Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pomocy moje rybki  (Przeczytany 2365 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fryzia387

  • Gość
pomocy moje rybki
« : 2007-01-06, 18:24 »
czesc wszystkim
mam maly problem 2 gupiki sa chyba w ciazy(wiem ze nie mowi sie w ciazy ale niewiem jak sie mowi)
niewiem co robic
ale juz dlugo chodza ile to moze trwac
pomuszcie mi
prosze bo niechce ich stracic
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #1 : 2007-01-06, 18:51 »
A od kiedy od ciąży ryby umierają? No, chyba że się je niepotrzebnie stresuje..
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Fryzia387

  • Gość
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #2 : 2007-01-06, 18:53 »
nie chodzi mi ze od ciazy umieraja ale nie chce stracic mlodych i nie wiem co zrobic
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedz #2 : 2007-01-06, 18:53 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #3 : 2007-01-06, 18:57 »
nie chodzi mi ze od ciazy umieraja ale nie chce stracic mlodych i nie wiem co zrobic


Od kiedy przy normalnej ciąży w normalnym akwarium narybek nie ma możliwości uchowania się? Chyba, że akwarium normalne nie jest.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Fryzia387

  • Gość
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #4 : 2007-01-06, 19:02 »
no tak ale moga mi je zjesc te starsze rybki widze ze kiepsko z twoja wiedza o rybkach
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #5 : 2007-01-06, 19:05 »
no tak ale moga mi je zjesc te starsze rybki widze ze kiepsko z twoja wiedza o rybkach

Jeśli nie wiesz, że przy małym zatłoczeniu akwarium i dużej ilości roślin duża część narybku wręcz nie ma prawa nie przetrwać, to raczej z Twoją jest kiepsko.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #6 : 2007-01-06, 19:40 »
przy gupikach nie masz się co martwić...wystarczy pare roślinek i Twoj narybek da sobie rade bez problemu ;] ja dawno dawno temu mialem gupiki i to najlatwiejsze do rozmnozenia rybki..tylko pamiętaj ;] na jednego samca 3 samiczki przypadają i najlepiej wymieniaj się samiczkami z kumplami żeby utrzymać różnorodność genów poniewarz zbyt bliskie sporkewnienie prowadzi do roznego rodzaju skrzywień, narybek jest słaby i mało wytrzymały. I nie martw się nawet jeli nie zobaczysz "młodych" w najblizszym czasie :P albo się kryją albo niezyją :/ ale to i tak nic :D samiczki są w stanie zajść w ciąże w pare minut po porodzie ;] nawet bez samca bo używa jego nasienia po raz kolejny i może tak stać się 4 razy pod rząd ;] POWODZENIA W HODOWLI
Zapisane
The Beatles

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #7 : 2007-01-06, 21:18 »
Kiba ma na pewno wieksza wiedze o rybkach od Ciebie... no wybacz ale czytam jej oposty dluzej niz Ty i widze ze sa fachowe i przemyslane... wkurzylas mnie tym postem i na przyszlosc nie obrazaj madrzejszych od siebie :/
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Fryzia387

  • Gość
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #8 : 2007-01-07, 10:34 »
ok niedenerwoj sie
ale on sie tak odzywa ze sie plakac chce nie powie spokojnie yylko odrazu krzyczy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedz #8 : 2007-01-07, 10:34 »

Fryzia387

  • Gość
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #9 : 2007-01-07, 11:07 »
niewiem jakie rybki moge dokupis
mam 4 gupiki (2 parki)
1 bystrzyka i niewiem czy go niesprzedac
1 welnke tez wydaje mi sie ze jest samotna i chce z tym cos zrobic
1 glonojada to jest ten hm wiem kirysek spizowy
                                                                            doradzcie mi z gury dzieki
Zapisane

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #10 : 2007-01-07, 16:34 »
ok niedenerwoj sie
ale on sie tak odzywa ze sie plakac chce nie powie spokojnie yylko odrazu krzyczy

:lol:

ONA :P
i skad wiesz ze krzyczy?  :lol:
przecie pisze  :lol:
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #11 : 2007-01-07, 16:35 »
niewiem jakie rybki moge dokupis
mam 4 gupiki (2 parki)
1 bystrzyka i niewiem czy go niesprzedac
1 welnke tez wydaje mi sie ze jest samotna i chce z tym cos zrobic
1 glonojada to jest ten hm wiem kirysek spizowy
                                                                            doradzcie mi z gury dzieki

Odpowiedziałam w innym topicu.

:lol:

ONA :P
i skad wiesz ze krzyczy?  :lol:
przecie pisze  :lol:

Ja w swoich wypowiedziach nie zauważam zbyt dużo wykrzykników, możem już ślepa.. xP
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #12 : 2007-01-07, 16:36 »
Ja tez nie zauwazylam :lol:
ona chyba z postow wie czy ktos krzyczy xD
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Olka1992

  • Gość
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #13 : 2007-01-07, 18:49 »
niewiem jakie rybki moge dokupis
mam 4 gupiki (2 parki)
1 bystrzyka i niewiem czy go niesprzedac
1 welnke tez wydaje mi sie ze jest samotna i chce z tym cos zrobic
1 glonojada to jest ten hm wiem kirysek spizowy
                                                                            doradzcie mi z gury dzieki
Straszny mix masz w tym akwarium. No, ale po kolei:
1. Bystrzyki to ryby stadne - albo oddajesz tego jednego, albo dopkupujesz jeszcze kilka sztuk
2. Welonka całkowicie odpada - to ryba zimnowodna, a pozostałe trzymane przez Ciebie są ciepłowodne
3. Kirysek nie należy do glonojadów, to po pierwsze. Po drugie - to są ryby stadne, sześć sztuk to absolutne minimum wymagane do ich dobrego samopoczucia

I pytania:
1. Jaką pojemność ma to akwa?
2. Czy masz filtr, grzałkę, napowietrzanie?
3. Ile masz roślin.

Na pytanie, które zadałaś już odpowiedział Ci Bard, więc ja nie będę się powtarzać.
Zapisane

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedź #14 : 2007-01-07, 19:26 »
Straszny mix masz w tym akwarium. No, ale po kolei:
1. Bystrzyki to ryby stadne - albo oddajesz tego jednego, albo dopkupujesz jeszcze kilka sztuk

Akwa ma 30 l bodajże - bystrzyki odpadają całkiem.

3. Kirysek nie należy do glonojadów, to po pierwsze.

Po drugie, jeśli już, to zbrojników, glonojad może być syjamski.

sześć sztuk to absolutne minimum wymagane do ich dobrego samopoczucia

6 to już optymalna liczba, niestety w 30 l będzie im trochę ciasno. Absolutne minimum to cztery.

2. Czy masz filtr, grzałkę, napowietrzanie?
3. Ile masz roślin.

I jakie.

Olga, nie myśl że ja Cię poprawiam, poprostu "uzupełniam".
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: pomocy moje rybki
« Odpowiedz #14 : 2007-01-07, 19:26 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.