Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem z welonem  (Przeczytany 5087 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bechstein

  • Gość
Problem z welonem
« : 2007-09-18, 21:20 »
Witam wszytskich serdecznie. Dopiero dzisiaj znalazłem to wspaniałem forum i postanowiłęm napsiac o sowim problemie. Od lat mam dwa duże welony, są śliczne :) Ostatnio dokupiłem dwa malutkie i jest problem... Niby to rybki zgodne a jeden z tych małych zaczął obgryzać starym ogony. Do tego stopnia że pojawiły się na nich czerwone żyłki. Rybki są regularnie karmione i maja dobre akwarium. Co zrobić, jak oduczyć "maluszka" obgryzania swoich starszych kolegów?
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #1 : 2007-09-18, 22:29 »
"dobre akwarium" jak rozumiesz to pojęcie?
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

bechstein

  • Gość
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #2 : 2007-09-19, 08:18 »
Duże, dobrze oświetlone, rośliny, których nie niszczą, dobry filtr i temp wody itd..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z welonem
« Odpowiedz #2 : 2007-09-19, 08:18 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #3 : 2007-09-19, 13:16 »
Ale litrów ile? A jaka temperatura? Ludzie różnie rozumieją słowo "dobre"
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

bechstein

  • Gość
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #4 : 2007-09-19, 15:17 »
Ma 100 litrów, temperatura ok 23 stopni, dobrze oświetlone.
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #5 : 2007-09-19, 16:26 »
Na 4 welony to za malo litrow dwa spoko ale juz trzeci i czwarty wypadaja
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

globi

  • Gość
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #6 : 2007-09-20, 13:09 »
100l to wsam raz na cztery welonki. Na jedną przybada myśle że spokojnie 30l a nakażdą kolejną 25l
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #7 : 2007-09-20, 14:56 »
globi......ale poradziłeś.

100l to naprawdę minimum.... na jedną welonkę przypada 60l. a na każdą kolejną 20l. więcej........
Dla mnie optymalne dla tych welonek to około 200l. dla tych welonek no ale....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

globi

  • Gość
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #8 : 2007-09-20, 17:03 »
ja mam welonke w 25l zastanawiam się nad kupnem drugiej.Ale prosze was niektórzy z was naprawde tu przesadzają 80l na jedną welonke ale chyba metrową.Jeśli masz 100l akwarium możesz trzymać tam z 5,ja ma w 25l jedną i chyba kupie drugą(żeby nie czuła się samotna)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem z welonem
« Odpowiedz #8 : 2007-09-20, 17:03 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #9 : 2007-09-20, 17:49 »
ja mam welonke w 25l zastanawiam się nad kupnem drugiej.Ale prosze was niektórzy z was naprawde tu przesadzają 80l na jedną welonke ale chyba metrową.Jeśli masz 100l akwarium możesz trzymać tam z 5,ja ma w 25l jedną i chyba kupie drugą(żeby nie czuła się samotna)
:shock: jak możesz w tak małym akwa trzymać welonkę, i chcesz kupić druga zastanów sie nad tym co robisz. Jedna welonka powinna mieć przynajmniej 60litrowe akwa.
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #10 : 2007-09-20, 18:16 »
wiesz globi - wielkosc akwarium nie jest okreslana na podstawie aktualnego wzrostu ryby, ale maksymalnego ktory ryba moze osiagnac - welon nalezy do ryb duzych - niektore potrafia i do 25cm dorosnac....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #11 : 2007-09-20, 19:17 »
Więc oddaj te dwie nowe welonki bo będą mialy ciasno jak urosną
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

livet

  • Gość
Odp: Problem z welonem
« Odpowiedź #12 : 2007-10-06, 20:37 »
żyłki na ogonach sugerują, że albo woda jest twarda albo że została zachwiana równowaga biologiczna w akwarium. Myślę, że jak na 100L to już ostatecznie 3 welony mogą być. Kiedyś miałam 5 w 112L, teraz mam dwa karasie złociste w tej 112 i trzy zbrojniczki. Ale wracając do tematu to jest dosyć dziwne, że welon obgryza ogon drugiemu. Spróbuj to dokładnie opisać. Napisz jeszcze jakiej wielkości masz te duże welonki.

PS. Uwielbiam oglądać akwaria z welonami, więc jak masz możliwość to wrzuć fotkę ;) Moja jest w temacie nasze akwaria. Pozdro!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 25 zapytaniami.