Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Agresywny Kot:(  (Przeczytany 5331 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pola.Nowak

  • *
  • Wiadomości: 1
Agresywny Kot:(
« : 2010-01-06, 14:08 »
Witajcie,
od roku ok roku mam kociaka. Wzięłam go ze schroniska - na samym początku, był przylepą, cały czas chciał przebywać z ludźmi i to zostało mu do dzisiaj. Od jakiegoś czasu nie lubi być przytulany, taka mała wredzizna, wariuje cały czas - pomyślałam, że to kwestia jego wieku, młody, to chce się bawić. Ale ostatnio zaczął być agresywny - syczy na domowników, gryzie i to mocno - dostaje szału, jak ktoś pogrozi mu palcem przed nosem (nie dotykając go), że nie wolno... przyznam szczerze, że pare razy dostał w tyłek (lekko) papciem, nigdy ręką - nic innego nie zdawało egzaminu - wiem, że bicie to nie rozwiązanie. Zaczynam się martwić, ogólnie kot jest oczkiem w głowie wszystkich i nie wiem czy go za bardzo nie rozpusciłam...:/ nie wiem co mam robić:/ jakieś pomysły, co zrobić, żeby kota uspokoić? Dodam, że jest to kocur i jest wykastrowany...
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Agresywny Kot:(
« Odpowiedź #1 : 2010-01-07, 02:37 »
ja sie nie znam.
ale dziwne ze wykastrowany zwierzak (niski poziom testosteronu ect) jest agresywny.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Agresywny Kot:(
« Odpowiedź #2 : 2010-01-07, 10:21 »
Dla mnie to wcale nie jest dziwne. Kot ma swój charakter i kastracja niewiele to zmienia. Mój tez czasem zaczyna mocno gryźć jak coś mu się nie spodoba (głaskam go nieodpowiednio).

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest ignorowanie kota. Przerwij pieszczoty czy zabawę.

http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=17807.0
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Agresywny Kot:(
« Odpowiedz #2 : 2010-01-07, 10:21 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 24 zapytaniami.