Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Świnka Morska i Szynszyla- jak namówić Rodziców i co potrzebują??  (Przeczytany 2526 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
 Nie orientuje się w tym dziale więc jezeli wkurzają was takie wątki to sorka :roll:

 Od jakiegoś czasu chce mić Świnke Morska. Mam 2 psy. Mieszańca Jamnika i Berneńczyka. Psiaki nie są w domu tylko na dworze. Bardzo kocham zwierzeta, a rodzice nie zgadzaja sie na psa w domu gdyz mieszkamy na 2 piętrze gdyż na parteże mieszkają dziadki.

 Spodobała mi sie świnka gdyż kiedyś miała ją moja kolezanka. Zawsze chciałam mieć zwierzątko tego typu. Wiem że świnki przegryzaja kable. Przez mój pokuj przechodzi tylko jeden kabel który w każdej chwili moge zabrać z podłogi. Oczywiście myślałam tez o Chomiku, ale mam cały pokuj w drewnie.
 Jest jeden problem:
 RODZICE
 Mama nie lubi gryzoni. Bo sie ich boi a mioanowicie myszy. A przecież świnka jest większa?? Raz rodzice nawet nie wiedzieli, że mają szura w domu :P
Tata nie chce sie zgodzić bo : śmierdzi i byłby z tego dobry "kotlet"
 Tak, tak... tata i jego "żarciki
Moja siostra chce mieć szyszyle. Ki4edyś miała papużki faliste ale śmierdziały i śmieciły.

 Pytania:
-czy świnki śmierdzą?
-jakie potrzebują warunki?
-ile żyje świnka?

Czytałam książke na temat świnek więc co nieco wiem :P

Pytania:
-Czy Szynszyla śmierdzi?
-Jakie potzrebuje warunki?
-ile żyje?
-czy cos obgryza?
 
 
Ps: Jak namówić rodziców?? I oczywiście za własne pieniądze bym kupowała wszystko dla świnki i świnkę.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15, 18:19 autor Kola »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
tu masz temat o namawianiu http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,23393.0.html

Wypowiem sie na temat szynszyla. Genaralnie nie nadają sie dla wiekszości osób. Nie zawsze dają się oswoić do końca, niestety są strasznymi gryzoniami i gryzą wszystko co się da. Wiec generalnie nie polecam dla poczotkującyh...
Poza tym szylek musi mieć duzą klatke.

Na górze strony jest cos takiego jak abc tam wszystkiego się o świnkach dowiesz ;)

berneńczyk w budzie? :| o matko
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Katarzyna

  • Gość
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,23393.0.html  - temat .matiego., w którym pewnie znajdziesz dużo rad typu "jak namówić rodziców"

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,16144.0.html - świnkowe vade-mecum.... Pewnie znajdziesz odpowiedzi na większość pytań o świnkach

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,24533.0.html - temat o szynszylach...

:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Zdecydowanie polecam świnkę. Szynszyl to nie jest zwierzak dla początkujących.
Mamie powiedz że świnka nie ma ogona jak inne gryzonie i bardziej wygląda na szczeniaka niż na typowego gryzonia ;)
Ale zanim się zdecydujesz, koniecznie przeczytaj jaknajwiecej o świnkach bo to jednak delikatne zwierzaczki i można przez niewiedze zrobić im krzywdę.
Zapisane
BC + koci podrostek

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
tez polecam świnkę - jeśli się sprząta to nie śmierdzi, hmm. warunki? klatka najlepiej o długości 70cm, szer 30 (albo więcej) chociaz moze być też trochę mniejsza. jakiś domek (niekoniecznie) żarełko (najlepiej granulat) siano (koniecznmiość) no i poidełko (wprawdzie sa teorie ze śwince nie trzeba dawać wody, ale są mocno przestarzałe...) kolejna koniecznośc - podawanie wit. C (świnka potrzebuje tyle co dorosły człowiek) najlepiej jeśli poidełko jest na tyle małe by świnka wypijała to w ciagu jednego dnia - wtedy mozna stosować wit.c w kroplach (ewentualnie wkraplac do pyszczka) długość życia to 6 -8 lat (nierzadko dożywają do 10)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Mój Igor nie mieszka w "budzie" poprostu nie spi w domu. Ma swoje posłanko na schodach przed drzawiami, nie może być w domu.

 Dziękuje za rady. O świnkach trochę cztałam z ksiażki z seri HOBBY a Szynszyle chce moja siostra. Więc dziękuje za oszczeżenie.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
 nie ma zbyt dobryvch książek o świniakach - wiekszość jest przestarzała, a seria hobby - jest jedną z najgorszych, jednak jeśli masz pytania to posiadacze świnek (mający większe doświadczenie od tych co pisza te książki) mogą doradzić...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Katarzyna

  • Gość
Przepraszam, że zaofftopicuję, ale czy uważasz, że seria HOBBY jest jedną z najgorszych, jeśli chodzi o świnki, czy ogólnie? Bo mam taką książkę na temat bokserów, a rozważałam kupno takiej na temat myszy...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Ogólnie - "parę" lat temu z siostrą zebrałyśmy mała kolekcję z tej serri w sumie 8 książek (psy, papużki faliste, nimfy) i porównując to do innych źródeł (oraz do doświadczeń, które chcąc nie chcąc przyszły) - każda z nich jest mocno (łagodnie mowiąc ) okrojona - są tam praktycznie tylko ogóły, żadnych konkretów... no czasem bzdury - np. w jednej z tych książek było coś o świerzbowcu - napisali że trzeba nacierać zaatakowane miejsca parafiną (totalna bzdura - świerzb tak łatwo się nie da wykurzyć) więcej na razie nie pamietam,... ale bzdur było tam sporo...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
wiesz, ta książka jako jedyna była w bibliotece szkolenj :P
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
żeby zdobyć wiedze korzysta się nie tylko ze szkolnej biblioteki - wręcz przeciwnie - zbyt wiele zazwyczaj w takich bibliotekach nie ma, a jeśli cokolwiek jest to najtańsze co istnieje,
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mały Off - w serii hobby zalecaja trzymanie parki - samca i samiczki, a wiadomo co wtedy, ciągle maluchy. Poza tym rada co robić z nadmiarem maluchów to zanieść do weta i uspić.
Paskudne książki.

 
Zapisane
BC + koci podrostek

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
a jakie bzdury tam o królikach wypisują, juz tego czytać nie moglam :?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 24 zapytaniami.