Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Tytuły psów...  (Przeczytany 9246 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Tytuły psów...
« : 2006-06-05, 21:47 »
Siem... Hm..macie przed sobą całkowitego lajka jeśli chodzi o psie wystawy. Czy mógłby mi ktoś podać tytuły,które pies moze uzyskać podczas wystaw w polsce oraz poza granicami? Te całe interchampiony itd... I jaki tytuł można zdobyć w jakiś sposób tzn. ile trzeba mieć ileś tam jakis tam tyt. żeby zostać jakimś tam. No wiecie o co chodzi. :P ja akurat nie wiem ;/. Gdybyscie mieli adresy jakiś stron z tym albo cosik to będe wdzięczna. Dziękuje z góry :*:*:*
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #1 : 2006-06-05, 22:09 »
cwc - certyfikat na championa krrajowego - wymagane 3 od co najmniej dwóch różnych sedziów
cac / caca - to samo co cwc, z tym, że w różnych krajach różnie się to nazywa (zeby pies zostal championem musi minac od pierwszego cwc do ostatniego co najmniej pol roku)
cacib - certyfikat na championa międzynarodowego (interchampiona) wymagane 4  - 2 z polski, od dwóch roznych sedziow oraz dwa z dwóch różnych krajow (sędziowie tez musza byc rozni) (od pierwszego caciba do ostatniego musi minac co najmniej rok)

cwc zdobywaja psy i suki które zajęły pierwszą lokatę w swojej klasie, według uznania sedziego (klasy - pośrednia, otwarta championow)
cacib - najlepszy pies i najlepsza suka w rasie (pod koniec sedziowania zawsze jest najpierw porownanie samcow, i porownanie suk z poszczegolnych klas, najlepszy pies i najlepsza suka zdobywaja cacib - tylko wystawy miedzynarodowe i rowniez wedlug uznania sedziego)

bog - best of group - najlepszy pies w grupie - czyli totalna loteria (jest 10 grup, w kazdej najrozniejsze rasy - najladniejszy pies w danej grupie zdobywa bog)
bis - best in show - jeszcze wieksza loteria - sposrod zwyciezcow grup (czyli 10 psow) jest wybierany 1 "najladniejszy"

jest jeszcze tzw "zwyciezca mlodziezy" - trzy takie tytuly i pies zostaje czampionem mlodziezowym - wymagani 2 rozni sedziowie) - ograniczenie czasowe - od 9 miesiecy do 18 (wiek psa) zdobywane wedlug uznania sedziego przez zwyciezce klasy mlodziezy w psach i w sukach (osobno)

jesli cos jest niejasne albo czegos niedopowiedzialam to piszcie...

Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #2 : 2006-06-05, 23:11 »
na te powyższe tytuły pies/suka ile musi mieć ukończone ?(wiek)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedz #2 : 2006-06-05, 23:11 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #3 : 2006-06-06, 06:39 »
musi mieć powyżej 15 miesięcy (jeśli na wystawie jet klasa pośrednia) albo powyżej 18 (jeśli pośredniej nie ma) a górna granica wieku to 8 lat.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #4 : 2006-06-06, 15:47 »
Iras pieknie to wyjasnilas.. :)
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

Nanami

  • Gość
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #5 : 2006-06-06, 16:33 »
Cytat: Iras
sposrod zwyciezcow grup (czyli 10 psow) jest wybierany 1 "najladniejszy"
Może raczej - najbardziej pasujący do wzorca swojej rasy :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #6 : 2006-06-06, 20:28 »
Teoretycznie tak, ale wybór psa najbardziej pasującego do wzorca z posród tak różnych ras w ciagu "5 minut" jest raczej niemozliwe.
W rzeczywistości każdy sedzia dokonujący wyboru BOG lub BIS to wybór z góry upatrzonego faworyta lub ulubionej rasy, albo jakiś pies wybitnie się spodoba sedziemu wyglądem, sposobem prezentacji.

Jeszcze mała poprawka - CWC dostają psy z klasy pośredniej, otwartej, uzytkowej i championów.

Aby uzyskać tytuł interchampiona w wielu rasach wymagany jest dyplom użytkowości i różnego rodzaju badania (na dysplazje, badania oczu, itp.)

Tytuł multichampiona ozyskuje pies posiadający tytuły championów z 5 (chyba) różnych krajów.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #7 : 2006-06-06, 21:56 »
dzieki za uzupelnienie kasia - zapomnialam o uzytkowej, bo wsrod molosow praktycznie nie wystepuje ;]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #8 : 2006-06-08, 18:31 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-16, 19:49 autor golden(ka) »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedz #8 : 2006-06-08, 18:31 »

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #9 : 2006-06-09, 07:51 »
Więc teraz ja mam pytanie czy jeżeli pies/suka otrzyma tytuł championa to to jest duże osiągnięcie czy moze jeszcze nie?

A jeżeli mojego psa dziadek jest interchampionem to to jest już bardzo dobrze czy mógł jeszcze coś osiągnąć?

A jeżeli jest wystawa (w Polsce) to zazwyczaj o jaki tytuł sie walczy?

Pszepraszam że tyle pytań ale nigdy nie byłam na wystawie a chciałabym to wiedzieć ..... :roll:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #10 : 2006-06-09, 13:17 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-16, 19:48 autor golden(ka) »
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #11 : 2006-06-09, 14:15 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-22, 20:42 autor ssgosiass »
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #12 : 2006-06-09, 14:19 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-16, 19:47 autor golden(ka) »
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #13 : 2006-06-09, 15:49 »
1- spore, jednak zależy to też od liczebności psow na wystawach. wiadomo że z psem rzadkiej rasy cwc można zgarniać bez problemowo na każdej wystawie, a przy zalozmy ok 15 psach w klasie jest to spory sukces.
No takich szczegułów to ja nie znam szczególnie ze dopuiero nie dawno dowiedziałam sie że  to był inter ch. ;]

I dzieki za te odpowiedzi będę już teraz wiedziała na przyszłość :D :D
Zapisane

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #14 : 2006-06-09, 16:08 »
A to jeszcze moja mordunia  :wink:



Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedz #14 : 2006-06-09, 16:08 »

Chow Baby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 258
    • WWW
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #15 : 2006-06-09, 16:15 »
No takich szczegułów to ja nie znam szczególnie ze dopuiero nie dawno dowiedziałam sie że  to był inter ch. ;]
Puma jest Interchampionem, Ch. Pl, Mł Ch Pl, Zw kl Gdańsk'99(BIS), Zw Pl '01, Zw Europy Środkowej i Wschodniej '01, Zw Berlina '02, Zw Litwy '04.
Jeżeli nie widziałaś Szoguna to posyłam ci adres strony :)
http://www.chow.republika.pl/index.htm
P.S Fajna ta morduchna :)

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #16 : 2006-06-09, 16:34 »
Dzięki za stronke kiedys ją widziałm i wogule nie skapnęłam że to jego dzidzius troche jaśniejszy :D
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #17 : 2006-06-10, 17:51 »
Golden(ka), masz rację z tym inter ch i multi ch, tylko cały czas zastanawiam się ile trzeba ch do multi. (mnie sie  wydaje, że 5, ale moge się mylić).

I mam jeszcze dla was zagadkę:
Co oznacza tytuł G.ch.? (Dla ulatwienia napisze,ze jest to Grand champion). :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #18 : 2006-06-10, 18:44 »
Moim zdaniem jest to taki champion nad  championami. Taki moze wybierany  tylko z championów. Najładniejszy, najokazalszy, najwspanialszy..... Taki pies świata! Nie wiem czy to tak jak myślę ale zobaczymy..... :D
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #19 : 2006-06-10, 20:19 »
poczekamy na inne odpowiedzi :P
Ja jakiś czas temu długo sie nad tym zastanawiałam, aż w końcu znalazłam wyjasnienie w książce. A zaintrygowało mnie to, ponieważ ojciec ostatnich szczeniaków urodzonych u Arivy ma taki tytuł. :D
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #20 : 2006-06-19, 23:46 »
E..za trudne to dla mnie hihi :P . Musze na spokojnie to wszystko przeanalizować ;) (tak to jest.nie mniec psa i nagle sie tym interesować ;P)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedz #20 : 2006-06-19, 23:46 »

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #21 : 2006-06-20, 14:31 »
'
« Ostatnia zmiana: 2006-11-06, 19:50 autor hes »
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #22 : 2006-06-24, 19:56 »
Gr. Ch to tytuly przyznawane w UKC - 3 zwycieztwa w klasie ch.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

asiuczek

  • *
  • Wiadomości: 194
  • moje maleństwo ;]
Odp: Tytuły psów...
« Odpowiedź #23 : 2006-06-26, 09:09 »
no to zagadka rozwiązana........ :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.