ta ramireza, może uda mi się wymienić jednego na samiczke jeżeli się okaże że to dwa samce.

Na stronce w necie znalazłam taki opis:
"Bardzo spokojna, wdzięczna rybka. Nadaje się do zespołu nieagresywnych gatunków. Żyje stadnie. Najlepiej trzymać conajmniej 6 egzemplarzy. ",a na drugiej taki: "Najlepiej trzymać parami ..."
Więc jużsama nie wiem. A jak rozpoznać płeć tej rybki, w jednym żródle znalazłam że tylko wilkością(samiec jest większy), a w innym, że różnica jet w płetwie grzbietowej. Z tym że moje są bardzo młode mają może niecałe 2 cm. i ciężko mi je odróżnić.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-06, 15:54 autor Naomi151 »
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #7 : 2005-08-06, 18:26 »
Naomi - przy ramirezkach powinne przypadać 3 samice na 1 samca. Jeśli samców jest więcej to stają się napastliwe i agresywne względem samic.
Zapisane

ANGELOS

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #8 : 2005-08-07, 23:41 »
Uwazam ze jest to sklad ryb na przynajmniej 200 litrow :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moje akwa...
« Odpowiedz #8 : 2005-08-07, 23:41 »

Naomi151

  • Gość
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #9 : 2005-08-24, 21:01 »
Uwazam ze jest to sklad ryb na przynajmniej 200 litrow :)
hmm to jakich rybek musiałabym się pozbyć, żeby było dobrze ( tylko nie skalarków, mam już je dość długo i są ze mną od maleńkich rybek, a teraz są juz sporej wielkości, strasznie sie do nich przywiązałam, wiem, że to egoizm z mojej strony), może oddam kardynałki, bo i tak nie za bardzo odpowiada im tempertura w moim akwa. Ramirezki to jednak parka, już się tak nie goniąi ładnie sie wybarwiły, samiec ma dłuższy drugi promień płetwy grzbietoej, a samiczka ma czerwona plamkę na brzuszku, czasami samiec jątylko pogoni le nie robi jej krzywdy. Bardziej matwi mne gurami, jk pisałam wyżej mam 2 gurami dwuplame: smca i samiczke. Czytałam wszędzie, że są to towarzyskie, spokojne ryby nadające się do akwa wielogatunkowego, a mój samiec jest całkowitym zaprzeczeniem tego. Wcześniej był spokojny, a teraz jak podrósł to goni w szystkie ryby i obgryza im płetwy, dlczego on się tak zachowuje??? Samiczka jest spokojna, a on goni nawet ją. Musiałam wpuścić do tego akwa bojownika, bo mi się zepsuła grzałka w jego akwa i teraz przez teo gurami ma obgryziony ogon, jak wile innych ryb. Czy wasze gurami teżsiętak zachowują???
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #10 : 2005-08-24, 23:14 »
Guraminy są spokojne z reguły jak są trzymane w jednogatunkowym akwarium, nie wiem dlaczego tak jest ale tak wynika z moich obserwacji.
Więc jak się chcesz czegoś pozbyć to właśnie nich ;-)
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Moje akwa...
« Odpowiedź #11 : 2005-08-25, 11:03 »
Guraminy s± spokojne z reguły jak s± trzymane w jednogatunkowym akwarium, nie wiem dlaczego tak jest ale tak wynika z moich obserwacji.

Ja trzymam gurami w ogólnym :mrgreen: :lol:

A tak szczerze, to rzeczywiście - obsada troszke nie teges. Ja proponuje wybranie jesdnego ze stadnych gatunków i uzupełneienie stadka ( chodzi mi konkrtnie o kardynałki, żałobniczki lub neony ) i oddanie gurami. Wydaje mi się też ze na dnie lekki tłok jest...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.