Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Antykoncepcja  (Przeczytany 7073 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #30 : 2006-01-28, 19:49 »
Ale to TWoja radosc.. Twoje rachunki,A przede wszystkim Twoje dziecko :) I nie wazne ze marne grosze. ale masz satysfakcje, ze T O  TY Sama  Zbudowalas. bez mamusi pomocy .   
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #31 : 2006-01-28, 21:40 »
W takich sytuacjach najpierw trzeba pomysleć czy naprawdę ma się warunki na dziecko, a jak ich nie ma to z dzieckiem trzeba poczekać.
Oczywiście wpadki się zdarzają, ale obecnie o środki antykoncepcyjne nie jest trudno.
Jeśli już taka wpadka się przytrafi to przy dobrych chęciach nie będzie problemów z wychowaniem dziecka - nie będzie łatwo, ale da się.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #32 : 2006-01-28, 23:24 »
Zależy jeszcze jak się żyje z mamusią, ja żyję dość dobrze i wiem, że będzie pomagać dopóki sama nie będę mogła podjąć pracy. Jeśli ktoś wie, jakich ma rodziców, że wyrzucą z domu itp, to jasne, że musi mieć pełną świadomość tego co robi. Ja tego problemu nie miałam, ale fakt, tak się zdarza. Jak dla mnie to jeśli już jest wpadka, to wtedy wszystko trzeba powoli. Moim zdaniem nie ma sensu na łapu capu brać ślub, mieszkać razem za wszelką cenę... my nie mieszkamy narazie razem i nie jesteśmy małżeństwem. Wolę skoro mam taką możliwość mieszkać  z rodzicami, niż już na swoim. Może idę na łatwiznę, ale myślę o tym, by dziecko miało wszystko. Gdyby moi rodzice nie chcieli bym mieszkała tu, nie chcieli mi pomagać to już bym budowała swój dom. Ale dla mnie to za wcześnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #32 : 2006-01-28, 23:24 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #33 : 2006-01-28, 23:39 »
Wiecie, może nie powinnam opowiadać cudzych historii ale ta jest specyficzna. W szpitalu na porodówce spotkałam dziewczynę...uczennicę liceum. Była tuż po porodzie. Włoski w dwie kitki, buzia dziewczynki...i zszokowana...nie wiedziała co z tym swoim dzieckiem zrobić. Patrzyłyśmy na nią jak na głupią. Każda kobieta w ciąży jakoś tam się przygotowuje do macierzyństwa, chodzi do ginekologa, pyta go, pyta inne kobiety, czyta książki czy czasopisma o dziecku, porodzie...a jak jej przyniesiono dziecko to nie wiedziała co z nim zrobić.
Dziecko zaczęło płakać ona szok, strach, obłęd w oczach...musiałyśmy jej wyjaśnić jak przytulić jak przewinąć jak podać pierś.
Potem przyszedł chłopczyk...mały chudy...patrzył , chciał wziąć na ręce, nie wiedział jak, chciał cos powiedzieć...mówił tylko : ale fajne, o jakie fajne...ooo...rusza sie...
Potem przyszli koledzy...:hi hi...hi hi...patrz...reką rusza...ty patrz...oko otworzyło...ooo...oko otoworzyło...hihi...jakie małe a ma pazkokcie...hihi...
a potem pytanie: skąd ty wzięłas to dziecko? Przecież ty nie byłaś w ciąży, nie miałąs brzucha, nic nie mówiłas...

no i wyszło szydło z worka...dziewczyna 15 lat, uczennica...chłopak też....brzucha nie było widać, a ona nie wiedziala że jest w ciaży...urodziła w 7 miesiącu...dziecko zdrowe...jeden dzień w inkubatorze.
Babcia potem dziecko przejęła...powiedziała że wychowa jak swoje, bo gospodarstwo mają...i pewno dziecko do tej pory biologiczną matkę uważa za siostrę.

Ot taka historia przypomniana na wypowiedż, ze środki antykoncepcyjne sa dostępne i wszyscy wiedzą...czy napewno???
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #34 : 2006-01-29, 02:21 »
Sorrki za to że tak napisałam ale spieszyłam się, bo musiałam szybko iść.Ale już poprawiłam.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #35 : 2006-01-29, 15:02 »
Nefra- podziwiam, że nie wiedziała.... to da sie nie wiedzieć? słyszałam takie historie również i żal ogarnia, to fakt. Ja jestem w 5 miesiącu teraz i brzuszek mam pokaźny (jak namnie, bo zawsze miałam tam dołek)....... ale jak można nie zauważyć, że nie ma się okresu? szok. to już jednak jest skrajny przypadek nieodpowiedzialności. Bo na pewno nie można powiedzieć, że dziewczyna ani jej chłopak nigdy o antykoncepcji nie słyszeli.... chociaż........wszystko możliwe. Juz stosując głupią metodę termiczną czy kalendarzyk ciężko zajść w ciążę. To wcale nie jest taka prosta sprawa jak by się mogło wydawać.....aż właściwie żal, może więcej edukacji jednak w szkołach powinno sie pojawić? w liceum u mnie zarówno ksiądz jak i szkolni psycholodzy opowiadają się za kalendarzykiem..... to jest właśnie to, czego nam trzeba(straszne)
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #36 : 2006-01-31, 02:38 »
Z kalendarzyka jest połowa populacji z lat osiemdziesiątych, akurat ta metoda się nie sprawdza.  Ja nie jestem w stanie obliczyć dni płodnych, bo mam różne cykle, wpływa na to stres, radość i inne emocje. Raz się spóźnia okres, raz jest za szybko, nie wiadomo jak będzie w przyszłym miesiącu.. Ostatnio mam tyle problemów, że nawet mi się nic nie chce z mężem robić, czyli nici  z wpadki, zresztą chyba jednak za wcześnie na dziecko....
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #37 : 2006-01-31, 12:08 »
Kalendarzyk to nie jest żadna metoda antykoncepcyjna, z naturalnych to termiczna, Billingsów raczej.
Odstawiam na jakiś czas albo w ogóle środki hormonalne, dłuzsze stosowanie nie wpływa na mnie dobrze, i to na stronę cielesną, i na psychikę ( a może to nie ich wina, przekonam się za jakis czas). Przechodzimy mniej wygodne, ale na razie chyba najlepsze prezerwatywy i globulki.
Zapisane

tori

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #38 : 2006-01-31, 12:15 »
Kasja w aptekach sa dostepne testy ktore pokazuja ci zblizajaca sie owulacje...
jesli chodzi o metody antykoncepcji od lat stosuje tylko prezerwatywy tzn. moj partner :P natomiast dzidzie to mam calkowicie planowana urodzona w wieku 25 lat i teraz zaluje ze tak pozno poniewaz dziecko kompletnie nie przeszkadza mi w realizacji moich planow i marzen :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #38 : 2006-01-31, 12:15 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #39 : 2006-01-31, 16:54 »
Metody termiczniej przenigdy nie stosowałam, ale myślę, że po urodzeniu będę mierzyć tempkę sama dla siebie- nie jako antykoncepcję, bo tu decyzja moja padła na spiralkę. Co do kalendarzyka- jasne, że nie sprawdza się za dobrze. Tym bardziej jak sie ma rozchwiane cykle. Ja akurat miałam zawsze regularne. Ale fakt, nie jest  to metoda. Ale mimo wszystko przestrzegana bardzo utrudnia zajście w ciążę.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-31, 16:56 autor Neirdilka »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #40 : 2006-01-31, 19:40 »
Cytuj
bo tu decyzja moja padła na spiralkę

strzeż się - gdyby spiralka była w 100% skuteczna, nie pisałabym na tym forum... :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #41 : 2006-01-31, 20:53 »
Iras, 20 lat temu temu a teraz - to nie te same spiralki  :> Poza tym, żadna matoda antykoncepcji nie jest skuteczna w 100%. Wkładka antykonc. jest dobrą metodą, sama planuję, ale dopiero po 2. dziecku, czyli za parę lat...
Zapisane

kasja

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #42 : 2006-01-31, 22:23 »
Kasja w aptekach sa dostepne testy ktore pokazuja ci zblizajaca sie owulacje...
Tylko kiedy mam sobie to przetestować jak nie wiem kiedy mam owulację??
natomiast dzidzie to mam calkowicie planowana urodzona w wieku 25 lat i teraz zaluje ze tak pozno poniewaz dziecko kompletnie nie przeszkadza mi w realizacji moich planow i marzen :)

No gratuluje, ja mam jedno marzenie, mieć fundusze na bobaska,nie mam więcej marzeń i planów, bo żyję z dnia na dzień, od dziesiątego do dzisiątego....
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #43 : 2006-01-31, 22:27 »
owulacja powinna być ocs ole 10 dni od dnia rozpoczecia miesiaczki. Często można ja poznac po zwiększonym wydzielaniu śluzu
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #44 : 2006-02-01, 01:03 »
Oj dużo się zmieniło w kwestii spiralek to prawda. ja się już zdecydowałam, na Mirenę, to najnowsza spiralka, koszty jednorazowe są spore, ale na 5 lat to wychodzi niewiele miesięcznie i jest pełen komfort. Nie trzeba pamiętać. Prawdopodobieństwo wynosi od 0,5-0,3, czyli to samo co przy pigułkach.A moja pamięć nie jest dobra hihi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #44 : 2006-02-01, 01:03 »

kasja

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #45 : 2006-02-02, 20:58 »
owulacja powinna być ocs ole 10 dni od dnia rozpoczecia miesiaczki.
Mogę zapomnieć, u mnie śluz wydziela się cały czas, bo nie jestem normalnie skonstruowana. Jestem wcześniakiem i występują u mnie pewne anomalie...
« Ostatnia zmiana: 2006-02-13, 22:38 autor kasja »
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #46 : 2006-02-13, 16:56 »
Pete_spider a powiedz mi cos wiecej na temat zastrzykow? czy moga stosowac je osoby ktore nie mialy dzieci, slyszalam od kolezanki a ta od jednego ginekologa, ze raczej polecane sa one kobietom, ktore urodzily dzieci (zazwyczaj dla kobiet ktore niedawno urodzily) - nie dochodzilam szczegolow, bo ta metoda mnie nie interesowala, takze jesli moglabys sprostowac to bylabym wdzieczna, aaa i ile kosztuja i czy sa na dwa czy trzy miesiace? pozdrawiam - dzieki za odp
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #47 : 2006-02-13, 17:40 »
Zastrzyki nie maja nic wspólnego z urodzeniem dziecka, depo-provera, bo tak sie nazywaja bierze się raz na 3 miesiące. Koszty są mi nieznane, ale podobno niewysokie. To wkładki wewnątrzmacicznej nie można (a raczej nie zaleca się, ale można ją założyć) przed urodzeniem dziecka. Niekoniecznie zakłada sie po porodzie, wręcz przeciwnie, macica ma wtedy swoje zadania, gwałtownie sie kurczy.
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #48 : 2006-02-13, 18:26 »
 Zastrzyk Depo-provera być może dlatego polecany jest kobietom, które niedawno rodziły, że można go stosować u karmiących piersią, a wiekszość innych środków hormonalnych nie. Nie jest bardzo drogi, płaciłam coś ok. 42 zł, na 3 miesiące (12 tygodni). Nie slyszałam nigdy, żeby nie nadawały się dla kobiet, które nie rodziły. Jest wygodny, ale trzeba pamiętać, że to jednak bardzo duża dawka hormonów przyjmowana na raz. Stosowałam go przez rok i mam wrażenie, że powoduje u mnie narastające problemy z depresją, ale czy to rzeczywiście zastrzyk jest winien okaże się za jakiś czas, kiedy minie jego działanie. Powrót do płodności po depo-proverze może trwać nawet do 1,5 roku, mam nadzieję, że depresja nie :/ W sieci jest dużo negatywnych rzeczy na temat depo-provery, ale zdecydowałam się, bo nie zawiera estrogenu, a ja zupełnie bezpodstawnie :] panicznie boję się zakrzepów, przedtem brałam Cerazette, ale często zapominałam:/ I jeszcze jeden skutek uboczny - całowity zanik libido :]
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #49 : 2006-02-13, 18:41 »
wielkie dzieki  :tuli:
i wlasnie czlowiek nie wie: lepsze tabsy czy zastrzyk hmmm

Neirdilka a powiedz mi moja droga jak tam twoje malenstwo? wymiziaj je po brzuszku ode mnie, aaa i to chlopiec czy dziewczynka - moze juz wiesz?
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #50 : 2006-02-14, 17:44 »
Podczas karmienia są chyba tylko jedne tabsy jakie można brać, a one są dość drogie... Nie wiem jeszcze nic o płci, ale dowiem się uwaga, uwaga- prawdopodobnie na kolejnym usg, czyli za 6 dni. Tylko, że tak szaleje i kopie, że nie wiem czy lekarz wypatrzy  :) Wracając do antykoncepcji- to chciałabym maleństwo karmić co najmniej pół roku, jeśli tylko będę mogła, więc jeśli od razu nie spirala, to prawdopodobnie jeden lub 2 zastrzyki depo-provery. Są faktycznie stosunkowo niedrogie. Tylko ten spadek libido mnie przeraża, ale przy maleńkim dziecku spać będę na początku na stojąco, a co tu mówic o przytulankach...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #50 : 2006-02-14, 17:44 »

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #51 : 2006-02-25, 12:58 »
wielkie dzieki  :tuli:
i wlasnie czlowiek nie wie: lepsze tabsy czy zastrzyk hmmm

Neirdilka a powiedz mi moja droga jak tam twoje malenstwo? wymiziaj je po brzuszku ode mnie, aaa i to chlopiec czy dziewczynka - moze juz wiesz?
Otóż już wiem, będziemy mieli synka :D
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #52 : 2006-02-25, 13:37 »
gratuluje :) :) :) nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze - ja tez chce miec taka mala istotke :) - a mysleliscie juz nad imieniem ? jak ja bede miala syna to bedzie David Eystein :) hihi jeszcze raz serdeczne gratulacje - jak ja lubie takie pozytywne posty :)
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #53 : 2006-02-25, 15:59 »
Z imieniem mamy problem ponieważ to miała byc dziewczynka, ale nam numer wywinęła. Dla dziewczynki miało być Natalia albo Nadia. Dla chłopca- Filip, Kacper... ew Tomek :)
Zapisane

Gerda

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #54 : 2006-02-25, 18:51 »
hmmm moja mama chce miec malego Filipka ;)  super - powiedz malemu tak cichaczem, ze go serdecznie pozdrawiam
Zapisane

Neirdilka

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #55 : 2006-02-26, 00:48 »
Teraz śpi, powiem jak zacznie dokazywać :) pozdrawiamy również :)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #56 : 2006-02-27, 10:59 »
pogłaszcz brzuszek ode mnie...ale fajno :jupi:
wolę małych chłopczyków od małych dziewczynek ;)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #57 : 2006-02-27, 13:59 »
ee dlaczego?? dyskryminacja się szerzy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedz #57 : 2006-02-27, 13:59 »

Gerda

  • Gość
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #58 : 2006-02-27, 18:00 »
bo chlopcy to dzieci mamusi ;) dziewczynki tatusia :) - mam nadzieje, ze zrozumieliscie moja piekna mowe hahaha
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Antykoncepcja
« Odpowiedź #59 : 2006-02-27, 18:48 »
aano tak. macie racje..  u niektorych chlopcow tak pozostaje... ( :P )
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.